Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)

Nekje na cesti med "koncem gradbišča" in pr' Bevku je bil pred preeecej časa tudi start Rallyaturnus "HP ???" proti Vojskem, ki sem si ga takrat, kakor "starejši mladinec", seveda moral tudi ogledati. In ker mi "dalnoročni" spomin še vedno deluje bolje kot "kratkročni" se še vedno spomnim Rusa Filimonova z njegovim "ruskim poršejem" ... :OK:

 

Tedanje rezultate tega relija se seveda še vedno najde s pomočjo Googla  =  Rally Saturnus Filimonov ... ENTER    .)

 

results top 10 (1986):

1. Rolf Petersen/Andre Bockelmann ZRN Opel Manta 400
2. Brane Küzmič/ Rudi Šali YU Renault 5 Turbo
3. Valerij Filimonov/ Mihajl Dovel SZ Moskvič Rally 1600 SL
4. Gerhard Karlhofer/Peter Müller A Mitsubishi Lancer
5. Vladislav Štikov/Igor Kolobajev SZ Moskvič Rally 1600 SL
6. Milan Tesar/Vladimir Odroušek CSSR Škoda 130LR
7. Peter Geitel/Kai Haekkinen FIN Opel Montana 200
8. Vojko Podobnik/Vojko Hočevar YU Porsche 911 SC
9. Romana Zrnec/Špela Kožar YU Renault 11 Turbo
10. Silvan Lulik/Dušan Vidmar YU Opel Manta 20E

 

sl3.jpg

 

29utw0p.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da mi je Google "prav pokazal", da je bil, oziroma je še vedno, SILVAN LULIK iz "Wajdouvšne" (Ajdovščine), in če se ne motim, sem "nekoč" njegov "dirkalnik" tudi večkrat videl pred njegovo hišo (ali mogoe stanovanjskim blokom ???), kmalu po priljučitvi na cesto Nova Gorica - Vipva, v smeri proti Novi Gorici ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj na Vojsko ??? Prav sigurne NE samo zaradi dokazovanja samemu sebi kaj še lahko ...

 

800 x 600

vojsko2.jpg

 

1366 x 768

vojsko.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekoga sem se spomnil "iz časov Relija Saturnus skozi Idrijo". Tudi on je Primorec in tudi še vedno dirka, tedaj pa je, vsaj mislim, vozil opel kadet-a.

 

sk2.jpg

 

sk3.jpg

 

Nekaj pa ne morem ugotoviti s pomočjo zemljevida Slovenije in sicer, kam se je Reli Saturnus iz ceste proti Vojskem nadaljeval, ker na Vojskem sigurno ni bil že njegov cilj. Spomnim se le, da smo si ta del relija šli (peljali) ogledati skozi Idrijsko Belo, najbrž mimo klavža na Belci (v Idrijski Beli levo) in tam se moj spomin, če je sploh pravilen, konča ... Na netu sem iskal tudi "traso" takratnega relija Saturnus (1984), vendar neuspešno ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S pomočjo Google Maps bi bilo možno nadaljevanja takratnega Relija Saturnus, nekje pred Vojski levo, mimo Čepovana in Grgarja do Nove Gorice ???

 

rs1984-1.jpg

 

rs1984-2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Še to in potem obljubim, da vsaj danes nič več ... :blush: 

Silvan Lulik in njegova takratna opel manta, sta bila res iz Ajodovšine in njegov avto, sem prihajajoč iz Idrije, zagledal že v križišču "proti Colu" ...

 

slajdovscna.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Še to in potem mislim, da vsaj nekaj časa nič več ...

 

Od doma sem se odpravil ob 9.00 uri, pri zunanji temperaturi 15 stopinj :worship:  , zato sem si lahko oblekel "pozno zimski / zgodnje spomladanski" kolesarski "kombinezon". Smer VOJSKO ... :OK:

 

"Uf, uf, uf" sta rekli obe moji nogi brez pomoči katerih, v tak klanec ni šlo ...

 

img9177.jpg

 

img9178.jpg

 

img9179.jpg

 

"Odstavni pas" vsekakor pride prav ... :worship:

 

img9180.jpg

 

img9181.jpg

 

img9182.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvodena smer vrnitve - spodnji smerokaz, vendar ne skozi "isti Čekonik" kakor prej, ker tam se je včasih reklo "Nikova" ...

