Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Mislim, da v moji "sestavljanki" ne manjka nobena "ploščica", le svoje pozicije so zamenjale, tako da ne nejdam več pravih poti do želenih podatkov  =   by knjiga Pokodbe glave (?) ... :blush:

 

glava.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

 

img6671.jpg

 

:worship: :worship:

 

img6672.jpg

 

:worship: :worship: :worship:   "Beli kupček" je Robertotov res najbolši prijatelj, ker mu dela družbo 24h / day ...

 

img6673.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi s takim svinčnikom se da nadaljevati reševanjze križank v 3K Križanke in humor, če vam uspe, verjetno zaradi napake v materialu, zvečer v posteji, svinčnik zlomiti in se vam ne ljubi več vstati, da bi ga šli v dnevno sobo ošiliti (?) ... .)

 

img6679.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če so me na forumu makete.si "diskvalificirali", mi je včerajšnje barvanje makete letala F 16 precej dobro uspelo, ker sem še enkrat prebral navodila o uporabi airbrusha, kjer piše, da je priporočen tlak v tlačni posodi airbrusha od 1 do 4 bare, in ne od 1 do 1,5 kakor so mi "svetovali" na maketarskem forumu, barvo pa sem razredčil tudi po svoje in sicer v razmerju 1 : 1 in ne 2 : 1 (v "korist" barve) kakor piše v navodilih uporabe vallejo barv. V navodilih za airbrush piše tudi, da se kljub vsem navodilom, še največ naučiš iz lastnih izkušenj ... :010

 

img6680.jpg

 

img6681.jpg

 

img6682.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto by National Geographic = Kje, razen na Kilimandžaru lahko še živijo opičke MACAQUE in to celo z lastnimi "toplicami" ... :OK:

 

monkeys.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med včerajšnjim ogledom starta in prvih 10 krogov formule 1, sem se spomin nekaj, za kar pa sem moral danes najprej preveriti, če se "direktor F1" res piše Ecclestone in ker to še vedno drži, sem v googla zraven njegovega priimka vpisal še yacht, kar mi je dalo kar nekaj rezultatov, toda na nobeni "ponujeni" jahti ni bil na njenem premcu (?) parkiran helikopter, kakor na tisti njegovi jahti (takrat povedano by nekdo drug), ki sem jo nekoč, ko smo kampirali še v kampu Poljana, videl zasidrano v manjši marini Rujnica, kjer je bencinska črpalka, ki ima tudi "pumpo" za jahte. Kaj je Ecclestone s svojo jahto delal v Lošinjskem zalivu ??? Mislim, da je "pripeljal" svojo drago zopet malo "domov", ker je ona "prvotno" nekje iz hrvaškega primorja ali celo s kakšnega otoka. Zakaj jahte takrat nisem slikal? Zato ker je od takrat že kar neeekaj časa (25 do 30 let), ko digitalnih "foto" najbrž še ni bilo in "mujotov" verjetno tudi ne, "da o denarju ne govorimo" ...  :blush:

 

marina.jpg

 

yacht.jpg

 

Še nekaj sem se pravkar spomnil. Mogoče sem pa takrat že imel kakšen "fotkič", toda najbrž si sploh nisem upal slikai, ker so "stražarji" na jahti zelooo "grdo gledali" in mogoče so bili vsi tudi "črni", vendar so lahko to tudi samo moje "sanje" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nisem "sanjal pri belem dnevu", da sem Eccelstonovo in Tamarino .)  jahto res nekoč videl, le malo več besed je treba vpisati v googla ... :OK:

 

Tamara Ecclestone straps herself in to get a lift in a helicopter from the yacht where she's staying in Monaco to the shore ...

