Skoči na vsebino

REGISTRACIJA SAMO ŠE ZA BOGATE!!!!


XRV-rider

Priporočene objave

ce imaš motor in avto registriran pri isti zavarovalnici, in recimo narediš škodo z enim od obeh vozil, a potem greš v malus samo pri enem vozilu (zavarovanju) ali obeh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastrada samo zavarovanje dotičnega vozila. Tisto drugo je povsem izvzeto, kot da bi bil ti en drug lastnik.

Če pa bodo od tebe terjali še hišo, pa zastavi kar Marijanovo :wink: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pol je drugač, kot pri izpitu, kjer ti, če ti vzamejo enega, vzamejo vse.

ampak narediti moraš pa samo tistega, s katerim si ga biksal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pol je drugač, kot pri izpitu, kjer ti, če ti vzamejo enega, vzamejo vse.

ampak narediti moraš pa samo tistega, s katerim si ga biksal ...

A ti to iz lastnih izkušenj govoriš :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa bodo od tebe terjali še hišo, pa zastavi kar Marijanovo

_________________

no dobro tisto eno hišo pa ja dam, pol mipa še dve ostaneta-še kdo rabi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pol je drugač, kot pri izpitu, kjer ti, če ti vzamejo enega, vzamejo vse.

ampak narediti moraš pa samo tistega, s katerim si ga biksal ...

A ti to iz lastnih izkušenj govoriš :twisted:

na žalost ja :( ... vam povem ... se ne splača ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pol je drugač, kot pri izpitu, kjer ti, če ti vzamejo enega, vzamejo vse.

ampak narediti moraš pa samo tistega, s katerim si ga biksal ...

A ti to iz lastnih izkušenj govoriš :twisted:

na žalost ja :( ... vam povem ... se ne splača ...

In zakaj potem vztrajno ponavljas vso zadevo :wink: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes opravo ceprav mi je potekla ze 8. marca! prisel, nic kaj pogledali pac pa kasirali in se sitne babnice za blagajno :x

ampak placal sitno !! cca. 55.000,00 sit :D 8) 8) tak da odsel vseeno z nasmeskom na obrazu :D 8)

zaj pa spet gasa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel sem za 700.000 SIT škode na motorju...

...so mi pripravljeni izplačati cca 21.000 SIT

To pa lahko malo bolj podrobno opišeš. Kdo je bil kriv, in iz katerega naslova je šlo zavarovanje (kasko? )? Me prav zanima od kje pride taka razlika med tvojo in njihovo računico.

Zadeva je bila taka, da jaz nisem bil kriv (očitno) in sem naletel na takšnega voznika, ki se mi je zelo kulturno opravičil, takoj dal kuponček, svoj naslov in me celo spremil do doma, da je videl, če bom prišel OK (svaka čast!). Tudi potem je na zavarovalnici vse priznal in tle je bilo vse OK. Noben od naju ni imel kasko. Pa so mi vseeno sral po glavi s svojimi "ponudbami".

Sem imel predelave, ampak bi moral tudi to priznat - to se je izkazalo šele potem, ko sem najel odvetnico, ki mi je rešila slučaj. Brez nje bi bla pa štala... Tako, da se strinjam :arrow: obvezno najet odvetnika(sposobnega)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No avto smo zrihtal (92.000) zdej pa še motor pri plači (cca 80.000) sranje.

O položnicah pa : jih ni več lahko pa ti preko kartice (bančne) trgajo (obroki) tako da zavlačevanje z obroki odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prva registracija. Stric je samo vprašal če so avspuhi glasni, in pogledal svetlobna telesa. :D

Za to sem plačal 115.000 sit z 40% bonifikacijo. Če bi zavaroval še kasko bi moral odcolati še ca 250.000 sit. Pa saj so čisto nori, za 11 tonski kamion plačam ca 120.000 sit kaska, s tem da je ta kamion vreden ca 5 mojih motorjev..................... :shock: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prva registracija. Stric je samo vprašal če so avspuhi glasni, in pogledal svetlobna telesa.  :D  

Za to sem plačal 115.000 sit  z 40% bonifikacijo. Če bi zavaroval še kasko bi moral odcolati še ca 250.000 sit. Pa saj so čisto nori, za 11 tonski kamion plačam ca 120.000 sit kaska, s tem da je ta kamion vreden ca 5 mojih motorjev.....................  :shock:  :evil:

Očitno noben ne smatra kamijonov za rizično skupino :shock: :evil: :x :x :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno noben ne smatra kamijonov za rizično skupino  :shock:  :evil:  :x  :x  :x

Je to kaj čudnega? Poglej malo statistike prometnih nesreč. Zavarovalne premije se ne določajo kar tako, arbitrarno, ampak so produkt izračunov glede na škode in tveganja.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No avto smo zrihtal (92.000) zdej pa še motor pri plači (cca 80.000) sranje.

