Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Še nekaj nama je s 3eMom najbrž dostopno. Kam se bova odpeljala, ko bo vreme reklo GO roberto GO ???

 

qwxyz.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj aktualna slika z lokacije "qwyxz". Slike z večine lokacij se osvežujejo na nekaj minut.

 

5.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem včeraj pozabil poiskati in slikati "rezervar", bom moral na smučišče Cerkno še enkrat, vendar ne prej, kot mi bosta na 3eMu delovali obe zavori, ker sem se včeraj spuščal nazaj proti Cerknem samo s sprednjo, ker mi zadnja "bobnasta" (?) ves čas "cvili" (tudi brez njene uporabe), če je popolnoma ne "razštelam" (?) ... :blush:

 

pohodnikisccpoletidresce.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med včerajšnjim spuščanjem s Smučarskega centra Cerkno sem uporabljal samo sprednjo zavoro :blush:  , ker sem moral zadnjo popolnom "odšponati", sicer mi je med vočnjo "cvilila" tudi brez njene uporabe. Danes drugega kakor vse očistiti nisem znal, niti nisem opazil, da bi bilo treba kaj popraviti, videl sem le, da med zaviranjem najbrž zavira samo ena zavorna čeljust ... :blush:

Med današnjim razstavljanjem ni bilo nobenih težav, te bodo prisotne pa med sestavljanjem, ker nisem slikal "vsakega koraka" razstavljanja posebej ... :blush:  :blush:  :blush:

post-12027-0-33406300-1406376140_thumb.jpg

post-12027-0-49969300-1406376163_thumb.jpg

post-12027-0-09410100-1406376174_thumb.jpg

post-12027-0-60481100-1406376183_thumb.jpg

post-12027-0-35083200-1406376192_thumb.jpg

post-12027-0-71539600-1406376205_thumb.jpg

post-12027-0-90966500-1406376216_thumb.jpg

post-12027-0-55119600-1406376227_thumb.jpg

post-12027-0-04883200-1406376238_thumb.jpg

post-12027-0-69692400-1406376247_thumb.jpg

post-12027-0-57274100-1406376260_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že mora tako biti, je vseeno mnogo bolje, da je to danes, kakor da bi me "ulovilo" včeraj ... :blush:

 

radar.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če dopoldne nisem slikal vsakega koraka posebej, mi je zaradi tega, ker sem ukrepal takoj, 3eMa uspelo sestaviti nazaj in sedaj nič več ne škripa, ker s "šponarji" nisem mogel dovolj "našponati zajle", da bi zadnja zavora sploh "prijela" ... :blush:  Jutri: pomagač s kleščami in Roberto s ključem št. 10 ...

 

img9545.jpg

 

img9547.jpg

 

"Na bobnu" (?) sem opazil še en vijak namenjen prilagajanju, toda ni mi uspelo ugotoviti prilagajanju česa ... :blush:

 

img9546.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker GoogleMaps dovoli vnos samo desetih "točk", ali pa jaz tega ne znam povečeti, mi je s kar preceeej truda vseeno nekako uspelo narediti prikaz mojih dosedanjih poti prevoženih s 3eMom, od katerih pa manjka vsaj včerajšnja Idrija - Dole in tudi Mokraška vas - Ledinsko razpotje, najbrž pa še kakšna ...

Ker sem včeraj kljub "mojem servisu" moral zopet popolnoma "odšponati" zadnjo zavoro, ker je ta še zmeraj "cvilila", se bom takoj, ko bo vreme to dopustilo, odpeljal do Kolesarskega centra Bonča in gospoda Valterja prosil, če lahko pogleda  kaj je z zadnjo zavoro narobe, seveda če bo imel čas, kar je sedaj kolesarska sezona "na višku" ... :blush:

 

3m.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za izdelovanje route namesto GoogleMaps uporabi rajši program Routeconverter, ki ga lahko zastojn snameš z neta. Omogoča vnos neomejeno točk in pa kasnejši izvoz route, ki jo potem lahko naložiš na naprave za navigacijo ... lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojč HVALA. Da ne bom pozabil bom kar kliknil na tvojo povezavo in jo spravil med priljubljene, ker bom sedaj delal nekaj drugega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

64 bitni RouteConvertor se mi je takoj uprl, ker ne pozna "naših črk" ... 32 bitni pa se celo zažene, vendar jaz ne znam ukrepati, da bi narisal potek ceste med Idrijo in Spodnjo Idrijo, kamor "sem se spustil" po tem, ko sem vanj že vnesel imena preeecej krajev, vsekakor več kot deset ... HELP roberto son .)  please ...

 

routeconvertor.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi 64 bitna različica bo delala, če bom "računalnik" iz SL preklopil na EN ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni na začetku javi napako ''Currently an active translator for the language ''sl'' is missing ... vendar tam samo klikneš OK in stvar deluje normalno (vsaj meni).

