Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Zdravnik, ki mi je "pisal urnik" za terapije, je bil kar prijazen, dokler me ni na koncu ni, z "zelo čudnim" (pravokativnim ???) glasom vprašal, če je bilo na mopedu zelo fajn ... :blush: :blush: :blush:

 

Ker "se tudi on ne skriva pred javnostjo", mi ga ni bilo treba slikati osebno, ali slikati "njegovega reklamnega panoja" pred vstopom v medicinski oddelek, zato sem si lahko njegovo sliko sposodil kar na internetni strani zdravilišča Dobrna ... :OK:

Tudi jutri (sobota) so vse terapije na urniku, s to razliko, da po kosilu ne bo nobene in bo zato prva že ob 07.00 ... :blush:

 

zdravnik.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden mojih redkih prijateljev, ki mi je s skupaj s svojo drago to še vedno  :notworthy:  , bi za tako izbiro hrane za kosilo in tudi za večerjo, prav sigurno rekel NI DA NI ... :OK:

 

img0772.jpg

 

img0773.jpg

 

img0774.jpg

 

img0775.jpg

 

img0776.jpg

 

img0777.jpg

 

img0778.jpg

 

img0779.jpg

 

Seveda Roberto z dvema telečjima zrezkoma in danes solato iz paradižnika in paprike, polito z jogurtovo omako, pazi na to, da njegovo desno "polkoleno"  slučajno ne bi bilo preobremenjeno ... :blush:

 

img0780.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Dobrni sva nastanjena v hotelu Vita, v prvem nadstropju z dvajset sobami, v  sobi številka 112.

 

img0788.jpg

 

img0790.jpg

 

img0782.jpg

 

Eno nadstropje višje je medicinski center in terapije. Mislim, da se do njega še nikoli nisem peljal z dvigalm ?

 

img0785.jpg

 

Z dvigalom pa se oba zmeraj pejeva v trete nadstrje, kjer je bazen in seveda nazaj iz njega tudi.

 

img0787.jpg

 

Danes je bila v zunanjem bazenu "prava zimska idila", ki mi zopet ni dovolila biti v njem več kot minuto ali dve ... :blush:

 

img0791.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bo jutri vseh šest mojih terapij že dopoldne, s prvo že ob 7.00 uri, sem si danes pri večerji poleg dveh tuninih kotletov in malo manj solate, privoščil še tri dodatne "energijske bombe" ...

 

img0792.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bila današnja prva terapija ob 07.00 zjutraj, sem imel budilko naštimano ob 06.30 in potem tudi kmalu šel "eno nadstropje višje". Ker je bilo do naslednje terapije ravno prav časa še za zajtrk, "sem se vrnil eno nadstropje nižje" v jedilnico in ko sem pojedel "svoje otrobi z jogurtom" sem šel še po kavo in ko sem si jo prinesel do najine mize in nanjo tudi odložil, sem v istem trenutku padel po tleh, zopet bez meni znanega vzroka ... :blush:  :blush:  :blush:

 

Kljub temu dogodku sem po vrnitvi v sobo skozi okno opazil, kako čudovit pogled se nama nudi .. :worship:

 

img0799.jpg

 

Po kosilu sem "iz preventivnih razlogov" spremljal mojo drago na kavo, v okolje, kjer si jo ni treba postreči sam ..., :OK:

 

img0801.jpg

 

..., v bližino "varnosti izven mojega obsega" ...,

 

img0802.jpg

 

..., in z dostopom izven mojih "varnostnih meril", zato je pot naprej nadaljevala samo moja draga sama ... :blush:

 

img0803.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno mi je danes uspelo končati "Fotosižn by Roberto" vseh mojih terapij:

1. Inferenčni tokovi
2. Magnetna terapija
3. Hipobarična terapija
4. Individuana in skupinska telovadba, ter kinetek
5. Ročna masaža
, pri kateri je včeraj mojega maserja zamenjala maserka, kar sem tudi takoj dobro občutil, kar je bia dovolj nežna ravno tkrat, ko je meni najbolj ugajalo ... :grupni:

 

Ker je do začetka današnjih skokov še več kakor dve uri, bom sedaj šel v bazen sam, kerje bila moja draga v njem že dopoldne med mojimi terapijami ...

