Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Rovte so nekaj metrov manj kot 700m, tako da dobrih 200m je klanca  :glare:

Že nekajkrat prevozil....seveda z motorjem in v kontra smeri.....iz Logatca v Žiri in Šk. Loko. V spominu imam tudi, da je del ceste pred Žirmi v dokaj slabem stanju...flika na fliko... :BUA:

 

Robi....še malo pa te bom srečal v Šk. Loki  :OK:

 

Srečno, ko se boš lotil! :yes:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA za srečno in ker iz Logatca do Idrije lahko pripeljem tudi "s pedali" se bom tega najbrž tudi kar "lotil" (?) ... :quad:

 

Spotjo se bom v Žireh ustavil še pri AIRBRUSH JURE in ga vprašal, če lahko mojo kolesasko čelado "prešprica" v enobarvno ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi....še malo pa te bom srečal v Šk. Loki  :OK:

 

Mislim, da ima moja draga čisto prav, ker mi je rekla, da mi je ležaj na 3eMu odpovedal zato, ker 3eM ni namenjen zamenjavi za mojo "fazerco" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bi imel proti njemu, če moja "izkanica" ne bi ostala na upravni enoti Idrija, najbrž za zmeraj, ker tudi kolenska proteza ne bo kaj dosti spremenila stanja v moji glavi ...

S pomočjo Google Maps sem izračunal, da bi se tudi po Škofji Loki lahko vozil s 3eMom, če bi naju nekdo z avtom najprej odpeljal od doma do Ledinskega Razpotja in nazaj grede od Žiri do Ledinskega razpotja. Vse ostalo "je ravnina", kar za 3Ma pomeni skoraj sigurnih 27 km+ z enim akumulatoorjem... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si bo kdo izbral "bližnico" med Primorsko (Idrija) in Gorenjsko (Žiri) čez Ledinsko Razpotje, naj ga pred prihodom v Osojnico pri Žireh ne preseneti semafor, ker se je tam "cesta malo vdrla ..."   :blush:

 

img9119.jpg

 

img9125.jpg

 

Po idrsko Žir, brez zadnjega i ... .)

 

img9120.jpg

 

img9121.jpg

 

V Žiri se nisem peljal vprašati v Alpino, če imajo v svoji ponudbi že take "specijalne adidaske", da z njimi ne bi bilo treba obračati pedal na 3eMu, kadar zmanjka "vsebine" v njegovem akumulatorju, ampak sem se peljal pogledat, če kakšen modelar leti na njihovi "modelarski stezi" ...

 

img9123.jpg

 

img9124.jpg

 

Ker tam ni bilo nikogar, sem se po isti cesti vrnil tudi nazaj domov. Kjer sem se prej spuščal brez pomoči el. motorja sem ga sedaj seveda moral uporabiti in ker sem že na poti proti Žirem in tudi nazaj proti domu motorju ves čas pomagal s pedali, "se je izšlo", ampak do Idrije se s tem akumulatorjem najbrž ne bi mogel več pripeljati ...

 

img9126.jpg

 

NASLEDNJIČ:  (desno)   :OK: :notworthy: :hooray:

 

img9122.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednjič ne bo danes,ker je bilo včerajšnje obračanje pedal 9 km v klanec "rahlo preveč" za stegenjski mišici obeh mojih nog ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Rana ura je zlata ura", ko se Spodnja idrija "že kopa v soncu", Jazne so pa še "zavite v meglo" ...

 

img9133.jpg

 

V Žireh danes v desno ...

 

img9135.jpg

 

img9136.jpg

 

Kdo pravi, da je na tej cesti slab asfalt ???

 

img9137.jpg

 

Tudi Roberto pravi da ni ravno najboljši ...,

 

img9138.jpg

 

..., todda narava je vseeno čudovita ... :worship:

 

img9139.jpg

 

Dobrodošel prvič ...