 

img9183.jpg

 

Mogoče Golaki ???  :notworthy:

 

img9184.jpg

 

Tukaj je nekoč reli Saturnus zavil proti Mrzli Rupi ... :yes:

 

img9185.jpg

 

img9186.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Še ravninica ...

 

img9187.jpg

 

... pred zadnjim vzponom na ... :OK:

 

img9188.jpg

 

:grupni:

 

img9189.jpg

 

Zavoj v desno do "Doma na Vojskem" (?) ...

 

img9190.jpg

 

... kjer nisem poizkusiil "prosto plezati" ampak sem si privoščil samo :kava: , in ker ko so videli s čem sem se pripeljal in potem še z berglami prišel do njih, mi je res niso mogli zaračunati ...  :grupni:

 

img9191.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Kam se asfaltirana cesta "v desno" nadaljuje ???

 

img9192.jpg

 

:worship:

 

img9193.jpg

 

:OK:

 

img9194.jpg

 

Vsak mcadam se nekje konča ...

 

img9195.jpg

 

Seveda levo proti Kanomlji ... .)

 

img9196.jpg

 

img9197.jpg

 

:grupni:

 

img9198.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

 

img9199.jpg

 

Zopet levo ...

 

img9200.jpg

 

Brez pomoči pedal nazaj ne bo šlo in še mcadam je ... :blush:

 

img9201.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Takoj "za vodo čez cesto" se začne "zadnji peš vzpon" proti PARTIZANSKI TISKARNI SLOVENIJE ... :eek:

 

img9202.jpg

 

:blush:

 

img9203.jpg

 

Zelooo prijazna "kustosinja" (?) Damjana mi je rekla, da se vsaj v njeni prisotnosti, proti tiskarni Slovenije ni še nihče vzpenjal s pomočjo bergel ..

 

img9204.jpg

 

img9205.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Tiskarski stroj so nekja iz Italije "prešveracali" v tovornjaku z mlekom, kar je "italijansko patruljo (?) prepričalo, da v kamijinu ni drugega, vendar to ni uspelo prepričati Nemške patrulje, ki je tiskarski stroj našla "med gajbami s steklenicami mleka", vendar je "naše" rešil lealsski napad "prav takrat", ko se Nemci zbežali "vsak na svojo stran", "naši pa urno naprej" ... .)

 

img9206.jpg

 

img9207.jpg

 

Stavnica ...

 

img9208.jpg

 

Seveda brez "njegovih" tiskovin ni šlo ...

 

img9209.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Kuhinja ...

 

img9212.jpg

 

Jedilnica ...

 

img9210.jpg

 

In še tisto, kar vsake toliko časa zahteva poln trebušček ... .)

 

img9214.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosti naprej od kraja, kjer se s Kanomljske strani konča asfalt, mi lansko leto s 3eMom ni uspelo priti ... :blush:

 

img9215.jpg

 

Naprej proti Spodnji Idriji seveda skozi Kanomljo ... :notworthy:

 

img9216.jpg

 

Najmanj 13 km "gorskih", lahko pa tudi še kakšen več ... :grupni:

 

img9217.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav njemu, oziroma njegovim besedam v nekaj najinih pogovorih, se lahko zahvalim, da mi je do nadaljnega življenja ostalo še toliko volje,  kolikor jo še imam ...

 

POČIVAJ V MIRU

 

candleic1819.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne zato, da bi zopet "oživel" to temo, ampak ker ker to v temo Najava dnevnih voženj ne sodi, ker še ne vem kdaj se bo to zgodilo ... Ker sem se za moje in 3eMovo "zdravje" makadamu v prihodnje odpovedal bom "preklopil" samo na asfalt in že nekaj časa "se mi po glavi valja" ta ideja, ki sem jo sigurno vsaj enkrat, verjetno pa tudi že večkrat odpeljal pred ......, vendar se zopet ne spomnim kakšni klanci naju s 3eMom čakajo in če bosta oba akumulatorja vzdržala tudi zadnji vzpon Žiri - Ledinsko Razpotje, ali me bosta že prej "poslala nekam" ... :blush:

