Skoči na vsebino

MACBOR - Honda? BMW? Vsega malo... JAWA RVM 500, Brixx Venturi 500, Tekken RVM 500, ...od kopij, do nelojalne konkurence, do expanzije čajna tržišča....tudi splošen čvek


MiNa

Priporočene objave

pred eno uro, Snečer pravi:

215 kg

cena za jurja previsoka :)

ne če računaš na kg žive teže :P

 

 

pred 27 minutami, Luka66 pravi:

 

Moto Marini sedaj tudi Seleš prodaja?

izgleda

https://www.facebook.com/profile.php?id=61559282297789

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene v osnovi vsi ti mali motorčki med 500 in 700ccm ne zanimajo, kjlub nizki ceni. so sicer low tech in za metat po tleh ma običajno malo pretežki in ne tič ne miš. Premalo orientirani oziroma premalo usmerjeni bodisi v ofroad ali cesto. 

Mi je pa zelo jebački Xcape 1200. Resnično lep italijanski dizaj, eden lepših motorjev v tem rangu, naloudan, kot kaže kvalitetna oprema na njemu in če bo cifra okrog 15 k€ zna biti dober nakup. Za potovanja, za drajsanje jadranke in podobno.

 

 

 

Moto_Morini_X-Cape_01-1.jpg

new-moto-morini-x-cape-1200-price-in-india.webp

noticia_29943.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Evropi smo se "prenažrli" vsega in samo še po ameriško "Bigger is better" se gremo.

Pa adrenalin nam mora špricat iz ušes, drugače je vse BV.

Za slabih 7 jurjev dobiš kar plačaš. Zdej al bo krepal po prvi menjavi olja al bo delovalo do 100kkm bo pa seveda čas pokazal. Seveda, če bo kak "čudak" dovolj dolgo vztrajal na takšni "poceni kljusi".

Tale je dokazal da tudi "pocenšek" daleč pride...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pride že pride, samo motor za večino motoristov ne le prevozno sredstvo...kot npr. ženske. Za lepimi se tepejo, grde pa še pogleda noben, čeprav bistvenih funkcionalnih razlik med njimi ni. 🙂

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, vandrovec pravi:

 čeprav bistvenih funkcionalnih razlik med njimi ni. 🙂

.

... so :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravjo, da  "veliko lepih p..k zaradi grdga frisa f..a strada"...

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, MiNa pravi:

V Evropi smo se "prenažrli" vsega in samo še po ameriško "Bigger is better" se gremo.

Pa adrenalin nam mora špricat iz ušes, drugače je vse BV.

Za slabih 7 jurjev dobiš kar plačaš. Zdej al bo krepal po prvi menjavi olja al bo delovalo do 100kkm bo pa seveda čas pokazal. Seveda, če bo kak "čudak" dovolj dolgo vztrajal na takšni "poceni kljusi".

Tale je dokazal da tudi "pocenšek" daleč pride...

ni štos v temu, sem tudi s Tomosom po jadranki bluzil in z Jawo po jugi. 

Definitivno ima vsak od nas svoje parametre. Spoštujem vsakega, men je čist gladko, če se po terenu nekdo vozi s 50ccm in narezano gumo. Njegov problem, njegova zabava. Jaz mam pač drugačne kriterije. Za teren ene, za cesto že druge, za dve osebi pa še marsikaj več. Ker so EU proizvajalci pri premium modelih poleteli čez 20k€ je res fajn slišat in videt, da se v istem rangu dobi nekaj za 15k€, ki je enako močno (ne konji ampak navor) in ima vse kar majo veliki al pa še kaj drugega več.

Za slabih 7 jurjev nikjer ne moreš pričakovati čudeža, lahko pa bo ob pravilnem vzdrževanju in šoferjem ki ima posluh za moped, ter se zaveda slabosti, ki jih moped za 7 jurjev nudi (običajno je to budget vzmetenje) zlahko nardiš tudi 100kkm. al pa mal pošraufaš vmes.

Tako, da jaz ne bi rekel prenažrli, ampak hočemo vedno več in več, kitajci z nekaterimi rešitvami zlahka šišajo EU renomirane znamke (npr touch screen, navi v armaturki, drugi budget modeli pa imajo presenetljivo dobro vzmetenje, recmo kove)z drugimi rešitvami pa krijejo razliko. Aja, eu proizvajalci nas pa potem zlahka lupijo, ko dodajo 50ccm in en senzor več, ter cifro za 5 jurjev gor :P

 

 

pred 3 urami, vandrovec pravi:

 grde pa še pogleda noben, čeprav bistvenih funkcionalnih razlik med njimi ni. 🙂

hvala bogu za taka razmišljanja, mamo mi ostali manj konkurence pri lepih :P

lukna je lukna bi lahko prevedel moped je moped, 2 kolesi pa žlajf :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne vem no. Nekatere lukne dobr kuhajo, nekatere pa sploh ne... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW mal drugač...Voge DS900X

Rebadge.JPG.2ce4b30801b3decf7f3961e8b31b142c.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da pri "kitajcih" postaja tudi bistvo, kdo zastopa, kaka je poprodajna podpora, ker če tega ni, al pa je bolj taktak, je lahko še tako zanimiv moped, sam kje ga boš servisiral, uveljavljal garancije in podobno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!