 

heli.jpg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto by National Geographic = Kje, razen na Kilimandžaru lahko še živijo opičke MACAQUE in to celo z lastnimi "toplicami" ... :OK:

 

Tudi Roberto ni vedel, da imajo Japonci v "svojem gorovju" take opčike ... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne = prevoz by moja draga = Valdoltra = drugo mnenje = by dr. Trebše  :grupni:

 

MNENJE:

Glede na defekt kostnine v metafizi (nekakšna "bula" na "hrbtni strani" zaraščenega zloma stegnenice) menim, da bi bilo reševanje z valgizacijsko osteotomijo (podaljševanje s ponovim "prelomom by žaga") precej tvegano, zato vidim edino možno rešitev aplikacijo umetnega kolena. Ker je za aplikacijo umetnega kolena boljše predhodno odstraniti OSM (vijake), svetujem da se oglasi pri lečečem travmatologu za odstranitev OSM, mi pa ga uvrstimo v čakalno listo za vstavitev umetnega kolena desno.

 

Ni napisano, vendar sem si celo zapomnil:

Čakalna doba za kolensko protezo je približno eno leto, tako da se bojo v tem času tudi že pozdravile poledice odstranjevanja vijakov.

Vstavitev kolenske proteze ne bo "običajna", temveč zaradi splošno zelooo slabega stanja moje desne noge, zelooo težavna ... :blush:

Možnosti za ponovno pridobitev vozniškega izpita se s "popravilom kolena" ne bodo nič  izboljšale, ker je zdravnik že pri "osnovnih ukazih" premikov moje desne noge videl, da do nje prihajajo "napačni ukazi" ki jih "sprožijo" moji poškodovani možgani  ... V Valdoltro sva se peljala še pri dnevni svetlobi,  in takrat bi se mogoče še upal vozit avto, vračala sva se pa že v temi in avta si ne bi več upal vozit niti po atocesti ... :blush:

 

Dopoldne bom poklical na travmatološko oddelek na Polikliniki, da mi bojo določili datum in uro za pregled pri dr. Grilu, ki mi bo odstranil vijake in "ostalo železje", tako da se mi zdi, da je že "zadnjič" dobro vedel, zakaj mi je napisal "recept" za bergle ... :blush:

 

20131120154124.jpg

 

20131120154146.jpg

 

20131120154209.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem videl včeraj v Valdoltri, toda šele takrat ugotovil, da sem v nedeljo pozabil dati polnit samsunga ... :blush:  Moji dragi pa se je že mudilo naprej ...  :blush:  Torej, če boste gdaj v bolnišnici v Valdoltri in bojo za kosilo pripravili panirana puranja prsa, "se imejte v sumu" ... :OK:

 

pav2.jpg

 

pav1.jpg

 

Sliki by googe = pav valdoltra ...   :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri svetilki v mojem "maketrskem kotičku", me je preeecej motilo to, da preveč svetlobe "uhaja v zrak", poleg tega se pa še "blešči v oči" (?), ...

 

img6710.jpg

 

..., zato sem iz "temnejšega pisarniškega papirja" izstrigel "pokrivalo", ki je obetalo kar dober rezultat.  :worship:

 

img6711.jpg

 

S pomočjo izdelane "makete pokrivala", sem v delavici iz predebelega in tudi edinega kartona z olfa nožem izrezal senčnik ... :klicaj:

 

img6715.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar mi je moja draga rešila mojo designersko napako (rjav karton) jaz sem pa popravil še svojo konstruktorsko, svetilke pa nisem mogel "prižgati" (?), ker je v vtičnici sedaj priključen polnilec mujota, katerega polnost (?) baterije en teden ali več, je prešla v stanje "bilo pa prošlo" ... Tako, da v nedeljo verjetno nisem pozabil napolnit mujota, ampak je bila do Valdoltre baterija najbrž že prazna ... :blush:

 

:OK:

img6720.jpg

 

:OK:

img6721.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kosilu je bil mujo že "poln", za koliko časa pa seveda ne vem ... :blush:   Vendar sem zato končno lahko priklopil tudi svetilko in ZMAGAL... :OK:

 

img6725.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem končal z delom, ...

