Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

:blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:

 

Kdaj sem nazadnje potožil zaradi kakšnih svojih težav, ki niso bile povezane z mojo prometno nesrečo ??? Ker se ne spomnim, če sem bil zaradi takih težav pri svoji osebni zdravnici že kdaj po moji prometni nesreči, je od tega najbrž že kar precej let in ker imam že kar nekaj časa pri reševanju križank, branju podnapisov pri gledanju TV in videnju tega kar je na ekranu mojega prenosnika, težave z mojim vidom, sem v google vpisal besedi SIVA MRENA in ugotovil, "da se bom moral vpisati" med ostalih 10.000 do 20.000 obolelih, ki v Sloveniji čakajo na njeno operacijo. Včeraj sem ugotovil tudi to, da mi levo oko pokaže samo levo polovice slike, ker je desna polovica "zavita v meglo" ...

 

:blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na Gorenjsko sem glede skuterja zame vprašal mojega znanca, modelarja, motorista in serviserja skuterjev in danes me je na forumu Modelarji.com že čakal njegov odgovor:

 

Pozdravljen Roberto
Žal mi je, da ti bom zaenkrat odgovoril bolj na hitro, ker imam gužvo ...
V ponedeljek ti bom poslal, sicer ne najnovejši Piaggio Gilera Vespa prospekt, potem bova pa, najbolje kar tu po zasebnih sporočilih, malo predebatirala in ni vrag da se ne bi našlo kaj primernega zate.
lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Google + SYM je prav to, kar so mi najprej odsvetovali, vendar se morajo tega znebiti, ker je bilo najbrž staro za novo ...

 

No.3, Jhonghua Rd., Hukou Township, Hsinchu County 303, Taiwan (R.O.C.)
TEL: +886-3-5981911

 

 

Ponudbo sem dobil kar v trgovini / servisu (prva lastnica, letnik 2012, 2000 prevoženih km), rabim "samo" še 800 € ... :blush:

 

sym-orbit-ii-crn.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, nikakor ne mislim kupiti takega, ampak se mi samo zanimljiv ..

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očesna optika Vogrič + mail by Roberto = pregled pri okulistu že v petek, do takrat pa tako, kakor sem si pomagal sam in tudi s tako pomočjo sem danes lahko barval Titanika z airbrushem ... :grupni:

 

img1054.jpg

 

img1058.jpg

 

img1060.jpg

 

img1061.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se Robero lahko pripelje iz idrijskega zdravstvenega doma nazaj domov z rešilcem, če se je kakšni dve uri pred tem v Optiko Vogrič v Idriji odpeljal z mestnim avtobusom ??? Pri optiku sem bil danes naročen za pregled pri okulistu, ki je bil danes ženskega spola in je ugotovila, da pri meni ni nastopila siva mrena, ampak povešena očesna mrežica, zato me je napotila k urgentnemu zdravniku v idrijski zdravstveni dom po napotnico za Očesno kliniko v Ljubljani, že kar za jutri, da mi bodo med vikendom lahko naredili vse potrebne preiskave za operacijo takoj v ponedeljek, če ne bo že prekasno.  :blush:  Ko mi je prijazen mlajši zdravnik napisal napotnico, sem ga prosil še, če bi me lahko domov peljali z rešilcem, ker s takim pomanjkljivim pogledom res ne upam več hodit tako dolgo razdaljo in zdravnik mi je to tudi odobril ... :notworthy:

