Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Včeraj popoldne sta moji dve dragi pobarvali "pirhčke" z bio bavo (čebula) in nanje "nalepili" tudi bio "nalepke" = listke anih rožoc, ki so na jajčkih pustili samo svoje sledi ... :OK:

Prijeten "podaljšan vikend" želim  vsem, ki ga bose verjetno, zaradi vremenske napovedi, "preživeli za pečjo" ... :blush:

 

img4725.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne sta moji dve dragi pobarvali "pirhčke" z bio bavo (čebula) in nanje "nalepili" tudi bio "nalepke" = listke anih rožoc, ki so na jajčkih pustili samo svoje sledi ... :OK:

Prijeten "podaljšan vikend" želim  vsem, ki ga bose verjetno, zaradi vremenske napovedi, "preživeli za pečjo" ... :blush:

 

img4725.jpg

 

 

 

.... stari, povej tvojima "dragima", da sta se lepo potrudili .... :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi, a so rozice nalepile ali skuhale v nogavici z jajci? 

 

Ti pa veš več kot Roberto, ker če Roberto tega ne bi videl "v živo", tega najbržn ne bi "pogruntal" = v nogavici (nailonki ?) ...

 

Pik1, takoj ko se vrnita nazaj v naše stanvanje ju bom pohvalil tudi "v tvojem imenu", ker sem jaz iz kosila pri "babici" prišel takoj, ko je "trebušček" rekel STOP in tudi zato, ker je bilo za mizo "preveč glasov"  =  8 ljudi ...  :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

8. marec je že kar nekaj časa za mano (za nami) in ker nimam izpita  :blush:  in ker imam jutri dopoldne pregled na Polikliniki :blush: , seveda upam, da bom svoje darilo lahko dostavil na URI Soča jutri pred ali po pregledu na Polikliniki, zato sem eiflov stolp danes ša "zapakial" ...

 

img4731.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker izpita še vedno nimam :blush:  in ker ...

 

img4732.jpg

 

... sem že telefoniral na Polikliniko (travmatološka ambulanta) in dobil nov datum pregleda čez teden dni, dve uri kasneje kot danes ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ker me je med vsakodnevnimi (?) zajtrki "by Roberto" v sosednjem maminem stanovanju zelooo motilo, ker se ni vedelo "kdo pase in kdo žveči" ... .)

 

img4736.jpg

 

... je od pravkar naprej vse "cristal clear" (?) ... :OK:

 

img4737.jpg

 

.)   :D   .)   :D   .)   :D   .)

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva na URI SOČA delovnim terpavtkam najprej izročila moje darilo Eiflov stolp, kateraga so bile zelooo vesele ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz URI SOČA "sva se zapeljala" na Polikliniko, kjer "sem imel uro" pri svojem zdravniku". Tokrat me niso najprej poslali na rentgen, temveč so  me kar poklicali v ordinacijo = sumljivo !!! Zdravnik me je zopet pozdravil s stiskom roke  :OK:  , jaz sem ga pa najprej vprašal, kakšno je njegovo mnenje o moji nadaljni vožnji s kolesom. Njegov odgovor je bil "kratek in jedrnat", z že znanim "dodatkom", zaradi možne ponovne poškodbe glave ... :blush:

 

kolo.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nato sem mu povedal, da me že celo zimo popoldne začne boleti desno koleno, tako da so se zaradi tega zelooo zmanjšale tudi moje "fizične aktivnosti", ki so se omejile predvsem na mojo "obvezno hojo" po stanovanju in 2 x po deset minut, ki jih dnevno porabim za spremstvo obeh kužkov na WC ... :wub:

 

Takega njegovega odgovora res nisem pričaakoval = sumljivo !!! = pred "vgradnjo" kolenske proteze bo treba najprej "zlomiti" nazaj mojo malenkost krivo zaraščeno stegnjenico, da bo kasnje kolenska proteza "sedla točno tja, kamor mora" ... Telefoniral je tudi "kolegu" zdravniku, ki "bo izvajal" operacijo, da bi prišel kar takoj "nao gled k nama", vendar je bil takrat ravno na operacijskem oddelku, zato sem "novo uro" dobil čez 14 dni ...

 

Med vrnitvijo iz Ljubljene sva se ustavila še pri "varaderotu" v Logatcu, kjer nama je negova hčerka povedala, da "na videz" pozna "eno iz Logatca", ki so ji po nesreči na jadranski magistrali v bolnišnici v Reki zelooo slabo sestavili zlomljeno stegnjenico, tako da so ji  jo morali pozneje na KC znova zlomiti in previlno sestaviti, ter dodatno utrditi z vijaki, "ki so gledali na obeh straneh iz noge", kakor TV antena ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bilo celo bolje, če Roberto ne bi več znal "šariti" po intenetu ...   :blush:

 

:blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush: 

 

stegnjenica.jpg

 

:blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:

 

stegnjenica2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se res odločil za predstavo svojih izdelkov, bi to skoraj sigurno naredil na URI SOČA, kjer bi uslužbenci in bolniki še najbolj znali oceniti, koliko "so vredni" moji izdelki, ker razen tistih, ki berete to temo  :grupni:  skoraj nihče drug ne ve, "kako daleč nazaj sem se po nesreči vrnil" .. :blush:

 

Robi ...če bi masovno delal popolnoma svoje unikatne lesene izdelke bi jih lahko šel patentirat na Obrtno zbornico Slovenije

( rokodelstvo art & craft Slovenija)

 

Svoje izdelke bi lahko ponudil trgovinam, ki izključno prodajajo izdelke ročne obrti (recimo Rustika, Ljublanjski grad...)

