Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Včerajšji znanilec pomladi  ni bil znanilec, temveč znanilka  -  KOBRANKA ...

 

Kobranka (znanstveno ime Natrix tessellata) po videzu, strupenosti in življenjskih navadah prav nič ne spominja na kobro. Strupeno kačo prepoznamo po zožanih zenicah v očeh, medtem ko ima kobranka okrogle, kar je značilnost nestrupenih kač.

Kobranko najdemo predvsem ob sladkih vodah, včasih pa tudi ob delno slanih. Nahaja se predvsem ob ribnikih, oz. nižjih in mirnih vodah z bogato obrežno vegetacijo. Večino dneva preživi skrita na drevesnih vejah, kadar pa ji grozi nevarnost ali se nameni loviti, se spusti v vodo. Razširjena je povsod po jugovzhodni Evropi, vse do Kaspijskega jezera. Najdemo jo tudi v Sloveniji.

Hrani se predvsem z ribami, občasno tudi s paglavci, žabami ter pupki. Je izjemno potrpežljiva lovka - ko se spusti v vodo na lov, tam lahko ostane tudi do štiri ure. V tem času je tako nedovzetna za kakršno koli premikanje, da se ji je možno povsem približati. Ko lovi, se uleže povsem na dno, čakajoč nič hudega slutečo ribo, nato pa jo pograbi s svojimi močnimi čeljustmi. delo dokonča tako, da ribo ovije in zadavi.

 

 

kobranka.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že cel teden "sem precej na trnjih" (?), ker bi moral danes popoldne (by windows calendar) k zobarici, da mi bi najprej "dala injekcijo" in potem pričela popravljti "zadnji kočnik na desni strani spodaj", ki se mi "ves čas oglaša" in je dobesedno "samo še ena sama plomba", ki je še na "tekočino za splekovanje" (?) pri vrtanju tako občutljiv, da mi je "zadnjič dala uro" za danes takoj ob začetku njenega delovnega časa, da bi se lahko kasneje, po "popustitvi" (?) injekcije in po potrebi zaradi možnih bolečin, še enkrat vrnil ... :blush:  :blush:  :blush:

"Danes" je bilo že v ponedeljek ... :blush:  :blush:  :blush:   =  ring, ring, ring kmalu po kosilu ... :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čakalnici v PB :blush:  sem "na plakatu na zidu" videl nekaj "na to temo" vendar ker si nisem napisal ali slikal, sem seveda pozabil ... :blush:   Že nekaj dni raziskujem po internetu in danes sem le našel prave besede: napotnica za zdravilišče,  ki so našle to kar sem iskal ... :OK:

 

5. Pravice do storitev, pripomočkov, povrnitev

5.1. Kako do zdraviliškega zdravljenja, zdravilišča ?

Zdraviliško zdravljenje so storitve zahtevnejše medicinske rehabilitacije, ki se izvajajo s souporabo naravnih zdravilnih sredstev v naravnih zdraviliščih. Lahko gre za nadaljevanje bolnišničnega zdravljenja (po operacijah itd.) ali za zdraviliško zdravljenje, ki ni nadaljevanje bolnišničnega zdravljenja. V obeh primerih o utemeljenosti rehabilitacije odloči imenovani zdravnik Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (Zavod, ZZZS) na predlog izbranega zdravnika ali bolnišnice. Naravna zdravilišča so selektivno usposobljena za rehabilitacijo različnih bolezni in stanj (za bolezni gibalnega sistema, za bolezni srca in ožilja, za bolezni živčnega sistema, prebavil in podobno). V skladu s tem indikacijskim področjem zavarovana oseba na obrazcu Predlog imenovanemu zdravniku izrazi željo, v katero zdravilišče želi biti napotena.

