Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Valdoltra v četrtek ta taden  = anasteziologinja = "mapa" z vsem mojimi izvidi = moj prvi izvid pred 30 leti, v prejšnjem stoletju in tisočletju ...

By Roberto: 1994 Idrija - Logatec s prvim avtobusom zjutraj, v Logatcu na prvi "mimovozeči" avtobus do Kopra, zaradi bolečin v križu večino časa leže na zadnji "klopi" v tem avtobusu, v Kopru še kofe in čik ali dva :blush:  in nato z "lokalnim" avtobusom do Valdoltre ... Seveda se ne spomnim, koliko časa sem bil tekrat v Valdoltri, spomnim se pa, da sem bil domov odpuščen en ali dva dneva, pred silvestrovim tistega leta.

Tudi takratnega "sprejema" se še vedno spomnim  :blush: . Zdravnik, ki me je sprejel je po pregledu moje napotnice in par mojij besed rekel: "Sklonite se koliko možete najviše", in ko sem jaz to naredil, je on  še s svojo precejšno močjo pritisnil na moja ramena, tako da me je še dodatno zelooo zabolelo in sem mogoče celo padel na tla (???) in ko sem kasneje to omenil drugemu zdravniku mi je rekel, da je bil ta prej zdravnik v JLA ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Svojega valdoltrskega operaterja" sem vpračal tudi, če sva se "midva pred precej leti spoznala" v stavbi C in ker mi je odgovoril, da v stavbi C on ni bil nikoli "lečeči" zdravnik, v stavbi C tudi jaz nisem bil nikoli, ker sem bil in bom še, že prihodni teden, v stavbi A, kjer on dela že ves čas ...

 

shemaobv.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja mati pa v stavbi b dela :closedeyes:

To je pa dobr vedet  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Robi, ravno zadnjič je tekla debata sicer na temo umetnega kolka, njegovi življenski dobi in kolikokrat se ga lahko menja. Eni doktorji govorijo o dobi 10-15 let, drugi o boljših materialih in dobi 20-25 let, predno se toliko izrabi, da ga je potrebno zamenjat. Implant pa lahko vstavljaš samo 2x. Ne vem ali je enako z umetnim kolenom. Vsekakor se pa splača stisnt zobe in čimdlje vstrajat brez zamenjave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Robi, ravno zadnjič je tekla debata sicer na temo umetnega kolka, njegovi življenski dobi in kolikokrat se ga lahko menja. Eni doktorji govorijo o dobi 10-15 let, drugi o boljših materialih in dobi 20-25 let, predno se toliko izrabi, da ga je potrebno zamenjat. Implant pa lahko vstavljaš samo 2x. Ne vem ali je enako z umetnim kolenom. Vsekakor se pa splača stisnt zobe in čimdlje vstrajat brez zamenjave.

Koleno se enako lahko zamenja samo 2x,govorim o totalni protezi.....zaradi tega moram čakati vsaj še 10 let do zamenjave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem med danes prispelo pošto zagledal tudi kuverto (?) iz Valdoltre ...

 

img0501.jpg

 

... sem takoj mislil, da so mi iz Valdoltre že poslali "vabilo z navodili", vendar je prispel samo sredin izvid = zakaj ima naše zdravstvo denarne težave = ker je "ceneje" poslati izvid po pošti, kakor ga dati Robertotu v Valdoltri v njegove roke ... .)

Whisky meni je bilo do danes znano samo, da umetni zglobi zdržijo 10 do 15 let in je zaradi tega tudi "najnižja starostna meja" za njegov pridobitev 60 let, ker po tej "mladosti" drugega umetnega zgloba njabrž ne rabiš več, če si sploh "še med nami" ... :blush:

 

img0502.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zgornjem levem vogalu na kuverti je napisano A1,  A = stavba A, 1 = pritličje ...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ORTOPEDSKA KLINIKA LJUBLJNA:  Večina bolnikov je zelo zadovoljna z izvidom operacije in večina jih ohrani zadovoljivo gibljivost brez bolečin vsaj 10 do 15 let ali dlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koleno se enako lahko zamenja samo 2x,govorim o totalni protezi.....zaradi tega moram čakati vsaj še 10 let do zamenjave :)

 

Serđo, jeba je. Zato sem pa pripisal. Robi & K2, ne še tolk kmal!

 

Mah, dokler se na lastni koži ne občuti, tega nihče tudi resno ne jemlje.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne vem ali bi to bolj sodilo "v glasbo" ali "med živali" bom "dal v javnost" kar tukaj ... :OK:

 

 

img0508.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj mail moji dragi v službo:

 

"Vmes je zvonil tudi "navaden telefon", ki sem ga danes vzel s sabo na kavč, ker je te dni že zvonil nad televizorjem in bila je prav Valdoltra, katere klic sem tudi pričakoval."   ;-)

četrtek 4.12.2014  ob  8.15

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Držim pesti Roberto za ugoden rezultat :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek se bom v Valdoltro odpeljal kar s kolesom! Zakaj? Da ne bo moji dragi zaradi mene treba "uveljevjati" (?) bolniške, ker je iz Idrije do tja samo 106 km, da me ob prihodu v Valdoltro ne bo treba prhati in še zato, da bom po odpusti iz Valdoltre, na poti proti domu, že lahko razgibaval svoje novo koleno ... :OK:

 

valdoltra.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek se bom v Valdoltro odpeljal kar s kolesom! Zakaj? Da ne bo moji dragi zaradi mene treba "uveljevjati" (?) bolniške, ker je iz Idrije do tja samo 106 km, da me ob prihodu v Valdoltro ne bo treba prhati in še zato, da bom po odpusti iz Valdoltre, na poti proti domu, že lahko razgibaval svoje novo koleno ... :OK:

 

valdoltra.jpg

Hahaha no temu se reče optimizem  :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se temu reče kar fantaziranje ... .)

