Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Včeraj je imela najina hčerka :inlove: rojstni dan in "ta odrasli" so si pri kosilu privoščili kozarec ????? rizlinga za katerega so vsi rekli, da je zelooo dobrega okusa in tudi lepo diši. Roberto ga je samo malo ... povohal ... :blush:

Vendar mi je beseda rizling "ostala dolgo v ušesih" in danes sem se spomnil, da smo se med vračanjem z Jelenjega grebena ustavili v Olimju v "gostišču" (?) AMON, kjer je Roberto prvič poizkusil amonov renski rizling in se z njim "okužil" vse do ..., seveda "kadar ni bil žejen", ker takrat je bilo več kakor dobro "Karlotovo črno" iz Vipave, ki je bilo prisluženo s trgatvijo in tudi če nam je tega prisluženega že zmanjkaalo, veeeliko ceneje od Amonovega renskega rizlinga ... :OK:

http://www.amon.si/index.php?si

http://www.amon.si/index.php?proizvodi

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:010:010:010

img3984.jpg

Zakaj bo Roberto rabil kar dva ??? Zato ker bo tega, ki ga je danes "do konca sezidal" (treba ga bo še polakirati), namenil nekomu (nekaterim) za darilo za osmi marec, ker je pri njih pred skoraj tremi (štirimi ?) leti za isti praznik (?) naredil dve "pobarvani" ruti, eno za svojo drago :inlove: in še drugo za hčerko ... :inlove:

img3985.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelooo sem zadovoljen, ker zvečer pred spanjem zopet berem in si željene knjige zopet rezerviram v idrijski knjižnici s pomočjo interneta ... :worship:

 

OUT  =  nazaj "med Robertotove knjige" ... :worship:

 

img4025.jpg

 

IN  =  v četrtek rezerviral na spletni strani idrijske knjižnice ("Cobis" ?) in včeraj mi jo je moja draga že pripeljala, tako da sem jo zvečer že bral ... :worship:  :worship:  :worship:

 

img4026.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošiljatelj:

REPUBLIKA SLOVENIJA

MINISTRSTVO ZA OBRAMBO

DIREKTORAT ZA OBRAMBO

POSTOJNA

 

Prejemnik:

RobiRoberto

 

Obvestilo:

Obveščamo vas, da vam je konec koledarskega leta 2012 prenehala vojaška dolžnost na podlagi x, y in z člena Zakona o vojaški dolnosti (Ur. lis RS. št. ... - uradno prečiščeno besedilo).

 

--------------------------

Ker v Postojni verjetno ne vedo nič o tem, da je Roberto "plužil asfalt in podiral smreke",  je to verjetno povezano z njegovim rojstnim datumom ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si RobiRoberto in "domišlija nima meja", je od makete do diorame "zelooo kratka pot" ... :OK:  :OK:  :OK:

 

 

img4121.jpg

 

 

img4122.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjigo NEBO V PLAMENIH sem že v nedeljo prebral, seveda se zopet ne spomnim skoraj nič, in takoj v ponedeljek dopoldne v idrijski knjižnici prek interneta rezerviral že novo, katero me bo moja draga peljala iskat jutri.

Toda ker sem "večerne uspavalne teblete" zamenjal z branjem, sem "zopet vzel v roke" knjigo POŠKODBE GLAVE in v nej zopet prebral "moj opis" ... :blush:

 

PSIHOLOŠKE STISKE V PROCESU PRILAGAJANJA

 

Da se človek prilagodi in obvlada življenje po poškodbi glave, mora skozi veliko napetosti in stisk. Kar predstavljajte si razočaranje, ko postopoma ugotoviš, da marsičesa, kar si nekoč počel z lahkoto, ne zmoreš več. Človek je pozabljiv v vsakdanjem življenju, ne more več hoditi kot je nekoč, ne more se z veseljem igrati z otroki, ne more se več ukvarjati s svojim priljubljenim športom. Mučijo ga bolečine, hitro je utrujen. Nekoč je lahko dobro skrbel za družino, zdaj pa je odvisen od drugih. Dovolj hudo bi bilo že, če bi se zgodila samo ena od teh stvari. Če pa se vse te izgube in spremembe dogajajo sočasno, sledi hud stres, neskončno razočaranje in pravi čustveni prevrat. Kadar smo pod stresom, postanemo razdražlivi, hitro se zjezimo, preganjajo nas skrbi in depresija, pretirano se ukvarjmo z lastnimi težavami. Ta psihološko prilagoditveni stres v povezavi z neposrednimi učinki poškodbe možganov posledične težave še poslabšajo.

