Skoči na vsebino

MACBOR - Honda? BMW? Vsega malo... JAWA RVM 500, Brixx Venturi 500, Tekken RVM 500, ...od kopij, do nelojalne konkurence, do expanzije čajna tržišča....tudi splošen čvek


MiNa

Priporočene objave

originalna kopija :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tale Bikesocial mi je kr vsec. Na lepo furo greta s kitajcem. 
 


a samo jaz na YT opazam majhn odklon od nuje ponajnovejsih strojih? Rocketman se vozi s transo, f9 sraufajo kripe, tale benets bikesocial ima sluzben long term vfr800 z miljon km, N0north ma 20let staro transalp, morde je kriv algoritem pa moje browsanje? Kakorkoli, opazam, da precej kanalov motorizem postavlja pred motor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Kugelschreiber pravi:

a samo jaz na YT opazam majhn odklon od nuje ponajnovejsih strojih? Rocketman se vozi s transo, f9 sraufajo kripe, tale benets bikesocial ima sluzben long term vfr800 z miljon km, N0north ma 20let staro transalp, morde je kriv algoritem pa moje browsanje? Kakorkoli, opazam, da precej kanalov motorizem postavlja pred motor. 

... si že mogoče slišal za KISS koncept?

 

... da ti pomagam: Keep It Stupid Simple.

 

... (skoraj) vsa  elektronska in ostala navlaka je za taprave avanturiste v veliki meri nepotrebna. ... razen za tiste, ki to nujno potrebujejo zaradi "tekmovalnega" namena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Zivnorc said:

... si že mogoče slišal za KISS koncept?

 

... da ti pomagam: Keep It Stupid Simple.

 

... (skoraj) vsa  elektronska in ostala navlaka je za taprave avanturiste v veliki meri nepotrebna. ... razen za tiste, ki to nujno potrebujejo zaradi "tekmovalnega" namena...

Razumem, simpl je tanartabuli. Je, pa ni.
 

A si pogledal tale filmcek? Kitajčk ima vse na štrom. Rezervar odpre štrom, stol odklene štrom, celo keyless ignition ima…novi izdelki tekmujejo med sabo. Konkurenca je cist odstranila moznot “ne imeti”. . Lahko se greš nišo, ampak bodo cifre pač nišne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. začel sem, pa nehal, ker je predolg filmček...

... sej ... kako boš natankal, če ti pokrovček na štrom crkne...

KISS je zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par dnevi sem po dolgem času zašel v Honda motosalon v mojih koncih.

Pri ogledovanju nove plastike me eden od prodajalcev vpraša, če me zanima rabljena AT (njegova) celo prižgal jo je da bi mi malo dvignil pulz... nato pa ugasne in reče "evo motor za okrog sveta". Jaz se namuzam in mu rečem "jaz bi za okrog sveta vzel Enfilda". Sprva je bi malce začuden, ko sem mu razložil, da bi za razliko v ceni bil že skoraj na pol poti, je samo prikimal in odšel...

Pred dvemi leti sem se prvič srečal z motorjem, ki je uradno narejen nekje drugje kot pa  pri enem od "velikih igralcev". Seveda sem tudi sam od začetka gledal na "škrbolček" z nezaupanjem. Zontes!?, ko mi ga je ponudil namesto Himalayana, za katerega sem si že doma vbil v glavo, da ga hočem vozit na Tenerifih, sem bil sprva kar malo razočaran. Pa kaj bom s temi 300kubiki v bistvu ima pa tole več kot 10 lipicancev več pa še na vagi cca 40 kil manj. OK pa daj...

S prav težkim srcem sva jih vrnila.

Tale je bil nakrcan z vsem kar se da. Edino vzmetenje ni bilo aktivno.

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

kako boš natankal, če ti pokrovček na štrom crkne...

V primeru praznega akumulatorja...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za okrog sveta, je najbolje iti peš..nobena elektronika nau crknla :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Saj ne bodo več dolgo cenejši teli Kitajci. Bodo vse dodatno obdavčli. Zadnji čas saj so nelojalna konkurenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, DESMODUE pravi:

Se ena slikica o sposobnostih 450 rally.

Prvo in drugo mesto med enocilindraši in drugo in tretje overall. Pa je bila konkurenca kar zanimiva. 

Screenshot_20240306_223432_Facebook.jpg

.

