Skoči na vsebino

Protestne akcije/diskusija o njih....


Ice

Priporočene objave

quote:

quote:

... v mestih obvezno ustavljati pred vsakim prehodom za pešce, če je pešec vsaj 1m od prehoda ...

Govedo za tabo pa v tebe! Ne bo šlo! Tako bomo samo dodatno razkurili "civiliste" ter še poglobili slabo mnenje o motoristih.

lp Easyrider

res je bi rekla MIŠA MOLK....sem jest to danes dopoldne doživu,sem komaj kretenu ušeu naprej....ubogi ata se je skor usrou k je cvilenje gum slišou....NE TA VARJANTA JE PRENEVARNA....PA MEN LAHKO POL HITRO GAT ZMANKA.

TISTA VARJANTA S CESTNISKIMI POSTAJAMI PA SPLOH NI SLABA....NASPROTNO.....ČUDOVITA JE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

kot je razvidno iz rezultatov (in po pogovorih s predstavniki ZMKS) se ne bo v to smer nic kaj veliko delovalo.

ZACNIMO Z MALIM (zmanjsanje cestnin za enosledna vozila),kjer lahko z relativno majhnim naporom veliko dosezemo.

PROTESTNE AKCIJE NA CESTNINSKIH POSTAJAH

zbere se naj kaksnih sto motoristov (vec je boljse) in se odpravimo do ene "pomembne" cestninske postaje (npr.vstop vrhnika,izstop AC pri LJ) in zasedemo vsa okenca.vsak placa z bankovcem za SIT 10.000.-,pa naj spravijo toliko denarja skupaj,da bodo vsem razmenjali.easy je se predlagal,da se akcija kaksen dan prej najavi,kar mogoce niti ni tako slaba ideja.pa se kaksen novinar se zraven povabi,kot anonimni sopotnik na motorju...

samo potem se morajo vsi udeleziti ne glede na vremenske razmere!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dekleta in fantje, bojim se da je to bincanje v meglo. NAJVEČ o čemer, po mojem mnenju, lahko sanjate je, da bo avtocesta za enosledna vozila nižja. Boste pa pri vseh teh akcijah za bencin in iz protesta plačanih cestnin, porabili toliko denarja, časa in truda.... Ne vem če je vredno. Samo avtomobilisti nas bodo , ker bodo zaradi tega na cestninski postajici dodatno zadrževani, še težje prenašali.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... NAJVEČ o čemer, po mojem mnenju, lahko sanjate je, da bo avtocesta za enosledna vozila nižja ...

Temu se pa reče DELO MAJHNIH KORAKOV. Ko nas bo začel eden (DARS) drugače obravnavati (nižje cestnine), bomo imeli argumente za badaljne zahteve (zavarovalnica, cestni sklad, ...) Stvar je samo v tem, da z preveč in prevelikimi zahtevami NE BOMO dosegli ničesar. Zima, ki je pred nami nam ponuja dovolj časa za temeljit razmislek, kaj bi morali narediti, da premaknemo zadeve. Bodi brez skrbi, da imam še nekaj takšnih na zalogi.

Aja, avtomobilisti ... si pomislil na eventuelno sponzorstvo podjetij (npr: Radenska)? Si predstavljaš face avtomobilistov, ki čakajo v vročini pred cestninsko postajo, medtem ko mi plačujemo, nekaj motoristov pa jim zastonj deli hladno pijačo za osvežitev? Ali ni to najboljši način za spreminjanje javnega mnenja o nas?