 

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj Roberto zjutraj najprej preveri v maminem stanovanju, takoj ko jo zbudi ???????

 

img4123.jpg

 

Preveri "domačo proizvodnjo" ... .)   :OK:  :010

 

img4124.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je moja draga iz "Sam svuj mujstr" (po idrijsko) včeraj prinesla brezbarvni sprej (?) sem danes po kosilu lahko končal moje darilo za dan žena (?) za delovne terapevtke na Soči ... :OK:

 

 

img4128.jpg

 

 

img4126.jpg

 

 

img4127.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: prvo sm pogledal sam slikce in :eek: sm reku kaj boš zdej z lubrikantoom,mogoče hoče Aiflov stolp stlačit v v kakšno ozko vitrinco :lol:

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lubrikant  =  ???????

Res pa iščem (Evrospin ???) primerno kartonsko "škatlo" v kateri bom darilo dostavil na URI Soča ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lubrikant  =  ???????

Res pa iščem (Evrospin ???) primerno kartonsko "škatlo" v kateri bom darilo dostavil na URI Soča ...

Roberto lubrikant je sredstvo oz mazivo za različne namene,uporabljajo ga vulkanizerji,igralke v filmih za odrasle...itd ^_^

Roberto,škatlo dobiš na pošti za pošiljanje različnih predmetov in velikosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DO Evrospina imam dobrih 50 m in "v toplejših časih" je zunaj konteiner za odpadno embalažo, toda ker je še zima, ga ni ... :blush:

 

Torej je lubrikant ................................................................................................... milo ...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zvečer jih bo mama odrezala (?) in shranila v zmrzovalnik v hladilniku ... :OK:

 

 

img4142.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Roberto je doživel in še vedno doživlja, da ti poleg družine "stojijo ob strani samo še kužki ..."    :blush:

 

 

kuza.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtor knjige o poškodbah glave je že "kar precej časa od tega", Robertota "uporabil za vzorec" ... :blush:

 

 

img4140.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sta prispela dva "pisma". Prvo je bilo verjetno zadnje s Hidrije Rotomatike, pregled (?) mojih lanskih dohodkov za "odmero dohodnine" (???) ... Drugo je bilo iz ZPIZ-a, obvestilo o nakazani pokojnini za mesec februar, seveda še brez "borčevskega dodatka" in tudi če so mi ukinili plačevanje zdravstvenih prispevkov ne vem ...

 

Danes je iz ZPIZ-a zopet prišlo pismo, s KARTICO UPOKOJENCA:

Spoštvani,  Pošiljamo vam kartico upokojenca, ki omogoča dokazovanje vašega statusa. Z njo ZPIZ izpolnuje željo številnih upokojencev po izdaji dokumenta, s katerim bi lahko dokatali status upokojenca, ne da bi bilo iz njega raazviden znesek pokojnine.  Za ta namen ste do sedaj večinoma uporabljali obvestila ZPIZ-a za posamezni mesec, na katerem je tudi izplačani znesek, ki je oseben podatek in za dokazovanje tega statsa brezpredmeten ... :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobrodošel v našem klubu! :grupni: :grupni:

 

:grupni:

 

... kar deset let prezgodaj ...

 

:blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je iz ZPIZa v Novi Gorici prispela še ena pošta in ker mi na poslani vprašalnik ni bilo treba odgovarjati, sem lahko svoj odgovor poslal kar na "priloženi" e-mail naslov, v katerega sem napisal: 

 

Spoštovana gospa ....... ,

Podatke Vam pošijam kar na elektronski naslov, naveden v Vašem današnjem
prejetem dopisu in Vam sporočam, da pri moji nesreči ni bilo drugega
udeleženca, zato sem bil njen povzročitelj sam in se zadeva verjetno
lahko zaključi.

Lep pozdrav, Robi Roberto

 

 

Zaključek by Roberto: Previdno na vseh prevoznih sredstvih, "ker v ozadju prežijo (?) na vas ..."   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi danes "poštar ni prišel praznh rok" ... .)

 

 

:OK: 

 

img4222.jpg

 

 

:OK:  :OK:  :OK:

 

img4223.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!