Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Vsaj taka naj bi bila moja maketa Columbusove Santa Marie, ki jo delam svoji hčerki za darilo in sem jo začel sestavljati 18. septembra ...

 

santamaria2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je ...

 

anarhija.jpg

 

..."svuda oko nas" ...

 

img0537.jpg

 

... sem kljub danšnjemu, zame bolj ugodnemu vremenu za hojo ...

 

img0536.jpg

 

..., svojo današnjo hojo vseeno skrajšal za približno 1/2 km in se vrnil nazaj domov z enakimi bolečinami v desnem kolenu, levem kolenu in levem kolku ... :blush:

 

img0538.jpg

 

img0539.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja včerajšnja hoja "se je nadaljevala" do 01.30 ure danes zjutraj, najpej v postelji v spalnici in nato pred TV-jem v dnevni sobi, ko je preeepozno zaužita tableta proti bolečinam končno le pričela učinkovati in sem lahko šel spat nazaj v spalnico, zato v bližnji prihodnosti "načrtujem": do torka, ko mi bo zdravnica v idrijskem ZD odstranila "šive", bližnja okolica samo še skozi okno stanovanja, po torku mogoče še kakšen preeecej krajši sprehod s pomočjo bergl, po okrevanju v tolicah, kadar bo to končno le prišlo na vrsto, pa tako, kakor mi bo omogočalo to okrevanje.

Zakaj prepozno zaužita ??? Zato ker nisem vedel kaj me bolj boli, vse mišice na obeh nogah ali "samo" koleno in sem jo zaužil šele, ko sem v spalnici ugotovil, da brez nje zaspati ne bo mogoče ... :blush:

UPAM, da bo "beseda" mojega dobavitelja trikolesa Triem držala in bo zame spomladi naročil tudi nov sprednji kolesni obroč, da bom lahko s Triemom zopet "v naravi", brez kakšnih prevelikih naporov zeme & moje desno koleno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim ti čim prejšnje okrevanje. ene 3 tedne bo bolj težko, pol pa bo šlo hitro. A na fizioterapijo že hodiš?

 

tvojo željo so že izpolnili tukaja http://medigo.si/prodajni_program/medicinsko_tehnicni_pripomocki/bergle/740/trinozna_podpora_za_berglo_ad_24g/

 

obstaja pa tudi to: http://www.stojalazabergle.si/index.php?language=1

LP
:)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem že počel nekoč "v svojem novem življenju", pred vožnjami s kolesom in ko še nisem imel kolenske proteze in ne vem zakaj tega ne "prekticiram" več, sedaj po operaciji ... :blush:  Danes zvečer "za vsak slučaj ena protibolečinska" po večerji in pred odhodom v spalnici ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angel_girl, obstaja ker več tega, če v Googla vpišeš pravo besedo ali dve ... .)  "Stojal" za begli bi rabil kar nekaj za po celem stanovanju, to bi bilo pa bolj uporabno, seveda samo za v stanovanju ...

 

 

post-12027-0-21529000-1419173409_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba tudi modelarja:  "Škofja Loka : Idrija  =  Vojc : Roberto = "strc : nečak" = 1 : 1" ... .)

 

Vojc:   Lep pozdrav. Upam, da si operacijo v redu preživel. Kot sem ti že zdavnaj omenil, da operacija pri dveh osebah ni povsem enaka, upam, da te ne boli preveč. Najprej se ti mora tkivo zarasti, oteklina pa bo splahnela po kakšnem letu. Pa verjetno ne povsem, saj so nadomestni deli le nekoliko drugačni kot original. Pri terapiji upoštevaj navodila in lepo počasi; ne pretiravat. Boš videl, da se ti bo ves trud obrestoval; nikoli pa ne bo tako, kot je bilo pred poškodbo. Kar korajžno.

 

Vojc:

 

009-m.jpg

 

Roberto:

 

2014-12-11-095336.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerašnji "recept", ena "pilula" proti bolečinam zjutraj takoj po zajtrku in duga takoj po večerji, mi je omogočil spanje celo noč ... :notworthy:

 

Odložišče bergl v stanovanju je že rešeno ... .)

 

img0543.jpg

 

Iz Valdoltre sem prinsel tri, sedaj imam še enega in če bo vse OK, tega od jutri naprej ne bom več rabil. "Kaj in zakaj je to" ???   :OK:

 

img0540.jpg

 

img0541.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:  =  Da mi bo ZZZS to odobril in da bom moja draga lahko dobila 10 dni dopusta  =  :hmm:

 

dobrna.jpg

 

hotel-vita-bazen2.jpg

 

notranji-bazen-hotel-vit.jpg

 

zunanji-bazen-hotel-vita.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pred osmo uro danes zjutraj laboratorij v Idrijskem ZD, in za njim skoraj takoj že "previjalnica v splošni amulanti", kjer sta bila v čakalnici za pregled pri zdravnici na vrsti pred mano še dva, vendar sem jaz zdravico pričakal kar v ležečem stanju, na "'??? na koleščkih" ... :notworthy:

 

:blush:

 

2014-12-23-080728.jpg

 

:worship:

 

2014-12-23-082334.jpg

 

Ko sva se z mojo drago vrnila domov, me je že pričakala "pošta po mojem naročilu" iz Valdoltre ... :grupni:

 

2014-12-23-092253.jpg

 

2014-12-23-092307.jpg

 

2014-12-23-092402.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj "dolgoročni spomin":   Who am I now ??? "Mr. full metal or mr. full paint" ???