Komisija 1 krat mesečno ocenjuje izdelke.... če bi te pa še kaj zanimalo, pa mi piši.

 

Zate bi bilo dobro, da bi se lotil takega "biznisa", saj bi dobil še večji zagon...... turisti radi kupujejo kar je domače.... Lahko izdelaš naše Lipicance..itd.

Idej imaš itak sam ogromno, tako da ne dvomim v uspeh....še bolj zabavno bi bilo narediti lesene motorčke;)))

 

In še nekaj. Glej  vedno naprej, uspelo ti je že ogromno!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj mi je zdavnik v torek "omejil". Verjetno zato, ker ne hodim s čelado na glavi, naj bi hodil samo "po utrjenih in gladkih" poteh, da se ne bi slučajno spodtaknil in padel in ... :blush:

 

steza.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred približno 15 minutami: "Iz totega mesa nea bu bilo pečenke, klobas in salam", ker Roberto nea sme hodit po neravnem in neurejenem terenu ...   .)

 

img4753.jpg

 

img4754.jpg

 

img4755.jpg

 

Tudi če bi smeo, bi jim odnesel samo kakšen priboljšek ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valdoltra "piše" v wordovemu dokumentu:

 

http://Kaj je dobro vedeti o operaciji vstavitve endoproteze kolka ali kolena

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je zdravnik svetoval naj si krepim nožne mišice (predvsem na desni nogi) na sobnem kolesu, sem ob današnjem lepem vremenu odšel "peš" na test vzdžljivosti desnega kolena. Z obema pohodnim palicama = brez vsakega od obeh flokijev :blush:  , sem prišel do "obračališča no.1" ...

 

img4757.jpg

 

...  in se tam obnil nazaj proti domu. Ne zaradi prihajajoče oblačnost iz smeri jugozahoda (Idrija) ...

 

img4756.jpg

 

... saj je bilo proti severu (Sp.  Idrija) nebo še vedno skoraj "kristalno čisto" ...

 

img4758.jpg

 

...temveč zaradi "močnih" (?) bolečin, in to ne v desnem kolenu, ampak v "kirurško poškodovani kiti ali živcu" med desnim kolenom in gležnjem, tako da bo treba tudi glede tega "dvigniti svoj glas", če se pri vgradnji proteze, da kaj "popraviti tudi na tem področju" ... :surrender:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že kar nekaj časa "proučujem" internet glede kolenska proteze, pri čemer mi večkat postane kar malo slabo :blush:  , včeraj pa sem našel tudi sliko (risbo), ki je  zadovoljiva "za javno objavo" predvsem za nas s šibkimi trebuščki ... :blush:

 

endoproteza.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OKREVANJE PO ODPUSTU IZ BOLNIŠNICE

Rehabilitacijo boste nadaljevali v zdravilišču 2 do 3 tedne. Predlog za zdraviliško zdravljenje bomo podali v bolnišnici po operativnem posegu ali kasneje na kontrolnih ambulantnih pregledih.

 

Tokrat bom zdravnico prosil za napotnico (?) v Strunjan, ker sem rojen v "znaku ribe" in, da me bo lahko prišla obiska "ona", ki je od Strunjana oddaljena približno 14 km, by Google maps ...   :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bova z mojim "flokijem" Bilom videla Cerkovni vrh še kdaj "od blizu" in si mi njegovih slik ne bo treba več sposojati z inteneta ...

 

cerkovnivrh.jpg

 

Čeprev je "skoraj takoj nad našo hišo" se ga vseeno ne more videti ...,

 

img4760.jpg

 

..., ker se tudi naše hiše z njega ne vidi ...

 

img4762.jpg

 

Dostopi do Cerkovnega vrha so kar trije. Meni najbližji in zmeraj uporabljen je iz Mokrašeke vasi, iz Idrije mimo PB :blush:  in iz Dp. Idrije mimo pokopališča :blush:  , s tem, da sva z Bilom "zadnja dva" uporabljala samo za sestop ...

 

img4768.jpg

 

img4767.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Računica" današnje hoje je približno 5 km in mislim, da je več "stvari", ki me bolijo, kakor tistih, ki me ne ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po kosilu se nisem zopet odpravil k rudniškem dimniku, temveč "do izhodišča" poti k njemu, od kjer se verjetno mora videti Cerkovni vrh "kot na dlani" ...

 

img4771.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:   :hmm:   :hmm:   :hmm:   :hmm:   :hmm:   :hmm:

 

img4772.jpg

 

Ker se tega, "da sem bil najvišje" ....... nekoč :blush:  še vedno spomnim, tudi to kateri vrh je Cerkovni, zame ni več skrivnost ... :OK:

 

img4773.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med današnjo hojo sem imel čez majico s kratkimi rokavi oblečeno tudi "tanko" majico z dolgimi rokami, katera mi je bila popolnoma odveč, kar "mi je hotel povedati tudi znanilec pomladi ..."  .)

 

img4774.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja "kilometrina" je bila približno 4 km in "to bo tisto ta pravo ..."  :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!