Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Problem je v Javi, Routeconverter zahteva 64 bitno ti pa imaš 32 bitno ... ko bom imel čas bom preveril ... kateri Windows uporabljaš? Ker na WIN 7 deluje normalno, WIN 8 pa javi to napako ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Java 64 bit

 

Poinstaliraj si 64 bitno verzijo iz zgornjega linka in mora verzija 2.11 tudi delovati normalno ... lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam windows7 in mislim, da mi je sedaj le uspelo  vnesti vse "moje trase" s Cultom in 3eMom, razen Idrijska Bela - Čekovnik, ki je program očitno res ne pozna (tudi "peš" ne), spodaj desno pa manjka Planina ("Planinske ride"), ki sem jo sicer "vkalkuliral" toda na ekran je nisem mogel spraviti, razen če bi "sliko" tako zmanjšal, da kraji verjetno ne bi bili več berljivi ... :blush:

Tokrat mi je "moje delo" tudi uspelo spraviti na namizje ... :OK:

 

3m3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bil pri zadnjem "zelenjenju" .)  naše dnevne sobe "prisoten" samo kot "prisoten v sosednji sobi" :blush:  in nisem sodeloval ne kot "predpripravljalac" in tudi kot "malar" ne, sem danes še prevočasno poskrbel, da pri naslednjem "zelenjenju" na stenah ne bo več videti tistega, kar bi moralo biti narejeno, vendar ni bilo ... :blush:

 

img9601.jpg

 

Tako to naredi Roberto ... :notworthy:

 

img9603.jpg

 

Za odsranjevanje nosilcev za okenske zavese (?) je bil "lojtrca" nekoliko prenizka, zato sem jo moral "malo zvišati" in sreča zame, da me pri tem ni videla "nobena moja", ker bi jima ob tem videnju "najbrž naredilo kaj slabo" ... "Zelenjenje" bo v soboto in upaaam, da bom to počel jaz, ali sodeloval vsaj kakor "sodelavec" ... Zakaj sem tako  priden ??? Ker si želim makete zopet sestavljati kar v dnevni sobi ... :blush:

 

img9600.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi RouteConverter me zna pripeljati iz Idrijske Bele v Čekovnik, ča pravilno vpišem zaporedje krajev ... :blush:

 

3m3.jpg

 

3m4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

339 km by RouteConvertor, "krat kolikokrat" ???  =  števec na 3Mu  +  števec na Cultu   =  "kar nekaj 100 km več" ... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem pozabil :blush:  , da sem s 3eMovo pomočjo pil kavo tudi na Mostu na Soči, zato sem v RouteConverter pravkar vnesel tudi njega, kar je tudi dokaz, da mi je v "Moje dokumente" in novo mapo RouteConverter uspelo shraniti datoteko 3M.gpx  :notworthy:

 

ms2.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Dokezne slike" za 3MKufe sem našel v temi Vtisi z dnevnih voženj 2014 in začel sem jih iskati v začetku meseca aprila, našel jih pa približno en mesec nazaj, kar je najbrž povezano z mojim "splošnim" nespominom ... :blush:

 

img8871.jpg

 

img8875.jpg

 

:grupni:

 

img8872.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še "eno traso" sem pozabil ... :blush:  Najprej sem v obeh prograih preveril, če v njiju ta cesta sploh obstaja in ker nobeden od njiju ne pozna Krekovš (Krekovše) sem kliknil kar na Zgornja Idrijca in TO JE TO, čeprav se takrat s cultom nisem pripeljal prav na Vojsko, do kjer mi je manjkalo še kašne 3 ali 4 km (?), vendar je sedaj zemljevid mojih dosedanjih "večkolesnih dosežkov" res KONČAN ... :grupni:

 

ms3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RouteConverter + Gimp 2 (program za oblikovanje slik) + Roberto  =  "berljiva" slika mojih dosedanjih "kolesarskih" prevoženih poti v velikosti 600 x 444 slikovnih točk (?) ... :grupni:

 

ms5.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerajšnja večerna "skoziokenska vremenska napoved" je obetala, da bova danes s 3eMom v Idrijski beli pila :kava:  ,...

 

img9607.jpg

 

..., toda trenutna "skoziokenska" pravi, da bom moral počakati vsaj še dve ali tri ure, ko se bo radarska slika padavin ali nepadavin končno "realno odločila kako in kaj" ... :hmm:

 

img9608.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako se je vreme v Idrijii in njeni okolici "kuhalo" celo včerajšnje popoldne ...,

 

img9614.jpg

 

..., vendar se ni "skuhalo" niti do včerajšnjega večera ...,

 

img9615.jpg

 

..., niti do današnjega jutra ... Današnja vemenska napoved je približno enaka kakor včerajšnja, tako da si verjetno zopet ne bom upal na popoldansko kavo v Idrijsko Belo ... :blush:

 

img9616.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je danes pri "zelenjenju" stene v dnevni sobi, ki je zaradi svoje lege proti severu ves čas brez sonca :blush:  in zato tudi kljub zunanji izolaciji ne več mestih tudi plesniva :blush:  , moji dragi pomagal hčerkin fant, sem bil ta čas za računalnikom v spolnici :blush:  , kjer sem tudi sedaj ...