 

54km.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popopoldne sem bil "na ranču" prisoten kot "zunanji opazovalec" icon_redface.gif , fotoreporter, reševalec Žepnega ugankarja in še kot "ugotovljalec", da mojem canonu IXUS ne manjka popolnoma nič, če ima na voljo dovolj svetlobe ... eusa_clap.gif

 

img9415.jpg

 

img9416.jpg

 

img9414.jpg

 

img9407.jpg

 

img9412.jpg

 

img9417.jpg

 

Zvečer se je s počitnic vrnia tudi moja hčerka in mi prinesla "maketo" za spomin, kam smo na skupne dopuste najraje hodili vsi skupaj in kamor bi jaz hodil še raje, če bi že takrat imel Victorijo (daljinsko voden model jadrnice)... eusa_whistle.gif

 

img9418.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dooolgo časa me je zanimalo, koliko je moje desno koleno "debelejše" od levega in ker tega nisem mogel izmeriti s kjunastim merilom ..., :blush:

 

img9420.jpg

 

..., mi je danes to uspelo izmeriti malo drugače :notworthy:  , le  z rezultaom meritve nisem bil najbolj zadovoljen ... :blush: 

By zdravnik na Polikliniki "otečeno", by Roberto "deforrmirano" ... :blush:

 

img9421.jpg

 

img9423.jpg

 

img9422.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj me je najprej spravil v dobro voljo mister M.A. s svojimi "vriskajočimi komentarji" med začetkom dirke F1, ob prihodu na ranč pa še "prometno umetniška" nadarjenost mojega "svaka"  ...

 

img9427.jpg

 

img9428.jpg

 

Krompir so, glede na današnje vreme :blush:  , "vsi sodelujoči" "izkopali" še pravi čas ..., :grupni:

 

img9437.jpg

 

img9439.jpg

 

img9440.jpg

 

img9441.jpg

 

..., pri čemer sva jim Bil in jaz "pomagala" vsak po svojih zmožnosth ..   :OK:   +  :blush:

 

img9429.jpg

 

img9434.jpg

 

img9432.jpg

 

img9435.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vprašanje za "digifoto znalce". Med slikanjem svojega maketraskega dela nisem z narejenimi slikami skoraaj nikoli zadovoljen, predvsem zato, ker bela barva ni nikoli bela, kljub dodatni osvetlitvi s 100 W halogensko žarnico ...,

 

img9324.jpg

 

img9351.jpg

 

..., zato sem včeraj "na ranču" naredil poizkus, nečesa kar sem jaz videl zmeraj enako, objektiv pa obakrat drugače, odvisno od tega, kje se je "ustavilo iskalo" (?) in glede tega prilagodilo "odprtost ali zaprtost" zaslonke in čas njenega "odpiranja" (?) ... "Canonovo pamet" sem imel nastavljeno na avtomatsko. Mogoče bi bila monost, da bi najprej "vse avtomatske nastavitve naredil" na strehi "vrtne lope", premaknil canona malenkost v desni in takoj potem slikal s takojšnjim pritiskom na "gumb za slikanje", brez kakršnekoli možnosti spreminjanja "prejšnih nastavitev" ???

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od fotoaparata, ampak običajno deluje tako, da če držiš gumb (do polovice) ne spreminja nastavitev. Po mojih izkušnjah je barva (ki jo "zajame" fotoaparat) odvisna predvsem od procesorja ki je v fotoaparatu in se od znamke do znamke razlikuje. Dejanske barve pa prikažejo edino kakšne bolj resne zadeve (npr. SLR) .

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno hočem preveč od mojega canona in od samega sebe,  ker so tudi od mene, z mojimi sposobnostmi, na maketarskem forumu "zahtevali preveč" in je to še vedno ostalo "v meni" ...

Verjetno fotoaparat za 100 € + ne more dati vseh željenih rezultatov ...

"Me že ni več" ... .)

Oziroma še "za trenutek nazaj". Glede na vremensko napoved tega tedna, bo moj "preskok" severna Primorska (Cerkno) Gorenjska (Žiri) bolj težko izvedljiv ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj vtis z dnevne vožnje 22.07.2014  =  doma na kavču za prenosnikom ... :blush:

 

radar.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!