 

1.   interferencnitok1.jpg   interferencnitok2.jpg

 

2.   magnetnaterapija2.jpg   magnetnaterapija1.jpg

 

3.   hipobaricnaterapija1.jpg   hipobaricnaterapija2.jpg

 

4.   individualnatelovadba.jpg   skupinskaelovadba.jpg   kinetek.jpg

 

5.   rocnamasaza.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prizoriše včerajšnjega zločina Robija nad Robertotom, med zajtrkom v jedilnici ... :blush:

 

img0806.jpg

 

img0804.jpg

 

Posledica klora v vodi v bazenu in najbrž "špricanju" današnjega čofotanja v njem ... :blush:

 

img0807.jpg

 

Kako z zunanje strani najti položaj najine sobe števika 112 v hotelu Vita, z "by receptorka danes" priblžno 170 sobami, če veš samo to, da je soba v prvem nadstropju  ???  :OK:

 

img0808.jpg

 

img0809.jpg

 

img0810.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Japonska princesa" kje si se skrivala tako dolgo časa? Študij ???

 

Ker sem danes dopoldne rešil šele moji prvi dve križanki v Dobrni, lahko vidite, kako sem časovno zaseden ... :blush:

 

img0812.jpg

 

Ker moja draga še ni pozabila svojih težav s presuho in zaradi tega srbečo kožo v Čatežkih toplicah, je s seboj prinesla tudi potrebno "zdravilo", ki mi je omogočilo, da sem šel v bazen tudi danes med koncom prenosa ženskih smučarskih skokov :grupni:  in začetkom prenosa moških ...

 

img0811.jpg

 

img0813.jpg

 

Ker danes masaža "ni bila vklučena v ceno" in ker v bazenu ni bilo nobene gneče, sem za masažo lahko poskrbel kar sam ... :OK:

 

img0817.jpg

 

img0819.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker včeraj nisem ime terapij, sam zvečer pred spanjem lahko zopet reševal križanke ... :worship:

 

:grupni:

 

img0820.jpg

 

img0821.jpg

 

img0822.jpg

 

.)

 

img0823.jpg

 

:blush:

 

img0824.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz petih slik vseh mojih, vključno z njim in tudi po 6.9.2009, premičnih sredstev, mi je uspelo sestaviti eno skupno sliko, ki si jo želim  imeti "na dnu" vsakega mojega novega prispevka, če je to sploh mogoče "avtomatsko" in mi te slike ne bi bilo treba prilepiti ob vsaki moji novi objavi ... :blush:

 

fzs1000.jpg

 

invalidskivozicek.jpg

 

hodulja.jpg

 

kolo.jpg

 

trikolo2.jpg

 

?   ?   ?

 

mojavozila.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjka še ena slikca Robi,zadnja poleg 3M bi moral bit spet mopi  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez izpita, ki ga nikoli več ne bo moglo biti, to ne bo več izvedljivo ... :blush:

 

Zgleda da imajo tudi zdravniki včasih (pred enim tednom) slab dan. Danes po enem tednu zopet pri njem:

 

R:  Imam občutek, da z mojim kolenom ni prav kaj dosti bolje ...

Z:  Ste šele en teden tukaj in čez teden dni se bova zopet videla.

 

R:  Tudi levi kolk me še vedno boli, čeprav se mi zdi, da sedaj obe nogi obremenjujem enako.

Z:  To je še vedno posledica neenakomernega obremenjevanja obeh kolkov pred operacijo kolena.

 

R:  Izpuščaji zaradi vode v bazenu, skoraj po celem telesu.

Z:  O tem sem že zdavnaj obvestil vodstvo term Dobrna, vendar so mi odgovorili, da je klor še vedno najcenejši. Napisal vam bom recept ... (za prev tak gel, kekršnega nama je zmanjkalo).

 

R:  Tudi bazen, predvsem za moj križ, ni zdravilen.

Z:  Prsno plavanje in obremenitev hrbtenice z raznimi curki, je zanjo slabo:  "namakanje v topli vodi in hoja gore dole".

 

R:  Sobotni padec med zajtrkom v jedilnici.

Z:  Najbrž zaradi splošne preutrujenosti.

 

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v Dobrni že sneži ...

Res niti nobeni od mojih dveh, niti katerikoli drugi ne privoščim in želim, da bi v hotelu Vita v Dobrni, morala "po ženskih zadevah" okrevati v istem hodniku, kjer so, razen bazena, tudi vse moje terapije.

