Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Zaradi včerajšnjih 6 km s Cultom se bom tudi danes ukvarjal s športom:

14.00  Smučarski skoki ženske - Ljubno

15.55  Smučarski poleti - Vikersund

18.15  Ženski slalom Vail

 

Ker me levi kolk boli precej bolj kakor desno koleno ...   :blush:

Ja še kolk zamenjat pa bo  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene "se je včeraj dotaknil" petek 13-ega. Ko sem s Cultom štartal proti Idriji, mi kolesarski števec nikakor ni hotel začeti delovati, toda ker še nisem pozabil, da se njegova "baterija" kdaj tudi do konca izprazni, mi jo je g. Valter v svojem servisu tudi takoj zamenjal in potem se je kolo vrtelo samo še z 99 km/h kadar se je premikalo. Gospod Valter je preveril vse nastavitve v števcu in ni našel nobene napake. Ko sem se pripeljal domov sem takoj preveril kilometrino, ki je bila 3 km, kar je tudi čisto realno, ker je od mene do "glavnega križišča" 2,5 km in potem naprej do servisa sigurno še 500 m. Kaj bi bilo lahko narobe ??? Števcova "pamet" ???   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja še kolk zamenjat pa bo  :OK:

 

Še nihče mi ga ni "slikal", zato "rentgen v Valdoltri vabi" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nihče mi ga ni "slikal", zato "rentgen v Valdoltri vabi" ... :blush:

Na rentgenu se bolj švoh vidi,inzistiraj CT !

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na rentgenu se bolj švoh vidi,inzistiraj CT !

Najbolj razvidne poškodbe so pri magnetni resonanci. V mojem primeru sem opravil ct, rtg pa se ni videlo kaj je narobe. Šele pri magnetni resonanci se je vse pokazalo in zaradi tega sem danes hvala bogu na nogah in praktično skoraj brez vsakršnih posledic, skoraj.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preobremenjenost ene noge....mene tudi boli, zaradi drugega kolena, ker preveč trpi in ni navajen dodatne, nove obremenjenosti

 

da bi pa nekaj menjala kr bv? ni šans....

 

vsaka stvar za sabo potegne še nekaj novih ...počas bo minil :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj razvidne poškodbe so pri magnetni resonanci. V mojem primeru sem opravil ct, rtg pa se ni videlo kaj je narobe. Šele pri magnetni resonanci se je vse pokazalo in zaradi tega sem danes hvala bogu na nogah in praktično skoraj brez vsakršnih posledic, skoraj.

Vrjem da vem in poznam zdravstveni sistem zato pa sem prvo rekel CT ker se artrozo že lahko dobro vidi ,mehkih tkiv pa ne. Za MRI je pri nas problem z čakalno vrsto ,seveda če si ne financiraš sam !

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preobremenjenost ene noge....mene tudi boli, zaradi drugega kolena, ker preveč trpi in ni navajen dodatne, nove obremenjenosti

 

da bi pa nekaj menjala kr bv? ni šans....

 

vsaka stvar za sabo potegne še nekaj novih ...počas bo minil :)

Se strinjam,ampak pei Robertotu se ta breobremenjenost vleče že 6 let kar je skoraj zagotovo pri njegovih letih zaradi poškodb posledično artroza preobremenjenega sklepa.

Sam na poškodovano nogo ne prenesem tudi 40% teže,po stopnicah hodim po eno stopničko z zdravo nogo in tako imam že kar srednje hude bolečine v zdravem kolku in hrbtenici s katerima nisem prej imel nikoli nobenih bolečin in problemov,vse to je prišlo že 6 mesecev po poškodbi ,zdaj je skupno minilo že 15 mesecev in bolečine kolka in hrbtenice se sorazmerno s časom poslabšujejo.

Upam da bo tudi pri meni to počas minilo ko prestanem še 2 operaciji .....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Rentgen" je za mene vse, kar pokaže dejansko stanje: rentgen, CT, MRI ...

