Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Glede na to da sem jaz "zakuril" tole z mopedi. Jaz bi se skuterjev iz Mercatorja izogibal (nimam pa nobenih izkušenj z njimi) . Jaz sem imel v mislih kaj bolj kolesu podobnega (Flexer, Ciao... ) . Skuterji so sicer bistveno bolj udobni ampak tudi težji in za manevriranje na mestu (brez česar na žalost ne gre) rabiš kar dobre noge. Če se boš dejansko odločil za skuter, boš moral gledati v "kategoriji" 2-2,5K € . Ali pa poiskat kaj rabljenega. Še posebej, če se dejansko misliš peljati v Izolo "na kofe" . Verjetno še vedno obstaja kakšen "skuter forum" pa tam malo pobrskaj.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Prvo kot prvo" moram najprej kak skuter sploh videti od blizu in mogoče tudi malo probati, za kar mi je moja draga že predlagala obisk v Vipavi, kjer je hčerka "našega vinogradnika" že pred osmimi leti, v Kromberku pri Novi Gorici, kupila skuter "kot se šika", in je zato še vedno v uporabi, sicer manj kakor pred osmimi leti, toda še vedno. Seveda je bil za njih to takrat kar precej velik "finančni zalogaj", jaz pa zaradi splošne družinske finančne stiske, še LOTO ne stavim več ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ker izvida s pregleda na Očesni kliniki danes, po več kakor eneme tednu, še ni bilo, je moja draga dopoldne telefonirala tja in obljubili so ji, da bo izvid danes končno res šel na pošto, zato sem jaz lahko sestri svoje osebe zdravnice napisal mail s prošnjo za datum in uro "okulističnega pregleda" pri svoji osebni zdravnici in sestra mi je v mailu odgovrila: dan in ura naslednji teden ... :notworthy:

Ker se te dni ukvarjam tudi z objavo oglasa mojih letalskih modelov na modelarskem forumu, dodatno obremenjujem z mojo željo po skuterju in tudi levi kolk me vse bolj boli, brez kakršnekoli obremenitve, bom sedaj vstal s kavča, šel v kuhinjo in se zadrogiral ................................................................................ s čokolado z rižem ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAJDRAŽJI  in  NAJCENEJŠI pri Mercatorju ...

najdražji, sicer je na tržišču novejši model Orbit2, ima ga moja hči, sm ji ga kupil novega, zdaj ima narejenih malo manj kot 2 jurja :kva2:.  Starostna meja za vožnjo le tega je 12 let in izpit za kolo :grim . zdaj bo že tri leta pri hiši in dela BP. Bo pa treba kupit zdaj tistega, ki gre 45km/h, ker bo stara 15 let in bo šla opravljat izpit :grim  Ta Sym pa ostane za ta mlajšo, ki bo pa tudi kmalu 12 let :grim . Je pa to zakon, ker mi polet ni treba otroka razvažat po dejavnostih, recimo na rokomet, se vsede in tistih 5 km naredi s skuterjem :OK:  :OK:  :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem ga ne tej internetni strani SYM ORBIT trehlujet in če ne bi bil najbrž "aftermarket predelava" (?) bi uporabil vse moje zmožnosti in nezmožnosti, da bi se znašel v naši garaži, brez upoštevanja vseh "soglasij" :blush:  moje družine. "Razvoj dogodkov je tak", da bom skoraj verjetno ostal na 3eMu in njegovi dosegljivosti kahwe v Idrijski Beli ...

Izvid z Očesne klinike je danes res prispel in sedaj, ko sem opravil svoje forumske obveznosti, bom prebral, če je v njem napisano tudi današnje dovoljenje za v Idrijsko Belo ... :OK:

 

symorbit3w.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V danes prispelem izvidu z Očesne klinike nikjer ne piše: NO hoja, NO kolo Cult in NO el. kolo 3M, zato grem takoj sedaj malo dopolnit 3M-ovi bateriji ...   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Čaka me" v Novi Gorici in tudi Tolminu in naredil sem tudi že "informativni izraču kredita" ...