Vsaj videzu prijazno je ...

 

img0826.jpg

 

img0827.jpg

 

img0828.jpg

 

img0829.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:   ...   V bazen takoj po  kosilu, ker je takrat v njemu še zelooo malooo plavalcev   ...   :OK:

 

:OK:   ...   15 minut hoje po bazenu gor in dol s pomočjo rok kakor pri prsnem plavanje   ...   :OK:

 

:OK:   ...   30 minut sedanja v topli vodi "na polici" ob vzdolžnem robu bazena   ...   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magnetno terapijo sem imel ob 15.00 uri in danes je bil "en ležalnik" prost, zato sem terapevtko seveda takoj vprašal, če ima enako funkcijo kakor "magnetna blazinica" (?) v sedečem položaju na stolu in ker jo ima, mi je prijazna terapevtka tudi takoj omogočila približno 20 minut uživanja v ležečem položaju ...  :grupni:

 

Ob 17.30 je na vrsti še masaža, takoj za njo večerja in potem se bom s TV preselil čez lužo v Vail na ogleda ženskega SuperGja ... :OK:

 

magnetnaterapija2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Včerajšnja 15 minutna hoja po bazenu  =  danes samo sedeče "na polici bazena" v topli vodi ... :blush:

2. Od  včeraj je "najina miza" v jedilnici "polno zasedena". V ponedeljek se nama je najprej pridružila gospa, približno najinih let, pri kateri je stanje njenega spomina še slabše kakor pri meni oziroma omejeno na dober dan in nasvidenje.

3. Včeraj je k nam prisedla še starejša gospa, ki je na pregled pri zdravniku morala čakati in kateri jedilnica deluje kakor "navadna delavska menza".

4. Moj najlepši pogled v jedilnici danes.   .)

 

   img0830.jpg

 

5. Moja današnja izbira + šalica mleka.   :notworthy:

 

   img0831.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi napake " izdelovalca ali izdelovalke urnika", sem danes ostal brez ročne masaže ... :blush:

 

Terapevtska kartica za današnjo sredo:
- Magnetoterapija ob 15.30 = 20 minut = hura
- Ročna masaža ob 15.40 = 0 minut = kriza x 2 = enak urnik za jutri

 

Za jutri je urnik enak  =  ROBERTO UKREPAJ ŽE TAKOJ DOPOLDNE ... :spider:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ročna masaža bo danes in jutri zopet, ker so terapevtke priznale svojo napako in mi magnetno terapijo prestavile danes na 14.00 in jutri na 12.30 uro ... :worship:

 

"Med vsemi terapevtkamii sem začel zbirati tudi njihove elektronske podpise, katere bom vklučil v današnje email sporočilo na ZZZS s predlogom, naj vsem udeležencem štirinajstdnevnega okrevanja v toplicah, dodajo še dodatni tretji teden, brez vseh terapij, oziroma okrevanje zaradi okrevanje" ... .)

 

V Dobrni že sneži ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bergle so še zmeraj v avtu, kjer so ostale, ko sva se pripeljala v Dobrno, toda koleno me prev nič manj ne boli kakor doma in zdi se mi, da mi tudi bolj "škriplje" ... Konec tega meseca imam v Valdoltri pregled pri "mojem" zdravniku in res upam, da ne bo ugotovil, da je kljub moji kolenski polovični protezi potrebna tudi nova desna stegnenica, ki jo jo že omenil in mi tudi povedal, da v Valdoltri "naredijo tudi to" ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se v telovadnici po kineteku, namesto individualne telovadbe, učil hoditi, zato ker z levo nogo naredim približno polovico krajši korak kakor z desno in desne noge skoraj nič ne privzdignem od tal (pokrčim), ker mi pri tem v desnem kolenu "škrta" in zaradi tega tudi preeecej boli. Za pravilno hojo se bom moral skoncentirati zmeraj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"REKLAMA" za Terme Dobrna by Roberto ... .)
"Kopališče hotela Vita ima tudi del plaže namenjene tistim zgoraj, na sredini in tudi spodaj brez, .) , vendar se danes na njej ni nobeden sončil in tudi plaval v hotelskem kopališču ni nihče. Zakaj že ???"   .)

 

img0836.jpg

 

img0837.jpg

 

img0838.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!