Zdraviliško zdravljenje traja praviloma 14 dni. Izjemoma lahko imenovani zdravnik odobri daljše zdravljenje ali na predlog zdravnika fiziatra v zdravilišču (ko je zavarovana oseba še v zdravilišču) zdravljenje podaljša do največ 28 dni. Pravico do zdraviliškega zdravljenja zaradi iste bolezni oziroma enakega stanja lahko uveljavljamo največ enkrat na dve leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem kar za 4 leta že preskrbljen:

1. popravilo stegnjenice

2. 80 % invalid

3. kolenska proteza

4. 80 % invalid

 

:OK:

 

V službo bi rad šel ... :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Tale tvoj stavek... v službo bi šel rad.... je pohvalen.

 

Želim si,da bi kakšno podjetje našlo način, da te nekako zaposlijo za nekaj ur  glede na tvoje zmožnosti...

 

Da se boš končno spet počutil koristnega !!!!!

 

Tvoje makete so DOKAZ,da je tvoj um še zdrav...pa tvoje roke tudi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojo žalost je RAD eno, moje ZMOGLJIVOSTI (predvsem koncentracija & ostalo) pa čisto drugo ... :blush:

Mogoče v zvočno izolirani kabini, čisto sam ... :blush:

Na oceni na Soči so prav gotovo vedeli "kako in kaj" ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je pri maketi "divjega mačka", ki jo izdelujem sedaj, med nanosom prve in druge plasti barve treba počakaiti od 4 do 6 ur ...

 

img4798.jpg

 

... sem takoj po kosilu "malo prešaltal TV" :OK:  in na kanalu ESPN Classic našel ponetek dirke iz Mugella 2005, to je "še iz časov", ko je borba za prva 4 mesta trajala vseee do konca ...  :yea2:

 

img4795.jpg

 

 

:grupni:

 

img4796.jpg

 

Sledi:Discovery Channel    Smrtonosni ulov  (rakov v Beringovem morju - by Roberto) ... :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav me glede mojega desnega kolena ne čakajo "ravno najlepši dnevi", bo vseeno moralo biti tako, ker z desno nogo zopet ne hodim "najprej peta, za njo prsti, ampak zopet hodim z iztegnjeno nogo samo po peti, ker se mi pri pokrčenju desnega kolena "v njemu nekaj premakne", nekaj "zaruži" (???) "brez mazanja" in tudi kar precej zaboli ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večerni pogled s terase (?) apartmaja BUGARIJA v BIBINJAH, malo naprej od Zadra, v smeri proti Splitu. Ker mape v kateri sem sliko našel, ne najdem več, recimo da je bilo to "okrog" 1. maja 2.006 (???) ...  :inlove:

 

picture-005a.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zastonj sem iskal mapo, ker datum piše na sliki in zopet sem se zmotil za dve leti ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mapo sem iskal še enkrat, koliko časa in kako, rajši ne povem ... :blush:

Kje so Bibinje ??? Dobrih 8 km za Zadrom in cca 150 km pred Splitom  =  by GoogleMaps  ... :OK:

Ustavili smo se tudi v Zadru, seveda za "čik pavzo" za tiste, ki so in še kadijo ...

 

picture-002.jpg

 

Pogled s terase naslednje jutro ...

 

picture-007.jpg

 

... pred odhodom štirih mož in treh womans, vsi skupaj na štirih mopedih, od katerih se je en par na enem mopedu odpravil naprej proti Splitu in Črni Gori :OK:  , ostali pa nazaj domov in verjetno že naslednji dan "na šiht" ... :blush:  :OK:

 

picture-010.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Monte Baston nad kampom Čikat na Malem Lošinju nisem hodil samo na sprehode z Bilom  :inlove:  ,...

