Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
SF

Mamutovanje 2020

Recommended Posts

Kričač

Hehehe ... vidim, da ste se imeli fenomenalno, kot zmeraj .... letos je bilo malo pusijev brez motorjev.
Po slikah sodeč pa sem zasledil dolgoletnega znanca, ki se konstantno udeležuje srečanja.
Če to bereš, Janez N. lep pozdrav, seveda pa tudi ostalim za pogum.

thumper
pred 5 urami, Kričač pravi:

Hehehe ... vidim, da ste se imeli fenomenalno, kot zmeraj .... letos je bilo malo pusijev brez motorjev.
Po slikah sodeč pa sem zasledil dolgoletnega znanca, ki se konstantno udeležuje srečanja.
Če to bereš, Janez N. lep pozdrav, seveda pa tudi ostalim za pogum.

700e ne morš reskirat za mamutbike ? :D

Dr_Jakob

Hrvati nas strasn lepo pozdravljajo, imeli so se super.

GizmoFighter
Ob 17. 2. 2020 ob 10:48, Dr_Jakob pravi:

Griso je bil po sili razmer, naslednje leto bo dobil taprave zimsky gumhy

WintergripPlus.jpg.3b1e567af6ecad69e7035ce4cc991474.jpg

pa bo taglaven.

Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.

GizmoFighter
Ob 17. 2. 2020 ob 11:40, Dr_Jakob pravi:

....(100m je bilo snega/ivja na cesti, pa tudi mehko blato precej drsi.)

Ja, ivje pa res 😂, druga ni bilo. Pa ena gozdna vlaka, 50m z razmočenim drekcom pekcom, to je edino kar je bilo treba pazit, druga pa zbit šuder.  Fotr Mamut, ne pretiravaj z drek špuro, nč ni blo hudga 😅 Pomisli na Hrvata z lepo modro X-o, pa pomisl kakšne gume so fantje imeli gor, pa ob tem še mal pomisl na Gizmota in njegove gumhi 😉

Drgač pa pr Mamutovanju je takole. Zadeva ti kot prvo mora bit všeč, sama ideja, mora te potegnit, da bi tudi sam poizkusil izziv ali ne-izziv, kakor vzameš. Letos in najverjetneje tudi v bodoče, če bo event še aktiven, je bilo in bo mogoče, gor se pripeljati s čemerkoli, brez strahu. Tu ni izgovora, žal. V redu, potem pač blato čistiš malo dlje z motorja, a jeb ga. Tisti, ki vas je strah umazat motor in ste njegov suženj, ne hodit gor s cotko, to ni za vas. Torej vsak motor je bil primeren. OK, gume, fino je bilo, da si bil na legalni strani s profilom, razmočeno blato v špuri zna biti hinavsko. Sam event je skupek druženja z zanimivimi ljudmi, starimi znanci, novimi obrazi, takšnimi in drugačnimi obiski. Vsak si vzame event po svoje, na easy ali malo manj na easy v katero smer. Vsak pač po svoje. Vedno je prisotno kraljevsko obedovanje, fotr Faker z kompanjoni obvlada, ničesar ne manjka, vsega je vedno preveč. Edino na kar pa moraš biti fizično in seveda tudi malo psihično pripravljen je, da boš spal zunaj na hladnem. Kljub temu, da so razmere kakršne trenutno so, beri, je neobičajno toplo čez dan za ta letni čas, ponoči se temperature spustijo kar krepko, pod ničlo vedno, vprašanje samo kako daleč pod njo. Pomaga in to zelo, dobra oprema, kvalitetna spalka, podmetač, astro folija - prav obrnjena 😫, volneni štumfi, heat pad-i, slama pod križ, termofor, dobra bejba zraven v spalki 😁, karkol. Noč si vzameš po svoje. Ali ob ognju ali v šotoru ali kjerkoli drugje pod smreko, po svoje, z svojo opremo, z svojo idejo. Osebno se vedno veselim jutra, hladne noči so nujno zlo. Čez dan je bilo tako vroče na soncu, da sem enostavno šel ležat za dve uri v senco v šotor. Ful mi je pasalo. Toliko o tem. Letos sem kar presenečen koliko novih in tudi starih obrazov je prišlo in ostalo gor čez noč. Lepo je, da je event podprt z obiskom kolegov iz drugih držav, torej zadeva seže ne samo lokalno, ampak tudi širše. Lepo je videt bilo kako so se imeli lepo gor. Stiski rok povedo vse. Trenutno je bilo mraza dovolj, čez teden dva, pa Jadranka in N.Marof...gasa 💚

20200216_085450.jpg

Edited by GizmoFighter

Dr_Jakob
pred 12 urami, GizmoFighter pravi:

Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.

A lahko nehaš z Gretiziranjem? Naslednje leto bo vsaj pol metra snega!! Pa mir! Nema više regrata! JebiseGreta, pa tuu...

GizmoFighter
pred 52 minutami, Dr_Jakob pravi:

A lahko nehaš z Gretiziranjem? Naslednje leto bo vsaj pol metra snega!! Pa mir! Nema više regrata! JebiseGreta, pa tuu...

Ne bo, rataj realn počas. Skoz poudarjaš, da je sneg bonus. Torej, če ga ne bo, pač ne bo dodatka. A ni folk bolj važn kot sneg? Ne skrb, sej lohk Anlas vzameš tud za drek, za boljši feeling...ti sam torto zrihtaj za 10let pa je. Btw, so bili letos bogovi Vbogajme prizanesljivi ali bolj revščna?

Edited by GizmoFighter

smasher

@Dr_Jakob in @GizmoFighter kolko let se že poznata? Ki se tle res prerekata ku 2 stare branjevke 🤣

BOLJ POMEMBNO: iz portoroža do mamutov pa nazaj cca 500km (moj števec jih je pokazal točno 504, ma je tle še en krog čez lj). Tako da odvisno zdej od poletja, možno da, sem izpolnil že 30% letnih moto kilometrov 😅

Dr_Jakob
pred eno uro, smasher pravi:

kolko let se že poznata? Ki se tle res prerekata ku 2 stare branjevke 🤣

On je začeu, taščici vas bom use povedu, pa bo nehala kufe kuhat!! Tko, da veste!

thumper

Jst sm baje že izvohal ležaje za švingo..zdej morm sam še podret da vidim stanje vijaka in puš..

GizmoFighter
pred 4 urami, smasher pravi:

@Dr_Jakob in @GizmoFighter kolko let se že poznata? Ki se tle res prerekata ku 2 stare branjevke.

V vsakem zakonu se kdaj pričkajo...midva mama že izkušnje s tem😏.

Še vedn nism dobu lajka od fotra Mamuta na objavo😪😪🤣🤣🤣

Btw tud M.SOLZ mi letos nis prvošču😡😡.

Edited by GizmoFighter