Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Seveda se bo treba iz Zakojce  vrniti tudi nazaj domov, po najkrajši in najbolj strmi cesti navzdol, tako da mi  bosta oba polna akumulatorja najbrž zadostovala za celo  pot ... :notworthy:

 

zakojca5.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me je že čakal njihov odgovor, kateri meni deluje "skregan z vsemi pojmi o zavorah": zavrne obloge (?) + mast ??????????????????? :blush:

 

Zavoro je potrebno samo dobro očistiti in namazati z industrijsko mastjo, pa ne bo več cvilila. To tudi piše v navodilih za uporabo.

 

 

če ima navadno kolesarsko zavoro, na rob od feltne, pomaga tudi da obroč dobro razmastiš, morda celo malo pobrusiš z vodobrusnim, gumice pa nastaviš tako, da na obroč nasedejo malo pod kotom, in ne direkt s celo ploščino. 

 

Me pa zanima, zakaj si izbral trajk?

 

Srečno in še naprej tako fajn piši. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja zavora je "bobnasta" ...

"Trajk" mi je priporočila moja osebna zdravnica zaradi mojega "neravnotežja" in ko sem ga iskal po netu, sem našel celo "elektro trajk" ...

Še enkrat sem pregledal navodila in v njih nobena mast ni omenjena ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush:

 

img9776.jpg

 

:hmm:

 

radar.jpg

 

:BUA:

 

Danes bo v južni in vzhodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno z občasnimi padavinami, deloma plohami in nevihtami. V zahodni Sloveniji se bodo padavine zvečer okrepile in ponoči zajele vso državo. Vmes bodo tudi močnejše nevihte. Pihal bo jugozahodni veter, ob morju jugo.

 

Do konca tega tedna ...   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub temu, da v Idriji še vedno ni padavin, mi je spoštovani gospod ...

 

francebevk19352.jpg

 

... zaradi ...

 

Danes, v sredo, proti večeru in ponoči se bodo krepile krajevne padavine in nevihte, sprva predvsem v zahodni in južni Sloveniji, kasneje tudi drugod po državi. Možna bodo neurja z nalivi in sunki vetra. Jutri dopoldne bodo nalivi pogostejši tudi v vzhodni polovici države.
Ob tem bodo možni hitri porasti hudournikov in drugih vodotokov.

 

... svetoval, naj ga raje obiščem v nedeljo, ko bo vreme toliko boljše, da bom "okrog sebe videl še kaj drugega, kakor samo meglo" ...

 

http://www.arso.gov.si/

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desnega na sliki sem začel sestavljati tridesetega maja in danes je gotov. Mislim, da sem ga v tem času sestavljal kar vsak dan ...

 

img9782.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z izdelovanjem maket sem se začel ukvarjati šele po moji poškodbi. Najprej v bolniškem staležu in potem kot invalidsko upokojen ... Po dolgem času sem zadnji izdelek jadralnega letala ASK 21 objavil tudi na forumu Makete.si in seveda me zanima, "kakšna bo reakcija" ...

 

img9799.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Forum Makete.si:

 

Odlicno!
Zdi se mi, da si ZELO ZELO napredoval pohvalno!
Sploh si dobro popedenal pasove bravo, lepa maketa!

 

Forum Maketarki Kutak:

 

Bravo Roberto,  super divan rad,  bravo.

 

:OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush:  :blush:  :blush:

 

Popoldne bo spremenljivo oblačno, nastale bodo posamezne plohe ali nevihte, ki bodo pogostejše ob morju in v severni Sloveniji. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 stopinj C.

 

:blush:  :blush:  :blush:

 

radar.jpg

 

:OK:  :OK:  :OK:

 

Jutri bo povečini sončno, zjutraj bo po nižinah megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14, v alpskih dolinah okoli 5, najvišje dnevne od 21 do 26 stopinj C.

(Zakojca).

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je mesec avgust, sem seveda v kratkih hlačah in v majici s kratkimi rokavi in oboje bom sedaj "šel podaljšati" ker me zebe ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi moje včerajšnje zgrešitve Bukovega sem si kar precej podaljšal svojo "traso" ... :blush:

 

zakojca5.jpg

 

zakojca6.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je mogoče, ker mislim, da sem srečal tudi nekaj motoristov, vendar "zopet mislim", da "le po dolini" ...

