Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Pri cestni tabli Otalež sem telefoniral domov, povedal kje sem in da sem še zmeraj živ ... :OK:

 

img8984.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste pri "svojem zelenjavarju" .) kupovali češnje, ga vpršajte, če ima slučajno tudi "multibio" črešnje iz Otaleža ... :OK:

 

img8985.jpg

 

img8986.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta iz Otaleža se na cesto idrija - Tolmin priključi v "Pirhovi lukn" (Pirihova luknja) ...

 

img8987.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se ustavil na avtobusnem postajališču Mokraška vas je števec pokazal ...,

 

img8990.jpg

 

..., toda ker sem izračunal, da bo treba pedala uporabljati le pri vračanju iz Idrijske Bele, sem svojo današnjo pot še malo podaljšal ... :OK:

 

img8992.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se končno le vrnil domov je števec pokazal ... in pedala sem moral obračati samo zadnji kilometer ...  :yea2:

Tudi danse sem moral na poti proti Mrzlemu Vrhu 3eMu pooogosto pomagati s pedali, toda ker sem pred odhodom od doma dvignil sedež za 2 do 3 cm, me danes desno koleno skoraj nič ni bolelo ... :grupni:

Še nekaj sem danes "spremenil pri vožnji v hrib". Namesto dosedanjih "preforsiranih" 12 do 14 km/h, sem bil danes čisto zadovoljen z 8 do 10 km/h ... :grupni:

 

img8993.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da si prestavljaš, kako sem užival šele z yamaho v Dolomiti:  vožnja + okolica ...  :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 V eni od "rajd" se nahaja "vhod v rudnik", ali je mogoe to kaj drugega ??? .)

 

Na žalost so "naši prezgodaj napodili Italijane", da ti niso uspeli izvesti njihovega namena:  tunela proti Žirem ...

 

img8973.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi že "pred nekaj leti" ... slika ... ... znal uporabljati Google Maps, bi odpeljal "KROG" okoli Idrije dolg kar 109 km ... Zakaj z XT-jko ??? Zato ker je med Dolenji Trebušo in Oblakovim vrhom, ter tudi med Idrijsko Belo in Zadlogom "asfalt brez katrana" ... .)

 

xt.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem o "oranžni" barvi "stekel" mojih addidas očal v tej temi že napisal da mi ta barva nikakor ne ugaja, zato sem se v ponedljek (?) ustavil pri "idrijskem očalniku", ki je najprej pogledal v "addidasov katalog", iz katerega sem izbral sivo barvo, nato je telefoniral "svojemu addidas dobavitelju", ki mu je odgovoril, da "sive šipce" za moj addidasov model očal imajo in včeraj dopoldne sem prejel SMS z vsebino, da so moja očala že popravljena in ker pri "očalniku" nimam nobeni očal v popravilu = JuHuHu ...

 

img9046.jpg

 

img9047.jpg

 

:notworthy:

 

img9048.jpg

 

:grupni:

 

img9049.jpg

 

:grupni:

 

img9050.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sva se s 3eMom vrnila iz Idrijske Bele, "jaz na pol zmrnjen" :blush:  in da ne bo kdo slučajno mislil, da iz Idrijske Bele vedno objavljam le strejše slike, sem danes 3eMa slikal v slogu:  Moj črni konj ne rabi uzde, uboga me brez vajeti ...   .)

 

img9064.jpg

 

konji16.jpg

 

img9063.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem prev na tem forumu videl, da nekdo svoje slike tudi malo "obdela" zato me je zanimalo, če to omogoča tudi program Gimp 2, ki ga jaz uporabljam za zmanjševanje resolucije mojih slik in ugotovil sem, da ima "malo morje" teh možnosti ... :OK:

 

mozaik

 

mozaik.jpg

 

popačenje (?)

