Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

"Danes po kosilu" se bom s 3eMom odpravil obiskat 6 mojih "sotrpinov" iz JLA. Pot bo najbrž trajala kar precej časa, ker so googlovi zemljevidi izračunali 2.354 km ... :worship:

 

1. ZMAJEVO  -  Subašič Simo

2. VRANJE  -  Stošič Ljubomir

3. SKOPJE  -  Antonovski Djordje

4. MOSTAR  -  ???????

5. SPLIT  -  že nekaj časa so živeli v Nemčiji, v SFRJ je prišel samo "odslužit vojaški rok"

6. OGULIN  -  Maljkovič Dragan

 

http://goo.gl/maps/GCDWK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ZMAJEVO = ----------------------------

2. SPLIT = ----------------------- Stipe Mušič

3. prej še ne "omenjen" = poročnik Stjevan Đurovič iz Peči (Kosovo ?)

 

img6582.jpg

 

Pravkar je po mailu "prišel video" od nekoga, ki je bil na Topčiderju "eno generacijo za mano", jaz "aprilec" in on "oktobarec" ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dBSMyoS0FP4

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če v googla vpišeš Maljkovič Dragan Ogulin, ti ta ponudi tudi telefonski imenik Hrvaške, s telefonsko številko in z domačim naslovom iskanega in v že "zapečateno"  pismo sem priložil tudi stran (kopijo) iz vojnih novosti, na kateri sva oba, seveda za preverjanje tega, če je on pravi, ker je v telefonskem imeniku kar nekaj Maljkovič Draganov, toda samo eden iz Ogulina, ki je bil med najinim zadnjim telefonskim pogovorom župan Ogulina (že med služenjem JLA diplomiran pravnik) in me je že takrat vabil, naj se kdaj med vožnjo skozi Ogulin ustavim pri njih na eno kosilo ... :blush:

 

MALJKOVIČ Dragan ... 47300 Ogulin

 

beograd1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti poleg Dragana, na njegovi levi strani, pa je "št. 3" - Antonovski Đorđe iz Skopja ... :OK:

Na moji levi strani pa je Dragan Delič i Splita ... :OK:

Očitno z mojim "daljnoročnim" spominom ni nič narobe, mogoče rabi le malo več časa, da se "aktivira" ... :OK:

 

Včersj sem z airbrushem in prvič z vallejo bavo pobarval spodnjo stran makete F 16, ki jo sedaj izdelujem in danes sem s svojim včerajšnjim barvanjem kar zelooo zadovoljen, ker včeraj, dokler je bila barva "še mokra", nisem bil ... :blush:

 

img6591.jpg

 

img6592.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so mi na forumu Makete.si zaklenili temo o F-16, sem po privatnem sporočilu, nekoga, ki ima isti vzdevek kot na forumu Modelarji.com, vprašal ZAKAJ. Odgovoril mi je:  Odgovor je preprost ce preberes le zadnjih nekaj postov po tem ko si poslikal kako si podarjeno maketo vrgel v kontejner.ves cas smo ti svetovali, ti si zavrgel prav vsak nasvet, za tem pa naredil kar si.
 

Še pred tem odgovrom sem našel njegovo sliko in takoj za tem, je na forumu Modelarji.com izginila, ni pa izginila v poslanem sporočilu na forumu Makete.si, zato je še vedno shranjena v mapi slike ... :OK:

 

Kaj je "fantič" po poklicu ...  :hmm:  :?  :naughty:

 

phoinix.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podarjeno maketo (od sina mojga "zavarovalničarjaa") sem res "vrgel" v smeti, jo slikal in takoj prinesel nazaj v stanovanje in sliko objavil na forumu Makete.si v upanju, da se bom tako rešil nonstop "metanja polen pod noge" ... Očitno nekateri ne zmorejo razumeti, da se pri 48 letih lahko kdo tudi ponovno rodi in ne zmore več "vsega po predpisih" ... :blush:

 

img6125.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj "proti večeru" (ob 16.55 "by TV spored on line") je bila na TV programu BBC KNOWLEDGE zame zelo poučna oddaja z naslovom Pogled v misli: Nepravilno delovanje, "z by Roberto prevodom": oddaja o poškodbah možganov, v kateri so me naučili:

 

1. Iz UKC me na URI SOČA niso premestili samo zato, ker sem bil "paraplegik" na inv. vozičku ...

2. "Moj" zdravnik na Uri Soča ni "moji" osebni zdravnici v telefonskem pogovoru povedal, da bom ostal na inv. vozičku "za nedoločen čas" zaradi stanja moje desne noge ...

