Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Ko sem še enkrat prebral, kaj si napisala, sem se le spomnil, kaj sem te hotel vprašati. Koliko časa po odstranitvi fiksatorja si lahko "stopila"  (polno obremenila) na poškodovano nogo, ker je ena od nevarnosti tudi ta, da se ti novo zrasli del kosti zlomi, ker je še preveč "mehak" ali "porozen" (?) ... ?

moje noge so samo atrofirale.... medenico pa lahko na ful obremeniš... in to zato ker sem vztrajala s fiksaterji do konca in sem ubogala kirurga :blush:  zato je blo potem velik hitrejš in lažje, ampak boleče :wacko:

moje kosti so se na srečo zacelile oz prerasle v predvidenih rokih.... vsaj nekaj :) in v takem primeru se tudi ob polni obremenitvo težko ponovno poškoduje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ko si mlad lepše se celi, to je dejstvo.... Torej hitro se polamat, kdor namerava :)

 

Tudi jaz imam neke boleče spomine, ne sicer od motorja in fiksatorjev, temveč od smučanja in petih vijakov v kolenu.

Eno leto sem bil pa doma vseeno, potem v Zrečah in Čatežu in raje ne bi več. No, letos je 10 let minilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pajkica oprosti, toda zdi se mi, da pri nama "ne gre za isto stvar". Meni bojo kost najprej prežagali in nato jo bom s pomočjo fiksatorja "raztegoval", dokler ne bo "zrasla" manjkajoča 2,5 cm.

Za Fantocija. Verjetno precej nazaj v tej temi, sem objavil rentgensko sliko moje desne noge, na kateri se vidi kar precej vijakov v mojem desnem kolenu in "še nekaj njih malo višje" v stegnenici, za kate sem zdravnija, ki me bo operiral, že vprašal kaj bo z njimi in odgovorili mi je: "old out, new in" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa poleti se tut lepš celi k pozim :blush:

 

... vendar "ni nikjer nikogar", če "gre kaj narobe", zato bom na UKC spejet v oktobru, ko so dopusti "že mimo" ... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dopoldne sem se "sprehodil" do hotela Čatež (?) in, ker v "čakalnici" za zdravnico ni bilo nobenega, sem kar potrkal na vrata in tudi vstopil. Medicinsko sestro sem vprašal, če zdravnica, pri kateri sem bil pred tremi leti (by medicinska sestra :blush:  ), še vedno dela, in po mojem "pojasnilu" svojih odebnih podatkov (RobiRoberto Idrija), me je v "računalniškem zdravstvenem kartonu" tudi takoj "našla"  in takoj tudi prebrala HUDA POŠKODBA MOŽGANOV ... :blush:

Povedla mi je  tudi, da zdravnca še vedno delo, da nima črnih las, temveč svetle, in da ima prav danes dopust. Vprašal sem jo tudi,  če bi zdravnico kaj motilo, če bi jo jutri "obiskal" in odgovorila mi je, da bom sigurno dobrodošel, še posebej po tem, ker sem "sestri" tudi povedal kaj me še čaka in takoj mi je odgovorila, da se bomo sigurno še videli, kar sem si mislil tudi jaz, poleg tistega, kar ji nisem povedal, če mi ne bo na okrevanje uspelo priti v Terme (?) Strunjan ... :worship:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mir, tišina in čudovito popoldne v zunanji termalni rivieri v Termah Čatež, v mesecu septembru, "med tednom" ... :OK:   Nobene "gužve" in nobenega hrupa in še vedno (danes) solidno vreme ... :notworthy:

 

img6355.jpg

 

img6351.jpg

 

img6352.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub temu, da je današnja vremenska napoved dež & dež & dež, vseno izgeda, da je dež "šel mimo" že ponoči. Vseeno sem se "po obisku" pri zdravnici, odločil za notranjo Termalno riviero ...,

 

img6356.jpg

 

..., kjer me je že takoj pri vhodu pričakal "škrat Čatež" (?), kateri pa "govori samo ob polnih urah", tako da mi je "poziral" samo za slikanje ...

 

skratcatez.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgornjo siko sem si sposodil z neta, ker sem dopoldne seveda pozabil slikati, zato sem popoldne svojo napako popravil, ko bi moral imeti stric Čatež "svoj nastop",  vendar ob 16.00 tega ni bilo, zato ga nisem mogel posneti ... :blush:

 

img6361.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker moja draga redno skrbi, da ni lačen ali lačna, je postal ali postala naša četežka domača žival ...   .)

 

img6359.jpg

 

img6360.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se v nedeljo, ki je še pred mano, vračal iz Čateža domov z  mopedom, bi se vračal tako kot  sem se pred nekaj leti, ko sem po operaciji njene hrbtenice, prišel v hotel Čate obiskati mojo mamo, ki je bila takrat na okrevanju. V Čatež sem se najbrž pripeljal kar po avtocesti, že iz Logatca,  nazaj domov pa nič po avtocsti, temveč iz Čateža do Kostanjevice na Krki in "po stranskih cestah" naprej domov ...   :notworthy:

 

http://goo.gl/maps/xSs8O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prazno, vsaj v notranji termalni rivieri = štirje avtobusi mlajših šolarjev  =  ena ura in pol, več kakor dovolj hrupa za Robertota ...   :blush:

Tudi "zračni nadzor" ni nič pomagal, če niso slučajno nadzirali le mene, če sem popoldne sploh šel v bazen" ...  .)