 

img9140.jpg

 

... in še drugič ... :010

 

img9141.jpg

 

Res si nisem predstavlja, da je "spodaj" tudi taka ravnina ... :worship:

 

img9142.jpg

 

... in takoj, ko sem canona spravil nazaj v njegov etui, sem moral tudi zamenjati  3eMov izpraznjen akumulator ... :notworthy:

 

img9143.jpg

 

:grupni:

 

img9144.jpg

 

... toda kje se cesta iz Rovt priključi na "glavno cesto" Ljubljana - Idrija??? Upam, da si bom to tudi zapomnil (TUŠ Logatec)... :blush:

 

img9145.jpg

 

Brez kofetka pri "Varadero B & Z" seveda ni šlo, toda takoj po kofetku sem moral nadaljevati proti domu, kjer so me že "čakali s kosilom" ... Pred odhodom v stanovanje sem še slikal "števec" in ko sem prišel v kuhinjo, je bil današnje kosilo res že na mizi ... :notworthy:

 

img9146.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali me sedaj kaj boli ??? Seveda me! Toda veliko bolj od desnega kolena, "ker tako že mora biti", me boli levi kolk, kar traja že kar nekaj časa in glede na to, da v moji nesreči ta ni bil nič poškodovan, je najbrž že "preveč obrabljen" ... :blush:  :blush:  :blush:

Bolijo me tudi mišice na obeh nogah, toda od današnjega obračanja pedal nič čudnega in jutri, ko imam tudi "sobno kolo pavzo" bo to že "preteklost" .......... do ponedeljka po jutranjem "sobnem kolesarjenju" ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČESTITKE!!!    :grupni:   To je pa že prava tura!  :notworthy:

 

V ponedeljek boš že kot rožica.... :OK:

 

Lp

David

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in jutri, ko imam tudi "sobno kolo pavzo" bo to že "preteklost" ...

 

Danes me, "razen binglja", od pasu do gležnjev boli prav vse ... :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je iz Kanomlje do Vojskega kar precek mcadama me je ta pot čisto minila, zato sem danes na netu poiskal še nadmorske višine idrije 335 m in Vojskega 1.083 m, kar je za 3eMa in mojih nog "v dolžini" 13 km verjetno kar preveč zahtevno ... :blush:

Če bi še enkrat kupoval 3eMa in če bi bi bila tudi ta možnost, bi si kupil rdečega, ker mi je ta barva, predvsem za mopede, zelooo všeč ... :notworthy:

 

b-13-02-rdeca-thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem pozabil od včeraj, kar se je zgodilo pred mojim odhodom v Rovte. Naša višavska terierka Tačka je na balkonu lajala "100 na uro" in moja draga je šla pogledati zakaj in ugotovila, da je "vrabčka" (?) preselila svoje letšnje gnezdo iz maminega balkona na našega, česar brez Tačke najbrž ne bi odkrili ...

 

img9131.jpg

 

img9132.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V spominu imam, da je včasih poleg Vojsko pisalo tudi 11 km, kar sem danes šel tudi preceriti, ker "me je motilo", da je Google Maps izračunal 13 km ...

 

idrija-vojsko.jpg

 

img9151.jpg

 

Ker sem v Čekovniku s 3eMom že bil, je moj "naslednji projekt" tudi že znan, v katerega celotno izpeljavo zelooo dvomim, zato me zanima vsaj do kje bova oba sploh zdržala ...

 

img9152.jpg

 

Danes NIKAKOR, zaradi včerajšnjih Rovt in "današnjega dežja v zraku", še najbolj bi mi ustrezala vremenska napoved, cel dan oblačno BREZ PADAVIN ... :notworthy:

 

img9150.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali sem prav izračunal "strmino" vzpona na Vojsko ??? Formula je sigurno prava, ker mi je do nje zopet pomagal google kotne funkcije v pravokotnem trikotniku , težave imam z windows računalnikum, ker ne pozna "ARCUS" (?) in sem namesto njega uporabil "INV" inverzno ???