O položnicah pa : jih ni več lahko pa ti preko kartice (bančne) trgajo (obroki) tako da zavlačevanje z obroki odpade.

Sem klical svojega zavarovalniškega agenta - oni še vedno lahko uredijo zavarovanje na položnice (kao na osebno zaupanje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil tehnični pregled na Runnerju (180) in podaljšal registracijo. Na t.p. sem jih poskusil nahecat, da mi izmerijo končno hitrost. Pa mi jo niso hoteli. :( Ali še ne znajo, ali valji še niso pripravljeni, ali pa se jim enostavno ni dalo. Sicer so pa t.p. vedno bolj površni. Ni mi preveril niti delovanja luči in smernikov. Edina stvar ki se je je dotaknil je bila ročica prednje zavore. Malo je potipal trdoto - mislim kakšna jaka fora, hudo poznavalska. Malo je še zavijal z očmi :roll: v zvezi s profilom zadnje gume - res ga je malo, pa sem mu rekel, stari to bom vsak čas menjal. Hotel je še videti homologacijski kartonček in neko nalepko, ki je v prostoru pod sedežem. (gor piše glasnost motorja in par malenkosti)

Sicer pa so bili stroški naslednji:

-zavarovanje: 29.000 SIT (p.r. 13 - 5%popusta)

-cestnina: 3.700 SIT

-nalepka: 1.400 SIT

-izdaja nalepke: 920 SIT

-tehnični p.: 2.600 SIT

-------------------------------

SKUPAJ: 37.820 SIT

(nekateri zneski so malo zaokroženi)

Me je pa presenetila ena stvar v zvezi z zavarovanjem v primeru prodaje motorja:

Zraven zav. police se zdaj drži potrdilo o zavarovanju avtomobilske odgovornosti, na čigar hrbtni strani so natisnjena navodila v zvezi s postopkom pri prenosu zavarovanja na novega lastnika (če seveda motor prodaš). Kakor sem jaz to zastopil, sedaj staremu lastniku ni treba na zavarovalnico po denar od preostalega zavarovanja, novemu pa ni treba ustrezno doplačati. Novi lastnik z zgoraj omenjenim potrdilom pride na zavarovalnico in mu brezplačno izdajo polico na njegovo ime. Tako je v preteklosti že bilo, ampak sem vmes nekaj slišal da se je spremenilo - zakomliciralo. OK, vesel sem da je spet tako.

Prilagam scan tistih navodil, če si jih kdo interpretira kaj drugače kot jaz, naj pove.

zavarovanje.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni nekaj ni cisto jasno!?

Motor se ni star tri leta in imam prv tehnicni pregled junija 2003. Imam odjavljenega, registriral pa ga bom cez dva tedna. Se pravi, da mi morajo dati nalepko, ker tehnicnega se ne potrebujem.

Kaj pa junija,ko bi moral na prvi tehnicni pregled- a bom moral junija dobiti (in placati) novo nalepko? Kako je pa s prometno- a mi bo veljala samo do junija? A imam kdo ze kaj izkusenj s tem?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni nekaj ni cisto jasno!?

Motor se ni star tri leta in imam prv tehnicni pregled junija 2003. Imam odjavljenega, registriral pa ga bom cez dva tedna. Se pravi, da mi morajo dati nalepko, ker tehnicnega se ne potrebujem.

Kaj pa junija,ko bi moral na prvi tehnicni pregled- a bom moral junija dobiti (in placati) novo nalepko? Kako je pa s prometno- a mi bo veljala samo do junija? A imam kdo ze kaj izkusenj s tem?

