Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Danes popoldne bo "moj prvi ukrep" glede kolenske proteze in sicer obisk pri moji zobozdravnici, ker sem ji že včeraj telefoniral za "uro" in ker se mi "en zob zgoraj levo, že nekaj časa oglaša" ...

Moje kolo bo dočakalo letošnjo zimo ter "njegov nov desni bat in cilinder" očiščeno ... :OK:

 

:blush:

 

img0441.jpg

 

:notworthy:

 

img0442.jpg

 

:grupni:

 

img0443.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos to zaradi "vseh dejavnikov" nikakor ne bo več uresničljivo, toda naslednje leto si "obnovljen" zelooo želim obiskati "mojega" zdravnika na URI Soča, seveda s kolesom, da "mu dokažem", da je bila "njegova obsodba invalidski voziček za nedoločen čas" res zgrešena in ga seveda povabim tudi na kavo. Proti njemu nimam popolnoma nič, saj je eden redkih, s katerimi še komuniciram s poštnimi sporočili in mi na njih tudi vedno zelooo prijazno odgovori ... :notworthy:

 

 

post-12027-0-92049000-1416394035_thumb.jpg

post-12027-0-40213200-1416394132_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Moj prvi ukrep" se je včeraj zame končal zelooo dobro, ker mi zobozdravnica ni nič vrtala in plombirala, ampak mi je na zob nanesla samo "nekaj", ker je nadomestilo, z zobotrebci odstranjeno zobno sklenino, zaradi katere je bil ta zob tako občutljiv. V torek "ponovi vajo" in v sredo "selitev" v Valdoltro s krvnimi izvidi , zaradi katerih moram danes popoldne še k svoji osebni zdravnici ("moj drugi ukrep"), pri keteri sem se s telefonom "naročil" že včeraj ... :notworthy:

post-12027-0-25679300-1416481535_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napotnico za v Valdoltro sem včeraj popoldne pri svoji osebni zdravnici že dobil, tako da moram v ponedeljek v laboratoriju ZD Idrija narediti "pregled krvi" in pri medicenski sestri moje zdravnice še EKG srca in če do četrtka "noben bacil ne bo zašel v mene", moram biti ta dan do osme ure dopoldne že v Valdoltri ... S sabo moram prinesti "samo" copate, ker bo "za vse cunje" poskrbela bolnišnica Valdoltra ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi!

A ne, da bi moral vsak motorist na začetku motoristične sezone, na en krog skozi rehabilitacijski center Soča!?!

ZAKAJ? Pa je čisto odvečno vprašanje... vsaj, če mene vprašaš (glede na letošnje dogodke!)

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi "krog skozi URI Soča" priporočal predvsem "vsem ostalim", ki si sploh ne predstavljajo, kako in koliko se človek lahko poškoduje in bi se s tem znanjem, do takih tudi precej bolj primerno obnašali ...

Šala:  Sem mislil, da si kakšno novo knjigo zopet naposal, ketero bi jaz lahko nesel s sabo v valdoltro ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi si pa želu, da bi na uri- ju vse enako obravnaval, ne da tiste ki prvi dan pridejo tja in "ne morejo kaj iz sebe dati", dajo na stranski tir.

Žal je življenska situacija tako nanesla, da sem nekaj časa tja hodu na obiske, in sem videl marsikaj. Verjamem pa, da so eni bolj prizadevni od drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo, ki je po nesreči z mopedom tudi bil, pred mano, na Soči, mi je na fejstbuku napisal, da je na Soči tako, da kolikor si pripravljen sam vlagati, toliko bojo tudi oni pripravljeni vlagati v tebe. Na žalost pri tem manjka še beseda zmožen ali sposoben ... :blush:  Jaz na Soči s terapevtkami in zdravnikom nisem imel nobenih težav, zato sem jih pa imel "z nižjim osebjem", kateremu ne bi nič škodilo, "tega nekaj časa občutiti najprej na svoji koži" ...

 

Vse moje bodoče poti vodijo v zgradbo C v Valdoltri ... .)

 

post-12027-0-35672200-1416569566_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to ja .... zmožen oz. sposoben, zato sem pa napisu prej narekovaje. Tist kar jaz videval je blo eno in isto tko pri medicinkah tko pr terpevtkah, sploh pa se moreš naročat prej da vidiš kaj počno, in še takrat ne naredijo tsitega ko bi lahko oz. moral, pol se pa človek vpraša, kako zgleda takrat, ko ni tebe zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Vse moje bodoče poti vodijo v zgradbo C v Valdoltri:"

 

- blokada v levem kolku je že zdaaavnaj popustila,

- na kolesu in včasih "tudi od nič" me večkrat in vse boj boli tudi nepoškodovano levo koleno,

- "da o mojem vratu sploh ne govorimo", ker me o svoji prisotnosti opominja prav ves čas, zato sem včeraj na Medilab poslal poštno sporočilo, če je mogoče še emkrat dobiti CD s slikami mojega vratu, ker je "prvotni" najbrž ostal pri enem od "mojih zdravnikov", jaz bi pa slike mojega vratu rad pokazal tudi mojemu operaterju v Valdoltri, ker bi moj vrat lahko tudi negativno vplival na opercijo desnega kolena. Odgovor iz Mediaba je bil, da bojo v ponedeljek "slike poizkusili poiskati" in želeli so tudi mojo št. telefona, najbrž zaradi preverjana "moje identitete" (???)   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:010  =   3km,   :010    =   "itak",   :010    =   ker še vedno lahko malo hodim z berglami.