 

Včeraj smo bili datumsko sedemnajstega, katero število imam za enega izmed mojih srečnih števil, in ker sem moral danes poslati na Tehnosol ta mail : , ...

 

Med včerajšnjim kolesarjenjem s triemom, oziroma med njegovim porivanjem ob sebi v klanec, sem najbrž s svojo desno nogo odlomil levo zadnjo svetilko in ker sem to opazil šele doma  po približno 30 prevoženih kilometrih (majhna laž ne more škoditi) je bilo zame seveda predaleč, da bi jo šel iskat, če bi jo sploh še našel, zato sprašujem Vas, če se taka svetilka pri Vas mogoče dobi, drugače bom moral poiskati kakšno drugo podobno ali zamenjati kar obe. Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav, RobiRoberto

 

..., se je včerajšnji srečni dan najbrž prenesel na danes, ker sem približno čez pol ure iz Tehnosola že sprejel ta odgovor:

 

Pozravljeni! Imamo na zalogi. Ceno vam javim. Lp

 

img9859.jpg

 

img9860.jpg

 

Gospodu sem tudi takoj odgovoril, naj mi "svetilko" pošlje kar takoj, ne glede na njeno ceno.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Gre danes po pošti. Lučko vam bomo dali brezplačno.
Lep dan,
 
:grupni:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush:

 

img9876.jpg

 

:blush:

 

img9878.jpg

 

:blush:   +  :notworthy:

 

img9879.jpg

 

:notworthy:   +  :blush: 

 

img9880.jpg

 

:notworthy:

 

img9881.jpg

 

:notworthy:

 

img9882.jpg

 

:blush:  :blush:  :blush:

 

img9883.jpg

 

:worship:

 

img9885.jpg

 

:grupni:

 

img9886.jpg

 

img9887.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že včeraj sem opazil in "občutil", da kljub novi lučki še vedno obstaja veeelika možnost, da bom zopet "brcnil vanjo" ali se bo pa ona sama "naslonila" ne levo zadnje kolo in da mi ne bi bilo treba naročati še kakšne, sem danes poskrbel tudi za to in ker nisem našel nobene zračnice, sem si pomagal kar s tremi ovoji izolirnega traku ... :worship:

 

"Original" ...

 

img9888.jpg

 

Izolrni trak ...

 

img9889.jpg

 

:OK:

 

img9890.jpg

 

Včeraj  ... :notworthy:

 

img9885.jpg

 

Danes ... :grupni:

 

img9891.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bi si lahko ves dan "požvižgaval" (?) ...,

 

 

..., če ne bi včeraj, pri vračanju nazaj domov, z RobertoMobilom, v Sp. Idriji, na začetku mostu, zapeljal v precej veliko lužo, v kateri je bila mojim očem skrita, za približno dve dlani velika vdrtina v asfaltu, ki je na obroču triemovega sprednjega kolesa povzročila deformacijo, katera me je "zvočno in občutno" spremljala še vso preostalo pot do doma, ker je ta deformacija vsak obrat sprednjega kolesa enkrat, zadela ob zavorno "gumico" ...

Takoj sedaj bom odšel v delavnico s triema odstraniti prednje kolo, ki ga bom najbrž jutri odnesel na servis v Idrijo v Kolesarksi center Bonča ...

Zakaj mi je kar precej žal, ker sem že kar pred nekaj časa podaril dežni kombinezon ??? :blush:

 

img9973.jpg

 

img9974.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V delavnici sem ugotovil dve stvari. Kolesni obroč je seveda poškodovan na obeh straneh :blush:  in da bom moral popoldne sprednje kolo pritrditi nazaj na triema, ker se kljub temu, da sem odvil obe matici, ne premakne niti za milimeter, polega tega pa bi njegovo odstranitev s triema oviral (preprečeval ?) tudi motorjev "kabl" ... :blush:  :blush:  :blush: 

Očitno moja pomoč ni mogoča, zato se bom moral s triemom na servis kar pripeljati ... :blush:  :blush:  :blush:

 

img9976.jpg

 

img9977.jpg

 

img9978.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"RobertoSekiranca" mi je celo uspelo sestaviti nazaj  :notworthy:  , pri čemer sem poskrbel tudi za to, da me sprednja zavora med vožnjo do Idrije ne bo več ovirala, vendar sem sedaj brez obeh zavor :blush:  in od doma se bom odprevil kar kmalu, ker servis Bonča obratuje že od štirinajste ure naprej ... :grupni:

 

post-12027-0-39327200-1408968991_thumb.jpg

post-12027-0-33275500-1408969001_thumb.jpg

post-12027-0-02368600-1408969014_thumb.jpg

post-12027-0-12400500-1408969024_thumb.jpg

post-12027-0-96639300-1408969033_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., če ne bi včeraj, pri vračanju nazaj domov, z RobertoMobilom, v Sp. Idriji, na začetku mostu, zapeljal v precej veliko lužo, v kateri je bila mojim očem skrita, za približno dve dlani velika vdrtina v asfaltu, ki je na obroču triemovega sprednjega kolesa povzročila deformacijo, katera me je "zvočno in občutno" spremljala še vso preostalo pot do doma, ker je ta deformacija vsak obrat sprednjega kolesa enkrat, zadela ob zavorno "gumico" ...

Takoj sedaj bom odšel v delavnico s triema odstraniti prednje kolo, ki ga bom najbrž jutri odnesel na servis v Idrijo v Kolesarksi center Bonča ...

Zakaj mi je kar precej žal, ker sem že kar pred nekaj časa podaril dežni kombinezon ??? :blush:

 

Preden sem se odpeljal do servisa, sem "skočil še na mesto včerajšnjega zločina nad triemom in Robertotom, zato bom rabil "dobrega odvetnika", da me bo malo manj oglobil (?) ...

 

"Na začetku mostu" ...

 

img9985.jpg

 

... velika luža, od katere danes ni več veliko ostalo ...,

 

img9983.jpg

 

... vendar je vzrok za moje včerajšnje težave, še vedno tam kjer je bil ... :blush:

 

img9984.jpg

 

G. Bonča bo takoj jutri dopoldne telefoniral svojim dobaviteljem in jih vprašal, če imajo kolesno obroč dimenzij mojega triema, ker je sedanji tudi počen, kar sem jaz spregledal in se takega ne splača "ravnati" ... :blush:

 

img9987.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgornje slike sem poslal tudi na Tehnosol, seveda z vprašanjem, če imajo tak kolesni obroč mogoče tudi v svojem skladišču in ker so že včeraj ...

 

img9989.jpg

 

... in danes tudi ...

 

img9997.jpg

 

... prosim vse, ki še kdaj pogledate v to temo, da ...

 

figa.jpg

 

... da bo enkrat v tem dnevu na moj email naslov prispel mail v katerem bo besede "mislim da imamo" zamenjala samo beseda IMAMO ...

 

Pozdravljeni!

Bom preveril, mislim da imamo. Vam javim bolj pozno, saj me cel dan ni v pisarni.
Lp,
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Tehniko narodu", samo Robertotu v roke ne ... :blush:  Dopoldne sem šel v delavnico in nadaljeval s sestavljanjem, oziroma barvanjem s temeljno barvo, makete, ki jo delam že kar nekaj časa in svoje delo tudi sproti slikal, dokler mi canon ni ostal v takem položaju, v kakršnem je na sliki in z zatemnejenim zaslonom. ON / OFF  =   samo nekakšen glas v notranjosti canona in nič drugega ... Ko sem se vrnil v stanovanje, "sem si rekel", da bom poizkusil vsaj posnete slike prenesti na računalnik. Najprej sem "zagnal" program Picasa 3, povezal računalnik s canonom in še vklopil canona. Ker se čudeži še vedno dogajajo, se je na canonovem zaslonu prikazala zadnja posneta slika in vse slike mi je uspelo tudi prenesti na računalnik in tudi canon zopet dela b.p. ... :OK:

Ne bi bilo lepo, da bi me poleg vseh človeških prijateljev, začela zapuščati še "prijateljica tehnika" ...

 

2014-08-27-112624.jpg

 

2014-08-27-113243.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!