Skoči na vsebino

MK Srem Sremska Mitrovica (YU)


Lunardi

Priporočene objave

Za Makedonijo se pa slismo oz. pisemo ko pridem iz YU. Bomo odprl novo temo, to pa počasi s potopisom zaključil.

Dane ti pa se merki dol, pa se slismo.

Lep pozdrav!

LUNARDI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

No tako vrnil sem se iz moto zbora MK SREM iz Sremske Mitrovice. Štartali smo (Aleš-"Lunardi",brat Peter in prijatelj Simon) v petek ob 13:00 in prišli z malo zapleti (bencin) okoli 21:00 v Sremsko Mitrovico. Na meji je bilo vse vredu, če ne upoštevam policajev ki so okoli nas hodili z izbuljenimi očmi, na iztopni postaji avtoceste v SM pa smo mi malo pozijali, saj za tujce "nabijejo" 20% cestnine več kot pa za svoje.(4 eur za motor) po 5 minutni vožnji po razsutem mestu smo bili prisiljeni vprašat, parček ki se je sprehajal, kje je ta zbor, nakar mimo pripelje neki golf 2 in reče naj voziva za njim. Malo se vprašaš kako bi to lahko nekdo naredil za norega Slovenca, sredi mesta pa nikjer nikogar, potem pomisliš "mafija zapeljevanje", pa ni bilo tako, po 10-ih min. vožnje nas je pripeljal pred vrata za vstop na zbor. Na vhodu smo plačali 4eur po motorju vstopnine(poln penzion). V ceni je bila vključena večerja pa kosilo naslednji dan in pa zajterk (burek) v nedeljo ko smo se odpravljali proti domu. Lahko si si pa privoščil tudi kakčno pleskavico ali kaj podobnega za borih 60 dinarjev. Takoj smo postavili šotor in se nato srečali z Makedonci pa Bosanci in seveda z domačini. Vstrajali smo do 3 zjutraj ob pivu, cigarah, in obujanju razno raznih spominov. izklop

Toliko za v vednost: Laško se normalno dobi in ga pijejo raje kot pa svojega Jelen Pivo, pa še tako drag ni (60 dinarjev), Jelen pa 40 din.

Sobota 9:00 prisiljeni vklop, saj je bilo že zjutraj, ko misliš še malo poležat, celih 30 stopin celzija, za skuhat se v šotoru. Da neboste mislili da nimajo sence, imajo jo, a mi smo šotor postavljali ko je bila že tema pa ni noben razmišljal da se bo zjutraj pokazalo sonce, a se je. Zapeljali smo se v mesto na kavico in pivo. Ob 17:00 po spretnostni vožnji smo se udeležili "defileja" (panoramska vožnja) in spoznali tudi lepši konec mesta kar smo znali tudi izkoristiti. Tisti s športnimi motorji pa so imeli na glavni cesti dirkanje na 300m. Za nas se je spet zavleklo do zgodnjih jutranjih ur.

Nedelja ponovno prisilno vstajanje in pa pakiranje za Slovenijo. Spoznali smo veliko novih prijateljev, ki pa meni že obljubljajo gostoljubnost ko bom šel preko Sremske Mitrovice v Skopje (05.06.2003). Če je bil kdo v Srbiji "tečen" je bilo to samo premočno in zjutraj prezgodno sonce.

Bilo nam je lepo, vam, pa ki ste ostali doma, je lahko pošteno žal "ovde imaju prave fešte"

Še tečaj:60 dinarjev = 1EUR

Slike pa mi bo moral kdo pomagat naložit na stran da boste še videl kako je bilo.

Pa lep pozdrav!

Lunardi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!