3. Vse to, kar se že je in se še vedno dogaja z mano, je vzrok poškodba možganov, zaradi česar "pravi ukazi" niso in še vedno ne pridejo na "prava mesta" ...

4. Gospod, ki je preživel možgansko kap in posledično postal paraplegik, je ponovno shodil s pomočjo svojega sina nevrologa, s katerim sta začela vaje za hojo s plazenjem po tleh  =  V VOLJI JE MOČ ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker moji dragi "na ranču" ni zrasla nobena buča dovolj velika ...,

img6597.jpg

..., da bi Roberto danes popoldne lahko naredil simbol (?) halloween-a ...,

buca.jpg

..., me je po kosilu z obema flokijema spremjala "na test" mojega desnega kolena do "obračališča št. 3" in po vrnitvi domo odpeljala še na pokopačišče, tako da mi jutri tja ne bo treba :blush: , ker bi me pozdavljali ljudje, ki bi jih moral poznati,toda jaz jih ne poznam jih več ...

 

img6598.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je včerajšnji "test" mojega desnega kolena pustil zelo neprijetne občutke (auč) in ker sta pogled z balkona ...

 

img6600.jpg

 

... in tudi na termometer "povedala": danes in letos verjetno nikoli več ...,

 

img6599.jpg

 

... sem se s 3eMom še zadnjič letos odpeljal do kopališča v Idrijski Beli, tokrat upam, da tudi zadnjič z berglami "v prtljažniku", ker upam, da prihodnje leto s kolensko protezo bergle ne bojo več potrebne in bom rabil znova "samo še" pohodne palice, zaradi mojih težav z ravnotežjem  ...

 

img6601.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi "naš splošni ljubljenec" BIL ve, da poleg slanega okusim tudi sladko, pravkar v kuhinji pomaga moji hčerki :wub:  delati priboljške za vse nas ... :notworthy:

 

img6605.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem se s 3eMom še zadnjič letos odpeljal do kopališča v Idrijski Beli, ...

 

Če mi včeraj kdo ni verjel, mi sedaj mora ... :yes:

 

img6609.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je "fantič" po poklicu ...  :hmm:  :?  :naughty:

 

Njegova "pisarna" je približno taka", ker se mi zdi, da imajo šest različnih  http://www.policija.si/index.php/o-policiji/6309-helikopterji-in-oprema?lang= , "fantič" = v najinem "pogovoru" na maketarskem forumu mi je odgovoril, da je 20 let mlajši od Robertota ...

 

hlikopter.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kasaške dirke so za Robertota nekaj podobnega, kakor živali v živalskem vrtu, v kletkah ...   :blush:

Zakaj sem zadnje čase bolj skromen  s svojim pisanjem ? Ker se obnašam tržno  =  moja ponudba se prilagaja povpraševanju ...   .)

Kakšen dan nazaj sem v TV dnevniku slišal nekaj zame ne ravno najbolj obetavnega in to je, da bo zaradi "težav v našem zdravstvu", "zdravstvena zavarovalnica" (?) plačevala tudi nujne posege v tujini, , kar bi bilo kar dobro, če tujci (Italjani) ne bi "okupirali" ortopedske bolnice Valdoltra ... :blush: ..., čemur ja razlog najbrž kvaliteta storitev v Valdoltri ... :worship:

Z mojim desnim kolenom je res vse slabše, tako da bom verjetno, prav kmalu, rabil pomoč bergel tudi "pri premikih" po stanovanju  ... :blush:  :blush:  :blush:

 

 

Dobrooo jutro Robi... :004

 

Kasaške dirke so zdaj veliko bolj pod nadzorom kot pred leti... Kolegica je sodnica na teh konjskih dirkah in po novem so kazni zeloo velike, sploh doping testi se redno izvajajo, kaznovana je pretirana uporaba biča in ogrožanje drugih med vožnjo...

V presoji je po novem uporaba biča... Pravi,da se zna zelo kmalu zgoditi, da bodo ukinili uporabo biča, kar seveda pomeni veliko spremembo... vsak voznik bo uporabljal samo vajeti......

