Skoči na vsebino

Prodaja motorja na Avtonet - šala dneva


Racka11

Priporočene objave

Zdravo vsem!

Evo, ena zanimivost, kaj se ti lahko zgodi, če prodajaš motor na Avtonetu.

Tri dni nazaj, dobim po mailu povpraševanje, v dokaj solidni slovenščini, "Če lahko povem kaj več o motorju, ki ga prodajam".

Sem se razpisal na 1/2 strani in danes dobim odgovor:

 

"Zdravo,

Hvala za vaš odgovor. Prosim, ali je v redu komunicirati v angleščini? Svoje sporočilo sem prevedel v vaš jezik. Trenutno ne živim v Sloveniji. Opomba: odločil sem se najti nekoga, ki je resničen in ne namišljen, in zato sem šel na zavarovano spletno mesto, kjer sem lahko prepričan, da ste resnični. Verjamem, da ti lahko zaupam. Obveščamo vas, da sem v mojem iskrenem interesu za nakup vašega motocikla, prav tako bom z veseljem prosil za dovoljenje za sodelovanje z vami kot mojim poslovnim partnerjem v Sloveniji. Ali lahko rezervirate ta motocikel zame? Če je to mogoče, bom naslednji mesec v Sloveniji, da se osebno srečam.

Moje ime je Amina Rahman, ženska iz Afganistana. Soočamo se s tihim genocidom talibanskih sil in vsakodnevnimi smrtno nevarnimi napadi militantov Al Kaide. Izgubila sem svojega dragega moža v mrzlih rokah smrti. Moj pokojni mož je bil predani izvajalec v sektorju surove nafte in zemeljskega plina in tu smo v Afganistanu zasebno trgovali z bakrom in zlatom, preden je umrl. Zaradi dolgotrajnih državljanskih nemirov/vojne. Potrebujem vašo pomoč, da se preselim in tudi vložim svoj denar dvanajst milijonov petsto tisoč USD v Slovenijo. Za vašo pomoč in pomoč vam bom dal deset odstotkov teh dvanajst milijonov petsto tisoč USD kot vašo korist, ker ste mi pomagali.

Pričakujem vaš pozitiven odgovor in po prejemu vašega odgovora vam bom posredoval dodatne podrobnosti.

Hvala vam,

Amina Rahman."

 

Evo. So ljudje z 12 miljoni in kupujejo rabljen motor!😄. Pa še 1,2 miljona dobim v žep.🤑

lp vsem

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ne morem se odločit, a se naj naredim bedaka in ji odgovorim, da ji z veseljem pomagam ... in bla bla, da vidim, kolikor eur ali bitcoinov ji moram nakazat ali je bolje da zbrišem in jo zblokiram.?

En cepec iz Južne Afrike (tudi po mailu) je hotel 5 bitcoinov, ker ima posnetke kako mastrubiram pred ekranom... Pa sem imel samo štiri in je vsem prijateljem in družini pokazal...☺️ Ne vem kje me najdejo!?

Ja nič, bo treba pozabit teh 1,2 miljona in iti zjutraj v službo. Še 12 let pa penzija! Upam da dočakam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil podoben mail! Nisem odgovarjal, sem pa za štos poklical na priloženo mobi številko z omrežne skupine 040. 

Telefon celo 3 x pozvoni, nato prekine.....

Dobil tudi klic na WhatsApp, tokrat romunska mobi številka....Text v angleščini, poslali bi kurirja, denar pa predhodno nakazali na TRR. Ja pa ja da.....

Ljudje poskušajo dobiti lokacijo, nato pa pride kurir in izprazni garažo...... in uzela ga magla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno se "konča" ( s toje strani, če uporabiš ZKP ), ko prileti prijazna zahteva do tvojih osebnih podatkov in št. TRR, da ti nanj prijazno pošljejo tvoj zasluženi zaslužek ........ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Racka11 pravi:

Ja, ne morem se odločit, a se naj naredim bedaka in ji odgovorim, da ji z veseljem pomagam ... in bla bla, da vidim, kolikor eur ali bitcoinov ji moram nakazat ali je bolje da zbrišem in jo zblokiram.?

En cepec iz Južne Afrike (tudi po mailu) je hotel 5 bitcoinov, ker ima posnetke kako mastrubiram pred ekranom... Pa sem imel samo štiri in je vsem prijateljem in družini pokazal...☺️ Ne vem kje me najdejo!?

Ja nič, bo treba pozabit teh 1,2 miljona in iti zjutraj v službo. Še 12 let pa penzija! Upam da dočakam.

 

Res se mi smiliš, jst mam dons točno še 11 let do penzije. 😁 Pravzaprav včeri, dons čez 11 let bom že uživu u penziji, če jo dočakam.

 

delavska.jpg

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
Objavljeno (popravljeno)
Ob 28. 2. 2022 ob 18:07, Racka11 pravi:

Zdravo vsem!

Evo, ena zanimivost, kaj se ti lahko zgodi, če prodajaš motor na Avtonetu.

Tri dni nazaj, dobim po mailu povpraševanje, v dokaj solidni slovenščini, "Če lahko povem kaj več o motorju, ki ga prodajam".

Sem se razpisal na 1/2 strani in danes dobim odgovor:

 

"Zdravo,

Hvala za vaš odgovor. Prosim, ali je v redu komunicirati v angleščini? Svoje sporočilo sem prevedel v vaš jezik. Trenutno ne živim v Sloveniji. Opomba: odločil sem se najti nekoga, ki je resničen in ne namišljen, in zato sem šel na zavarovano spletno mesto, kjer sem lahko prepričan, da ste resnični. Verjamem, da ti lahko zaupam. Obveščamo vas, da sem v mojem iskrenem interesu za nakup vašega motocikla, prav tako bom z veseljem prosil za dovoljenje za sodelovanje z vami kot mojim poslovnim partnerjem v Sloveniji. Ali lahko rezervirate ta motocikel zame? Če je to mogoče, bom naslednji mesec v Sloveniji, da se osebno srečam.

Moje ime je Amina Rahman, ženska iz Afganistana. Soočamo se s tihim genocidom talibanskih sil in vsakodnevnimi smrtno nevarnimi napadi militantov Al Kaide. Izgubila sem svojega dragega moža v mrzlih rokah smrti. Moj pokojni mož je bil predani izvajalec v sektorju surove nafte in zemeljskega plina in tu smo v Afganistanudelovna oblačila zasebno trgovali z bakrom in zlatom, preden je umrl. Zaradi dolgotrajnih državljanskih nemirov/vojne. Potrebujem vašo pomoč, da se preselim in tudi vložim svoj denar dvanajst milijonov petsto tisoč USD v Slovenijo. Za vašo pomoč in pomoč vam bom dal deset odstotkov teh dvanajst milijonov petsto tisoč USD kot vašo korist, ker ste mi pomagali.

Pričakujem vaš pozitiven odgovor in po prejemu vašega odgovora vam bom posredoval dodatne podrobnosti.

Hvala vam,

Amina Rahman."

 

Evo. So ljudje z 12 miljoni in kupujejo rabljen motor!😄. Pa še 1,2 miljona dobim v žep.🤑

lp vsem

 

 

Jaz sem mislila, da takšni več niso popularni, pa mi je prejšnjič nekaj podobnega priletelo na email, ker prodajam svoj avto. sam, da mi je pisala da je kao iz pakistana. 

Popravljeno . Popravil anjica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 12 miljonov 10 % je miljon dvesto. Če ne boste po slovensko škrti, si ga razdelite :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!