Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Robi...

Nocoj sem brala malo tvoje zapise in kaj naj rečem.... izjemen si... :closedeyes: Veš kje je zdaj tvoja lesena vrtnica? Na balkonu krasi mizico....

Ko boš imel čas, pojdi še kdaj fotografirat tiste sosedove konje ( najbrž so res poniji )... In še nekaj,bližina konj je zdravilna za ljudi...

Spomnim se, da je neka mamica svojega bolanega otroka skoraj vsak dan vozila k našim kobilam... Takrat se je baje otrok večkrat zasmejal...

Pa tudi meni so pomagale...Astra, Asambleja, Andora, Avena, Ajda, Ava, Arena, Anastazija.... vse so bile zdravilo za mojo dušo... in večkrat ujete v moj fotografski objektiv :wub:

Tako kot ovčarka Kala...

Robi le tako naprej, srečno kamorkoli greš, naj ti bo življenje le eno veliko potovanje v čim več lepih barvnih dni in pestrih odtenkov.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umetnica, življenje je bilo za Robertota "potovanje" pred 6. septembrom ..., ker je res izkoristil skoraj vsak trenutek, da se je kam peljal ... Sedaj sem brez vseh izpitov in še na kolo mi vsi odsvetujejo ...

Sosedini ("živinozdravnica", zaposlena na "kmetijskem" ministrstvu) poniji NISO poniji, temveč kar čistokrvni konji, oziroma kobile, ki jih vozi parit nekam na Dolenjsko zaradi rodovnika ... Obe "odrasli" kobili sta bolj temne "barve", grivo in rep pa imata zelooo svetle. Trenutno jih ne morem slikat, ker se verjetno pasejo nekje drugje, ker so skupaj z obema kozama, tukaj popasle že vse ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umetnica najbrž veš, da imajo tudi konjčki radi sladko in da jih lahko kar dobro "potolažiš" s kocko sladkorja, pri čemer je pri dajanju le te treba "postopati" (?) kako ??? :hmm: :surrender: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi po pravici povedano, sm jest konje vedno samo božala ali pa vrgla malo mrve, cukra v kockah kar na tla v štalo... hlev

Malo sm se vedno bala, da me bo ugriznu... še posebaj od takrat ko me je nekaj let nazaj tamau žrebiček nabasal z zadnjimi nogami v ramo :unsure:

Razlog je bil ta, da sem ga kot majhnega skoz po malem vsak dan butnila po ta zadnji... ker je potem vedno smešno odskočil :grrr

Bila pa je dobra šola....od takrat pustim konjske riti pr miru :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umetnica najbrž veš, da imajo tudi konjčki radi sladko in da jih lahko kar dobro "potolažiš" s kocko sladkorja, pri čemer je pri dajanju le te treba "postopati" (?) kako ??? :hmm: :surrender: .)

Robert, če se prav spomnim, ko sem bil še majhen smo pri hiši imeli konja. Kocko sladkorja sem mu dal na iztegnjeni dlani, tako, da je z ustnicami zagrabil sladkor.

Srečno in kar tako junaško naprej

Pozdrav

Toncek

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toncek ima prav :grupni: . Karkoli konju dajaš v "usta" (?) vedno na stegnjeni dlani, da z "ustnicami" pobere z nje, ker če mu to daš med prsti, te bo zelooo verjetno še ugriznil, vendar ne namenoma, ampak zaradi pobiranja "slaščice" med prsti ... :whistle:

Kako to še vedno vem = dolgoročni spomin, ker me je pred kakšnim 40 leti tako učil, že pokojni oče od mojega kolega, ki se je 6.9.2009 spomnil, da bi šli še v Postojno na kufe ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE bi imela "moja" Opel Mariva prtljažnik za prevoz bajsikla, bi danes zvečer Roberto šel malo bolj zgodaj spat (beri: malo bolj zgodaj "pojedel" kemijo), si naštelal (?) budilko za ob 4-ih in the early morning :OK: , "v miru" prespal celo noč, vstal ob 4-ih, pozajtrkoval, wc, se oblekel v kolesarsko opremo in "zajahal svoj baysikl" do Novigrada, kjer dopustuje njegova draga, ki bi ga v soboto lahko pripeljala nazaj domov, ČE x 999 ... :blush:

img2130.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se mi dogaja, da v svoj prispevek na Motosvetu prilepim čisto drugo stvar, iz objave na čisto drugem forumu, in ta forum sploh pravilno ne upošteva moj copy / paste ??? :blush::blush::blush:

img2130.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://goo.gl/maps/LG2YY

Tokrat mi je le uspelo, ker sem vmes resetiral (?) in ponovno vklopil računalnik, za katerega je naročena "nova baterija" ... :blush: Kaj naj še kupim za njega: 1.000.000 GB "akivnega" spomina (rama ???) ??? :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Controll panel / System piše: Intell Celeron M 1,4 GHz, 504 MB ram ... Z računalniškim razvojem sem bil kar precej "na tekočem", sedaj se nisem mogel spomniti niti enot (? - GHz ...) ... :blush:

Večerja !!! :OK: Zopet brez okusa ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Zakaj Roberto nič ne kolesari ???