 

Zaradi prevčerajšnjih 6 km s Cultom se bom tudi danes ukvarjal s športom na TV, ker me levi kolk danes boli še precej bolj kakor včeraj ...  :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bil včeraj med vračanjem iz KC Bonča preveč vesel zaradi trenutnega 100 % delovanja mojega 3eMa, sem seveda pozabil na pošti oddati pripravljeno "pošiljko", zato sem se danes v mesto odpeljal z mestnim avtobusom, oddal pošiljko na pošti in se nazaj domov vrnil po "kolesarski stezi" peš 2,5 km, pri čemer se me je levi kolk danes s svojimi bolečinami "usmilil", desno koljeno pa zopet ne ... :blush:

Kdaj zopet vsaj do Idrijske Bele s 3eMom ???  ARSO in tudi ZEVS  =  v četrtek !!! .)

 

img0912.jpg

 

img0914.jpg

 

img0915.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSI na volitve in VSI glasujte za novega prezidenta RobiRoberta, ki Vas bo z NOVO zastavo Slovenije popeljal v boljše življenje ... :OK:

 

zastava.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem v KC Bonča prevzel popravljenega 3eMa, me je seveda tudi zaskrbelo "za naprej", zato sem ga vprašal, kako bo s predrto zračnico med vožnjo :blush:  , oziroma z njenim krpenjem po vožnji in g. Valter mi je odgovoril, da ima on s sabo vedno "sprej za krpanje od znotraj" in kasneje sem se doma spomnil, da sem tudi jaz imel tudi za moj moped takega in ga celo imam še vedno. Ali bo to OK tudi za krpanje zračnice na 3eMu "na terenu", ker vsaj ventilček in "cevka" na flaški sedeta eden na drigega OK ???

 

img0917.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima stari rok trajanja napisan gor? Če ne je pomoje ok in ni potrebe po novem. :)

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok trajanja bom moral preveriti !!! Če bi se še spomnil gdaj sem to sploh kupil in tudi kje ???   :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjem da vem in poznam zdravstveni sistem zato pa sem prvo rekel CT ker se artrozo že lahko dobro vidi ,mehkih tkiv pa ne. Za MRI je pri nas problem z čakalno vrsto ,seveda če si ne financiraš sam !

Za mr si v MS na vrsti v 2-3mesecih. Meni je privat ortoped to priporočal,menda imajo močnejši magnet kot v nekaterih drugih krajih in je na posnetku bolj razvidno, izvide pa piše dr.iz Valdoltre v MS,priimka se ne spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mr si v MS na vrsti v 2-3mesecih. Meni je privat ortoped to priporočal,menda imajo močnejši magnet kot v nekaterih drugih krajih in je na posnetku bolj razvidno, izvide pa piše dr.iz Valdoltre v MS,priimka se ne spomnim.

Ravno včeraj pogovarjal z kolegom,preko napotnice Ptuj 14 dni ,skor nisem mogel vrjet.....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse preseljeno v temo o vtisih z dnevnih voženj, ker sem najprej po svoji pomoti objavil tukaj ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na vremensko napoved za nekaj prihodnjih dni, sem danes šel v garažo, ker me je zelooo obremenjevalo vprašanje, če z obema 3eMovima LiPo akumulatorema že ni več vse OK, zato sem preveril še nekaj, in sicer, zakaj 3eM tudi pri včerajšnjemu vračanju nazaj proti Srednji Kanomlji ni peljal, kljub klancu navzdol, s tako hitrostjo kakor ponavadi in sedaj upam, da sem s svojim današnjim servisom in dosežkom, da se levo zadnje kolo zopet vrti tudi le z majhno pomočjo moje roke, odpravil to težavo ... :surrender:

Zakaj sem včeraj izpraznil prvi LiPo akumulator že malo pred prihodom na Oblakov vrh in si tudi že prej v klanec moral malo pomagati s pedali in nogami ??? Precej hladen zrak in zato tudi precej manjša zmogljivost LiPo akumulatorja ??? RECIMO, če bi 3eM tudi pri vračanju nazaj proti Srednji Kanomlji, po klancu navzdol, peljal brez pomoči el. motorja tako hitro kakor ponavadi, vendar ker to ni bilo tako, sem danes šel preveriti moj sum in upam, da sem z mojim posegom, da se sedaj levo zadnje kolo vrti tudi s pomočjo rahlega "poriva" z mojo roko in ne zavira več rahlo ali "malo bolj rahlo" ves čas, rešil  :notworthy: tudi to težavo, ki pa ni bila moja krivda, ampak krivda servisa ...