 

3,29 stopinski vzpon se mi zdi malo premalo strm, toda če je to OK, seveda nimam nič proti temu ... :OK:

 

9vojsko.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravokotni trikotnik + windows računalnik:

 

nasprotna kateta 100 / priležna kateta 100 = 1

inv tan 1 =  45 stopinj ...

 

:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Čekovnik na Vojsko ??? Najbrž se to res da, ker se mi zdi, da se je včasih reli Saturnus "vračal" s Krekovš (?) čez Čekovnik nazaj v Idrijo, toda ali je cesta tudi asfaltirana in koliko je strma ??? Še sreča, da me je danes firbec spravil še enkrat od doma, ker sem "malo višje" pričakoval še en smerokaz s kolometri, vendar sem nemesto njega naletel na drugo veeeliko presenečenje ... Torej, če bom hotel proti Vojskemu po "klasični vojskarski cesti", bo to izvedljivo samo ob nedeljah, če bo pravo vreme ... icon_redface.gif

 

img9153.jpg

 

img9154.jpg

 

img9155.jpg

 

img9156.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Čekovnik na Vojsko ??? Najbrž se to res da, ...

 

... in ne samo čez idrijo in Hleviše, ampak tudi čez Idrijsko Belo, proti Čekovniku in v križišču levo, kar sem nekoč že slikal ...

 

vojsko.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idrija - Vojsko čez Idrijsko Belo je 19,8 km, kar bi bi zelo bla vzpon, če od Idrije do Bele ne bi bilo 9 km in tako ostane z vzpon samo še približno 11 km, kar je celo 2 km manj, kakor po "vojskarski cesti" in še vedno se spomnim, da sem 3eMa od odcepa v Beli proti Čekovniku vozil zraven sebe v "prvi prestavi", ker je bila huda stramina in še mcadam povrhu  ... :blush:

Ta teden, enega lepega nesončnega popoldneva .)  , po 17-ti uri, se bom s 3eMom "odpravil v izvidnico", da bom sploh videl, upam, do kje je Vojskarska ulica sploh prekopana in če se mogoče da tudi kaj pogoljufati ...

 

bela-vojsko.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rajši vprašam preden naredim še kaj narobe, kar bi me najbrž "stalo" velikooo moje dobre volje, ker ne vem, če bi nov el. motor za 3eMa "pri nas" sploh lahko dobil ... :blush:

Ali je mojih 80 kg sploh primernih, da bi jih 3eM "vlekel" proti Vojskem, z njegovimi 250 W = by google pretvornik merskih enot = 0,335 KM ???

Največja dovoljena obremenitev 3eMa  je 100 kg.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S svojim posnetkom Rallya Idrija 2012 - HP5 - Čekovnik 2, sta mi "naša dva" Darko Peljhan in njegov sovoznik Miran Kacin pomagala pokazati, kaj naju s 3eMom čaka na vzponu do "Kočevš", kjer sta ona dva zavila levo proti Čekovniku, jaz bom pa to naredil, ko se bom že vračal iz Vojskega, če X xyz ...

Kočevše - tja je od mene, pred približno 30 leti "odpotaval" moj MZ 250 in tudi njegov tedanji novi lastnik je nekoč tekmoval v rallyu ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me HMZS ni razočaral ..., :worship:

 

img9165.jpg

 

..., zato sva se s 3eMom ob 16,30 uri odpravila v Idrijo, na Vojskarsko ulico preveriti, do kje je cesta "skopana", ker zadnjič sem videl samo "do ovinka" ...

 

img9156.jpg

 

... in prav za ovinkov je del na cesti (vodovodu) tudi že konec. :worship:

 

img9162.jpg

 

Odpeljala sva se še recimo 1 km do pr' Bevku ...,

 

img9163.jpg

 

..., kjer se bo en dan ta teden tudi začela "tugo mojih dana" ... .)  :blush:  :blush:

 

img9164.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!