 

img6365.jpg

 

img6366.jpg

 

img6367.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja draga je zelo zadovoljne, č ji muca, "ki pričakuje narašečaj", ponoči ogreje njen stol "na terasi", da lahko svoj prvi "jutranji čik in kofe" pokadi in popije na "topli podlagi" ... .)

 

img6364.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vsako leto doslej, smo tudi letos v "isti ulici s hiškami" in to v hiški št. 5 ...

 

img6370.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Včeraj sem pa prav ne začetku "naše ulice" opazil "dve hiški", za kar se bom moral, v sredo, ko so uradne ure in bom že doma, pozanimati, če bo taka "hiška" pripadala v prihodnosti tudi meni, ker sem si jo "prislužil" z mopedom ???

 

img6372.jpg

 

img6373.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Hallooo tamo unutra", kaj je z mojim (našim, ker nas je več "v enem kosu") zajtrkom ???   .)

 

img6375.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva z mojo drago obiskala "zunanje bazene" že med enajsto in štirinajsto uro, ker sva bila z najinima sostanovalaci dogovorjena, da po štirinajsti uri obiščemo mr. Krulca ...,

 

img6376.jpg

 

..., ki nam je lani v soboto ostal "eno malenkost" dolžan, ker ob sobotah "ni na jedilnem listu"  ... :blush:

 

odojk.jpg

 

Ker smo želeli sedeti "na zunanji verandi" in se nam je iz smeri Sljemena bližala nevihta ...

 

img6377.jpg

 

,,, s točo (by voznik pravkar prispelega kombija" ...,

 

img6378.jpg

 

... in ker nevihta ponavadi "prinese s sabo tudi takojšnjo ohladitv", so nam "zunaj" tudi takj zakurili ... :OK:

 

img6379.jpg

 

... in ker je bilo "že ravno" zakurjeno, "so se spopadli" s "hobotnico izpod peke",...

 

img6381.jpg

 

..., nam štirim pa vsakemu dostavili porcijo oddojka, na žalost čisto hladnega, kar "se mi zdi malo sumljivo", vendar se na žalost ne spomnim niti tega, če sem oddojka v kakšni gostilni sploh že kdaj jedel in seveda tudi tega ne, ali je bil odojek hladen ali topel ... :blush:

 

img6380.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub današnjem čudovitem, vendar malo bolj hladnem jutru, je moj "vzpon" na Sveti Vid odpadel, ker mi "desna Robertotova krača" tega ni dovolila ..., :blush:

 

img6384.jpg

 

..., zato sem se odpravil tja, kamor sva ponavadi hodila z mojim Bilom ... :blush:

 

img6382.jpg

 

img6383.jpg

 

img6385.jpg

 

"Trajekt za prvoz ljudi in živali ter ostalih malenkosti" je še vedno tam kakor ponavadi ..., :OK:

 

img6386.jpg

 

..., le "Krasna si bistra hči planin in brhka v prirodni si lepoti, ko ti bistrih globočin nevihte temne srd ne moti ..." ne opravičuje več teh besed ... .)

 

img6387.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Terme Čatež so tako "dobro vplivale name", da sem jih danes, še pred zajtrkom, šel s precejšnjo bolečino v desnem kolenu, kar po dolgem času, zope iskati v delavnico in se s tem "zopet preseli v bolniški stalež by Roberto" ... :blush:

 

bergle.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za današnji datum in uro pregleda na Polikliniki, sem se včeraj dogovoril kar s pomočjo emaila ... :OK:

 

:blush:

 

img323.jpg

 

:blush:

 

img324.jpg

 

Brez "prečrtanih podatkov" sem današnji izvid in napotnico že poslal v Valdoltro in bom seveda nestrpno čakal njihiv odgovor ...  :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mail odgovor je že prispel, "papirje" bo prinesel poštar ...

 

Spoštovani,
Prejeli smo vašo e-pošto. O datumu pregleda vas bomo naknadno pisno obvestili. Prosimo vas, da nam v petih dneh po prejemu vabila posredujete originalno napotnico in s tem potrdite termin, sicer je naročilo brezpredmetno.
S spoštovanjem.

 

"Auč, to je moje kojeno" ... :blush:

 

kolenskaproteza.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker the word is not a horse, sem na včerajšnem pregledu "odprl svoja usta" in zdravniku povedal, da hodim s pomočjo, vsaj 20 let starih in izposojenih bergl (by moja draga brother) in brez kakršnegakoli komentarja mi je takoj napisal "listek", na podlagi katerega so mi v mavčarni v istem hodniku, takoj dali nove, tudi za "nočno hojo" ... :OK:

 

img6400.jpg

 

Zdravnika sem vprašl tudi, kakšen zunanji fiksator se ponavadi uporabi pri "podaljševanj stegnenice" in odgovoril mi je, da se uporablja "stranski ploščati", vendar bojo morali meni najprej "vgraditi" kolensko protezo, ker se bo šele po tem videlo, koliko je moja desna noga resnično krajša ... :blush:

 

114195img.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bom, s pomočjo Google Zemlja, prav tam, oziroma v isti zgradbi, kje sem bil do sedaj, zaradi "križa", vsaj že trikrat ???   :blush:

 

valdoltra.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!