... čestitam ... več kot očitno se ti ta moped prebija v ospredje :worship:

... ampak ...  treba je vedet, da so to več ali manj zgolj "race" zgodbe  :eek:... torej je iz tega naslova pričakovati kakšen nakup več raznih rejserzanesenjakov

... ni pa to prav neka široka populacija ... takih ... "brezveznjakov" mopedistov, ki motoriramo bolj za užitke, kot za rezultat ... tako da ... sami ti rezultati še niso zagotovilo za uspeh prodaje širokim množicam :eek:

... še bo treba :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kawl pravi:

Saj ne bodo več dolgo cenejši teli Kitajci. Bodo vse dodatno obdavčli. Zadnji čas saj so nelojalna konkurenca.

Si bo treba najprej prebrati,kaj pomeni pojem nelojalna konkurenca.

63.a člen v zakonu o preprecevanju konkurence bo pravi naslov za to.

Ce se pa strinjas s tem, da se konkurenco unici s tem, da se jo dodatno obdavci, si pa povsem enak ameriskim patriotom,ki so se ustrasili prihoda Japoncev ( tudi tistih,cigar nick si si nadel )v 60 letih z dvigom carin za 100%.

Kako koristni so bili njihovi ukrepi so pa kmalu ugotovili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DESMODUE pravi:

Si bo treba najprej prebrati,kaj pomeni pojem nelojalna konkurenca.

63.a člen v zakonu o preprecevanju konkurence bo pravi naslov za to.

Ce se pa strinjas s tem, da se konkurenco unici s tem, da se jo dodatno obdavci, si pa povsem enak ameriskim patriotom,ki so se ustrasili prihoda Japoncev ( tudi tistih,cigar nick si si nadel )v 60 letih z dvigom carin za 100%.

Kako koristni so bili njihovi ukrepi so pa kmalu ugotovili.

Kineski produkti kradejo al pa so kradli zasnove, oblike, so kopirali, cf moto je bil znan po tem v preteklosti. Zdaj je menda bolje, kupljene licence itd.

Ne vem, če kove iz nule narejen, ok komponente so itak bosch, japan itd...

A kmalu naredijo lastno linijo, zavore, vzmetenje, ki ziher niso plod večletnega razvoja, ampak spretnosti pri kopiranju.

To niso "novi" produkti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa čisto drugače vidim zadeve. Nelojalno je služiti na lastnem folku (eu kupci) s tem da se konkurenco onemogoči z visokimi carinami.

Jaz ne vem, sam nimam tok dnara, dab ga proč metal.

Tudi kar se kraje tiče je zakonodaja znana. Potvarjanje se preganja. Samo kopiranje je moč zaščititi s patenti.

 

Sicer je pa ta debata precej brezpredmetna samo za temo Kove.

Splošno o kitajskih mašinah (kaj je kitajsko je pa težko vedet, če je pol komponent EU bajkov izdelanih pri poševnookih, da ne govorimo od kod izvirajo razne elektronske komponente/procesorji/čipi itd..) bi se lahko preselilo v kako drugo temo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor z notranjim izgorevanjem je star preko 100 let. Na tem področju ni kakih hudih inovacij. Le datajli in materijali. Vse ostalo je plagitat izvirnika. Kaj pa ni plagiat na tem planetu?

Učimo se en od druzga in to ponavljamo celo življenje. Če pa kdo malo izstopa z novitetami, pa opice hitro pograbijo "kamenje" in mečejo...

Konkurenca nelojalna. Ne se hecat v tej resni temi. :)

Če bi vedli kok stane eno vozilo, ko zapusti tovarno, in koliko marže pobere uvoznik, bi marsikoga kap. Lahko pa vprašate taxsista, koliko da on za svoj avto.

Kr naj kitajci malo "prizemljijo" ostale proizvajalce motornih vozil, ki so izgubili kompas in hočejo samo bogateti na svojih strankah. Zdrava konkurenca je dobrodošla konkurenca. Tudi na področju motorizma se je zgodil krtelni dogovor.

Sem vesel, da so kitajci pršli na trg. Naj se ostali proizvajalci odzovejo z nižanjem cen, za izdelke, ki imajo zasnovo staro precej let z novimi plastikami, cenami 50% navzgor.

 

 

Sam kot trgovec, mi je na prvem mestu zadovoljnost stranke, šele potem denar. Mogoče sem zaradi tega revež, sem pa srečen revež.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En o kopiranju in razvoju zadev ki so na policah že 50 let, dva modela ki kupujeta motorje v štacuni in menjujeta na par let jamrata o dnarju in razlagata o svoji preudarnosti, racionalnosti in varčnosti? A začnem jez delit nasvete za zdravo življenje in vzgojo otrok? 

mal pred dvema minutama pove nek zanimivega. Kitajci so 13 let stare motorje prešali. 
 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smešno je, da nikomur še ni potegnila masovna zaslepljenost z neko "kvazi" znamko, ki ti skor fafing dela.

