Skoči na vsebino

tresljaji pri zaviranju (prvi disk)


Jure

Priporočene objave

Pozdravljeni

Upam da ni ta tema že kje odprta, sam na iskalniku nisem našel nič primernega..

Stvar je sledeča. Med pripravami na novo sezono sem med drugim zamenjal tudi zavorne ploščice(Icer) in dal postružit disk. Zavora prime dobro, vendar pa je med zaviranjem čutiti tresljaje, ki so kar občutni.. Zanima me ali je to samo zaradi novih ploščic, z njimi sem naredil šele okoli 15km, ker sem jih menjal danes, ali je mogoče možno tudi, da je napaka na disku (mogoče neraven zaradi struženja?) Zelo bom vesel vsakega odgovora oziroma nasveta o tej stvari. Aja, pa še to, gre za motor Kawasaki Eliminator 125.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim smo že veliko rekli v tej smeri. Zakaj si dal stružit disk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

disk je bil potreben struženja ker ga je delno "postružil" že prejšnji lastnik motorja z vožnjo z izrabljenimi ploščicami..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če po pravici povem pojma nimam, kako je bil disk stružen, mi ga je pa stružil znanec, ki ima precej izkušenj s tem, saj se ukvarja s kovinarstvom. Pa tudi sam je motorist in prav tako njegov sin ki trenira motocross in vem da je usa popravila, tudi kar se tiče diskov vedno delal sam in uspešno.. Upam da ni ravno pri mojem disku šlo kaj narobe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena o zavorah, predvsem ploščice in podobno, je tukaj:

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...=asc&highlight=

ta se pa ukvarja z zvitim prednjim diskom:

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.php?t=3009

v obeh boš našel dosti zanimivega in ugotovitev, da je verjetno najbolje kupiti novi disk (žal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti je lahko podobno,kot pri avtomobilu.Prvih 20-50km ti tudi tam rahlo potresava volan....vozilo,potem pa se zadeva umiri.

Jaz bi malo več km prevozil.........potem pa na zavorni servis,če zadeva ne špila!!!!!Se mi zdi,da bo to še najceneje. :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diske pri motorjih se ne struži, ker so pretanki, pa še radi se krivijo ker so jekleni. Če je zvit, ga boš moral menjat. Lahko pokličeš kak servis, če imajo kakega rabljenega, vendar ravnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja disk je bil precej u p****, jaz sam pa se ne spoznam preveč na te stvari okoli zavor in sem nesel disk temu znancu in ta ga je pač postružil. Jaz sem mu zaupal, da ve kaj dela glede na njegove izkušnje pri motociklih, samo če se pa diskov načeloma sploh ne struži.. Pol pa ne vem.. No upošteval bom nasvet in naredil še nekaj km in bom videl kako bo.

Hvala vsem za pomoč in nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!