 

ablacija-mreznice.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto me je moja draga odeljala na Očesno kliniko v Ljubjani, kjer sem bil sprejet kot "edini stanovalec" v dvoposteljni sobi št. 9 v prvem nadstropju, hodnik B, kjer so kmalu po mojem sprejetju na vrata prilepili opozorilo, da sem še iz Kliničnega centra pred priblžno 5 in pol leti še vedno "kužen", vendar je kasnejša preiskava pokazala, da nisem več, toda to bo držalo šele, ko bo tudi tretja preiskava negativna.
V ponedeljek okrog 14-te ure "sem se sprehodil" do operacijskih prostorov, kjer so me naprej polegli na operacijsko mizo in ko so mi na usta prislonili masko so mi še rekli, da bom kmalu zaspal. Zbudil sem se okrog 17.30 ure, zopet v svoji sobi in ravno prav lačen za večerjo, katero so mi tudi kmalu prinesli.
Operacija je trajala približno eno uro, kjer mi je gospa profesor operaterka najprej s plinom "prilepila", nazaj na orbito, del očesne mrežnicee, ki je od nje odstopil in "ker mi je že ravno šarila" po mojem očesu, mi je na tem očesu zamenjala tudi očesno lečo, tako da sedaj za levo oko mogoče ne bom več rabil dioptrije.
Danes me je nazaj iz Ljubljane pripeljala najina hčerka, seveda z izvidi, katerih pa jaz osebno trenutno še ne morem brati, zato mi jih je prebrala moja draga in edino kar v njih "piše v domačem jeziku" je to, da se je danes moja hospitalizacija preselila nazaj domov = samo počivati brez kakršnihkoli obremenitev vsaj še 30 dni !!!
Kako sedaj vidi moje levo oko??? Zopet vidi "ves njegov vidni kot", kar vidi, je zaradi plina v očesu še vedno "vse v megli", med seboj loči različne predmete, oziroma njihove obrise, loči svetlo in temno in če je dovolj svetlobe spozna tudi različne barve.To naj bi se s časom tudi še izboljševao, zato imam naslednji pregled na Očeni kliniki že v sredo ...

V "uč" si bom moral od 4 do 6 krat na dan dajati 5 različni kapljic in še trikrat mazilo  -  antibiotik.

 

2015-03-22-132617.jpg   2015-03-22-132646.jpg   2015-03-22-132817.jpg

 

2015-03-22-082418.jpg   2015-03-21-162447.jpg   2015-03-21-162820.jpg

 

2015-03-21-162921.jpg   2015-03-24-122055.jpg      2015-03-21-172827.jpg  

 

 

2015-03-22-081741.jpg      2015-03-23-180439.jpg   2015-03-22-140701.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto a mi zaupaš kako s kolenom,lahko narediš počep in se dvigneš na protezi brez bolečin? skratka zanima me ali je bolje ,lažje hodiš itd,hvala za odgovor.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem s sabo z Očesne klinike prinesel tudi izvid ...

 

img1089.jpg   img1090.jpg

 

... in "certifikat" o moji novi očesni leči v levem očesu in vse štiri slike tudi že poslal medicinski sestri moje  osebne zdravnice, kar za pregled na Očesni kliniki v sredo rabim novo napotnico. Ko bo napotnica napisana, sem prosil naj me sestra o tem obvesti v poštnem spročilu, da jo bo lahko nekdo prišel iskat za Robertota ...

 

img1091.jpg   img1092.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2, moje desno koleno je že dalj časa "tretje na dnevnem redu", ker "sta ga prehitela" moj križ in levi kolk, tako da mi danes ne pomagajo niti tablete Nalgesin proti bolečinam, niti ne moram najti takega položaja, da bi se bolečine lahko vsaj malo zmanjšale ... :blush:  Ker se bolečine širijo od kolka naprej tudi po levem stegnu, bi bil lahko za to tudi samo en vzrok  =  moj križ  =  Valdoltra  =  :blush:  :blush:  :blush:

Glede na ta, da mi je zdravnik v Valdoltri zadnjič rekel, da se moram zavedati, da moje novo koleno ne bo nikdar več moglo biti tako kakršno je bilo prejšnje, mislim da se vsseno splača potrpeti in preživeti vse bolečine zaradi njegove operacije ... Veeelika škoda je to, da sedaj, zaradi levega očesa, ne moram "testirati" njegovih novih sposobnosti in nesposobnosti ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če Roberto svojega časa ne zna, zmore in ne sme izkoristiti drugače:  