 

robocop.jpg

 

dchouse.jpg

 

:blush:  +  :grupni:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje priprave za v Zdravilišče Dobrna so se že začele, ker sem slike moje desne noge že skopiral na USB ključ, tako da v Dobrni ne bi slučajno kdo mislil, da sem kar nekdo ... .)

 

Ker se seveda ne spomnim in se mi ne ljubi :blush:  pregledovati nazaj po tej temi, bom napisal, da mi je zdravnik v Valdoltri povedal tudi to, da če zaradi tako sestavljene, zaraščene, ter "z železjem" ojačane stegnenice, novi polovični kolenski zglob ne bo deloval tako kakor bi moral, mi bojo, "če bom to želel", zamenjali kar celo desno stegnenico, ker v Valdoltri znajo tudi to ... :notworthy:  :blush:  :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Valdoltre sem prinsel tri, sedaj imam še enega in če bo vse OK, tega od jutri naprej ne bom več rabil. "Kaj in zakaj je to" ???   :OK:

 

Ker se mi je zdelo, da bo vprašanje kljub obema slikama malo pretežko, sem v ponedeljek naredil še eno sliko, ki jo objavjam šele sedaj. Bo sedaj na moje vprešanje odgovor mogoče lažji ???

 

img0542.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se mi je zdelo, da bo vprašanje kljub obema slikama malo pretežko, sem v ponedeljek naredil še eno sliko, ki jo objavjam šele sedaj. Bo sedaj na moje vprešanje odgovor mogoče lažji ???

 

img0542.jpg

Krpica za umivanje,zraven pa še lavorček z toplo vodo dobiš?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokavica za umivanje ,  ki se je "sama od sebe znajdla" na moji omarici v sobi števika 5 in sem namen njene uporabe videl šele na stranišču / umivalnici / kopalnici, ko se je nekdo z njo umival ...

Včeraj mi je moja zdravnica tudi razložila, zakaj sem bil tisti dan, ko sem bil operiran, vsaj štiri ure "odsoten" in to je bilo zato, ker je bilo by medicinski tehnik (?) "sredstvo proti neprijetnim zvokom", vnešeno v moje telo z injekcijo, kar uspavalno sredstvo, zaradi katerega sem nina / nana do petajste ure popoldne, ker bi bilo lahko približno 4 h + ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mi je moja sestra, s katero se vidiva zelooo poredko rekla, da se ji zdi, da imam ker nekaj kg manj, kakor takrat, ko me je videla zadnjič in ker se še vedno spomnim, da sem zadnjič stopil na vago že kar nekaj časa pred odhodom v Valdoltro in je ta takrat pokazala 82 kg :blush:  , sem na vago zopet stopil danes zjutraj takoj ko sem vstal in se umil in vaga ja danes pokazala 73 kg ... :blush:  Zelooo nepriporočljivo "sredstvo za hujšanje" ... :blush:

"Med izbrano družbo" na spodnji sliki sta tudi oba zdravnika, in sicer tisti za h kateremu sem na Polikliniki dobil napotnico in tudi ležal na "njegovem" oddelku (A1) v Valdoltri in tudi tisti, ki me je "rezal & žagal & fleksal & cementiral & ???". :grupni:  Sedaj, by my syster, vem tudi njegovo ime in priimek, "za javnost" bom pa napisal samo to, da je Štajerc ... :notworthy:

 

Tudi VALDOTRA "hodi v korak s časom" :blush:

 

image001.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem mislil ponoviti včerajšnjo hojo že dopoldne, ker "mi je tako svetovala" ARSO:

 

Danes zjutraj bo pretežno jasno, dopoldne pa bo oblačnost od zahoda že naraščala. Sredi dneva in popoldne bodo v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji rahle padavine, ob morju bodo možne posamezne plohe in nevihte. Na Primorskem bo deževalo, drugod snežilo. Ob morju bo sredi dneva zapihal jugo, v severovzhodni Sloveniji in ponekod na Notranjskem pa južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 4, ob morju do 7 stopinj C.

 

Toda vreme je tokrat prehitelo vremensko napoved, zato z današnjim namenom ne bo nič, čemur se pa nekdo prav nič ne pritožuje  =  moja desna noga ... :blush:

 

radar.jpg

 

img0548.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je "snežna nevihta" za približno eno uro "odpotovala nekam drugam" in ker snežna podlaga ni bila ledena  =  moj prvi km z berglami v snegu ... :grupni:

 

img0549.jpg

 

Tudi obutev in oblačila ustrezna današnji zunanji temperaturi ... :notworthy:

 

img0550.jpg

 

img0551.jpg

 

... :grupni:  ...

 

img0553.jpg

 

img0556.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes "sta mi bili dve stvari odveč", eno, ne stvar, sem pa zelooo pogrešal, ker sem pred 6.9.2009, če je med vikendom snežilo, skupaj z njo že takoj zjutraj pustil v novozapadlem snegu, prvih šest sledi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!