Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Ko se peljete iz Idrije proti Spodnji Idriji, se v Mokraški vasi (nekoč na Marofu) peljete mimo HE Marof ... :OK:

img2495.jpg

img2495.jpg

... in kadar voda ne teče izpod elektrarne, temveč po obtoku (? - po Idrijsko "ablauvfu"), takrat HE Marof ne proizvaja električne energije ... :blush: Kako bojo dirkači v tekem primeru lahko polnili svoje elektro moped GP "škatle" ... .)

img2493.jpg

img2494.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se peljete iz Idrije proti Spodnji Idriji, se v Mokraški vasi (nekoč na Marofu) peljete mimo HE Marof ... :OK:

img2495.jpg

img2496.jpg

img2495.jpg

... in kadar voda ne teče izpod elektrarne, temveč po obtoku (? - po Idrijsko "ablauvfu"), takrat HE Marof ne proizvaja električne energije ... :blush: Kako bojo dirkači v tekem primeru lahko polnili svoje elektro moped GP "škatle" ... .)

img2493.jpg

img2494.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda je bil Vojko izdan, zato ima ob cesti v Idrijsko Belo spominsko ploščo, ki si jo verjetno ni "prislužil" s tem, temveč ker je "malo drugače mislil", kot politika ... :blush:

img2497.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pošiljajo mi samo reklamnih brošur (?) amak tudi maile ...

Od: Edelweiss Bike Travel

BOOK YOUR 2013 EDELWEISS TOUR UNTIL AUG 31st, 2012 AND GET 2012 PRICING GUARANTEED!

:OK::blush::OK::blush::OK::blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V "teh toplejših dneh" se že kar nekaj časa, brez budilke, prebujam že pred sedmo uro zjutraj in po jutranji higieni in "vratni telovadbi" greva s kužkom Bilom na sprehod & WC, v "dolžini" 3 km in trajanju skoraj celo uro. Danes sem pričakoval, da bo kateri od "mašinistov" "centralo" že priklopil nazaj na el. omrežje, zato sem s sabo vzel tudi Canona, vendar "svojega dolga" za katerega sem s sabo vzel Canona nisem mogel izpolniniti, ker "centrala" še vedno ne obratuje.

Slikal sem pa nekaj drugega, kar sem tudi že opazil prej, vendar pozabil slikat. H2O ali el. energ. do Lomarja, ali kaj drugega ???

img2510.jpg

img2511.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem sem slikal...

img2512.jpg

... za kar sem najprej mislil, da se imenuje Vodil vrh, vendar me je "idrijska specialka" poučila da to ni res ...,

img2513.jpg

..., ker je slika v mojem "športnem" albumu, Vodil vrh postavila na svoje pravo mesto, ........................... , pred skoraj dvajsetimi leti ... :blush:

img2515.jpg

img2516.jpg

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerkovni vrh sva z Bilom "obiskala" kar nekajkrat, nazaj domov sva se pa vračala v "smeri jug" mimo PB :blush: in "mesta", "v smeri" sever pa mimo pokopališča, "skozi" Sp. Idrijo ...

Še nekaj sem se spomnil. Pri Lomarju sem se vedno bal, če je slučajno njihov pes (mešanica" nemškega ovčarja") izven svojega pesjaka (?), ker bi sigurno napadel mojega Bila ali morda tudi mene, ker se je v svojem pesjaku, ko sva šla z Bilom mimo, vedno "drl za vse potrgat" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je moja veeelika želja, da bi z Bilom še kdaj "obiskala" Cerkovni vrh, toda s "totim koljenom" to ne bo šlo, ker mi je že teh jutranjih 3 km dooovolj, ker me koleno začne boleti. Seveda upam, da mi bo ????? "konzilij" (?) odobril kolensko protezo, vendar tudi ta ni "od danes do jutri" ... Še eno okrevanje, kljub temu, da "tisto od" 6. 9.2009 še ni končano ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Soče sem dobil dva odgovora na moje poslane maile, dopusti ...

