Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Na izvid s pregleda pri nevrologinji na Polikliniki sem čakal okrog 10 dni, danes pa je že prispelo "vabilo" s Klinike za nuklearno medicino :blush: , kjer sem malo več kot čez (?) mesec dni naročen na PET/CT v UKC ...

Nemen preiskave:

Pozitronska emisijska tomografija (PET/CT) prikaže porabo glukoze v organih in tkivih telesa. Ker je poraba glukoze v organih in tkivih pri določenih boleznih spremenjena, je mogoče s pomočjo PET/CT preizkave na neivanziven (???) način odkriti in natančneje opredeliti take bolezni. ... :blush::blush::blush:

Edina (???) dobra "točka": Ambulantne bolnike (Roberto) prosimo, da za prevoz po preizkavi domov, poskrbijo sami = nič "hospitalizacije" (?) ... :OK:

PET/CT ni nič hudega - sem dvakrat opravil to slikanje. samo pri miru boš moral ležati, po tistemu, ko ti vbrizgajo radioaktivno snov, ki obarva bolne celice, moraš cca. pol ure pri miru ležati, da se enakomerno porazdeli. Vmes piješ še neko tekočino in potem greš na slikanje.

Ne skrbi, nič hudega ne bo! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aders hvala za tvojo spodbudo, mene bolj skrbijo "rezultati" ... :blush: Mogoče si "napeljal v to smer" (skrbi) zradi mojega dobrega mnenja o vrnitvi domov še isti dan, toda to "izvira iz drugega naslova, od 6. septembra 2009 do 18. oktobra (?) istega leta na UKC in potem še do 12. marca 2010 na URI Soča. Iz UKC-je se ne spomnim popolnoma nič, iz Soče pa predvsem zelooo neprijaznega osebja "nižjega ranga" ... :blush:

Včeraj zvečer, ko sem čakal, da "me odnese spanec", sem razmišljal o tem in se na srečo še vedno spomnim, da moram napisati tudi o tem. "Prehoda" iz budnega stanja v spanje, se iz preteklosti še vedno spomnem, kot zeloo ugodnega občutka, "malo še buden, malo v polsnu", sedaj pa tega ni več. Nekaj časa še razmišljamk, kdaj bom zaspal in potem me kar naenkrat "ni več". Manjka tisti del, kateri se mi zdi, da se "imenuje" zaspivanje ???

Danes je zopet lepo vreme za na kolo, mene pa že sedaj boli vrat, tako da se BOJIM ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrat me boli še bolj :blush: , toda preživela sva oba ... :OK:

Točno v treh urah sem prevozil dobrih 41 km ... :OK:

img0666.jpg

... s povprečno hitrostjo malo več kot 13 km/h, čemur je pripomoglo veeeliko hoje in porivanja kolesa ob sebi ... :blush:

img0667.jpg

Kje sem se vozil ??? :010

numberoneore4t.gif

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aders hvala za tvojo spodbudo, mene bolj skrbijo "rezultati" ... :blush: Mogoče si "napeljal v to smer" (skrbi) zradi mojega dobrega mnenja o vrnitvi domov še isti dan, toda to "izvira iz drugega naslova, od 6. septembra 2009 do 18. oktobra (?) istega leta na UKC in potem še do 12. marca 2010 na URI Soča. Iz UKC-je se ne spomnim popolnoma nič, iz Soče pa predvsem zelooo neprijaznega osebja "nižjega ranga" ... :blush:

Včeraj zvečer, ko sem čakal, da "me odnese spanec", sem razmišljal o tem in se na srečo še vedno spomnim, da moram napisati tudi o tem. "Prehoda" iz budnega stanja v spanje, se iz preteklosti še vedno spomnem, kot zeloo ugodnega občutka, "malo še buden, malo v polsnu", sedaj pa tega ni več. Nekaj časa še razmišljamk, kdaj bom zaspal in potem me kar naenkrat "ni več". Manjka tisti del, kateri se mi zdi, da se "imenuje" zaspivanje ???

Danes je zopet lepo vreme za na kolo, mene pa že sedaj boli vrat, tako da se BOJIM ... :blush::blush::blush:

Roberto, glede rezultatov preiskave se ne sekiraj! Sekiranje in živciranje ni še nobene težave olajšalo, kaj šele rešilo. Kar bo pokazala bo in potem boste skupaj z doktorji reševali naprej. Vsekakor pa upajmo na najboljše! Dobra volja je najbolja :)

Drugače pa hospitalizacija ni potrebna pri tej preiskavi; ni panike!

srečno
;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se mi je že večkrat zgodilo, toda ne vem kako in zakaj ??? Verjetno "nekaj pritisnem", da zbrišem vse, kar sem ža napisal in prilepil za objavo, mogoča manjka samo še "klik" na OBJAVI ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ko sem danes slikal pripeto sliko, med "vzponom" in "porivanjem" (?) kolesa, sem pri pogledu "v rikverc" v mislih uporabil prve tri besede "mojega" zdravnika na Polikiniki = prste daleč stran (od noža za vratno hrbtenico) in nadaljeval z = od "sprednje" (?) zavore, kar sem pri vračanju po makadamu tudi upošteval ... :OK:

Huuudooo težak stavek za Robertota in nič čudnega, da je v prvem poizkusu izginil ... :blush:

20052012pop-014.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se mi je že večkrat zgodilo, toda ne vem kako in zakaj ??? Verjetno "nekaj pritisnem", da zbrišem vse, kar sem ža napisal in prilepil za objavo, mogoča manjka samo še "klik" na OBJAVI ...

