Skoči na vsebino

vprasnje glede prodaje motorja


aleks

Priporočene objave

prosil bi ce mi lahko kdo pomaga kajti imam tezave!!!!pred kratkim sem prodal motor KTM kupcu sem poslal overjeno kupo-prodajno pogodbo in pa prometno!!!!zanima me ce je to vse kar sem mu kot prodajalec dolzen dati????!motor je bil ne registriran!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor novejši od letnika 98 si mu dolžen dati še homologacijski list (papir velikosti prometnega dovoljenja na katerem so napisani tehnični podatki motocikla). Če kupec rabi oz. zahteva kaj specifičnega pa naj prosim povej in bomo poiskali rešitev.

LP Bajsi

PS: zadeve ne poznam stoprocentno lahko pa se pozanimam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo tako, kot je napisal Bajsi...

Kupec dobi staro prometno dovoljenje, originalno overjeno pogodbo (kopijo obdržiš ti), in (če je) homologacijo.

Sicer pa se pri svojem zavarovalniškem agentu še pozanimaj, kaj vse rabiš, da obdržiš bonus, če ga kaj imaš. Če sem jaz prav razumel svojega, kakršnokoli dokazilo, da je motor prodan (pogodba, kopija nove prometne oz. nove zavarovalne police...). Glede tega nisem čisto ziher.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sta že napisal bajsi in Windsurf.Za zavarovanje (povračilo-bonifikacijo)

pa rabiš od novega lastnika fotokopijo prom.dovoljenja ,pisanega na njegovo ime in njegovo novo zav.polico.Če nisi že prej motorja odjavo iz prometa in nalepko vrno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, točno tako, kot je Johan napisal. Sem bil danes na tehničnih in zadevo preveril.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, točno tako, kot je Johan napisal. Sem bil danes na tehničnih in zadevo preveril.

LP

Windsurf

A si ti mogoče dvomo v mene. :idea: :drinking:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupončkov in reg. se ne da več prenašati na novega lastnika od lani :!: J e pač taka ta naša ljuba Slovenija, skoz bl v ... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupončkov in reg. se ne da več prenašati na novega lastnika od lani :!:  J e pač taka ta naša ljuba Slovenija, skoz bl v ... :roll:

Če je vozilo še registrirano lahko novemu lastniku pustiš veljavno nalepko in cestnino, tako da mora na novo uredit samo zavarovanje (pa seveda novo reg. tablico in prometno dovoljenje - kar je bilo potrebno že prej). Zavarovanja pa ne moreš niti sam prenesti na novo vozilo, ampak dobiš starega vrnjenega in vplačaš novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!