1. Psihologinja "z moje ocene delovne sposobnosti":

Pozdravjeni;

hvala za sporočilo. Očitno so na Zpiz naš predlog upoštevali.

Verjamem, da težko sprejmete dokončnost vendar vam bo gotovo lažje živeti brez dodatnih skrbi in obremenitev. Ker imate veliko interesov, energije, dobrih ljudi ob sebi in ker živite v lepem, zelenem okolju, vam ne bo težko osmisliti dneve in mesece in leta.......vse dobro vam želim.......

pozdrav ...

2. "Moj zdravnik":

Spoštovani g. RobiRoberto, .)

za vaše obvestilo se zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,

dr. xxx yyy

as. mag. xxx yyy, dr. med

Oddelek za rehabilitacijo po poškodbi možganov in MS

Univerzitetni rehabilitacijski inštitut "Soča"

Linhartova 51, Ljubljana

:grupni:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se je z včerajšnjim dnem v Idrijski Beli zaključila kopalna sezona, mogoče bo le še kakšen "vročekrvnež" še zaplaval. Jaz bi včerajšnji dan lahko še bolje izkoristil samo na dva načina:

1. "Po celini" do Splita, ob obali nazaj in v Zadru vmesna pavza s kopanjem ... :OK:

2. Vožnja z mopedom v Colfosco v Dolomitih in kavica pri Gabrielli in Alfredu v Garni ** Reutlingen http://www.garni-reutlingen.com/dobrodosli.html :OK:

Včeraj zvečer mi ni bilo treba vzeti tablete zaradi bolečin v glavi, ker je večerja opravila svoje dobro delo ... :OK:

Danes sem "spanje potegnil" kar do 7.30 ure in draga mi je svetovala, naj danes ne poeljem Bila na sprehod, ker je "proti severu vse črno" in res je čez slabih deset minut "zapihal orkanski veter" :OK: in tudi pričelo deževati ... :blush:

img2529.jpg

Tudi satelitska slika oblačnosti ...

satelit-ir.jpg

... in radarska slika padavin ...

radar.gif

... mi nista "vlivala dobrega upanja". Padavine so trajal dobre pol ure, vendar so se tudi po pol ure, zopet ponovile ... :blush:

img2530.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ne duha, ne sluha" (?) o kakšnem "prijepodnevnom nevremnu" ... .) ..., zato bom, "ko bo sonce šlo za grič", zajahal svoj bajsikl in se odpeljal k Sam svoj mojster, pogledat kakšen sprej (barvo) imajo za mojo Corvette ...

img2541.jpg

Temeljna siva "je že gor" ... :OK:

img2538.jpg

img2539.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem čakal da bo "sonce šlo za grič", ampak sem se kar po "glavni" cesti, ki je skoraj vsa "v senci", odpeljal v "Sam svoj mojster", kupil oranžen "sprej" in se vrnil domov ... popolnoma prepoten ... Zakaj ??? :blush:

2012-08-23-172945.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnje jutro je bilo "zadovoljivo", zato mi moja draga ni odsvetovala sprehoda & WC s flokijem Bilom ,,, :OK:

2012-08-24-081349.jpg

Že "v mojem prejšnjem življenju" me je bilo med kolesarjenjem od kopališča v Beli naprej proti klavžam skoraj zmeraj vsaj malo strah (NEprodukt "depress mode"), če se slučajno "pogledava iz oči v oči" s stricem brundabunda ... :blush: Kaj bi v takem primeru naredil pred 6.9.2009 se res ne spomnim, sedaj bi ga pa verjetno slikal, vsaj s Samsungom, če Canona ne bi imel pri sebi in nekaj "podobnega" se mi je zgodilo danes, na jutranjem sprehod z Bilom ... Ne vem komu se lahko zahvalim, da sva oba s "pošastjo" nadaljevala svojo pot brez kakšnega neljubega dogodka ... :OK:

2012-08-24-080515.jpg

2012-08-24-080529.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Colfosco v Dolomitih in kavica pri Gabrielli in Alfredu v Garni ** Reutlingen

Če se prav spomnim je on Andreas. Oba sta zelo prijazna ... ona pa sploh, saj pa je iz mojega mesta doma! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je res Andreas ... :blush:

Iz tvojega mesta, ???????, "žamejška šlovenka" ???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je res Andreas ... :blush:

Iz tvojega mesta, ???????, "žamejška šlovenka" ???????

