Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)

Danes sta "prišle na kosilo" kar dve srnice. Drugo sem opazil šele na monitorju ... :blush:

MOTO2 = "ZAKON" ... :OK:

post-12027-0-60837700-1338722252_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popoldne, po ogledu dirk :notworthy: sem še malo "experimentiral" z menjavo barv med sliknjem na Canonu. :OK: Najprej sem z "barvo trave pobarval" E...S... fasado ...

img0925.jpg

...in nato še travo z "barvo fasade" ... :OK:

img0926.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj fasada ni povsem enake barve kot trava ??? Zato ker tudi vsa trava ni enake barve in si Canonov "program" izbere eno izmed njih, kar je enako tudi v "obratni smeri", ker tudi vsa trava si program pač izbere eno in samo tisto zamenja z barvo fasade. Kar zahteven stavek za Robertot, vendar mu ga je le uspelo sestaviti ... :OK:

Že danes zjutraj sem pričel z odštevanjem dni = še malo manj, kot tri cele dni do ... :?:?:?:?:?:?:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri včerajšnjem "igranju" s Canonom sem opazil, da se pri "nastavitvi ročno" na ekranu (?) izpiše kar nekaj nastavitev. Zanimal me je predvsem čas osvetlitve (?) v načinu "gibanje" in "pisalo" je 1/1000-ka, kar omogoča postenetke v "kar hitrem" gibanju ... :OK: , seveda če je dovolj svetlobe ... :blush:

SITNO: 002 ... :blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bo vreme zdržalo brez padavin ???

img0951.jpg

Radarska slika ni ravno obetajoča ...

radarska.jpg

:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko "rečem", da "smo bili na samem robu padavin". Da se zunaj res "nekaj dogaja" sem ugotovil šele po delujočih brisalcih na avtomobilih in šele nato bolj podrobno pogledal asfalt pred EvroSpinom ...

img0952.jpg

img0957.jpg

:OK::OK::OK:

img0956.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ker mi še vedno ni dano, da bi lahko počival (lenaril) brez dela), sem pravkar dokončal še eno "računico", zaenkrat še z neznanim rezultatom ... :blush::blush::blush:

6-fazer1.jpg

plus.jpg

nuemarof.jpg

vprasaji.jpg

enacaj.jpg

smreka.jpg

plus.jpg

ukc.jpg

enacaj.jpg

zpiz.jpg

enacaj.jpg

vprasaji.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Najsitnije broji Robeto" = 5 h in 2 min, če se bojo na ZPIZ-u ržali "urnika" ... Danes bom "samo zaslišan", "rezultat" pride čez kak teden po pošti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto bo danes šel na SPIZ v Novo Gorico "tak kot se šika", ker je prijazna uslužbenka na Mitral doo poskrbela za to, in pošiljki priložila še dve prijetni presenečanji ...

post-12027-0-95514300-1338976640_thumb.jpg

post-12027-0-71601400-1338976655_thumb.jpg

post-12027-0-63360500-1338976663_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

ZPIZ v Novi Gorice se je iz zgradbe brez dvigala :blush: preselil v zgradbo z dvigalom, ki je z "obisk" ZPIZ-a v tretjem nadstropju več kot potrebno predvsem za tiste, ki so na ... vozičku. "Na zaslišanju" so bili vsi trije zelooo prijazni, ????? pride po pošti čez "par" dni ...

img0966.jpg

Barvna kombinacija mi je bila zelo všeč ...

img0967.jpg

Tik pred odhodom odm doma, mi je "v zasedi" uspelo slikati vrabca (?) z mušico v kljunčku, verjetno namenjeno "otrokom" ... :OK:

img0961.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj v Novi Gorici me je eden izmed "članov komisije" (?) vprala če še zmerom kolesarim, ker je o tem prebral ... in najprej sem se ustrašil, da je mopedist in bere "tuki" ... Malo poznje mi je razložil, da je o tem bral v mojem izpolnjenem vprašalniku. Odgovoril sem mu, da sem s kolesarjenjem skoraj nehal zaradi strahu, ker sem lani padel s kolesom "iz neznanih razlogov". Svetoval mi je naj kolesarsto popolnoma opustim in naj "se posvetim" samo hoji, s pomočjo pohodnih palic. ZAKAJ ???