 

pict2940.jpg

 

..., ampak sem se na vrhu pojavil tudi s kolesom in od tegaa "uzbrdo" (?) zelooo verjetno porivajoč baysikl večino časa in "nizbrdo" tudi "po dveh kolesih" ... :OK:

 

pict2973.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bližini katerega mesta in še bliže katerega kraja sem slikal katero jezero ??? in kam naprej sem se verjetno odpeljal ??? Če se še vedno ne bi spomnil imena mesta, si tudi z Google Maps ne bi mogel pomagati ... :blush:

 

pict6255.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bližini katerega mesta in še bliže katerega kraja sem slikal katero jezero ??? in kam naprej sem se verjetno odpeljal ??? Če se še vedno ne bi spomnil imena mesta, si tudi z Google Maps ne bi mogel pomagati ... :blush:

 

pict6255.jpg

 

 

 

.... stari, vidm da sva si kar podobna ....   :eek:

 

..... jest tud k pridem iz fure, največkrat za več kot pol, sploh ne vem povedat, kje sem bil ....     :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar sva šla na Monte Baston z Bilom, sva šla čisto po drugih poteh, ker se je z baysikom najverjetneje dalo "pripeljati" samo po eni ...

 

montebaston.jpg

 

montebaston2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bližini katerega mesta in še bliže katerega kraja sem slikal katero jezero ??? in kam naprej sem se verjetno odpeljal ??? Če se še vedno ne bi spomnil imena mesta, si tudi z Google Maps ne bi mogel pomagati ... :blush:

 

DELNICE, LOKVE, OMLADINSKO JEZERO (?)  ------->  GROBNIK   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če X (krat) velikokrat :blush: , bi mogoče danes "malo ovinkaril"  =  408 km ... :wub:

 

https://maps.google.com/maps?saddr=Mokra%C5%A1ka+vas,+Idrija,+Slovenija&daddr=%C5%BDiri,+%C5%A0kofja+Loka,+Slovenija+to:%C5%A0kofja+Loka,+Slovenija+to:Kranj,+Slovenija+to:Zgornje+Jezersko,+Kranj,+Slovenija+to:Eisenkappel-Vellach,+Avstrija+to:Sol%C4%8Dava,+Mozirje,+Slovenija+to:Ljubno+ob+Savinji,+Slovenija+to:Marija+Reka,+%C5%BDalec,+Slovenija+to:Trbovlje,+Slovenija+to:Litija,+Slovenija+to:Ljubljana,+Slovenija+to:rakitna+to:Cerknica,+Slovenija+to:Postojna,+Slovenija+to:Vipava,+Ajdov%C5%A1%C4%8Dina,+Slovenija+to:Godovi%C4%8D,+Idrija,+Slovenija+to:Mokra%C5%A1ka+vas,+Idrija,+Slovenija&hl=sl&ie=UTF8&ll=46.122749,14.521179&spn=0.942316,2.705383&sll=46.189601,14.566586&sspn=0.941176,2.705383&geocode=FTFKvgIdbBfWAClv8G1CpOB6RzGLOiSb9IUmkA%3BFe2vvgIdj1TXACk5dpHYStx6RzEi3sEStFBMyw%3BFVl0wAIdKkraACkbOSoIEMZ6RzGVKHl7zlfaRw%3BFcGewQIdYBLbAClrvsK9Hbh6RzH0PbDdR7jD3Q%3BFbnqwwIddTjdACkH_ucySa56RzFVMuidxVPbsw%3BFWNbxQId9qHeACl7Fg89iql6RzFgd2F0ioolCw%3BFX5QxAIdlC3gAClDBlZZXFNlRzH2M6MIRT-2WA%3BFXgowwIdjVfiACllPa1CdFBlRzEc3rXVmfEi_A%3BFe0hwQIdIgLmAClH1d1T-WtlRzFp4k9q73eN-g%3BFdQywAIdwpLlACnn9hyWU2tlRzGKIOwc9Vz_ng%3BFd_OvgIdajziACk_0Aq1RDxlRzFec1obak_3bQ%3BFQPEvgIdJmDdACnRhpiW9TFlRzEg7D-CHPgABA%3BFU09vAId5VTcACln6eiEmNVkRzHwf4-aKqGKcQ%3BFbbIugIdSCbbACkzhpM-4NJkRzFNBGmTYy4nPg%3BFXp4ugIdzODYACm7FXQQdTJ7RzGAt_S-ZRiSwQ%3BFUaMuwIdLw3VACkbxXpahxh7RzGMabNCvtaBHg%3BFZJBvQId6QfXACmxa-uQWN96RzHGHZu3C2pqVA%3BFTFKvgIdbBfWAClv8G1CpOB6RzGLOiSb9IUmkA&oq=mokra%C5%A1&mra=ls&t=m&z=9

