Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Če so mene toliko spravili skupaj, da še vedno "pametujem" tukaj ...   :worship:

V torek sem bil zopet pri psihiatrinji in zopet me je zelooo pohvalila, koliko sem že dosegel po taki poškodbi ... Poleg tega,da je (vsaj zame) zelooo dobra psihiatrinja, je tudi dobra splošna zdravnica, ker me j po tem, ko sem ji povedal kaj "me še čaka" , najprej vprašala, če slučajno vem tudi, kakšno anastezijo bojo upoabili  =  splošno nikakor zaradi negativnega vpliva na spomin, ki ga je (trenutnega) zelooo pohvalila, ker med govorom ne "iščem" več besed in govorim "zvezno" (?) in tudi zgovoren sem že tako, kakor sem bil včasih ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super - vsak dan, v vsakem pogledu vse bolj in bolj napreduješ! :OK:

 

Ohrani ta optimizem in pogumno naprej.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. slovensko angleški spletni slovar prvič:  stegnenica  =  thighbone

2. slovensko angleški spletni slovar drugič:  kolektivna  =  collective

3. slovensko angleški spletni slovar tretjič:  osteotomja  =  osteotomy

4. google:  collective thighbone osteotomy

5, tako se bo moja stegnjenica nazaj podaljšala, če bom vsak dan trikrat vijake privil za 1/4 (?) obrata ...

 

dotmt01.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da bosta KOREKTIVNA OSTEOTOMIJA http://www.ortopedska-klinika.si/upload/files/9-korektivna_osteotomija.pdf in PODALJŠAVA STEGNENICE http://www.ortopedska-klinika.si/upload/files/11-podaljsava_kosti_z_zunanjim_fiksaterjem.pdf zadoščali,da ne bo potrebna še kolenska proteza ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... To izvajamo z navijanjem aparata s ključem, ki se z vsakim obratom raztegne za 1 mm. Na dan naredimo štirikrat po 1/4 obrata  =  1 mm dnevno  =  cca 1 mesec ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Honda Varadero from Logatec"  &  Ebay  to  Roberto ... .)    :OK:   :010

img6104.jpg

 

img6108.jpg

 

 

:OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :010

 

img6121.jpg

 

 

:notworthy:  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje desno koleno "napreduje v smeri proti" kolenski protezi, ker hodim samo še "po hiši + WC oba kužka enkrat do dvakrat dnevno", glede kolesarjenja, pa kljub temu, da sem lani (?) prekolesaril že 80 km + (planinske rajde), sem včeraj dopoldne komaj prikolesaril do "Sam svoj mojster" in nazaj domov, približno 5 km, ker me je desno koleno tako bolelo in zaradi česar tudi ne verjamem čisto, da bo "zlom" desne stegnjenice in njeno ponivno "sestavljanje" to izboljšalo, kar bi "napisalo recept za" kolensko protezo ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:   :hmm:   :hmm:

 

http://www.eurobike.si/sl/ponudba/katalog-izdelkov?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=2877&category_id=189

 

"EKO Roberto" na tri kolesa, tako da bi lahko padel samo še Roberto, brez kolesa, oziroma Roberto s kolesa, če bi ga "slučajno zmanjkalo" (slabost) ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja osebna zdravnica mi je povedala, da so "njenemu sosedu", ki je preživel možgansko kap :blush: , na kolo pritrdili dve pomožni stranski kolesi, ki mu pomagata ohranjati ravnotežje in tako lahko dela krajše "premike" s tem kolesom ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto, zakaj si kupoval ta kompresor, če bi si lahko rajši kupil Ravell-ov Airbrush Set za 85€.

Z njim, če znaš delat, lahko ustvarjaš čudeže .... poglej spodnji video, kjer človek dela z takšnim set-om. Ko se naučiš, potem gre zelo simpl.

 

 

3228_0.jpg

 

Popravljeno . Popravil BREITNER
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje kar sem kupil, airbrush in kompresor, so mi svetovali na maketareskem forumu ... Airbrush je bil že na servisu :blush:  v Ljubljani :OK:  , če bi bil Revellov, ne vem kje bi mi ga lahko popravljali, ker 6.9.2009 ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne se je moja draga "na ranč" odpeljala brez mene (zaradi 38 oC) in brez obeh flokijev (zaradi Robertota) in na ranču je fotodokumentirala "neprijavljene goste" ... Koga ali kaj ???   .)

 

img6142.jpg

 

img6155.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno je zunaj še vedno zelooo prijetnih 21 oC, vendar se jaz vseeno počutim "za umreti", zato sem si "že kar po dolgem času" izmeril pritisk, in "pritiskomer" je pokazal 148 / 96 ... Ali se tako slabo počutim zaradi tega ???  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in na ranču je fotodokumentirala "neprijavljene goste" ... Koga ali kaj ???   .)