 

img9622.jpg

 

Ko sta onadva končala z "zelenjenjem", sem tudi jaz "popravil" tisto, kar je ostalo po beljenju "prejšnjo rundo", ko mene ni bilo zraven ... :blush:

 

"Prej" ...   :blush:

 

img9618.jpg

 

"Vmes" ... :OK:

 

img9620.jpg

 

"Potem" ...  :notworthy:

 

img9619.jpg

 

"Še bolj potem" ... :010

 

img9621.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo popoldne ostalo "brez pljuskova i grmljavina", bo sledilo pobiranje pridelkov na ranču by moja draga in njena mama, Roberto bo pa "pasel" Bila in Tačko ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne se je Bil "na ranču pasel kar sam" ...,

 

img9626.jpg

 

..., ker smo na ranču dočakali, česar doma, ki je od ranča oddaljen približno 10 km, ne bi mogli ... Če na ranču ne bi bil v "poletni uniformi", bi mislil, da je šele mesec april ... :blush:

 

img9623.jpg

 

img9624.jpg

 

img9627.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem danes vstal malo pred sedmo uro, sem bil že pred zajtrkom priden ... :notworthy:

 

img9629.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da je imel gosod, kise je melo pred našim kosilom, peljal z dvokolesnikom" po cesti nasproti naše hiše,  vso potrebno opremo za takerazmere ... :blush:

 

img9631.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za "cviljenje" zadnje zavore med vožnjo, brez njene uporabe, sem na Tehnosol pravkar poslal mail z vprašanjem, če imajo slučajno na zalogi del na sliki, razen označene vatirane paličice. Gospod "servis" Valter Bonča mi je namreč danes pri prevzemu 3eMa rekel, da bi bilo ta del najbolje zamenjati kar cel ... :blush:

Od danes naprej 3eM ne bo več triem, ampak bo namesto tega RobertoMobil ... .)

 

img9541.jpg

 

Ker sem še vedno brez zadnje zavore, sem kar sam "malo našponal" sprednjo, da mi ta ne bo več "prijemala" tik ob belanci ...

 

img9665.jpg

 

img9666.jpg

 

img9667.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za "cviljenje" zadnje zavore med vožnjo, brez njene uporabe, sem na Tehnosol pravkar poslal mail z vprašanjem, če imajo slučajno na zalogi del na sliki

 

Danes me je že čakal njihov odgovor, kateri meni deluje "skregan z vsemi pojmi o zavorah": zavrne obloge (?) + mast ??????????????????? :blush:

 

Zavoro je potrebno samo dobro očistiti in namazati z industrijsko mastjo, pa ne bo več cvilila. To tudi piše v navodilih za uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj še trikrat bom z RobertoMobilom "na koncu našega mostu" zavil desno proti "kminski deželi", ker bo to izvedljivo z obema polnima akumulatorjema ... GoogleMaps bi me iz Idrijkih Krnic vrnil nazaj v Spodnjo Idrijo in šele nato "po Kanomji" do Gorenje Kanomlje (Oblakov vrh), Route Converter pa že ve, da sem se iz Idrijski Krnic do Gorenje Kanomlje nekoč že vozil drugje ... :notworthy:

"Kminska dežela"  =  Cerkljanska ...

 

 

post-12027-0-35739400-1407661553_thumb.jpg

post-12027-0-15615500-1407661573_thumb.jpg

post-12027-0-61432600-1407661590_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem danes ponoči desnemu kolenu obljubil, da ga bom samo še enkrat obremenjeval "v hrib", mi je dovolil, da bova skupaj obiskala še "Bevkovega Fanceta" in ker so do njega trije dostopi, to ne bo tisti, kateraga odcep sem slikal in objavil v Vtisih z dnevnih voženj, ki je sicer, včeraj by Jože iz Šebrelj, nakrajši vendar tudi najbolj strm, ampak "čez" Poče in Trebenče, najdaljši in zato najbolj "položen" ... :notworthy:

V desnem kolenu in  levem mezincu na roki  čutim  :OK: , da bo to najbrž že kar jutri takoj po zajtrku ... :hmm:

 

 

post-12027-0-52033300-1407832700_thumb.jpg

post-12027-0-28124300-1407832716_thumb.jpg

post-12027-0-82722900-1407832731_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!