Časa za načrtovanje in uskladitev PRAVIH (beri LEGALNIH( akcij je dovolj. Vprašanje je samo, ali bodo nekateri "foremani" slovenske motociklistične scene "dovolili" tudi ostalim, da plasirajo in izvedejo nekaj zamisli, ki bodo prej doprinesle k izboljšanju kot pa dolgovezno "nakladanje" ter notranje zdrahe, katerim smo priča.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

georgi zmenjeno...ce nam rata zmanjsati (ali celo ukiniti) cestnino za enosledna vozila,lahko ti mirne duse placujes naprej polno "mero" - tako iz solidarnosti z vecslednimi vozili.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... Kar nekaj znancev in prijateljev mi dela na cestninskih postajah. Sam uporabljam ABC, tudi na motorju. Glede plačila z "velikimi" bankovci menim, da bi bilo to dokaj jalovo početje ob najavljeni akciji, saj imajo na cestninskih postajah "drobiža" dovolj. Kaj pa boš naredil, če ti cestninar vrne 9000+ kovancev po tolar? Lepo zapakiranih, 90 vrečk po sto, v eni veliki vrečki?

Akcija na cestninski postaji bi bila uspešna, če bi se zbralo IZREDNO veliko število motoristov. Lahko ima tudi vsak čisto točen znesek. Saj je procedura iskanja listka in shranjevanja potrdila dovolj dolga... (rokavice...). Pa še vedno se ob najavljeni akciji DARS lahko odloči, da motoristom "pomaha" skozi. In kaj potem?

S tem bi dosegli edino to, da bi se to prav gotovo razvedelo v medijih. Tam pa se vedno najde kdo, ki zadevo prikaže tako, da te v "drek" porine. Torej, pamet v roke in akcijo dobro zasnovati, mogoče bi bilo dobro v zadevo vplesti tudi DARS (pa ideja s sponzorji a'la Radenska se mi zelo dopade)...

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DARS ni pravi naslov.

Višino cestnin in plačilne razrede določa vlada.

Mi lahko naredimo super cirkus na cestninskih postajah in spravimo prav vse darsovce ob živce. Več lahko doseže Pervy sam, če spiše polemičen članek na to temo.

Mi pa, če, recimo v januarju 2002, vsak dan napišemo zahtevo za znižanje cestnin za motocikle na naslov vlada@gov.si

Vsak dan tako, kot glasujemo za Hočkota in njegove.

Brrrm

Uredil - brrrm on 26/12/2001 19:23:10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodelovanje z DARSom sem mislil v smislu akcije na cestninskih postajah, ne pa v pogajanju za cene...

Brrrm, midva z 2MB linki bova z veseljem napisala še kakšno pismo več, a ne?

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni problem pisati, če si lepo na toplem. Sem se že naučil uporabljati ukaza Copy/Paste.

Težje je z motociklom srati cestninarju v takem vremenu.

Težava je edinole v tem, da če bova pisala le sama, naju bodo imeli hitro za dva gnajvatorja iz prepričanja ali pa iz dolgega časa in bodo svoje sprejemnike pošte naravnali tako, da naju bo samodejno usmerjalo v koš za uničenje.

Moralo bi nas biti vsaj 50 rednih.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Temu se pa reče DELO MAJHNIH KORAKOV. Ja, saj kaj druga z tem niti nisem hotel reči. Ne, ne ICE. Če sem odkrit, lahko ob kaki pametni akciji računate tudi name. (Samo glasno sem razmišljal.)

Če me doleti kak predlog vam povem.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

1. Glede plačila z "velikimi" bankovci menim, da bi bilo to dokaj jalovo početje ob najavljeni akciji, saj imajo na cestninskih postajah "drobiža" dovolj.

2. Lahko ima tudi vsak čisto točen znesek.

Ad 1. Nisem prepričan. Npr. najavimo 1000 motoristov na eni od cestninskih postaj. Postaj v SLO je ca 15. Na vsaki morajo imeti potem dovolj denarja za vračanje. Dvig tolikšne gotovine zahteva tudi ustrezno zavarovanje, kar pa stane. In potem začuda ni motoristov? Ali pa so?

Ad 2. Čisto točen znesek ... potem jim pač plačaš tiso kar oni hočejo, ti pa izpadeš LOLEK.

Predlog je pač v tem, da jih udariš tam, kjer jih boli, to pa so finance.

Kratek izračun (npr.):

1000 motoristov X 9.400 vrnjenih SIT X 15 postaj = 141.000.000 SIT.