 

INFORMATIVNI IZRAČUN FINANCIRANJA:

višina kredita: 1190.- EUR

obrestna mera: 4,0 % letno

štrevilo obrokov: 24 obrokov  

višina mesečnega obroka = 51.- EUR

 

 

:wub: :wub: :wub:

 

1.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno sem se že kar nekajkrat peljal mimo njega, ko sem kolesaril ali 3eMal proti Idrijski Beli ali proti Godoviču in šele danes sem se pri njem tudi ustavil, prebral kaj na njemu piše in ugotovil, da TO je TO in mi samo zaradi ogleda ne bo treba peljati v Tolmin ali Novo Gorico, ker sem takoj videl, da ni premajhen, česar sem se zaradi njegovega porekla še najbolj bal ...

 

img1151.jpg

 

img1154.jpg

 

img1152.jpg

 

img1153.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno sem porabil več kakor eno uro, da sem našel sliki Sym Orbita I in Sym Orbita II in ju uspel združiti v eno. Kakšna je razlika med njima ??? Vidna je razlika v "plastiki", nevidna je pa v "financah", ker Orbit I, ki ga prodaja Mercator, se dobi na "Pika kredit" in poleg tega dobiš še "Mercatorjeve pike", za Orbit II pa dobiš samo "kredit brez pik" ... Res ne vem zakaj kompliciram, ker če so bili lastniki Orbita I zadovoljnji z njim, bom gotovo tudi jaz in res ni potrebno, da bi imel "najnovejšega", ki ima skoraj sigurno "enako srce" (50 ccm, 4T, 25 km/j), kakor starejši ... Sedaj moram še ugotoviti, če ga v kakšnem Mercatorju še imajo. Moja draga mi je rekla, da se ji zdi, da jih je videla v Postojni ???

 

sim-1--2.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en korak bližje do mojega skuterja, tako da sedaj manjkajo samo še  $$$ ... :blush:

 

BY mail:   :notworthy:

Skuter je v Novi Gorici in Tolminu.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quad + doživetje vetra + varnost štirih koles  =  izpit, ki ga Roberto nima več in ga 99 % tudi ne bo imel nikoli več ???

 

Ali me bo skuter potegnil tudi v kakšen klanec, ker nima pedal za pomoč kakor triem ???

 

:worship:

 

triem = brezkrtačni motor 250W   :   orbit = 1,8 Kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quad + doživetje vetra + varnost štirih koles  =  izpit, ki ga Roberto nima več in ga 99 % tudi ne bo imel nikoli več ???

 

Ali me bo skuter potegnil tudi v kakšen klanec, ker nima pedal za pomoč kakor triem ???

 

:worship:

 

triem = brezkrtačni motor 250W   :   orbit = 1,8 Kw

Bo ,če potegne mene,bo tudi tebe!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bo moja pot do mopeda SYM ORBIT II  zelooo  verjetno še dooolga in trnjeva, sem ga danes dal za ozadje namizja na prenosniku, kjer nobenemu ne bo vzbujal anti chustew ...   :OK:

Mogoče bosta danes moja draga in najina hčerka iz New Ghoryzzye prinesli tudi kakšen prospekt ...   :hmm:

 

orbit-ii.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA za to povezavo, ki sem jo že videl in ne sharnil, tako da je nisem mogel objaviti kakor sem hotel. Kdo je že na prvem mestu ???   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med mojim zadnjim obiskom Idrijske Bele z "dvokolesom" Cultom sem ves čas imel zvočno spremljavo nekje iz njegovega menjalnika, zato sem mislil, da ga bom zopet moral peljati na servis v Kolesarski center Boča, vendar sem pri prihodu domov zagledal nekaj :blush:  , zaradi česar sem ga parkiral kar v delavnico in danes namastil kar s kuhinjskim jedilnim oljem  :blush: , ker drugega nisem imel ali našel ... :blush:  Če bi ga namastil vsaj z olivnim oljem ... .)

 

:blush:  :blush:  :blush:

 

img1185.jpg

 

:blush:

 

img1186.jpg

 

:worship:

 

img1187.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!