Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Keiko, preden sem prebral tvoj odgovor, sem ti v privatnem sporočilu napisal: ... :blush:

Keiko,

zakaj se mi ob branju in gledanju slik s tvojih "dnevnih potovanj" "rosijo oči" ... Tega si verjetno še z avtom ne bom mogel več privoščiti ... Ko bi ti vedela, kako je Roberto užival v vožnji s čemerkoli, tudi z viličarjem v službi ...

PL Roberto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 12-ih, ko je pričetek moped gp VN Aragonije je še celi 2 uri in prav takoj se moram spomniti, kaj bom ta čas počel, ker sem si današnje dopoldne "podaljšal" s tem, da z Bilom nisva šla na jutranji wc / sprehod, ker mora tudi Roberto vsaj kdaj odpočiti svojo desno nogo ...

Zakaj o sebi vedno pišem "v tretji osebi" (?) = zato, ker je RobiRobertota Robi zapustil 6. 9. ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keiko in ostali novi internetni prijatelji, imam samo še vas, ker so vsi prejšnji pozabili name in po že skoraj treh letih jim res ne bi bilo treba biti več nerodno ... :blush:

Sodelavka iz službe, katere mobi številko sem še našel v svojem imeniku, mi je na moje sms sporočilo, da sem upokojen odgovorila, da me bojo pogrešali predvsem na viličarju, ker sem kljub temu, da sem bil "šef", imel vse tako "pošlihtano" kakor ni imel še nihče pred mano in verjetno tudi nikdar več nihče ne bo imel ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keiko, ko sta bili že v Karlobagu bi lahko podaljšali še do Zadra, kjer bo ob zvoku morskih piščali ("orgel" ???) domov napisal sms sporočilo, da bosta "danes" malo pozni ... .)

Kaj je "prej" Karlobag ali Zadar, sem moral najprej pogledati v Googlove zemljevide ... :blush:

Zadar 18.10.2008 ... :blush:

post-12027-0-84935400-1348995302_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj "bomo "pri Robertotu"" danes imeli za kosilo ??? Nisem jih nabral sam, temveč jih je "v Ledinah" včeraj nabrala in "domov" prinesla moja sestra in zopet bom okusil samo slano, ker prav nič ne kaže, da se bo moj okus še kdaj vrnil ... :blush:

Moja sestra, ki je "blizu vladi", mi je včeraj popoldne rekla, naj rajši gledam prenos moped gp (kvalifikcije) kot kolesarsko dirko v Idriji, ker je zaradi varčevanja vprašanje, koliko časa bom (o) dirke še lahko gledali ............. v slovenskem jeziku ..............., na kar sem ji odgovoril, da bom tudi danes (včeraj) predvsem gleadal in zraven tudi slišal spremljajoči komentar v nemškem jeziku (Sport1), na Eurosprtu (2 ?) pa celo v Angleščini, katere še nisem čisto pozabil ...

post-12027-0-24653300-1348996869_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi - lepo da se spomniš na nas na tak način - lepa rožca je! :yes:

Kaj je rožica in kaj je cvet ??? Nekaj raste "iz zemlje", nekaj "na drevesu" ??? Mislil sem, da je na prejšnji sliki cvet (?) bršljana (by my dother) ali slaka (by moja draga), vendar sem ob ponovnem "videnju" (?) videl, da cveti (?) "kar celo drevo" in to zadnjega septembrskega dne ... :?

img2949.jpg

img2950.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Regradova (?) rožica mi "ne zveni" najbolj OK, dosti bolje je slišati regradov (?) cvet ... seveda by Roberto za vse moje prijateljice, ker ti taka nesreča "odpelje" prejšnje in "pripelje" nove ... :grupni:

img2952.jpg

img2951.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim so "mašinisti v centrali" imeli "na ušesih" protihrupne slušalke (?) in zvok na Robertotovem kratkem posnetku by Canon :OK: mu je še vedno znan, saj ga posluša že 50 let ...