 

 

post-12027-0-58053500-1416663910_thumb.jpg

post-12027-0-33006900-1416663921_thumb.jpg

post-12027-0-87960400-1416663933_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi krepitve mišic na obeh nogah, rokah, "berglah" .)  in tiste na kazalcu desne roke, ki pritiska na sprožilec na Canonu .)  in ker ne vem, kdaj bom z novim kolenom to zopet lahko :blush:  , sem seveda izkoristil današnji čudovit dan in bom to tudi še ponavljal, dokler bo to vreme dopuščalo in "še ne bom dobil svoje postelje" v Valdoltri. Moj prvi "planinski vzpon" z novim kolenom bo ....... nekoč ....... Cerkovni vrh ...

 

img0455.jpg

 

img0457.jpg

 

img0458.jpg

 

 

img0460.jpg

 

:yea2:

 

img0466.jpg

 

img0468.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pred sedmo uro zjutraj: doma - zdavstveni dom (laboratorij + EKG) - doma, z avtom in "v spremstvu" moje drage ...   :notworthy:

Takoj po kosilu: doma - zdravstveni dom ("izvid krvi") - domov, peš.   :notworthy:

 

"VALDOLTRA požen, ROBERTO je prpravlen ..."   :OK:

 

img0470.jpg

 

img0473.jpg

 

img0475.jpg

 

img0476.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush:

 

ROBERTO:

Spoštovani, Februarja 2012, mogoče trinajstega, sem pri vas opravil "slikanje" moje vratne hrbtenice in ker je CD s posnetki najbrž ostal pri enem od zdravnikov, pri katerih sem imel v tem času preglede, ga nimam več in bi ga rabil, ker sem v četrtek prihodnji teden "klican" v bolnišnico Valdoltra, kjer mi bojo "vgradili" protezo desnega kolena in bi pred tem posegom, zdravniku ki ga bo opravil, rad pokazal še posnetke moje vratne hrbtenice, ker imam z vratom težave še zmeraj. Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav

 

MEDILAB / on

Spoštovani, CD je možno dobiti, vendar morate priti osebno (vi ali kdorkoli drug) saj je cd potrebno doplačati 5,00 EUR.

 

ROBERTO:

Spoštovani, Ker bom CD rabil že ta četrtek na pregledu v Valdoltri in ker sam, zaradi posledic moje prometne nesreče, nimam nobenega vozniškega dovoljenja več in nimam tudi nikogar, ki bi imel čas, da bi lahko CD zame prevzel pri Vas, Vas zelo lepo prosim, da mi ga na moje stroške pošljete na moj domači naslov.

 

MEDILAB / ona

Pozdravljeni, CD gre danes po pošti na vaš naslov, na naše stroške.

 

:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je včerajšnjih 5 km v mišicah obeh mojih nog danes v njih pustilo precej boleče posledice :blush: , sem se danes po kosilu v Idrijo odpeljal z mestnim avtobusom, ...

 

img0477.jpg

 

..., pri zobozdravnici opravil nič, ker je z mojo obrazložitvijo, da me včasih boli nekje levo zgoraj, pri vseh mojih plombah to preeemalo, ...

 

img0478.jpg

 

img0479.jpg

 

img0481.jpg

 

... in se domov, 3 km, zopet vrnil peš ... :010

 

img0484.jpg

 

img0485.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ni več hoje, kakor med mojim in sosednjim maminim stanovanjem, ker me od štirih zaprednih dni hoje z berglami tako boli levo zapestje, da bi najbrž dlje prišel brez bergel ...  :blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MEDILAB / ona

Pozdravljeni, CD gre danes po pošti na vaš naslov, na naše stroške.

 

:grupni:

 

img0487.jpg

 

img0488.jpg

 

:010  :010  :010  :010  :010  :010  :010

 

img0486.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si želim jutri v Valdoltri ???