LP

Priporočam ti, da sedaj, ko boš ponovno registriral motor opraviš tudi tehnični pregled, ker ti bo drugače registracija veljala samo do junija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni nekaj ni cisto jasno!?

Motor se ni star tri leta in imam prv tehnicni pregled junija 2003. Imam odjavljenega, registriral pa ga bom cez dva tedna. Se pravi, da mi morajo dati nalepko, ker tehnicnega se ne potrebujem.

Kaj pa junija,ko bi moral na prvi tehnicni pregled- a bom moral junija dobiti (in placati) novo nalepko? Kako je pa s prometno- a mi bo veljala samo do junija? A imam kdo ze kaj izkusenj s tem?

LP

Priporočam ti, da sedaj, ko boš ponovno registriral motor opraviš tudi tehnični pregled, ker ti bo drugače registracija veljala samo do junija.

... ni čisto tako ... registracija velja celo leto ampak nalepka je veljavna samo do junija in boš moral takrat priti na svoj prvi tehnični pregled ... torej ... naredi tehnični pregled že sedaj pa je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No avto smo zrihtal (92.000) zdej pa še motor pri plači (cca 80.000) sranje.

O položnicah pa : jih ni več lahko pa ti preko kartice (bančne) trgajo (obroki) tako da zavlačevanje z obroki odpade.

Sem klical svojega zavarovalniškega agenta - oni še vedno lahko uredijo zavarovanje na položnice (kao na osebno zaupanje).

Jaz imam v Lenartu takega agenta, ki mu lahko denar vsak mesec prinesem na roko, če hočem :) Ampak kaj, ko je tako štorast, da mi doslej še niti ene police ni pravilno izpolnil (avto je bil namesto peugeot 206 s16 kar 206 cc :), pa podobne gluparije... da ne govorim po zmedi s papirji ko sem avto prodajal...).

sicer pa - a mi lahko kdo na PM pošlje, če ima kakšnega agenta na zalogi, ki bi mi pri registraciji+kasko motorja upošteval boniteto od avtomobila (20%, pa avta nimam več sploh...) ??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni nekaj ni cisto jasno!?

Motor se ni star tri leta in imam prv tehnicni pregled junija 2003. Imam odjavljenega, registriral pa ga bom cez dva tedna. Se pravi, da mi morajo dati nalepko, ker tehnicnega se ne potrebujem.

Kaj pa junija,ko bi moral na prvi tehnicni pregled- a bom moral junija dobiti (in placati) novo nalepko? Kako je pa s prometno- a mi bo veljala samo do junija? A imam kdo ze kaj izkusenj s tem?

LP

Priporočam ti, da sedaj, ko boš ponovno registriral motor opraviš tudi tehnični pregled, ker ti bo drugače registracija veljala samo do junija.

... ni čisto tako ... registracija velja celo leto ampak nalepka je veljavna samo do junija in boš moral takrat priti na svoj prvi tehnični pregled ... torej ... naredi tehnični pregled že sedaj pa je ...

...zdaj mi pa tole razloži...namreč, kaj je zate registracija? Jaz si kot registrirano vozilo predstavljam tako, ki izpolnjuje vse pogoje, da se lahko z njim legalno voziš in vozilo brez veljavne nalepke za moje pojme ni registrirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zdaj mi pa tole razloži...namreč, kaj je zate registracija? Jaz si kot registrirano vozilo predstavljam tako, ki izpolnjuje vse pogoje, da se lahko z njim legalno voziš in vozilo brez veljavne nalepke za moje pojme ni registrirano.

Vsi papirji razen nalepke veljajo celo leto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zdaj mi pa tole razloži...namreč, kaj je zate registracija? Jaz si kot registrirano vozilo predstavljam tako, ki izpolnjuje vse pogoje, da se lahko z njim legalno voziš in vozilo brez veljavne nalepke za moje pojme ni registrirano.

Vsi papirji razen nalepke veljajo celo leto ...

Kdaj si zadnjič pogedal v prometno dovoljenje :?: :shock: :? :idea:

nikjer ni datuma do kdaj velja 8) ...zakaj :?: ...zato, ker je edini merodajni dokument, do kdaj velja registracija... nalepka :idea: :wink:

P.S.

Zakaj nisi odgovoril na moje vprašanje:

...zdaj mi pa tole razloži...namreč, kaj je zate registracija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!