1. obvezno moram imeti vse kar se začne na I. phone, ipad, i...bla bla....najmanj je potrebno stati pred trgovino vsaj 1 dan prej (šotor, hrana, stolice to je obvezno) da primem v roke najnovejšo verzijo iphona 14a....seveda je 14ka že za en kurtz. Seveda sem cepec in ne razumem tržišča, da namensko upočasnjuje starejše modele, da bom odkartal vsaj jurčka ali čez za novega, da bom IN

2. ko je Huawei postal preveč konkurenčen ZDA sranju, je bla cela drama...takoj je nastala vojna med ameri in kitajci

3. očitno folk še vedno ne ve, da je 3/4 sranja narejeno na kitajskem. Ne unga čipšit...to vemo vsi. Unga high tech. Tajvan je navečji proizvajalec čipov!!!sam povem.

4. birokrati so nas prepričali da so e-avtomobili čisti balzam za okolje...torej tisti tipi, ki se vozijo v 8 cilinderskem blindiranem ultrapretežkem bencinskem avdiju, mi govorijo o "zelenem prestopu. " Tisti ki gredo v šoping s privat reaktivcem, na stroške davkoplačevalcev. :P

Svašta pička rodi. 

5. Taisti mi govorijo o nelojalni konkurenci "globalizacije". Ko mi razviti svet zganjamo globalizacijo in selimo proizvodnjo 3/4 vsega kar sestavlja končen produkt na cenejše trge pa ni problem. Takrat lahko poševnooki in črnčki delajo tut đabe. 

6. sami smo neumni in zaverovani v lastno inovativnost in presežno znanje napram kitajcem, a žal se ne zavedamo da so nas v par letih prekleto prehiteli. Na vseh področjih, tudi vesoljskem programu, gradbeništvu, eletroniki in umetni inteligenci.

Tak da carine in podobno sranje so samo in zgolj plod ali izzum bogatih v razvitem svetu, ki hočejo še bolj bogateti. (na račun nas...)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

smešno je, da nikomur še ni potegnila masovna zaslepljenost z neko "kvazi" znamko, ki ti skor fafing dela.

1. obvezno moram imeti vse kar se začne na I. phone, ipad, i...bla bla....najmanj je potrebno stati pred trgovino vsaj 1 dan prej (šotor, hrana, stolice to je obvezno) da primem v roke najnovejšo verzijo iphona 14a....seveda je 14ka že za en kurtz. Seveda sem cepec in razumem tržišča, da namensko upočasnjuje starejše modele, da bom odkartal vsaj jurčka ali čez, da bom IN

2. ko je Huawei postel preveč konkurenčen ZDA sranju, je bla cela drama...takoj je nastala vojna med ameri in kitajci

3. očitno folk še vedno ne ve, da je 3/4 sranja narejeno na kitajskem. Ne unga čipšit...to vemo vsi. Unga high tech. Tajvan je navečji proizvajalec čipov!!!sam povem.

4. birokrtati so nas prepričalai da so eavtomobili čisti balzam za okolje...torej tisti tipi, ki se vozijo v 8 cilinderskem blindiranem ultrapretežkem avdiju, mi govorijo o 2zelenem prestopu. " Tisti ki gredo v šoping s privat reaktivcem, na stročke davkoplačevalcev. :P

Svašta pička rodi. 

5. Taisti mi govorijo o nelojalni konkurenci "globalizacije". Ko mi eazviti svet zganjamo globalizacijo in selimo proizvodnjo 3/4 vsega kar sestavlja končen produkt na cenejše trge pa ni problem. Takrat lahko poševnooki in črnki delajo tut đabe. 

6. sami smo neumni in zaverovani v lastno inovativnost in presežno znanje nampram kitajcem, a šal se ne zavedamo da so nas v par letih prekleto preihteli. Na vseh področjih, tudi vesoljskem programu, gradbeništvu, eletroniki in umetni inteligenci.

Tak da carine in podobno sranje so samo in zgolj plod ali izzum bogatih v razvitem svetu, ki hočejo še bolj bogateti. (na račun nas...)

 

 

Kineski telefoni so začeli že dosegat ceno jabolke :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Kineski telefoni so začeli že dosegat ceno jabolke :)

 

in po kvaliteti jo presegajo. ps jabka je narjena na kitajskem in tam sestavljena :P

Samsung jo nese, nekateri founi iz kitajske srednjega razreda jo nesejo...

in kar se cen tiče, tut Kitajci niso neumni, če kdo hoče več plačat...ja bodo zakasirali :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

 

Samsung jo nese, nekateri founi iz kitajske srednjega razreda jo nesejo...

