Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Včeraj sem po maiu poslal sliko "moje novote tehnične pridobitve na Oblakovem Vrhu" "mojim" idrijskim fizioterapevtkam in zraven pripisal: 

 

Pozdravljene "moje" dame ...

Dr. Knapova mi je letos svetovala, da bo zeme veliko bolje (moje ravnotežje in "ostalo"), če še mislim nadaljevati vožnjo s kolesom, naj se vozim s trikolesom, ki je veliko bolj stabilno. Jaz sem si zaradi vse večjih težav z desnim kolenom in tudi zaradi bolečin v stegnenici, kupil električno trikolo, ki mi po ravnem razbremeni obe nogi 100 %, pri vožnji v klanec pa vsaj 50 %, če ne še malo več. Zato mi je včeraj popoldne uspelo prikolesariti na Oblakov Vrh.  To sporočilo Vam pišem predvsem z namenom, da Vas obvestim, da mi bojo v UKC v mesecu oktobru, "še enkrat zlomili" desno stegnenico, ker so leta 2009 preveč pozornosti morali posvečati temu, da sem preživel (to mi je povedal dr. Jug) in zaradi tega "malo zgrešili" pri sestavljanju moje stegnenice, kar je verjetno tudi glavni vzrok za moje bolečine v desnem
kolenu. Da mi po operaciji "doma slučajno ne bi bilo dolgčas", mi bojo med operacijo namestili (?) tudi zunanji "šponar" (?) s katerim si bom vsak dan (teden ?) sam podaljševal desno, 2,5 cm prekratko stegnenico ... "V bližnji prihodnosti" po operaciji bo verjetno sledilo okrevanje v Termah Čatež in potem najbrž tudi pri Vas ...
Upam, da ste bile že vse na počitnicah in da ste se vrnile spočite.
Lep pozdrav, RoberiRoberto
 

Ker danes (sreda) fizioterapevtke delajo popoldne, me je odgovor pričakal, ko sem se vrnil s kolesarskega centra - servisa - Bonča:

 

:grupni:   :grupni:   :grupni:

 

Spoštovani g. RobiRoberto!
Hvala za vaše sporočilo. Nas zelo veseli, da ste še vedno tako korajžen. Zato je prav, da se tudi zdravnik še vedno trudi za izboljšave vašega zdravja.
Me smo še vedno polno zaposlene, pa bomo tudi za vas še našle čas, ko bo potrebno. No, to je bilo rečeno malo za šalo, malo za res.
lep pozdrav, fizioterapevtke.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolesarski center Bonča + g. Valter Bonča "lastnoročno" = Roberto se bo lahko sedaj "vkjučeval v promet z vso močjo", ker bo lahko nadziral, kaj se v prometu dogaja za njim ...

 

 

img6233.jpg

 

 

img6237.jpg

 

 

img6234.jpg

 

 

img6236.jpg

 

 

:grupni:  :grupni:  :grupni:

 

 

img6235.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od danes naprej me tudi roki NE bosta več boleli v obeh komolcih, zaradi prejšnje belance in zaradi nje preveč pokrčenih rok med vožnjo ... :blush:  :OK:  :blush:  :OK:  :blush:  :OK:

 

img6238.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne me je 3M odpeljal od doma, da bi mu pokazal kraj zločina Robija nad Robertotom ... :blush:

Vstop v Zalo pri Podrateji = odcepu v Idrijsko Belo ... :OK:

 

img6239.jpg

 

Predvideval sem, da bom za to sliko napisal: "Od tu naprej se ja najino sodelovanje nadaljevalo "po sistemu leva noga gore, desna dole in obratno", vendar me je 3M-ovih 250 W zopet zelooo prijetno presenetilo, ker mi do Godovoča ni bilo treba pedal uporabiti nikoli, pri "povprečni hitrosti" nekje okrog 15 km/h ... :OK:

 

img6240.jpg

 

:OK:

 

img6241.jpg

 

:OK:

 

img6242.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vrnitvi nazaj domov, mi je "števec" pokazal dobrih 42 km, in ker je njegov prikaz realen in glede na to, da accu zdrži malenkost več kot prevoženih 30 km, koliko km sem med vrnitvjo domov dejansko pritiskal na pedala" ???   :?  :hmm:  .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne me je 3M odpeljal od doma, da bi mu pokazal kraj zločina Robija nad Robertotom ... :blush:

Vstop v Zalo pri Podrateji = odcepu v Idrijsko Belo ... :OK:

 

img6239.jpg

 

Predvideval sem, da bom za to sliko napisal: "Od tu naprej se ja najino sodelovanje nadaljevalo "po sistemu leva noga gore, desna dole in obratno", vendar me je 3M-ovih 250 W zopet zelooo prijetno presenetilo, ker mi do Godovoča ni bilo treba pedal uporabiti nikoli, pri "povprečni hitrosti" nekje okrog 15 km/h ... :OK:

 

 Pozdravljen

 

Odlično,sem te srečal ravno tukaj ko sem šel iz službe.

Roberto samo tako naprej

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si se vozil z avtom, ker se na tem mestu ne spomnim nobenega vozečega mopeda ...

Nekaj sem MORAM odvaditi, ker še vedno pozdravljam nasproti vozeče mopediste in ker mi odzdravi (?) zelooo reeedko kdo, si najbrž mislijo: "Kaj je pa temu?" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si se vozil z avtom, ker se na tem mestu ne spomnim nobenega vozečega mopeda ...