Sedaj pa je že zadnji čas, da ugotovim, kaj je Gaber danes zopet izumil ... .) Vendar njega še vedno veliko raje vidim, kakor Lorenza ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomin "mi pravi", da sem nekje med Branikom in Štanjelom (by Google Maps) "nekega lepega jesenskega dneva" slikal (ob cesti) že obrano trto v jesenskih barvah, toda slike mi ni uspelo najti niti v vtisih z dnevnih voženj (do 2.006) niti v mapi Roberto-multimedia / Moje slike "na ta velikem računalniku", kjer pa sem našel dokaz, da tudi zgodnja pomladanska temperatura Roberota ni ovirala, da se ne bi peljal čez ????? ????? na ?????? ... .)

pict6253.jpg

pict6250.jpg

pict6252.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keiko, ko sta bili že v Karlobagu bi lahko podaljšali še do Zadra, kjer bo ob zvoku morskih piščali ("orgel" ???) domov napisal sms sporočilo, da bosta "danes" malo pozni ... .)

Kaj je "prej" Karlobag ali Zadar, sem moral najprej pogledati v Googlove zemljevide ... :blush:

Ker sva bili že tako dokaj pozni in nisva hotli potem noret nazaj. Malo daljša varianta lahko ostane tudi za naslednje poletje oz. daljše dneve :)

Sicer pa - "rožca" sem napisala tako - bolj po domače .) Ne znam dobro opisat razlike med rožo ( ression=zs%3D67220'>http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?name=ssbsj&tch=14&expression=zs%3D67220 ) in cvetom, razen tega da ima cvet (http://sl.wikipedia.org/wiki/Cvet) "omejen rok trajanja" in da ima roža lahko več cvetov - mogoče je tu gor kdo, ki bo znal bolje pojasnit razliko.

Spomin "mi pravi", da sem nekje med Branikom in Štanjelom (by Google Maps) "nekega lepega jesenskega dneva" slikal (ob cesti) že obrano trto v jesenskih barvah, toda slike mi ni uspelo najti niti v vtisih z dnevnih voženj (do 2.006) niti v mapi Roberto-multimedia / Moje slike "na ta velikem računalniku", kjer pa sem našel dokaz, da tudi zgodnja pomladanska temperatura Roberota ni ovirala, da se ne bi peljal čez ????? ????? na ?????? ... .)

Ta zadnja fotka me spominja na enega izmed ovinkov od Gerovega proti hrvaško-slovenski meji.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja takratna vožnja je potekala: Idrija - Kalce -Cerknica - Stari trg pri Ložu - Prezid - Čabar - Gerovo - Delnice - Lokve - Grobnik ... zopet s pomočjo Google Maps ... :blush:

Čavle ??? Zelooo znano, toda "ne vem kam bi jo dal" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako "so pripotovali" vsi trije moji mopedi domov, "pod ritjo" by Roberto ... :yes:

Yamaha XT 600

http://goo.gl/maps/uyF7n

Yamaha 900 Diversion

http://goo.gl/maps/2Qmr5

Yamaha Fazer 1.000

http://goo.gl/maps/M4AZZ

"Kdo od tuki", velja za vse tri mopede, seveda za vsakega posebej .?.?.?

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se mi TV-ja še ne gleda, sem si v Googlovem zemljevidu :OK: "pričaral" :blush: kako sem si v (ob ???) nedeljah privoščil :kava: v Izoli ... :OK:

Iz Idrije najprej v Ajdovščino ..............................

http://goo.gl/maps/kAt73

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič čudnega, da je Roberto tak "figter", saj ima že kar nekaj časa dober vzor ("stric Edi") ... :grupni:

edwards.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ježek Robertino ...

img2957.jpg

... si je nabral že dovolj zimskih zalog ... :OK:

img2959.jpg

... tako da si mora sedaj poiskati samo še en dovolj velik brlog (?) ... :OK:

img2958.jpg

Danes popoldne ??? Nekaj sem včeraj v Beli pozabil slikati, oziroma nisem slikal zaradi prisotnega delavca, zato ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Re: ??????? = ODPRAVNINA = ???????

