Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Danes po kosilu sem si vbrizgal še zadnjo injekcijo proti strjevanju krvi, tako da mislim, de je bilo vseh injekcij, ki jih je moja draga pri najinem prihodu iz Valdoltre v Idrijo prevzela v idrijski lekarni, bilo vseh skupaj 30 in mislim, da sem si pozabil vbrizgati samo eno ali dve ... :blush:

 

img0839.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 če bi bil še vedno januar in zato 60 ker je že šest dni februar ... :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 če bi bil še vedno januar in zato 60 ker je že šest dni februar ... :blush:  :blush:  :blush:

Roberto ,sam sem si jih moral dajat 3 mesece tako da ni vse tako črno  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črne niso injekcije, temveč mojih 30 dni namesto 60  =  moj spomin ... :blush:

Danes sem vse terapije opravil že do 10.30 ure, tako da sem sedaj do ponedeljka do 08.10 fray ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy:  Zmasirala že pred današnjim kosilom, vendar ne z oljem za ta namen, temveč z gelom proti preobčutljivosti na klor ki je v vedi v bazenu :blush:  in "proti kateremu" je treba gel vtisniti v kožo ... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kosilu & kahwy :OK: sem na parkirišču najprej preveril če je avto še prisoten, vendar ker se je moja draga v tem času že peljala z njim v Velenje, je bil parkiran drugje in če bi po napovedi res zapadlo 40 + cm snega, ga najbrž ne bi našel ... :blush:  . Tudi danes se je v Velenje zopet odpeljala sama, ker mi ni vedela povedati, koliko časa bo "on šoping", zato jaz zopet raje nisem šel z njo ... :blush:

 

img0840.jpg

 

"Go Roberto go" ...

 

img0841.jpg

 

GO ROBERTO GO ...  :notworthy:

 

img0842.jpg

 

Dobrna slikana od cerkve s "širokokotnostjo" mojega Canona zelooo slabooo ... :blush:

 

img0844.jpg

 

img0845.jpg

 

Zato po cesti še naprej malo višje ...

 

img0846.jpg

 

img0847.jpg

 

... in nezadovoljen tudi s tem razultatom še višje in kasneje nazaj gredu po drugi cesti v "center vasi" ... :worship:

 

img0848.jpg

 

Dobrna by Roberto "iz ptičje perspektive" ... :OK:

 

img0849.jpg

 

Pri takih smrokazih tudi Roberto ne more zgrešiti poti nazaj v hotel Vita, kjer sem takoj po prihodu odšel za približno 1 uro v bazen, da sem se nazaj segrel ... :blush:

 

img0850.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sta se nama v Dobrni in hotelu pridružila še "Varadero Team from Longaticum", zato smo v "delavski menzi" prosili za skupno mizo in jo tudi dobili ... :hooray:

 

img0851.jpg

 

Ker je "moja peč včeraj več pokurila, kakor sem vanjo naložil", sem jo moral pri današnjem zajtrku še malo doložiti ... :OK:

 

img0852.jpg

 

Seveda nisem mogel vsega pojesti ..., .)

 

img0853.jpg

 

..., ker sem se zavedal, da če se bom iz "delavske menze" hotel vrniti nazaj v sobo, bom moral v svoje gorivo dotočiti še kakšen dodaten oktan ... :OK:

 

img0854.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po kosilu sem prehodil samo 1,8 km, vse mišice na nogah me pa bolijo, kakor da sem jih 18 ... :blush:

 

sobota.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grupni:

 

ORTOPRD GREGOR KAVČIČ:

 

KAJ LAHKO PRIČAKUJETE OB ZAMENJAVI KOLENSKEGA SKLEPA?

Pomemben dejavnik pri odločitvi za operativni poseg je razumevanje, kaj se s posegom lahko pridobi in kaj ne. Večina operirancev občuti pomembno zmanjšanje bolečine in občutno izboljšanje sposobnosti za opravljanje vsakodnevnih aktivnosti. Zamenjava sklepa pa vam seveda ne bo povečala zmogljivosti, ki so bile okrnjene že pred začetkom težav s kolenom. Po operativnem posegu vam bomo svetovali hojo po ravni podlagi, kolesarjenje, plavanje, golf in tek na smučeh, nordijsko hojo… Odsvetovali pa vam bomo tek  in agresivne športe na trdih podlagah. Po operaciji se izogibajte prevelikim naporom in prenašanju težkih bremen.

Že pri normalni aktivnosti se tudi umetno koleno obrablja. Ukvarjanje z zahtevnimi športi, prekomerni napori ali prekomerna telesna teža to obrabo še pospešita in povzročita omajanje proteze in ponovne bolečine.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še včeraj sem mislil, da se bova jutri okrog desete ure že odpeljala proti domu, vendar to ne bo res, ker imam dopoldne še vse terapije  :worship:  , ki se jutri začnejo z ročno masažo že ob sedmi uri zjutraj ... :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne je v Dobrni rahlo snežilo ...

 

img0855.jpg

 

Danes sem "po spremenjenem urniku" do desete ure končal že vseh šest terapij, tako da sva se ob približno pol enajstih že odpeljala proti domu, seveda s krajšo pavzo v Longathicumu za kofy party pri B & Z Longathicum Moped Team in potem nadaljevala naravnost domov, kjer sta naju pričakala Bil in Tačka, katera sta naju bila seveda VEČ kakor VESELA.