 

img6726.jpg

 

... , sem "s pomočjo" gonilnika za printer na prenosniku in programa za skeniranje, naredil "moj delovni kotiček" precej večji in bolj urejen ... :OK:

 

img6727.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi Roberto jutrooo... kako lepo imaš pospravljeno :004 kapo dol...

... pri meni je ceu džumbus... :grrr 

Barve, čopiči in platna se nahajajo povsod kjer je možno, tud na pultu v kuhinji...odvisno od navdiha :unsure: :lol:

 

Tebi in tvojim želim čudovito, zabavno in veselo nedeljo... :rolleyes:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA, razoloženje pa na žalost "visi v zraku" (vreme) ...   :blush:

Upam, da bom v sredo na Polikliniki že izvedel, kdaj mi bojo odstranili "šraufe in pleh" in tudi to, koliko časa ne bom mogel biti "on line", ker nimam Kmet2-jeve "igrače" ...   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj mi med branjem tega foruma (mogoče tudi kakšnega drugega ?) večkrat "zaplapola" avstralska zastava ...  :hmm: :hmm: :hmm:

Včerajšnji full scan ni našel nič !!!

 

zastava.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med današnjim zajtrkom so naju obiskali prvi trije znanilci (?) prihajajoče zime ...

 

img6741.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nekoč, po moji nesreči", smo pri notarju končno uredili lastništvo mojega in maminega stanovanja, tako da je moje (naše) lastništvo že "v veljavi", sestrino, pa bo "prišlo v njene roke" šele po mamini smrti in za mamin 83 rojstni dan (prejšnji teden), je sestra "vzela kredit" in najini mami dala zamenjati polovico oken in "zunanjih vrat" v njenem stanovanju. Sestra in njena hči živita v Ljubljani in prav nikoli nimata namena živeti v Idriji ... Poleg tega, da bo gostilna zopet "zaživela", bom nekoč v prihodnosti dobil še novega soseda  =  kar v svojem življenju nisem za...l sam, mi to že ves čas počnejo drugi in verjetno mi je prav zaradi tega "moja psihiatrinja" rekla: "Še dober si ."   :blush:  :blush:  :blush:

 

img6745.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri imam na Polikliniki "pregled" in s sabo bi najrajši že vzel zobno ščetko in polnilec za mujota, da bi me ža kar jutri "sprejeli na UKC", v četrtek naredili vse "preiskave" (?) in v petek že odstranili "vse želzje in plehovje" ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Najrajši" se bo zgodio šele marca ali aprila naslednje leto ... :blush:

 

izvid1.jpg

 

Če gdo slučajno še ne ve, kaj pomeni CT, to izgleda tako, da mi bojo moje desno stegno narezali kakor salamo in potem "narezek" slikali kar z mojim canonom, da jim slik ne bo treba pošijati na moj naslov, po mailu ... .)

 

ct.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj, kar zdravnik včeraj ni napisal v izvid, ampak mi je odgovoril na moje vprašanje. Bolečine po odstranitvi "vseh vsadkov" v moji desni nogi ne bojo prav nič "oslabele", ker me ne boli "okolica vsadkov", ampak zelooo poškodovano in obrabljeno koleno, kar bo rešila šele "montaža" kolenske proteze  =  "auč" moja desna noga še vsaj eno leto in verjetno prav kmalu tudi hoja s pomočjo bergl, "samo po treh", vendar tudi to ne vem, če bo kaj pomagalo, ker me desno koleno boli že takoj zjutraj, ko se zbudim, in "me spremlja" dokler ne zaspim ... :blush:

"Kdor daje tudi jemlje" =  "vse železje" mi bo odstranil kar tisti zdravnik, ki mi ga je 6.9.2009 tudi "montiral", tako da mu bom lahko takoj povedal, da sem ga ubogal, ker sem koleno "znucal do konca", in mi je pri najinem "zadnjem srečanju" tudi rekel, da misli, da se bova midva še kdaj videla ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!