 

popacenje.jpg

 

časopisni tisk

 

casopisnitisk.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je po kosilu sonce še "skrivalo za oblaki", me je 3eM zopet odpeljal spoznavati pozabljeno:  Doma - Ledinsko Razpotje - Govejk - če bi imel s sabo tudi drugi akumulator, bi iz Govejka nadaljeval do Žiri, toda ker mi je bil klanec nazaj iz Žiri "sumljiv", sem  svojo pot nadaljeval v - Vrsnik - Ledinsko Razpotje - Ledine - Pečnik - Ledinsko Razpotje - Doma ...Če se ne motim, je števec pokazal 21 km ...

 

img9080.jpg

 

img9081.jpg

 

img9082.jpg

 

img9083.jpg

 

img9084.jpg

 

img9085.jpg

 

img9088.jpg

 

img9089.jpg

 

img9090.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej sliki se vidi, da sem imel bergle na 3eMu zopet "obrnjene naprej in ne nazaj", ker sem obe bergli "med vzponom" proti Ledinskemu Razpotju izgubil in tega nisem slišal in ju je prijazni gospod v BMW-ju našel in pripeljal za mano, ko je svojega BMW-ja lahko nekje obrnil, ker sva se srečala med mojo potjo navzgor in njegovo navzdol ... :grupni:  ŠE SO DOBRI LJUDJE NA TEM SVETU ... :grupni:

 

img9082.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bergle imel "ves čas na očeh", brez da bi me ovirale ... :grupni:

 

img9106.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dopoldne sem s pomočjo GoogleMaps preveril, če jaz, 3M in oba LiPO akumulatorja to zmoremo ...,   :notworthy:

 

strmec.jpg

 

..., po kosilu sem pa še preveril radarsko sliko padavin "by Lisca" ... :notworthy:

 

radar.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Godoviču sem s "tremi kolesi" prvič zavil desno ... :notworthy:

 

img9094.jpg

 

... do tunela, "na koncu katerega sem še vedno videl lučko" ... :OK:

 

img9095.jpg

 

... in naprej do Črnega vrha, kjer sem svojo vožnjo nadaljeval ....... naravnost ... :D

 

img9096.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... do avtobusnega postajališča, ...

 

img9097.jpg

 

..., kjer sem "zaradi ceste ves čas navzgor", pri 21 km že moral zamenjati akumulator ... :blush:

 

img9098.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi ovinek v desno, za Črnim Vrhom, je že primeren za "kolenčkanje & ostalo", za kar so "cestarji" poskrbeli tudi s "slikovnim obvestilom" ... .)

 

img9099.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Cijno ravnino" na Strmecu ("včasih" NaVrhGore) ...

 

img9101.jpg

 

... sem podaljšal še za en ovinek v desno in drugega v levo do odcepa za Javornik, oziroma planinski dom (?) na njemu, za keterga se mi zdi, da sem tam že bil, toda ne spomnim se več kako  =  mogoče pred kar preceeej leti s Cultom?

 

img9102.jpg

 

"Vajdušna" je bila sicer "za ovinkom" toda tudi če ne bi bila, se je danes zaradi "vlage v zraku" najbrž vseeno ne bi videlo.

 

img9104.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vrnitvi domov je "števec" na 3eMu pokazal 53 km, kar se samo za 1 km razlikuje od izračuna GoogleMaps, tako da se bom nanje sedaj lahko zanesel (?) še bolj, kakor sem se do sedaj ... :notworthy:

 

img9105.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek in petek bo vreme brez sonca in padavin, kar bo zopet primerno za naju s 3eMom, zato sem danes že pripravil "traso" po kateri sem se že voziil, toda ... :blush:  Zanima me predvsem cesta od Žiri, čez Rovte do Logatca, predvsem to, koliko bo ta del zahteven za 3eMov akumulator  =  "klanci navzgor" ... :blush:

 

rovte-logatec.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na nadmorsko višino obeh krajav, kakšnih "hudih klancev" ne bi smelo biti na tej cesti ...

 

Žiri  -  478 m

Logatec  -  476 m

 

Idrija 343 m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!