 

Verjetno prihodnjič v Valdoltri ne bo potrebno "skenirati" mojega levega kolka, ampak zopet križni del moje hrbtenice, ker je bila na njem že precej časa nazaj odkrita hernija diska , katera najbrž še vedno čaka na "orodja" v Valdoltri ...
Priloženi izvid iz Valdoltre je zadnji zaradi mojega križa. Pred tem sem bil zaradi križa na zdravljenju v Valdoltri vsaj še dvakrat in prvič "me je v križu zaštihalo" pred približno 35 leti, kmalu po tem, ko sem se zaposlil ...

 

img1094.jpg   hernija-diska2.jpg

 

Tudi "slikanje" moje vratne hrbtenice je pokazalo podoben "pritisk medvretenčne ploščice na hrbtenjačo" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prafkar sem zamenjao svoju prikaznu picturinu, ker je že kar nekaj let najbolj veljavna ...

 

nesreca.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me je moja draga odpeljala v Ljubljano pogledati, kako tam nekaj minut pred dvanajsto uro "z neba leti toča" in da to slučajno ne bi bil edini vzrok najinega današnjega potovanja, sva se ustavila še na Očesni kliniki, kjer so ugotovili, da razen majcene raztrganine na moji mrežnici, moja leva "uč" dober teden dni po operaciji izgeda kar dobro, tako da bom svoj naslednji pregled opravi kar pri svoji osebni zdravnici v Idriji, za katero zelooo upam, da ji ne bo treba pisati zame nove napotnice za Očesno kliniko. Izvid današnjega pregleda bo prispel prihodnje dni po pošti, vendar v njem sigurno ne bo pisalo, da lahko zopet pričnem "trimčkati", ampak bom moral vsaj še 3 tedne + , nadaljevati s "kavčkanjem" ... :blush:

 

2015-04-01-115442.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med mojimi današnji sprejetimi poštnimi sporočili, je bilo tudi sporočilo iz Valdoltre.   :notworthy:

 

Dobro jutro
Prenaročila sem vas na ambulanto dr. XYŽ  dne 11.5.2015 ob 13 uri, v kolikor ne morete pa mi sporočite.
Želim vam uspešno okrevanje.
LP
QWČ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če bi "letela" samo 25 km na h, samo da bi se z njo lahko zopet odpeljal na kahwo v Izolo ... :kava:

 

Vespa ...   :inlove:

 

vespa.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Iščem in iščem, toda ne najdem"  =  Ali kdo ve za ali pozna koga, ki podaja skuter brez potrebnega vozniškega izpita in registracije ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jih mas kr dosti na netu,zdej odvisno kaj isces?nekako najboljsi je zip 25 samo je kr drag,pol pa pridejo kaki kitajci na vrsto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zvečer z nadaljevanjem danes dopodne, za svojo bodočo taščo, najina hčerka ...  :OK:

 

img1126.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je barval velikonočna jajčka ??? Seveda zopet najina hčerka ... :inlove:

 

img1127.jpg

 

img1128.jpg

 

img1130.jpg

 

img1133.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se vedeli, da v Idriji že kar nekaj let snemajo nadaljevanje Naše male klnike. Moja draga igra sestro Franjo in jaz gospoda Debevca ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ker mi v temi "Skuterji in mopedi - splošno  /  Tema za nabijanje glede izbire skuterja/mopeda" ni nihče odgovril, bom vprašal tudi tukaj, če kdo ve ali pozna koga: 

 

Mislil sem, da ima Mercator v svoji ponudbi samo en skuter, vendar sem pravkar (včeraj) ugotovil, da jih je kar nekaj več. Zanimam se za skuter "brez vozniškega izpita in registracije" in me zanima, ali ima kdo s skuterji iz Mercatorjeva ponudbe že kakšne izkšnje ???

 

MERCATOR / TEHNIKA

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!