Za izdelavo route pa naslednje:

- ko se program zažene imaš zgoraj desno Type in zraven dropdown menu, tam preklopiš na route

- potem poiščeš izhodiščno točko route, klikneš na njo z desno miškino tipko, odpre se ti dropdownmenu, klikneš na ''Insert'' in to ti predstavlja prvo točko,

- nato tale korak ponoviš po routi, ki si jo odpeljal poljubno krat 

 

Upam, da ti bo sedaj uspelo, če ne pa ti bom prilepil še kakšne screenshote ... lp

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej moj PRTSC ... :blush:  S pritisnjeno desno tipko na miški kliknem na Spodnjo Idrijo in nato še na Idrijo + insert in potem najbrž manjka še en ukaz, ki bo ta dva kraja povezal med sabo, "vse izračunal" in tudi "narisal" ...

 

rc1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa sedaj končno le znam in sicer tako, da sem najprej vnesel ob kraja in šele nato v spuščajočem meniju kliknil še na route ...

 

rc2.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi vse delaš pravilno uporabljaš pa novejšo verzijo 2.13 in v tej verziji meni tudi ne izriše črte ...

Tukaj imaš dropbox link in si lahko snameš verzijo 2.11, ki meni deluje BP

https://dl.dropboxusercontent.com/u/66645567/RouteConverterWindows64.exe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje drugje naj bi bil Bojč, kakor nekje ob Muri, ker še nisem pozabil, da imajo tam marsikaj dobrega, med kar sodijo tudi ljudje ... :grupni:

Ker čakam, da se mi v delavici posuši dopoldansko barvanje z airbrushem, sem "se zaposlil" z RouteConverterjem in mislim, da mi je sedaj uspelo vanj vnesti vse moje "3eMovske in Cultove" kolesarske poti, razen zadnje Gore / Dole / Godovič, na katero sem sevedapozabil ("kratkoročni spomin) :blush:  in še Idrijska Bela / Krekovše, ker Krekovš ta program ne pozna ...

 

Bojč H V A L A.

 

3m.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj  sem pozabil: Spodnja Idrija / Straža (Želin), kar je približno tako, kakor da bi pozabil, kako se uz dnevne sobe pride na WC ... :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli, da ti je uspelo  :OK:  ... drugače pa sem jaz iz Gornje Radgone, 50 m vstran od Mure, ob malo višjem vodostaju jo lahko opazujem tudi v kleti  :smoke:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

By google maps, Gornja Radgona ni prav daleč od Ljutomera, kjer sem bil večkrat zelooo zadovoljen kot mopedist in tudi modelar, enkrat ali dvakrat "za male pare" v hotelu Jeruzalem, enkrat v kampu (katerem ???) in še nekajkrat doma pri modelarskem prijatelju, "v goricah" nekje v bližini Ljutomera ...

Včeraj sem mislil, da če bi "moje delo" v RouteConvertorju shranil, bi lahko danes dodal še manjkajoče, in ugotovil, da se ga shraniti sploh ne da, kar bi bilo po moje možno šele, če bi "ustvarjalcu" nakazal "nekaj drobiža" in potem najbrž dobil še to možnost ... Zato bo danes najbrž "na vrsti jovo na novo", kar mi glede na vreme :blush:  ne bo težko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi z iskalnikom na tem forumu ni uspelo najti teme o tem mopedu, bom kar tukaj objavil, kakšno maketarsko in fotografsko mojstrovino je naredil nekdo :grupni:  na forumu Makete.net ...

 

panigales-1.jpg

 

dsc9043zps38c22a0a.jpg

 

dsc9057zpsf8d59020.jpg

 

dsc9063mzpscb8ead7a.jpg

 

dsc9070zpsbaba50bf.jpg

 

dsc9075zps54a24955.jpg

 

dsc9086zpsf338c87e.jpg

 

dsc9102zps489fba21.jpg

 

dsc9044zps741b6ff9.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V verziji Routeconverterja 2.11 se da normalno shranit in to v večih različnih formatih, ki jih potem po želji lahko tudi uvoziš na navigacijsko napravo oz. jih lahko ponovno naložiš v Routeconverterja ... v enem prejšnjih postov sem ti prilimal link do mojega dropboxa pa si snemi verzijo 2.11 v kateri preverjeno deluje vse ... lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje drugje naj bi bil Bojč, kakor nekje ob Muri, ker še nisem pozabil, da imajo tam marsikaj dobrega, med kar sodijo tudi ljudje ... :grupni:

Ker čakam, da se mi v delavici posuši dopoldansko barvanje z airbrushem, sem "se zaposlil" z RouteConverterjem in mislim, da mi je sedaj uspelo vanj vnesti vse moje "3eMovske in Cultove" kolesarske poti, razen zadnje Gore / Dole / Godovič, na katero sem sevedapozabil ("kratkoročni spomin) :blush:  in še Idrijska Bela / Krekovše, ker Krekovš ta program ne pozna ...

 

Bojč H V A L A.

 

3m.jpg

To kaj si prilimal je 2.13 verzija ... zgoraj na robu ti piše ... je pa res, da ti ob zagonu ponudi novejšo verzijo in če si dal tam ''DA'' ti je zagnalo novejšo verzijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi vse delaš pravilno uporabljaš pa novejšo verzijo 2.13 in v tej verziji meni tudi ne izriše črte ...

Tukaj imaš dropbox link in si lahko snameš verzijo 2.11, ki meni deluje BP

https://dl.dropboxusercontent.com/u/66645567/RouteConverterWindows64.exe

 

Očitno se moji windows ne ujamejo z nobeno verzijo, ker je "errorjev malo morje" ... :blush:

 

rc3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!