Ker bom imel s sabo "sveže" izvide in ker si bo nekdo premislil, v petek "pod nož in fleksarico" in potem bo pozvonila budilka ter bo treba vstati ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo čas tako lahko premkniti nazaj, kakor "se ga da" premakniti naprej, bi ga že zdavnaj premaknil na 6.9.2009 zjutraj ... :blush:

 

zd50orto2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo čas tako lahko premkniti nazaj, kakor "se ga da" premakniti naprej, bi ga že zdavnaj premaknil na 6.9.2009 zjutraj ... :blush:

 

zd50orto2.jpg

Eh Roberto ko da bi gledal moje koleno  :P  zdej si boš lahk zamenju nick v Robocop jaz pa v Terminator,bova mogla pazit tam okrog romskih naselij,da nas ne ukradejo,mava kar nekaj žlahtne kovine v sebi  :lol:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush:  :blush:  :blush:

 

Vsaj "znotraj" bo zgledalo malo dugače: :blush:

Danes anastezistka v Valdoltri ni imela nič proti temu, da mi bo prihodnji petek namesto maske na nos in usta, rajši dala iglo v hrbtenico, le jaz ji moram poslati še enega od izvidov nevroliginje, ki ga je hčerka pravkar že odnesla na "PTT" ... :worship:

Z izvidom nevrologinje, katerega mi trije danes v Valdoltri sploh nismo videli :blush:  , sem bil poslan še k mojemu operaterju v bolnišnični oddelek A1, ki je (operator) v tem času že spremenil "moje potrebe" iz totalne kolenske proteze v delno, ker je drugi del "še kar dober" in če bo potrebno, bo tudi tega nadomestili enkrat pozneje ... :blush:
Karkoli že bo, bo že naslednji petek ... :blush:  + :worship:

 

2014-11-27-091624.jpg

 

2014-11-27-092147.jpg

 

fullleg1.jpg

 

kneeunibutton.gif

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji petek bo delna kolenska proteza, ker sem takoj po prihodu iz Valdoltre poslal tudi mail "na Polikliniko" in tudi že dobil odgovor:   :grupni:

 

ROBERTO:

 

Spoštovani gospod doktor "XY",
Pravkar sta me moja partnerica in najina hčerka pripeljali iz Valdoltre, kamor sa me zjutraj opeljali zaradi prejetega "vabila" od gospe anastezistke, kateri sem kar sam povedal, da pri meni splošna anastezija, zaradi mojih težav s spominom, ni zaželena in me je zato prosila, naj ji pošljem še izvid nevrologinje, v katerem je več napisano o moji poškodbi možganov. Po pogovoru z gospoanastezistko me je z njenim izvidom napotila še h gospodu dr. Trebšetu, ki me je zelo presenetil z njegovo odločitvijo, da pri meni "totalna" kolenska proteza ni potreba in mi bo zamenjal samo del na levi strani mojega kolena. Povedal mi je tudi, da če bo potrebno, mi bojo totalno kolensko protezo vgradili nekoč pozneje. Pozabil sem ga vprašati, kaj bo z mojo stegnenico, ker nisem še pozabil, da vi niste iz nje želeli odstraniti vijakov, ker bi se brez njih najrž zopet zlomila ...
Oprostite mi, ker Vas zopet nadlegujem z mailom, toda res nimam prav nikogar več, ki bi mu to lahko zaupal, še manj pa, da bi mi lahko tudi pomagal, če je to sploh potrebno, zato me zelo zanima tudi Vaše osebno mnenje o tem.
Lep pozdrav in vse dobro, Roberto

 

"DOKTOR XY":

 

Spostovani g. Roberto,
vesel sem, da se koncno nekaj obraca. Vsekakor dr. "QW" najbolj zaupam, saj je odlicen strokovnjak in clovek. Ocitno verjame, da je potrebna samo delna proteza, zaenkrat. To je za vas boljse, saj nobena proteza ni vecna in bo nekoc verjetno potrebna menjava.
Plosco bo odstranil, ce bo to potrebno.
Bodite pogumen! Upam, da Vam bo poseg olajsal tezave.
Lep pozdrav in srecno Vam in dr. "QW".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto kdo ti bo operiral koleno ,lahko mi napišeš na ZS ,poznam vse strokovnjake za kolena ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem v Valdoltri, v enem od "povezovalnih hodnikov" videl sliko, ki sem jo že prej opazil na njihovi internetni strani in ki dokazuje, da segajo začetki Valdoltrinih bolniških dejavnostih že več kakor sto let nazaj (1905) ... :notworthy:  Vendar takrat še niso imeli "pokritega plavalno / razgibalnega bazena ... .)

 

Zakaj "samo" delna kolenska proteza? "Računica by Roberto":

 

Totalna proteza  =  10 enot

Delna proteza  =  5 enot

Totalna proteza in delna proteza  =  vsaka 10 let

----------------------------------------------------------------

1 x delna proteza + 1 x totalna proteza  =  15 enot

2 x totalna proteza  =  20 enot

----------------------------------------------------------------

20 enot > 15 enot

post-12027-0-89714000-1417171303_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!