Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Ker do Idrijske Bele ni potrebno nobeno "pešačenje", današnje stanje "števca" čisto realno pokaže, koliko zmore Roberto s svojim hardware-jem in software-jem skupaj. Glede na vse "železje" v moji stegnenici in kolenu, niti ni tako slabo ... :hmm:

img2739.jpg

img2740.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med današnjim kolesarjenjem proti Beli in tudi nazaj grede, ker je cesta večinoma v senci + "hlad" bližine Idrijce, sem si zaželel kolesarskegi "kombinezon" (?) z dolgimi hlačnicami in seveda tudi rokavi ... "Brrrrrrrr" ... :blush: or :OK: the questinon is now ??? :blush::yea2:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Papir" mi je uspelo najti. Na njem piše: "Izvedensko mnenje , da je pri zavarovancu nastala 80 % telesna okvara (verjetno vključuje tudi "vsebino" glave", ker so mi na Triglavu določili 20 % telesne in 60 % ??? v zvezi s spominom), to je telesna okvara 3. stopnje in je posledica poškodbe izven dela" = 58,02 € mesečno + pokojnina, za katero nisem prejel še nobenega obvestila (?) ... :blush:

Invalidnina se izplačuje od 23.12.2011 dalje in nekaj več kot 450 € sem že dobil povrnjeno v gotovini ... :blush: :surrender: :?

U pol sem jo jaz še dobro odnesu-verjetn-niso me še ocenili.Pa dost malo dobiš 58eu...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med včerajšnjim večernim branje Miranove knjige :grupni: , na katero sem "po lanski Soči" popolnoma pozabil :blush: in jo sedaj zopet berem :010 se mi je "pogled ustavil" na "portretu" (?) inkovske potomke (?) in zaželel sem si "portretirat" tudi jaz. Koga drugega kot mojega flokija Bila, ki je pri prvem poizkusu, ko sem od njega še pričakoval nemogoče, takoj ko sem mu snel ovratnico in pas, "odpeketal prosto po Bilu", tako da sem ga po približno pol ure, ki jo je porabil za to, da se mi je končno le približal toliko, da sem ga lahko zopet "priklenil" :blush: , moral "portretirati" kar "priklenjenega" ... :blush:

2012-09-08-082016.jpg

2012-09-08-082037.jpg

2012-09-08-081941.jpg

Slikano z "mujotom" Samsungom ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam samo en "zimski" kolesarsko komplet in ker moram obrabiti koleno kolikor se le da, bom poizkusil kolesarsko "sezono" podaljšati dokler se bo dalo in ker je treba tudi "zimski" komplet večkrat oprati, bom v četrtek šel v sosednji Hofer pogledati kaj imajo zame. Quaility verjetno by Hofer, toda če me v njem ne bo zeblo bo za Robertota prva liga ... :OK:

img2741.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da sem danes "spravil na kup" želenih 30 km, sem "v Podrateji" zavil še na desno in naredil še dobra 2 km (v obe smeri) po Zali in ker med vožnjo s kolesom vedno razmišljam kaj bi v tistem trenutku napisal, sem takrat, ko sem slikal spodnjo sliko razmišljal o tem, da ne boste mogli nikoli vedeti, kako je Roberto reees užival med vožnjo z mopedom, še posebej "po domači Zali" ... :cry:

img2750.jpg

:cry:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jesenski čas je bil za Robertota na mopedu najlepši ... :OK: Če se mi ne bi zgodilo, kar se mi je, bi danes zvečer mojo drago prosil, naj jutri skuha (če ga ne bi jaz) kosilo malo prej, da bi se lahko po njem, "zapeljal v Izolo na kofy", "čez Kras" ... :cry:

http://goo.gl/maps/V6D9D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km sem prevozil in od kdaj ????? , z mojimi mopedi od XT-jke naprej ????????????? XT sem kupil eno leto za nakupom XJR mojega zavarovalničarja, ki jo ima še vedno, tako da "časovno izhodišče" ne bo ostalo neznanka, kilometri pa kar verjetno ... :blush: XT sem kupil nekje na Štejerskem, od umetnika slikarja ... :OK:

xt.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer je bila kupljena na Gorenjskem, s pomočjo Googlovega zemljevida verjetno v Žirovnici. Tega se še vedno spomnim, da jo je njen prejšnji lastnik kupil od "sorodnika" (???) iz Italije ... Kakorkoli, z njo nisem imel nobenih težav, razen ... :blush:

6-fazer1.jpg

Za Fazer sem "na ta velikem računalniku" našel Excelov "filet" .) s pomočjo katerega sem izračunal, da sem z njo v dveh sezonah in pol prevozil 30.825 km ... :inlove:

fservisi.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste kaj opazili na zgornjih treh slikah ??? Že XT-jka je bila "potovalno usmerjena", da o naslednjih dveh "ne govorimo", toda vseeno sem že peti dan v pokoju ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem že med jutranjim "wc sprehodom" z Bilom čutil kar precejšnjo bolečino v desnem kolku, blokado sem dobil v levega. Naslednji mesec imam na Polikliniki zopet pregled ... :blush:

Vseeno sem si rekel, poizkusiti ni greh", saj se lahko vrnem nazaj domov, še preden prikolesarim v Idrijo. Desni kolk na bajsiklu b.p. ... :OK: Ker sem tudi danes obračal pedala precej zmerno, sem po vrnitvi iz Bele v Podrateji, namesto v levo zavil v desno, da bralcem te teme dokažem, da ime ceste med Podratejo in Godovičem ni "zraslo na trti", temveč ga je prevzelo od "potoka" (?) ... :OK:

img2768.jpg

img2772.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: :oops: :oops: Registracija je bila Italija in upam, da rešilec ni odpeljal že prej, preden sem jaz prikolesaril na "mesto dogajanja" ... :surrender:

img2766.jpg

Ovinek je "kar normalen" ...

img2773.jpg

... sledi (?) na asfaltu malo manj ???

img2774.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtovleka (?) PaBU = "Palanc Buni" = Polanc Bojan, pred kar precej leti tudi motorist = Robertotov "dolgoročni" spomin ... :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na 51 Umetnic :friend1: sem se med današnjim "bicikliranjem" .) spomnil .. :yea1:

img2730.jpg

img2731.jpg

Tudi na 51 Umetnic :friend1: sem se med današnjim "bicikliranjem" .) spomnil .. :yea1:

img2730.jpg

img2731.jpg

Robi....danes malo brskam po tvoji temi......in tale prizor je bil v mojem življenju včasih skoraj 30 let vsak dan....

.....Tajila bi, če ne bi priznala, da me je kar stisnilo pri srcu..... Hvala ti...

....Čakam dan, ko bom frej in se bom lahko iz Maribora vrnila na obisk k domačim v Komendo, pogledat naše domače kobile in žrebičko Astro, zdaj je že itak ornk kobila...

Le tako naprej Robi, saj veš kako ponosna sem nate :friend2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA UMETNICA ... :grupni:

Danes sem svoji kilometrski "zbirki" dodal skoraj 33 km ...

img2776.jpg

... s povprečno hitrostjo ... :grupni:

img2777.jpg

... in z največjo, dosežno med vračanjem po Zali, brez da bi pritisnil na pedala ... :grupni:

img2778.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden sem pri večernem branju Miranove knjige :grupni: "dosegel tudi svojevrsten rekord by Roberto" = uspelo mi je zdržati in prebrati 32 strani, od katerih se seveda ne spomin skoraj nič ... :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: in če bi mi kdo po končanem branju rekel, naj napišem ali povem kratko obnovo (?) bi se naraje "zakopal v pesek" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA :grupni:

1/2 narava in 1/2 moja draga, ki je med večerjo zagledala gamsa (???????), ki se mu je kmalu pridružil še eden in to na zahodni strani doline (Idrija - Spodnja Idrija) kjer so ponavadi srne ... ??? :hmm:

Slika je seveda pretemna, ker mi manjka nastavitev časa osvetlitve na recimo tridesetinko sekunde kakor je to Roberto znal včasih :blush: , seveda tudi na drugem fotoaparatu, NE "trotlzihr" ... .)

Kaj bom še počel danes ??? TV + kornet, ki sem si ga zaslužil ... :OK:

img2779.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA :OK:

> Slika je seveda pretemna, ker mi manjka nastavitev časa osvetlitve <

Če sem znal sliko dodatno osvetliti v "angleškem" Corel Photo Pain, se verjetno da to narediti tudi v slovenskem Gimp 2, samo spomniti se je treba, da se tudi o da narediti: Barve / Svetlost - kontrast / drsnik v levo ali v desno ... :OK:

img2779-2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Bilu nisem dal možnosti, da bi "občutil svobodo", zato mi je "poziral" tako kot je treba ... :OK:

2012-09-10-075231.jpg

2012-09-10-075424.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jesen je čas nabiranja gob. Za dežnikarice sem imel nekje med "idrijskimi" Gorami (Gore) in Dolami (Dole) "svoj plac", kjer sva jih z mojo drago vsako leto nabrala še za v zmrzovalno skrinjo, dokler ........................ niso tam začeli pasti krav ... :blush:

Dežnikarice na sliki nisem nabral (?) jaz, ker je "višinska", prispela iz Vojskega (Vojsko) by my sister in slikana danes by Roberto na balkonu, v flaši od donata ... O:-)

Kaj bom počel popoldne ??? Že v sredo se mi zdi, da je napovedan dež, zato verjetno Fežnar + :kava:

2012-09-10-084623.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater, tele teme pa sploh nisem videl.

RobiRoberto ti si en kerlc. To je to!

Brez spletnega slovarja "ne bi šlo" s spletnim slovarjem "je šlo" ... :OK:

kêrlc -a m (ȇ) pog., ekspr. postaven, sposoben moški: to ti je kerlc

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Danes sem že dopoldne šel s kolesom na pošto po priporočeno "pismo" v katerem je piše, da je nas 7 (tudi dva "flokija" in dve "kornjči") končno postalo "pravnomočni" (?) lastnik stanovanja, v katerem z mojo drago živiva že približno 30 let ... Seveda sem jaz to hotel urediti že zdavnaj, toda nekomu v tej hiši to res ni bilo všeč in mu seveda še vedno ni ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!