Danes sem pričakoval še eno pošto iz Valdoltre, s "pismenim vabilom" in napotki, kaj vse bom jutri moral prinesti s sabo, vendar pošte ni bilo in spomnim se le, da sem nekje prebral: svoje papuče in nekaj gat ...

Še eno pohvalo Valdoltri sem pozabil napisati. Na pregledu pri anasteziski sem sse najprej "prijavil"  pr medicinski sestri "v sprejemnici", kateri sem oddal tudi CD s slikami moje vratne hrbtenice in čez nekaj časa je ta gospa prišla v čakalnico in mi vrnila CD, ker ga je že skopirala ... :notworthy:

Jutri me bojo najbrž najprej namestili v bolniško sobo, potem mogoče še kakšna "manjša preizkava", za kosilo bo po mojih spominih juhica, za večerjo verjetno samo čaj in naslednji dan za zajtrk "auto krvodajalska akcija"  + klistir ... :blush:

 

Tako si z mojo drago dopisujeva danes:

 

Ona:   Ja obup od vremena , kot že celo leto, ma saj bo naslednje leto lepše

Yaz:   ITAK=  pol novega kolena + staro kolo =  veeeliko novih kilometrov ...   ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Whiskeyem "sva se pogovarjala" o materijalih za proteze in na Valdoltrini internetni strani sem nekoč že prebral:

 

Materiali     

 

Proteze, ki se danes uporabljajo, so iz različnih kovinskih zlitin:

- titanova zlitina

- kobaltova zlitina

- nerjaveče jeklo

 

Ker sem jaz v svojem življenju "nakazoval" ZPIZ-u bolj malo, mi bojo v Valdoltri najbrž vgradili protezo iz navadnega železa, zato bom s sabo nesel tudi flaško olivnega olja, za mazanje...   :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Internet  --->  Ortopedska bolnišnica Valdoltra  --->   kdaj nazaj domov?  --->  ODPUŠČENI BOSTE PREDVIDOMA EN TEDEN PO OPERACIJI  --->  naslednji petek ali soboto ...  :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič hudega, če v tej temi pišem skoraj samo samemu sebi, ker sem v njo že večkrat pogledal "kaj in kdaj se je z mano nekaj dogajalo" ...

Ker sem danes dopoldne na hodniku zagledal računalnik in ker so mi sestre odgovorile, da je namenjen "prav nam", se iz Valdoltrte "oglašam kar on line" ... :OK:

Četrtek: Prihod v Valdoltro po urniku nekje okrog 08.00 ure, "premik od sprejemnice" do moje sobe malo več kakor 2 uri ... :blush:

Četrtek zvečer: Po večerji "svečke za bojše odvajanje" in ob 21.00 tableta za boljše spanje.

Petek po kosilu: Zaradi izredno zahtevne operacije nekoga drugega, mi je po kosilu "dr, No.1" (predstojnik paviljona A) povedal, da je moja operacija prestavljena na ponedeljek.

Petek zvečer: Ena od medicinskih sester mi je povedala, da je pravkar klical "dr. No,2" ("moj" ortoped) in da bo moja operavija, zaradi druge zahtevne operacije v ponedeljek, preložena na torek ... :blush:

Petek zvečer:  Ista medicinska sestra mi je "ponudila", da me lahko domači "za vikend" pridejo iskat in odpeljejo domov, vendar v to nisem privolil, ker sem se tukaj že skoraj vsega privadil, razen zelooo glasnega govorjenja ostalih treh v naši sobi, od katerih sem jaz od vseh treh vsaj deset let mlajši ... :blush:

Danes po kosilu: "Prvič v Valdoltri "tekoče črno mamilo iz avtomata", ker na istem mestu, kjer je bil včasih "barček" s stoli, mizami in kar precejšnjo ponudbo slaščic :OK:  tega ni več, ker so ga menda že kar pred precej časa ukinili ... :blush:   Iz drugega avtomata sem kupil tudi dva "bolj trda mamila" v obliki "nekaj sladkega" ... :OK:

Z mujotom sem naredil tudi nekaj slik, vendar jih bom lahko objavil, šele ko se bom vrnil nazaj domov ... :hmm:

Upam, da sem se spomnil napisati vse, kar sem si želel ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem šel v sobo vprašati še nekoga, za katertega se nisem mogel spomniti, kje je doma in tudi njegov kraj vnesel v Google Zemljevide, tako da so mi ti izračunali: Mokraška vas ---> Knežak ---> Moravče ---> Tolmin   =   točno 300 km "z izhodiščem" v Logatcu ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!