 

2015-02-21-111033.jpg

 

2015-02-21-111518.jpg

 

2015-02-21-111840.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj me je moja draga odpeljala na pregled v Val d'oltra, kjer "mojega" zdravnika zopet ni bilo in mi je zdravnik, ki ga je nadomeščal, po RTG mojega desnega kolena in stegnenice povedal, da moja polovična kolenska proteza "zelo lepo sodeluje s kostjo" in da njena "montaža" ni bila "nič" v primerjavi s tem, kar je uspelo zdravnikom na UKC in sicer nazaj sestaviti vse, kar je bilo na moji desni nogi polomljeno, zdrobljeno ali manjkajoče, ker bi mi pri neuspelem poizkusu ali izvedbi, morali desno nogo nad zlomom stegnenice kar "odžagati" ... :blush:
Hoja s pomočjo pohodnih palic ? = YES čimveč, ker pohodne palice tudi razbremenijo hrbtenico in vožnja s kolesom tudi ? = YES čimveč, seveda toliko, kolikor se bom takrat tega počutil zmožen in prav nič več !!!
V Lidlu v Postojni je moja draga zagledala tudi nekaj, "kar se je pri nas doma nekam izgubilo" in kar sem pri letošnjih vožnjah z obema edinima mojima prevoznima sredstvoma :blush:  , tudi zelooo pogrešal, zato je poleg raznih arašidov tudi to že pri nas doma  ...  :OK:  ...

 

Kahwa 2 ali 3 km pred Valdoltro itak ... :OK:

 

2015-02-23-124336.jpg

 

"OB Dolina tam preko " od daleč ...

 

2015-02-23-151012.jpg

 

... malo bližje ...

 

2015-02-23-150852.jpg

 

... in še bolj blizu, oziroma pred vhodom v ambulantne (?) prostore ... :notworthy:

 

Ker sem bil na RTG klican pred pregledom pri zdravniku, bo "sikanje" mojega vse boj bolečega levega kolka :blush:  na vrsti priblžno čez mesec dni, ko bom imel v Valdoltri zopet pregled, tokrat upam da res, pri "mojem" zdravniku. Ker je stanje moje desne stegnenice res ubogo, kar mi je na včerajšnji sliki pokazal tudi zame "nov" zdravnik in sem mu jaz povedal tudi za možnost, ki mi jo je omenil "moj ortoped" in sicer "vgradnja proteze stegnenice", mi je prav takoj odgovoril, da če to ne bo res nujno potrbno me s tem ne bodo še dodatno obremenjevali, ker je to za bolnika preeecej neugoden poseg, oziroma zopet stanje in okrevanje po njem ... :blush:

 

2015-02-23-150734.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerajšnji zdravnik mi je razložil tudi, zakaj me desna noga od kolena  višje še vedno skoraj ves čas boli  in sicer zato, ker je zlomljena stegnenica "zrasla malo več , kakor bi bilo treba", skoraj po celem njenem obodu ... :blush:

Me že ne več, upam da vsaj do mojega naslednjega pregleda v Val d'oltra ... .)

 

stegnenica3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podkapa by Lidl v Postojni je danes kar nekaj gramov lažja, ker jo je med njenim pranjem zapustilo kar velikooo črne barve ... :blush:

Ker so zdravnikov besede iz Valdoltre potovale v Idrijo z drugim prevoznim sredstvom kakor Roberto, so prišle šele danes in me spomnile, da se moram zavedati, da desno koleno ne bo nikoli več takšno, kakršno je bilo ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!