img0972.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi držim pesti za dober rezultat po pošti :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ker se lahko pri padcu s kolesom veliko bolj poškoduješ kakor pri pešačenju - torej zaradi lastne varnosti. Če že praviš, da je bil razlog za padec neznan se morda lahko kdaj ponovi - seveda upamo, da do tega nikoli ne pride in hkrati držimo pesti, da čim prej okrevaš!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

SLVR, v "isti smeri" razmišljam tudi sam, zato sem danes s pohodno palico v desni roki in flexom (?) v levi, z Bilijem "naredil" 3 kilometre, ker res ne morem biti cel dan na računalniku ali za mizo pri gradnji maket ... Tudi zdravniku na ZPIZ-u sem včeraj povedal, da veliko lažje kolesarim kot hodim, ker me med hojo kar precej boli "kita" (?) med kolenom in gležnjem na desni poškodovani nogi ... Zdravnik na Polikliniki mi je že kar pred precej časa povedal, da si tega "nisem nakuhal" sam, temveč je bilo "proizvod" sestavljanja in krpanja Robertota takoj po poškodbi ... :blush:

.)

post-12027-0-53111500-1339083842_thumb.jpg

post-12027-0-47955600-1339083852_thumb.jpg

post-12027-0-70152800-1339083863_thumb.jpg

post-12027-0-67012500-1339083917_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi držim pesti za dober rezultat po pošti :)

Irencko, na žalost bo rezultat verjetno dvorezen meč. Inv. ne moreš v pokoj "na lepe oči", kar pomeni, da ti res nekaj manjka, v mojem primeru predvsem spomin ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat sem že videl tega "ptička", vendar nikoli Canona pri roki. Ko sem svoji dragi povedal kakšnih vseh barv je mi je povedala, da je lišček ... Stric Google ... :OK:

liscek.jpg

... in še Roberto ob pravem času na pravem mestu s Canonom ... :010:010:010

img0987.jpg

img0988.jpg

img0989.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, takoj po zajtku, mi ni bilo treba čakati v zasedi, ker sem liščka že med zajtrkom opazil skozi okno ... :OK:

img0991.jpg

img0993.jpg

img0996.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrabček (?) na spodnji sliki, je pa zelooo verjetno letošnji in ga je "mama že napodila" iz gnezda ...

img0997.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še 1x sem se odpravil na mamin balkon, tokrat z Minolto, ker me je zanimalo če ima Minolta bolši "zum" kot Canon ampak mislim, da ima prav enakega ... Vrabca (vrabčevko ?) sem slikal "z zumom do konca" ...

08062012dop-007.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič čudnega, če je "vrabčji par" tako blizu "civilizacije", saj njun naraščaj še ni zapustil gnezda... Kdor čaka dočaka in tudi meni je uspelo in to kar z Minolto ... :OK::OK::OK:

08062012dop-001.jpg

08062012dop-002.jpg

08062012dop-005.jpg

Mama pravi, da se vrabci vsako leto vračajo v to gnezdo in da je nekoč našala enega "mladiča" (?) na tleh, ker je padel iz gnezda. Naj počiva v miru ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ima "Canonov malček" seštevek obeh zumov (optični + digitalni) celo boljši od istega "seštevka" Minolte. "Ta mičkani vrabčki" po "kosilu" verjetno pančkajo .) , gnezdo je pa še vedno na istem mestu in tudi slikal sem iz istega mesta kot z Minolto ...

img0999.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ShraniPikaSi za spodnjo sliko piše img1000 ... Kdaj sem naročil in kupil Canona ??? :blush:

Ali bo vreme danes vzdržalo, ker imava z mojo drago namen iti "na ranč", kjer bom mogoče jaz uporabil tako hoduljo, o kateri se jim na Soči verjetno še sanja ne ... .)

img1000.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi na Soči vedeli, da se da hodulja (hojca) ...

kojca.jpg

...z "maloprdelave" ...

img1001.jpg

... "predelati" v več stransko koristno "orodje" ...

img1002.jpg

img1003.jpg

img1004.jpg

img1005.jpg

img1006.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!