Vedno najprej pritisni na PREDOGLED objave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se mi ne zgodi med objavljanjem (?) ampak ko še pišem besedilo ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

V temi Idrijska Bela by Roberto je trinajsta stran (?), v tej temi je že stotrinajsta in ker sem rojen trinajstega, naj gdo še reče, da je trinajst nesrečno število, saj še zmeraj utrujam in to kar na petih forumih ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

V numerologiji (na žalost o tem ne vem ničesar več, razen) ... število 13 ni nesrečno število, kako in kaj pa je odšlo v smreko ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v smreko ... :blush::BUA::D 1 x je bilo dovolj za zmeraj ... :blush:

KRIZA !!! V stanovanju mi je uspelo izgubit Idrijsko - Cerkljanski zemljevid. Še sreča, da sem skeniral področje Bele in Klavž in lahko "proučujem" kje sem se zadnjič zmotil in zgrešel Klavže na Idrijci. Danes je sreda, jutri četrtek in v petek boljša vremenska napoved ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Malo prej sem svoji dragi po mailu poslal te "čudovite vrtnice" , kot darilo za jutrišnji rojstni dan, pri katerem sem pa zadel samo dan (? - 25-ti), popolnoma pa zgrešil mesec, ker je to bilo že prejšnji mesec ... Tako deluje moj spomin in zaradi njega še vedno čakam "na poziv" v Novo Gorico na ???? pokojninsko ???? :-(

post-12027-0-02282600-1337850132_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolesom sem se odpeljal v zdravstveni dom "po bolniško" za mojo drago in se vrnil domov, od dobrih 5 prevoženih km popolnoma "premočen" in ne zaradi dežja, temveč zaradi verjetno 111% vlage v zraku ... :blush:

oblacnost.jpg

Moj današnji "napad" Idrijskih klavž je preložen na jutri, sicer bi bil zaradi satelitske slike padavin še izvedljiv danes, kar pa ne bi mogel reči za radarsko sliko pdavin, ker se padavine "sučejo ravno okrog naših krajev" ... :blush::blush::blush:

padavine.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Popoldne bodo ponekod nastale močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra in tudi točo. Ozračje se bo zvečer umirilo.

:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Nevihta + naliv + sunki vetra - toča ... :OK:

Dopoldanka sopara "je prinesla zapiranje neba" s severa ...

img0720.jpg

Najprej je pričelo deževati v Jaznah (Jazne) ...

img0721.jpg

Čez slabih 10 minu tudi pri nas ...

img0722.jpg

Za prikaz močnega vetra bi moral posneti video ... :blush:

img0723.jpg

Vse skupaj je trajalo dobre pol ure in za sabo pustilo "oprano ozračje" :OK: in vse mokro ... :blush:

img0725.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

:OK::OK::OK::OK::OK::OK::OK:

Danes bo sončno, več spremenljive oblačnosti bo proti vzhodu, kjer bodo možne posamezne plohe ali nevihte. Severovzhodni veter bo popoldne slabel. Najvišje temperature bodo od 19 do 24, na Primorskem okoli 26 stopinj.

:yea2::yea2::yea2::yea2::yea2::yea2:

.)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ko sem se včeraj dopoldne peljal s kolesom "v mesto", me je zelooo motilo, da mi je sončna svetloba "prodirala" (???) v oči zadaj (?) za očali. Danes sem se pa spomnil, da mi je "moj očalnik" pri nakupu novih očal pokazal, de se da "naštelat" tudi kot (?) "stekel" glede na držala (?). Za na kolo in recimo za na moped "s ta nisko belanco", jih bo (bi bilo) treba nagnit (?) v "rikverc" ... :OK::OK::OK:

img0733.jpg

img0735.jpg

:OK::OK::OK::OK::OK::OK::OK:

img0734.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes neviht ni bilo, zato me je radarske slika NEpadavin in pogled skozi okno prepričala, da sem se po kosilu odpravil proti klavžam na Idrijci ... :OK::blush:

img0736.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na modelarskem forumu sem si sposodil par slik o tem kaj me čaka, če bo ortopedski konzilij odobril ... :blush:

Gospod, ki je te slike objavil, "je dobil" kolensko protezo "pred kratkim" (?) ... :OK:

Za tiste z "občutljivim želodčkom" ogleda slik ne svetujem ... :blush:

koleno2.jpg

koleno1.jpg

koleno3.jpg

koleno5.jpg

koleno6.jpg

:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja jutranja temperatura 8 oC ni bila ravno najbolj vabljiva za na bicikl, toda glede na vremensko napoved, popoldne plohe & Co., sem si oblekel "ta zimski" kolesarski dres in se odpravil proti Godoviču. Prvič sem se ustavil in slikal "števec" pri ...

img0759.jpg

img0758.jpg

in drugič še "na vrho vzpona" proti Godoviču ...

img0761.jpg

img0760.jpg

Zakaj sem obakrat slikal "števec" ??? Zato, da sedaj vem, da je od pričetka vzpona, "do vrha" dobre 3 km in da sem od tega najmanj 2 km kolo porival poleg sebe, zelooo verjetno pa še kakšen m več ... :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Današnji "cilj" sem si zastavil (?) že včeraj, ne z namenom, da bi videl kje se dogajajo new wave "fešte", temveč da bi videl kje je moj "floki" Bil prvič "splaval" in kjer bom mogoče tudi prvič splavil (?) mojo jadrnico ... Zaradi mojega spomina :blush: in zaradi oznak, ki jih sploh ni :blush::blush::blush: sem moral kar 3x vprašat za pravilno pot ... :OK: tako da mi je "na koncu" le uspelo .. :OK::OK::OK:

"Okolje" je zeloo prijazno in če boste prinesli s sabo "malo oglja in kakšen kos mesa" ... :OK::OK::OK:

img0762.jpg

img0764.jpg

:OK::OK::OK::OK::OK::OK::OK:

img0763.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!