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj na Marijo Reko ??? Zato, ker se še vedno spomnim, da je "nekje pri vrhu" "okrepčevalnica" v kateri bi si "pred spustom v dolino" zopet želel popiti "kufe" ... :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Marija Reka  je zapustila mojo glavo, ker se ne spominjam več niti enega metra ceste, ki sem jo  verjetno prevozil kar nekajkrat ... :blush:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se bliža prvi maj, in s tem tudi kurjenje kresov, in ker je vreme tako kakršno je  :blush:  , za prižiganje kresa verjetno ne bo zadoščal običajen vžigalnik, temveč večji, za kar je Roberto že poskrbel ... .)   :OK:   :worship:

 

img4823.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno je moja desna nepravilno "sestavljena" stegnjenica taka ...

 

stgnenica.jpg

 

... in enkrat v mesecu septembru naj bi najprej zgledala tako ...

 

zlom.jpg

 

V Googa sem  vpisal besede zlom stegnjenice + vijaki in upam, da je to res stegnjenica. "Današnji" zdravnik  :grupni:   mi bo uredi še slikanje obeh stegnjenic "na CT-ju", ker obe sliki rabi zaradi njune primerjave, ker je "vse nekam levo - desno in naprej - nazaj, le tako kakor bo moralo biti ne. Zakaj ??? Ker 6.9.2009 ni bilo časa za "take malenkosti" ampak so se trudi, da bi preživel ... :grupni:

Zdravnik mi je poveda tudi, da bo operacija kolena mogoče "uredila" tudi moje težave s kolenom, ker je "vgradnja" koenske proteze zelo "težka", še težje pa bi bilo zame po njej okrevanje ...

 

 

Kako poteka "vgradnja" kolenske proteze ???

 

SAMO ZA TISTE Z UREJENO PREBAVO ...

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Google + leg + screws  =

 

 

post-12027-0-90643200-1366880771_thumb.jpg

post-12027-0-12766500-1366880780_thumb.jpg

post-12027-0-11675800-1366880792_thumb.jpg

post-12027-0-41155300-1366880801_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je tudi "včerajšnji" zdravnik na Polikliniki kar precej začudil, in tudi vprašal, zakaj so mi odsvetovali vožnjo s kolesom in je po mojem odgovoru, da zaradi možne ponovne poškodbe glave samo prikimal z glavo, in tudi zaradi tega, ker sem danes preeecej težko prehodil en slab kilometer, sem sklenil, da kolesa "še ne bom vrgel v koruzo" in če se že ima kaj zgoditi, naj se zgodi vsaj takrat, ko se bom poutil dobro ...

 

Današnji kilometer  =  nekdo pri nas ima danes rojstni dan, še en (a) "polstoletnik" (ca) ...

post-12027-0-36402100-1366881220_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Internet +  Google + slovensko angleški slovar + Google + leg screws + slike =

 

 

post-12027-0-09566400-1366881591_thumb.jpg

post-12027-0-41945100-1366881597_thumb.jpg

post-12027-0-55646300-1366881609_thumb.jpg

post-12027-0-31947500-1366881616_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem dvakrat objavil skoraj isto ??? Zato ker sem med objavo "rožic" že pozabil, da sem slike "vijakov" že objavil = moj "kratkoročni" spomin ... :cry:  :cry:  :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!