Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Če primerjam moje desno koleno, med seboj z včerajšnjimi prehojenimi 3 km in danes prekolesarjenimi 16 km, je kolo za moje koleno absolutni (?) zmagovalec :OK: , zato bi ga uporabljal tudi "za premike" po stanovanju, česar mi pa moja draga sigurno ne bi dovolila, zato rabim nasvet, kaj naj kupim ??? :OK: :notworthy: .) .) .)

monokolo1.jpg

monokolo2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je poštar prinesel priporočeno pošto iz ZPIZ-a Nova Gorica in seveda sem mislil, da je glede moje pokojnine končno le rešeno, toda bilo je samo vabilo, še ta mesec, v novo Gorico na oceno "potrebe za pomoč pri strežbi" ... :blush:

Če bi vedel, da bo vse to tako dooolgo trajalo, "rajši ne bi padel z mopedom" .... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar precej časa je že od tega, ko sem objavil sliko divjega kostanja, z že porjavelimi listi na "našem" dvorišču in že tedaj sem razmišljal o tem, če bo tudi letos ponovno ozelenel, česar še nisem pozabil, da se je že dogajalo in danes sem zagledal in tudi takoj slikal ... :OK:

img3356.jpg

img3358.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bil priden, mi je poštar seveda prinesel paket ... :OK:

img3365.jpg

... v katerem je bilo nekaj, kjer sem bil točno eno leto, pred mojo nesrečo, 6.9.2008 ... :blush:

img3366.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo časa želim odgovoriti v "spodnji" (???) temi in moj odgovor bi bil enak tudi v BMW ... = zato ker nimam izpita in ga verjetno tudi nikoli več ne bom imel ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK::OK::OK:

img3377.jpg

img3378.jpg

:blush::blush::blush: = desno koleno mi je zdržalo točno do macesna (?) in na mojo veliko srečo, je kakšnih 10 m od njega "pri rezervoarju" za vodo klopca, na katero sem se z veeelikim zadovoljstvom usedel in vsaj malo odpočil koleno ...

Mislim, da "zgodba" z mojim kolenom še ni končana :blush::blush::blush: , tudi če je travmatološki konzilij zavrnil kolensko protezo zame ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub moji današnji veliki želji, da bi si šel s kolesom v Belo ogledati ostanke poplav, mi je termometer rekel " NE S...," ... :blush:

img3384.jpg

Zato sem, ker ne bi mogel slikati "divje narave", za moje forumske prijateljice slikal "eno domačo" ("naravo") ... .) :yea1::OK:

img3381.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grupni:

V soboto bo pretežno jasno, zjutraj in dopoldne bo po nižinah megla.

:grupni:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem rešitev za vse nas tri. Manjkata mi sicer dve "malenkosti", toda za eno mislim, da ne bo težav, ker ko nas bojo zagledali, nam bojo samo pomahalo z loparjem ... .)

moped-2.jpg

moped-3.jpg

moped-1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno sem danes zaključil temo o Idrijski Beli, ker moj namen, da bi opisal še "pot" preko Kanomlje in Vojskega, mimo Klavž v Belo je po današnji izkušnji že "padla v vodo", ker sem današnjih 25 km prekolesaril bolj s trmo, kakor s čemerkoli drugim, zaradi bolečin v desnem kolenu in križu = pozno jesenski / "uvodno zimski" čas ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me je zopet obiskal "tisti, ki bi bilo bolje, da ga ne bi bilo" in mi povedal, da se moram nekomu "od tuki" zelooo lepooo zahvaliti, ker je 6.9.2009, od mojega padca do prihoda zdravnice (kar precej časa !!!) zelo dobro skrbel zame in bi mi tudi še dodatno kaj pomagal, če bi bilo potrebno (umetno dihanje ...). Registracija na mopedu je bila GO z vrtnico :grupni: , bili ste pa trije, eden na "Dučetu" 1.098 ... :notworthy:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si je Roberto omislil še en nov čarunalnik ??? Zato ker ga v zadnjih časih zelo pogosto zasede, poleg Bila, tudi Tačka ... :OK:

img3446.jpg

img3447.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je moja draga rada "kulturno" in lepooo oblečena in ker ... :blush: , in če jaz peljem oba flokita okrog 16-te ure še enkrat na wc, moja draga takoj po prihodu iz službe "zgine" v svojo šivilsko delavnico in šiva, včasih tudi za najino hčerko ... :grupni::wub::inlove:

img3461.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo o Idrijski Beli sem že zaključil in tudi ta se bliža h koncu ...

Včeraj popoldne sva se z mojo drago najprej ustavila v knjižnici v Idriji, kjer sem najprej vrnil knjigo BOMBNIK in prevzel, po internetu rezervirano :OK: knjigo SAMURAJ ! :OK:

img3465.jpg

img3466.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot sva nadaljevala v Novo Gorico na ZPIZ, kjer sem bil naročen on 16.45 "pred višjo stopenjsko komisijo za upokojitev" (?). Najprej sem bil napoten (?) na informacije, kjer gospod sploh ni vedel, kaj naj bo Roberto tam počel, in ko se je pozanimal pri komisiji mi je po pregledu mojih dokumentov povedal, da bom okrog petnajstega naslednji mesec prejel "akontacijo" (?) moje bodoče pokojnine, ki bo znašala 220 € in bo po znesku polovica moje bodoče pokojnine ... :blush:

Kako so izračunali znesek 440 € ? Danes sem si ogledal svojo zadnjo (junijsko 2.009) plačilno listo, na kateri mi je bilo na moj račun nakazano 733 €, minus prevoz na delo 49,4 €, minus 116 € dodatek za prehrano, kar znese 567,6 € moje zadnje realne osnove za pokojnino ...

Zakaj bom prejel šele akontacijo ??? Zato ker morajo preveriti (šele !!!) tudi to, če smo takrat, ko sem bil zaposlen "v domačem podjetju" plačevali vse prispevke v "skladu z zakoni" (?), vendar mislim, da smo jih, ker "nismo šli v stečaj", temveč smo firmo "uradno zaprli", čeprav je bilo to dražje, kako če bi šli v stečaj ... :blush:

Za dodatek za pomoč pri strežbi pa bojo rabili še pisno mnenje moje psihiatrinje, ker je bilo v predlogu za mojo upokojitev, napisanega od moje osebne zdravnice, "velik poudarek" na "depress mode" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo nakazana tudi moja "cela" pokojnina, z vsem dodatki (invalidnina, pomoč pri strežbi in ? dodatek vojnega veterana invalida ?) se bom še javil, še zmeraj bom pa rad odgovoril, če bi kdo kaj vprašal ... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem "Alorra pride več ksno", ker me Tačka do končanega kosila ni "pustila zraven" ... .)

img3468.jpg

Punce & žene, če bi rade svojim fantom & možem polepšale današnji dan in ker travniških rož ni več ... .)

img3471.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas bo danes vaša pot slučajno peljala skozi Idrijo, AHTUNG, ker nekdo, verjetno nevedno (?), po cesti razliva (?) nafto ...

img3472.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi Roberto zapravljal denar za monokolo ...

monokolo1.jpg

..., ker bi bilo za njega bolje, da bi si kupil Ryno-ta ...

ryno-2.jpg

... katerega vozijo tudi "beybe", ker ni treba gonit ... .)

ryno-1.jpg

... in s katerim bi se lahko odpeljal tudi "na vikend Nue Marof ... :OK:

ryno-3.jpg

... by TV Discovery Chanel + "striček" Google ... :OK::OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!