Tabla IDRIJA manjka, ker je prehitro švignila mimo mojega Canona ... :blush: 

 

img0858.jpg

 

img0859.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem brez slikovnega dokaznega gradiva, toda lahko mi vseeno verjamete, da mi je po zjutrajšnjem tel. pogovoru s Kolesarskim centrom Bonča, gopod Valter privolil, da mi bo pri 3eMu zamenjal poškodovan sprednji kolesni obroč in predlagal mi je celo, da lahko 3eMa pride k meni popoldne iskati s svojim kombijem, toda ker je bilo zunaj sončno brez oblačka in temperatura v senci na balkono 0 oC, sem se mu za njegovo ponudbo lepo zahvalil, se do servisa odpeljal kar s 3eMom in nazaj domov vrnil peš, z novim "desnokolenskim peš rekordom" 3 km ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem poizkusil po vrnitvi iz Idrije   =   sobno kolo   =   od začetka (JUTRI !!!) najbrž samo eno minuto, toda ker ima dan 1.440 minut ... .)

Še en nov "rekord" sem dosegel pri današnjem peš vračanju iz Idrije in sicer, "rekord bolečin" v vseh nožnih mišicah ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravnik, ki me je v zdravilišče v Dobrni "sprejel in iz njega tudi odpusti", je ugotovi tudi to, česar jaz sploh nisem opazil, oziroma otipal, in sicer to, da je operirano desno koleno preeecej bolj toplo kakor neoperirano levo, ker se v desnem "še vedno nekaj dogaja", "s strokovno besedo rečeno" CELI ... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1:

 

Hip Hip Hura = danes prvič po mojem odhodu v Valdoltro zopet na sobnem kolesu = kar 10 minut = bolele so me vse mišice od včerajšnje hoje, koleno pa precej manj = tudi "dvokolo Cult" bo verjetno kar kmalu zopet videlo Idrijsko Belo = Hip Hip Hura

 

:grupni:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker me je "jutranja telovadba" na sobnem kolesu tako pozitivno presenetila, sem poizkusil tudi na "RtR" .) gorskem kolesu narediti nekaj obratov pedal "na mestu v rikverc", toda ker nisem vedel, da ima gorsko kolo "ročici pedal" daljši kakor sobno kolo in se zato moji koleni tudi bolj skrčita, me je tudi desno koleno bolj zabolelo ... icon_redface.gif

 

img0864.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker me je "jutranja telovadba" na sobnem kolesu tako pozitivno presenetila, sem poizkusil tudi na "RtR" .) gorskem kolesu narediti nekaj obratov pedal "na mestu v rikverc", toda ker nisem vedel, da ima gorsko kolo "ročici pedal" daljši kakor sobno kolo in se zato moji koleni tudi bolj skrčita, me je tudi desno koleno bolj zabolelo ... icon_redface.gif

 

img0864.jpg

 

Tile rogovi s špegli pa so mi poznani  :blush:

Odlična zadeva !

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobno kolo  +  "hribovsko kolo"  +  moj nespomin  =  AUUUUČ moj levi kolk  =  by my darling:  ALI JE ŠE KJE KAJ ???   :blush:  +  by Roberto:  kdaj bo moj 3eM popravljen in vsaj 10 oC več ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolečine v kolenu na kolesu = premalo maziva v ležaju = "Roberto prisega na bio žavbe" ... :OK:

 

img0869.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dopoldne sem hotel še malo dopolniti obe zračnici na obeh kolesih Culta in ko sem tlačilko nastavil na ventil zadnjega kolesa in "mu dal prvi vpih" je skozi ventil pihnilo ves zrak, ki je bil od prej še v zračnici in se je ni dalo več napolniti, ker sem pri zadnjem polnjenju te zračnice s tlačilko nekako uspel odlomil "povratni ventil" ... :blush:
HVALA "B & Z Varadero Team Longatichum" za njuno darilo za moj ????? - ti rojstni dan, in hvala Robertotu za svoj trud, tako da bo moral v KC Bonča kupiti samo novo rezervno zračnico, ker ta mora biti vedno z njim !!!
Po kosilu sem novo zračnico še uspešno napolnil in sedaj razmišljam o tem, da bi se s Cultom odpeljal do KC Bonča in ga vprašal ali je še kaj upanja za mojega 3eMa ... :blush:

 

img0871.jpg

 

img0872.jpg

 

img0873.jpg

 

img0874.jpg

 

img0875.jpg

 

img0876.jpg

 

img0877.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj po kosilu 3 km v Idrijo ...,   :worship:

 

img0878.jpg

 

..., v KC Bonča, kjer sem kupil novo rezervno zračnico in izvedel, da je tudi 3eMov poškodovan obroč sprednjega kolesa že zamenjan, le nekdo drug mu bo moral še prispajkati vse "kable" na njegov elektromotor ... :notworthy:

 

img0879.jpg

 

... in iz Idrije še 3 km nazaj proti domu ... :notworthy: ..., kar je skupaj 6 km in kar je najbrž tudi vse, kar trenutno zmore moje desno koleno ...

 

img0880.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi včerajšnjih 6 km s Cultom se bom tudi danes ukvarjal s športom:

14.00  Smučarski skoki ženske - Ljubno
15.55  Smučarski poleti - Vikersund
18.15  Ženski slalom Vail

 

Ker me levi kolk boli precej bolj kakor desno koleno ...   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!