2. Če je to razlog, da mi poštar nikakor ne prinese "pošto" iz ZPIZ-a, mu je večkrat oproščeno ...

Odgovor 1 + 2 = .) :blush:

img2188.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi danes "mister postman" .) Robertotu ni prinesel "čakajočega", vendarr Roberto misli, da se je vseeno pravilno odločil. da zjutraj okrog šeste ure ni "prisedel" svoji hčerki :inlove: in njenemu fantu :grupni: , ki sta se odpeljala proti Umagu, oziroma apartmaju v katerem smo bili lani in se bodo jutri enkrat po deseti uri vrnili nazaj domov ... Klima v avtu ... "obup", brez klime ... "dva obupa" ... .) :blush::blush:

post-12027-0-61901200-1344006722_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek je manjkala ena stopinja, danes, ko me je moja draga vprašal. če bi šel z njo na ranč pogledati, če je kaj zraslo v njeni odsotnosti, pa je bila ena stopinja čez "vsako normalo" ... :blush::blush::blush:

img2279.jpg

Verjetno kdo mislil, da taka temperatura ni nenormalna, ker sonce ves dan sije v termometer, toda to ne drži, ker je termometer s soncem obsijan (?) "samo" dobre pol ure, ko "vzide" izza strehe in "zaide" za grič ... v času od 16.15 do 16.45 ... :OK:

img2281.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, lahko tudi, da se ne spomnim, če sem na tem termometru že kdaj videl tako temperaturo, če sem v takem vremenu sploh bil doma ... :blush: :surrender: :?:cry: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, zdaj če sem jaz prav vse razumel ....

A ti si na ZPIZ poslal prošnjo, če ti dovolijo da greš na morje (v času bolniškega staleža) in so te ZAVRNILI?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi prav razumel. Iz Primorskega (? - Nova Gorica) ZPIZa so "moje papirje" poslali na republiškega (? - Ljubljana), kjer so jih "proučili", se strinjali z njihovim potrjenim predlogom (URL Soča), ga poslali nazaj v Novo Gorico, kjer morajo še določiti stopnjo moje "fizične okvare" in potem poštarju ne bo treba zvoniti niti dvakrat ... :friend2:

Kurent land = PTUJ ???

Morju sem se letos kar sam odpovedal. Prvič ker je odpadel Mali Lošinj in drugič ker je prevroče ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurent land = PTUJ ???

BRAVO!

Aha, sem mislil, da si moral čakat na dovoljenje za odhod na morje. Ker se spomnim, da si pisal da greš na morje (pred tem si dobil če se ne motim akku za notesnik) in se mi je čudno zdelo, da nisi na morju oz. da je žena tam ti pa ne .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Accu za čarunalnik + dovoljenje z odhod na morje + "žena" na morju = popolna časovna zmeda = poškodba "glave" ... :blush: :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri včerajšnji vremenski napovedi v osrednjem (?) dnevniku na SLO prvem TV programu je ???? napovedal, da bo danes temperatura "padla" (?) in res je "padla", za celih 11 stopinj, meni je pa v stanovanju še vedno too much hot ... :blush:

Kako spim v teh toplih dneh ??? Preden se odpravim v posteljo se seveda najprej oprham z mlačno vodo in poten še kakšni dve ali tri minute s popolnoma mrzlo vodo, da se shladim in se v postelji prav z užitkom pokrijem z rjuho, preberem še 10 - 20 strani knjige, ki jo berem in potem zaspim par sekund po tem, ko zaprem oči ... :grupni:

img2296.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je kostanj "na našem" dvorišču, kljub temu, da je od Idrijce oddaljen mogoče 10 metrov, toda "višje", že začel spreminjati barvo svojih listov, se mu glede na vremensko napoved prihodnjih dni, ne obeta nič dobrega = padavin ... :blush:

http://www.arso.gov.si/

post-12027-0-80923600-1344327019_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddaljenost od Idrijce bo kar držala, le tistega kostanja, ki je bil malo višje, že dooolgo časa ni več, ker ga je bilo treba posekati, da so se lahko zgradile stopnice k Idrijci, za lažji dostop ribičev, ki naj bi po ribolovu še kaj popili in prigriznili v gostilni, "pod našim balkonom", oziroma v kletnih prostorih "naše" hiše ... :blush:

img2302.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komaj mi je uspelo "malo pobegniti" na drugo stran (?) te kategorije (?), že moram nazaj "pod sam vrh", ker mi tako "ukazuje" ZPIZ Nova Gorica, ki mi je danes poslal kar dve priporočeni pošti s popolnoma enako vsebino ... Pripete slike naj "govorijo" namesto Robertota ... :inlove:

:inlove:

6-fazer1.jpg

:inlove:

dolomiti-26-279-08-139.jpg

:inlove:

nuemarof.jpg

:surrender:

slika1037.jpg

:blush:

img199.jpg

img200.jpg

:blush:

... Po istem zakonu se invalidnost deli na tri kategorije, in sicer na:

  • I. kategorijo, v katero so razvrščeni zavarovanci, ki niso več zmožni opravljati organiziranega pridobitnega dela ali če je pri njih podana poklicna invalidnost, nimajo pa več preostale delovne zmožnosti;

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!