Odpravnina ob upokojitvi

Delavcu ob upokojitvi pripada odpravnina ne glede na to, na kakšen način se upokojuje (starostna, invalidska upokojitev). Prav tako ni pomembno, koliko časa je bil zaposlen pri zadnjem delodajalcu – bistveno je, da mu pogodba o zaposlitvi preneha zaradi upokojitve.

Višina odpravnine je določena v višini dveh povprečnih mesečnih plač v RS za pretekle tri mesece oz. v višini dveh povprečnih mesečnih plač delavca za pretekle tri mesece, če je to za delavca ugodneje. Kolektivna pogodba lahko določa višjo odpravnino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi danes sem bil z bajsiklom v Beli, kjer me je od Pr' Lajštu do mojega novega obračališča "malo pralo", zato tudi nisem nič slikal, kar pa sem nadomestil takoj ko sem prišel domov + radarska slika padavin = "na samem robu" ...

Ker sem ob vrnitvi "naredil šem častni krog skozi center", je "števec" danes pokazal 27 km na poti do ????????????????'

img2971.jpg

radar.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Googlov zemljevid mi je tudi brez upoštevanja "častnega kroga" odvzel "one and the half" (?) km ... ???

http://goo.gl/maps/aohqA

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že večkrat sem hotel napisati in seveda vedno pozabil :blush: , zato sem danes naredil sliko prav s tem namenom. Verjetno edini znak za ovinek v desno je moj orijentir (?) za Vojkovo spominsko ploščo in kmalu za njo še za plezalni center Strug, ki sta na vsej cesti od "jezu pr' Kobil" do pr' Fežnarju tudi edini dve "točki", pri katerih vem kje sem, kljub temu, da se s kolesom vozim v Belo že od osnovne šole in če bi me kjerkoli "na cesto spustili s helikopterjem", razen na teh dveh mestih ne bi vedel kje sem. Tudi med sedanjim kolesarjenjem mi samo "števec približno pove kje sem" in če ne pogledam na njega niti približno ne vem, koliko še manjka, recimo do Fežnarja ... Res si nikoli nisem niti predstavljal, da ti spomin lahko toliko "nagaja" ... :blush::blush::blush:

img2973.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem klical "na avtomatski odzivnik" (?) ZPIZa in odgovori so bili, da je "povsod že vse zaklučeno", nakazila, razen invalidnine, pa še vedno NI ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HIDRIIN krog 6. septembra 2.009 ... Pred "štartom" ...

hidrion-krog-1.jpg

Po končanem "krogu" smo si trije zaželeli še kofy na ????? bencinske servisu v Postojni in ker se mi je zgodilo dobra dva km "naprej" iz Hotedršice je bilo tisti dan skupaj 255 km, kar je približno 1/4 moje vožnje do Splita in nazaj domov, ki sem jo opravil brez kakršnihkoli težav ... :OK::blush:

hidrion-krog-2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vcerajsnji voznji zakljucil, da asfalt ni vec to, kerga se spomnim ne dolgo nazaj

?????????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komu naj Roberto verjame ??? Satelitski sliki oblačnosti, kateri bi bilo verjetno treba malo očistiti "objektiv"na satelitu, ali svojemu pogledu skozi okno, upoštevajoč, da oba vidna živca potekata takoj za tistima dvema za okus in vonj, ki mi oba ne služita dobro ... :blush:

satelit-ir.jpg

Mogoče še vedno "jutranja" megla ???

img2984.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi ovinek Idrijske Zale (Idrija - Godovič) sem imel vedno "rajši" kot zadnjega (Godovič - Idrija = isti ovinek), ker sem se ob vstopu v njega iz smeri Godovič, vedno bal, "kaj pa če kdo ravno sedaj zavija na "mojo cesto"" iz smeri Idrijske Bele ...

img2990.jpg

img2991.jpg

Že včeraj sem čutil bolečine v grlu, danes jih še bolj = vsa kolesarska oprema je šla v pranje ... :OK:

Jutri me čaka neljubi dogodek, obisk "tasta" v KC, na intenzivni negi ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!