Nekaj sem MORAM odvaditi, ker še vedno pozdravljam nasproti vozeče mopediste in ker mi odzdravi (?) zelooo reeedko kdo, si najbrž mislijo: "Kaj je pa temu?" ... :blush:

 

 

.... stari, sej to se dogaja tud če si z mopedom ....   :whistle:  

 

... marskdaj ....   :eek:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... stari, sej to se dogaja tud če si z mopedom ....   :whistle:  

 

... marskdaj ....   :eek:

Jap maš prav. Ampak vse več je wannabe motoristov, kateri res nimajo pojma kaj se dogaja, istočasno pa si tudi približno ne upajo spustiti belance. Hvala bogu, kajti drugače bi se lahko zadeva končala tragično in bi si oba vse življenje očitala en sam pozdrav (če bi wannabe sploh preživel).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem jo kupil "iz druge roke" ...  :OK:  :OK:  :OK:

 

img6260.jpg

 

... in sedaj se že polni (5 V) kar na USB računalniškem izhodu (+ vhodu) ...  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

 

img6261.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne obljubim, toda 3M + kamera na čeladi ali kje drugje + precej blizu  =  cesta, ki sem jo imel zelooo rad in je bila največkrat "moje ogrevanje"  za furo tistega dne: Idrija -> Godovič -> ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo,vidim ,da ti dogaja,te redno spremljam :OK: no ko se boš tega triciklčka na baterije naveličal pa povej,bomo kako APN4 gor namontiral,bo avtonomija veliko boljša :kva1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja draga mi je svetovala, da bi zopet opravil test voznih zmožnosti (?) na URI Soča, šele ko bo moja desna noga "končana", kar pomeni najprej "zlom" in "ponovna sestava" desne stegnjenice in glede na to, da že kar precej časa ne hodim na sprehoda :blush:  , tudi "vgradnja" kolenske proteze ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalosten sem, vendar upam, da bom samo še do ponedeljka, ko bo zopet pričel delovati vremeski radar na Lisci  =  radarska slika "nepadavin" ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letošnji "bio okrasni" pridelek moje drage, z ranča ...   :notworthy:

 

img6282.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tončkov dom in vremenski radar na Lisci, ki mi bo od ponedelka naprej, pri takšnem vremenu kot je danes, zopet reševal vprašanje: Na kolo ali ne na kolo, vprašanje je sedaj ???   .)

 

radar.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Idrijske Bele "sem ostal dolžan" "samo še" dostop čez Kanomljo in Vojsko, mimo Klavž na Idrijci = okrog zadnjice v žep (?) ...

Naredil sem si "kilometrsko računico", pri kateri še najbolj upam, da je vzpon (?) iz Kanomlje na Vojsko "bolj blag" kakor iz Idrije na Vojsko", ker v km je skoraj enak ... :surrender:

34,5 cela "trasa"

-11 Vojsko - Idrija

-2 Idrija - Mokraška vas

-8 Mokraška vas - ribogojnica

-2 od ribogojnice do "vzpona"

--------------------------------------------

11,5 VZPON :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

 

Danes sem se hotel od letošnjega avgusta in poletja posloviti s poizkusom potrditve zgornje računica s 3M-om ... :OK:

 

Že videno tukaj, takrat še s cultom ... :OK:

 

img6308.jpg

 

Na žalost sem se strmine klanca zavedel šele ob vračanju. Navzgor mi je res "kopalo" sprednje kolo in tudi oba zadnja ... :blush:

 

img6309.jpg

 

Do tega razpotja (?) mislim, da s culom še nissem prišel. ŠTURMAJCE ??? Govori kao piše, poudarek na črki A. Mislim, da je to kmetija, na kateri živi moj bivši sodelavec Jure, še iz ISKRA SpodnjaI drija d.o.o ... :blush:

 

img6310.jpg

 

Tukaj je kar cela moja leva noga rekla STOP DOVOLJ JE BILO ...

 

img6311.jpg

 

... in tudi LiPo accu ne vem če bi še zdržal 7 km do Vojskega, tako da je moj "kolesarski višinski rekord" propadel in ga tudi ne bom več poizkušal doseći ... :blush:

 

img6312.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gamsi so se že prišli hranit na mesto, kjer se samo malo sklanjajo, žvečijo in vsake toliko časa še malo premaknejo, vendar še zmeraj niso tako leni, kakor neka druga žival, ki ves čas stoji na istem mestu z odprtm gobcem in haran ji sama skače v gobec. Katera žival in katera hrana ???   .)

 

img6326.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bila danes temperatura okrog 14-te ure še vedno sprejemljiva za "poletni kolesarski dres", ...

 

img6331.jpg

 

..., sem hotel poizkusiti vleko mojega 3Ma po asfaltirani cesti proti Spodnjeidrijskemu Razpotju, vendar se je 3M že po dobrih dvajsetih metrih "uprl in mi ukazal", obrni in me obremenjuj toliko kolikor zmorem ... :blush:

 

img6332.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kava v Cerknem ... :OK:   Na "zgornjem začetku Pirhovga klanca" sem se obrnil nazaj proti domu ...,

 

img6334.jpg

 

..., ker ...

 

img6333.jpg

 

... krat dva, plus še dvakrat 5 km je preveč za 3Mov accu in še po klancu nazaj navzgor bi moral obračati pedala ali hoditi, čemur se je uprla cela moja desna noga ... :blush:

 

img6335.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mokraška vas - Srednja Kanomlja (ribogojnica),

Mokraška vas - "Pirhova luknja"

Mokraška vas - Idrijska Bela,

Mokraška vas - Hotedršica

 

To so trenutne 3Move in moje omejitve in upam, da se bodo z obema operacijama (?) mojega kolena vsaj "malo" izboljšale ... :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!