Zdaj ne vem točno ali je Gabriela rojena na Ptuju ali je pa njena mama iz Ptuja. Spomnim se, da smo debatirali z njima pozno v noč.

Saj ni važno .... prijazna sta in lepo je pri njih in prav paše, ko lahko v slovenščini kaj poveš!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost, too much for Roberto ... :blush:

Vročina popušča, in ker bo menda v nedeljo "kar ornh" popustila, bo jutri v Beli verjetno zadnji kopalni dan, za "vse normalne" ... :OK:

img2550.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutranji sliki sem slikal "z mujotom Samsungom" in slike prav nič ne zaostajata z Canonovimi ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Ne bom pisal v temo o prebranih knjigah, ker je bolj pomembno to, da sem po 6.9.2009 prvič prebral celo knjigo, seveda kakor včasih, zvečer "za lahko noč", od 10 do 20 strani v enem večeru, kolikor mi je dopuščala moja koncentracija. Istamknjiga bi morala biti "nekje v hiši", ker se mi zdi, da sem jo dobil v enem od "višjih razredov OŠ" za darilo, vendar se njene vsebine nisem spomnil prav nič, kljub temu, da je sigurno nisem prebral samo enkrat in tudi sedaj ni bila njena kratka obnova neuspelo dejanje ... :blush:

Naslednja knjiga bo Motorajderjeva ?????, samo poiskati jo moram, kam sem jo založil ??? Nazadnje sem jo verjetno bral na Soči in potem nič več ... :blush:

post-12027-0-52350900-1345880397.jpg

post-12027-0-15958600-1345880432_thumb.jpg

post-12027-0-40923700-1345880442_thumb.jpg

post-12027-0-21293900-1345880452_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliki cirkus od Pierra Clostermana sem kot otrok požiral , prebral sem jo vsaj 5x ... :grim , dobra knjiga in tudi jaz sem svoje čase zlepil skupaj kakšen modelček , kaj češ , hotel sem biti pilot , pa iz tega ni bilo nič ... :grrr

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Roberto je v osnovni šoli hotel biti pilot, toda odsvetovali so mu, ker ga je pri približno petih letih "zbil" hrošč, tako da mu je Roberto z glavo v blatniku naredil kar v redu vdolbino = prvi hud pretres možganov ... :blush:

Vročina bo popustila ... Takoj po prenosu kvalifikacij moped.gp ...

img2557.jpg

... in še dobro uro kasneje ... :blush:

img2567.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nekdo od tuki" :OK: mi je na moj mail s poslano sliko "mujota" Samsung odgovoril, da sem si kupil novo igračko ... :OK:

Za "grobo obdelavo" slikane slike ne rabim posebnega programa (Gimp 2), ker jo lahko "vrtim" kar s pomočjo prsta v dotiku z zaslonom ... :OK:

img2568.jpg

img2569.jpg

img2570.jpg

img2571.jpg

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes "sva z Bilom", na jutranjem sprehodu, lahko "naredila" samo eno "sliko" ...

2012-08-26-081438.jpg

... ker mi ni bilo do tega, da bi se Samsung zmočil ... :blush:

2012-08-26-091013.jpg

Domov sva se sicer vrnila oba "mokra" = Roberto pod tuš, Bil pod njegovo brisačo, toda "glavnini" sva se le izognila = "orkanski veter" + strele + grmenje, sva že "oba posušena" opazovala le skozi okno ... :OK:

Novi trije km do ..................... kolenske proteze ???

Do začetka prenosa "moped Gp" je še dobra ura :OK: in še malo več kot 24 ur do ?????????????????????????????' :blush::hmm::yea2::?

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!