 

 

ne no @DAMI34, mogoče "hardware" samo "software" in peglanje le tega pa daaaaaleč za sadežem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

En o kopiranju in razvoju zadev ki so na policah že 50 let, dva modela ki kupujeta motorje v štacuni in menjujeta na par let jamrata o dnarju in razlagata o svoji preudarnosti, racionalnosti in varčnosti? A začnem jez delit nasvete za zdravo življenje in vzgojo otrok? 


 

 

Dej. Razsvetli nas glede otrok.

Moj prihodek med korono, je bil polovicna plača. Tm okol 600 eur. Po koroni je bil nakazilo na trr okol 1000 eur. Kak evro zasluzim še postrani. Toj to. Celo življenje že delam za dobrega minimalca. Ker mi denar nikoli ni pomenil veliko. Prosti cas pa ogromno. Sem financno pismen, se marsicemu odpovem. Leta 2016 sem prodal yamaho tra 900 in vse vložil BTC. Sem kolesaril namesto motoriral. Oblacim se v dekatlonu. Znamke mi ne pomenijo nič. Moja moto zgodba je kr dokumentirana tukaj gor. Sam se odpovem vsemu, sam da lahko furam motor. in kadar grem na motor mi noben strosek ne pomeni nič. Nekaj sem zasluzil z kriptom, se vedno pa precej denarja prihranim. Sem zelo iznajdljiv, kar se tice velikih stvari. Če grem kolegu pomagat drva v gozd mi placa z drvami. Ce grem na travnik mi placa z mesnino, krompirjem. K pride do motorjev, sem cist zbezlan in si ga kupim, novga ce hocem. In ti cemu si se ti odpovedal v lajfu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, tomaz69 pravi:

ne no @DAMI34, mogoče "hardware" samo "software" in peglanje le tega pa daaaaaleč za sadežem....

a ti tut čakaš 24 ur preden izide nov model jabuke? :P

 

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

En o kopiranju in razvoju zadev ki so na policah že 50 let, dva modela ki kupujeta motorje v štacuni in menjujeta na par let jamrata o dnarju in razlagata o svoji preudarnosti, racionalnosti in varčnosti? A začnem jez delit nasvete za zdravo življenje in vzgojo otrok? 

mal pred dvema minutama pove nek zanimivega. Kitajci so 13 let stare motorje prešali. 
 

 

lajkam video!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo tle v evropi še z mahom brisal rit, so na kitajskem že streljal s smodnikom, in imeli pisavo. Vecino stvari smo kopiral od njih. Ja zdej se je pa zgodba mal obrnila. Pa oni kaj pokopirajo. Sam da se pa z iphonam v rok bojis kitajskih izdelkov ja pa paradoks.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, tomaz69 pravi:

ne no @DAMI34, mogoče "hardware" samo "software" in peglanje le tega pa daaaaaleč za sadežem....

In potem japkaši uporabljajo google photos itd... :)

Ne vem, v čem bi bila japka "daleč" bolja po SW napram androidu. Oboje je zelo podobno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

a ti tut čakaš 24 ur preden izide nov model jabuke? :P

nikoli nisem in ne bom @DAMI34, to nima veze s tem kar sem napisal...isto kot ti ne čakaš na motor ampak greš in kupiš...

pred 3 minutami, Snečer pravi:

In potem japkaši uporabljajo google photos itd... :)

Ne vem, v čem bi bila japka "daleč" bolja po SW napram androidu. Oboje je zelo podobno.

podobno seveda...uporabniška izkušnja, delovanje pa ne...isto kot se Versys ne more primerjati z ostalimi "stroji"....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, tomaz69 pravi:

nikoli nisem in ne bom @DAMI34, to nima veze s tem kar sem napisal...isto kot ti ne čakaš na motor ampak greš in kupiš...

podobno seveda...uporabniška izkušnja, delovanje pa ne...isto kot se Versys ne more primerjati z ostalimi "stroji"....:lol1:

Jaz nimam nobenih težav z androidi, ki delajo odlično (in z googlovimi storitvami YT, gmail, photo itd.) katere jpakšai veselo koristijo.

Tudi iphone občasno dobim v roke pa ne zaznam neke bistvene razlike, da bi moral menjati.

Kar se tiče uporabniške izkušnje, je lušno, da je za začetek le ta v domačem jeziku... bodi konkreten, kaj je tisto toliko boljši SW in uporabniška izkušnja, ne na pamet. 

Je pa interesantno, da ima apple pr telefonih na Kitajskem vodilni položaj :) android seveda prevladuje, a ne z eno znamko.

p.s.

Kar bedna pa je izkušnja, ko mi kakšen uporabnik pošlje iz japke fotko in je npr. v formatu .heic, ki mi ga PC ne prepozna... To pa je beda. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!