 

Olajšanje vprašanja by Roberto & Google ... :OK:

 

aaaaa.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje kar sem kupil, airbrush in kompresor, so mi svetovali na maketareskem forumu ... Airbrush je bil že na servisu :blush:  v Ljubljani :OK:  , če bi bil Revellov, ne vem kje bi mi ga lahko popravljali, ker 6.9.2009 ... :blush:

 

Roberto, glede na to, da se v Leclerc trgovinah dobijo Revellovi artikli - barve, spreji z zrakom in Airbrush pištole, sem siguren, da obstaja nek zastopnik za Revell v Sloveniji, ker sigurno Leclerc ni sam dobavitelj, ampak verjetno jemljejo preko zastopnika. Tako da, treba je drugič malo prečekirat zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek sem v Ptuj (Eurobike) poslal mail s tako vsebino:

 

Pozdravljeni,
V vaši spletni ponudbi sem opazil elektro trikolo, ki bi bilo zame mogoče nekaj primernega, ker sem invalid s težavami z ravnotežjem, po nesreči z motorjem pred tremi leti. Ali bi bila velikost tega trikolesa primerna zame, ker sem velik 182 cm in imam 80 kg ? Zanima me tudi, če je poganski akumulator zamenljiv s polnim v rezervi, kadar se obstoječi izprazne, ali ga imate "na zalogi" in koliko stane ?
Najlepša hvala za vaš odgovr in lep pozdrav, Robert .......

 

Ker odgovora včeraj še nisem sprejel, sem popoldne še "malo brskal po netu" in našel "isto za isto ceno" kar precej bližje, v Ljubljani   http://www.hribitec.com/si/elektricna-kolesa/128-trikolo-triem.html , zato sem mail z isto vsebino poslal še tja in danes me je med prejeto el. pošto - edino :-(  že čakal odgovor ... :OK:

 

Spoštovani
hvala za vaše povpraševanje
trikolo imamo na zalogi
lahko ga preiskusite mislim da ustreza vaši velikosti
preiskus je skoraj nujen zaradi same karakteristike vožnje trikolesa (delno se nagiba ali pa je kolo togo)
potrebno se ga je navaditi
baterijo se da dokupiti
za točno ceno vam sporočim jutri
Hvala in
Lep pozdrav,

 

 

 

trikolo-triem.jpg

 

Takoj sedaj se moram gospodu zahvaliti za takojšen odgovor in se mu opraviiti za "odlog mojega nakupa", ker me v oktobru "čaka" še UKC ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se s tem elktro triciklom hotel odpeljati na kavico in "selfservis fruštik"  k Gabrijeli in ????? v Garni Routlingen v Colfosu, ba rabil kar 10 accujev (310 km +), če ne bi nič gonil in pred vrrnitvijo nazaj, počakati kar nekaj dni, da bi se vsi zopet napolnili ... :blush:  ... , zato mislim, da bo, če bo,  kavica v Idrijski Beli, kar dovolj ... :hooray:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se Roberto te dni ne "namaka" v "kopališču" kampa Čikat na Malem Lošinju ???

 

cikat.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker si ne želi, da bi v večernem dnevniku slišači, da je je "iz neznanih vzrokov"  v kopališču kampa Čikat utopil 552-letni Slovenski državljan ... :blush:

Vsak dan slikano ob 16.45, po tem, ko je bil termometer približno 1 uro "na soncu" ... :blush:

 

TOREK

tor.jpg

 

SREDA

sre.jpg

 

ČETRTEK

cet.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefoniral sem v Kolesarski center BAUER v "BTC-ju", kjer mi je prijazen gospod odgovoril, da mojega željenega TRIEM el. tricikla nimajo "na zalogi", vendar se bo "po mojem jokanju in stokanju" poizkusil dogovoriti s svojim sodelavci, da bi, če je to pri njihovem dobavitelju (HribiNet) to sploh še mogoče, v njihovo trgovino naročili še enega, ki bi si ga Roberto lahko ogledal un ga tudi preizkusil.  :notworthy:  "Iz mojega jokanja in stokanja je ugotovil predvsem to",  da mi bo največje težave povzročal prav dodatni elektro poogon in zaradi  občutka za ravnotežje tudi "nagib" pri zavijanju, ki ga bo treba za Robertota "fiksirati"  =  izkušnje s kupcem pred Robertotom ... :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če x 899 €  + "ostale melenkosti", si moram obvezno priskrbeti tudi nekaj takega, in to kar 2 x, če bo možno kako pritrditi na obe kolesi ...  

 

ttbyr.jpg

 

ZAKAJ ??? Ker me je bilo že "na navadnem kolesu" zelooo strah prehitevajočih avtobusov, "prikoličarjev" in "šleparjev"  in me bo sedaj (???) strah tudi vseh ostalih udeležencev v prometu, ker trikolo ni tako  hitro kot "navadno kolo" in tudi tako "ozko" ne ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!