Predvidevam, da bodo potem konji na dirkah tekli malo po svoje... :grrr

 

In še nekaj... Konji so v veliki prednosti pred bivanjem živali v živalskem vrtu, saj so lastniki konj po večini dobri ljudje, imajo svoje muhe tako kot recimo motoristi, eni jih malo preveč glancajo, spet drugi... ah ljudje so ljudje :glare:

Pomembno je,da konji prinašajo veliko veselja... naša kobila je celi družino v veliko veselje,saj je nekaj posebnega :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj dopoldne sem v delavnici barval maketo z airbrushem v sedečem položaju in koleno me je bolelo. Na popoldanskem sprehodu me je koleno tudi bolelo,  vendar nič več kakor dopoldne. Večkrat me koleno prične boleti šele popoldne, okrog sedemnajste ure, ko se vležem na kavč in vklopim TV  .?.?.?.

Kaj me boli danes, ko je še dopodne. Ledvice. Ali je še kje kaj ??? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi Roberto...

 

Zjutraj se mi je mudilo, zato sem ti pozabila napisat...da ti želim vse najboljše in... BODI VEDNO OPTIMIST!!!

Četudi te kdaj tako boli, da ni za zdržat... svoje misli vedno obračaj v pozitivno smer...glej humoristične nadaljevanke...

 

Priporočam pa ti,da prebereš tole...morda ti bo dvignilo razpoloženje ... :grrr

 

 

http://www.blazkos.com/files/Skrivnost.pdf

 

SREČNO Roberto...čudovit vikend tebi in tvojim najbližjim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umetnica, hvala za "tvoje priporočilo" sreči, tvoje branje mi pa ne bo moglo dvigniti razpoloženja, ker sem že na polovici branja prve strani pozabil, kaj sem prebra na začetku ... :blush:

Humoristine ndaljevanke by Roberto:

 

1. Discovery Channel

2. BBC Knowledge

3. National Geographic

4. Animal Planet

5. National Geographic Wild

6.Travel Chanel

7. in med "tipkanjem" še Radio Expres

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je na programu sport1 "sokomentator" pri vseh prenosih moped dirk, vkjućno že s petkovimi prostimi treningi ???  

 

 

post-12027-0-06731900-1384007612_thumb.jpg

post-12027-0-75529200-1384007624_thumb.jpg

post-12027-0-06809700-1384007640_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kar sem zapustil oceno moji delovnih ...... na URI Soča,  se "moje življenje odvija" (?) res zelooo počasi, toda skoraj vse okrog mene živi svoje življenje naprej kakor včasih ...

 

včeraj ...

 

img6651.jpg

 

img6652.jpg

 

danes ...

 

img6656.jpg

 

img6657.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravičujem se, ker naslednje leto ne bom več mogel spremljati dogajanja s pticami na smreki pred maminim balkonom, ker je bila "danes" smreka nekomu napoti in je bila odstanjena ... :blush:  :blush:  :blush:

Tisti, ki se boste vozili med Idrijo in Sp. Idrijo, se boste zopet laghko ustavili v okrepčevalnici mostičar, ker je njen lastnik dobil novega najemnika, katerega obnovo prostorov ("šremanje") poslušam že kar nekaj časa ... :blush:  :blush:  :blush:

 

img6658.jpg

 

img6660.jpg

 

img6661.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Stacionarca" z njegovimi 250 Mb RAMa  :blush:  sem že kar nekaj časa uporabljal samo za printanje, če sem pred tem odklopil internetno povezavo (posodabljanja ... :blush: ) in včeraj sem kar nekaj časa porabil :blush:  za iskanje driverja za Toshibo za naš printer EPSON SX 100, kar pa je bilo po tem, ko sem končno le našel (ugotovil), da ima epson USB priključek, popolnoma nepotrebno, ker si računalnik poišče driver kar sam, ko je printer priključen na njega ... :OK:

Če bo šlo tako naprej, se bom moral res "odzvati vabilu", da lahko pridem na URI Soča, na preverjanje delovne ....., še enkrat ... :blush:

 

img6662.jpg

 

img6663.jpg

 

img6664.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oooooooo Keiko  :OK:  , "dobrodošla zopet nazaj", ker sem ravno te dni razmišljal o tem, kam so ušle vse "moje prijateljice" .

Na internetu še znam poiskati kakšno lepo sliko, dugače mi pa barve "fulll" nagajajo pri barvanju z airbrushem, ker najbrž ne znam pravilno nastaviti "obeh parametrov" (?) na airbrushu, od katerih je eden regulator pritiska zraka in drugi odprtost (z iglo) izstopne šobe ... :blush:

 

dg-80.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!