Zavarovanje tolikšne vsote pa STANE. Še posebej, če nas potem ni, pa rečemo, da pridemo naslednji vikend. Pa pridemo res ... ali pa se zgodba ponovi?

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delanje gneče na cestninski postaji, stran vržen čas in uničevanje lastnega organizacijskega imagea.

Ljudstvo v poletnih konjicah stoji pred cestninskimi postajami ure in ure, pa nič. Cestninarji lepo počasi in vestno pobirajo pripadajoči denar. Se še ni zgodilo, da bi izgubili živce in odprli rampe.

Plačani so za to, da pobirajo denar in pobirajo ga po 8 (ali pa 12) ur na dan, torej sedijo v tistih hišicah, pa če mimo njih gredo vozila ali ne. Če kdo pelje sračko, jim le poživi enolični delavnik.

Ko bi mi organizirali svečani mimohod, bi to lahko naredili le v svojem prostem času, takrat pa so šefi DARSA in vlade tudi večinoma prosti, pobiralna raja pa je, tako kot povedano, plačana za sedenje v hišicah.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksni drugi predlogě? pa ne mi recti pred parlament,ker koliko jih je dejansko prislo se je videlo....

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošiljanje e-pošte sedaj, v zimskih mesecih.

Včeraj sem se trudil, da bi dobil Drnovškov e-naslov, pa ga skrivajo.

Sicer smo pa nekateri, vsaj po avtomobilistični plati, tudi člani AMDjev in AMZS, pa bi lahko preko njih zahtevali kakšno bolj "institucionalno" posredovanje navzgor.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...treba je konstantno pritiskati na vse ,ki lahko kakorkoli vplivajo na spremembo zakonodaje,protestne akcije -pred državnimi ustanovami pa so medijsko najbolj odmevne-pred časom smo se kmetijci organizirali in z traktorji blokirali mlekarne in ored perlamentom delili mleko...in če bi bilo treba ,bi pred perlament pripeljali tudi prašiče...

S Svojimi zahtevami smo uspeli..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po drugi strani pa smo tudi mi ze blokirali ljubljano z motorji in se "nasrali" pred parlamentom. In?

Zgodilo se je nula, nic, zero, zip, zilch...

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto zares, nekaj bo treba storit. Vendar, kaj bi bilo resnično najbolj pametno za storit. Nabralo se je preveč stvari, ki nas tlačijo in nas uvrščajo kot ne bodi nas treba. Ne moram se znebiti občutka, da smo motoristi drugorazredni državljani. Bolj kot sama cestnina me motijo oderuške cene naših zavarovalnic, bedarije pri opravljanju izpita kategorije A, da o varnosti nas motoristov na cestah sploh ne govorimo. Na vsaki takšni akciji je treba imeti pokrito podporo s strani novinarjev. Obvezno TV! Sama akcija pa mora potekati obvezno brez bedarij posameznikov, (kurjejne gum, pokanje vožnja po zadnjem ali sprednjem kolesu itd.). Sedaj imamo čas, da preko zime naštudiramo tabolšo varijanto in strnemo vrste preko ZMKS vsi motoristi v SLO za naš boljši motoristični jutri. Če pa s tega nebo ratalo nič, ostane tolažba, da se bo z vstopom SLO v EU, naša država morala podrediti zakonom in načelom EU. Res pa je, da se s tem cestnine ne bodo nič manjše. Morda pa pride v SLO tudi kakšna tuja, za motoriste ugodna zavarovalnica.

Pa lep pozdrav izpod belega Pohorja! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Po drugi strani pa smo tudi mi ze blokirali ljubljano z motorji in se "nasrali" pred parlamentom. In?

Zgodilo se je nula, nic, zero, zip, zilch...

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Če bi blokirali večkrat bi bil uspeh večji..

Lp

P.S.Po bitki so generali vsi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

S Svojimi zahtevami smo uspeli..

"Uspeli" ste zato, ker so z vašim "uspehom" kupovali ljudsko stranko. Nobena stranka pa žal ni odvisna od motoristov, kot sta SLS in NS odvisni od dobrega počutja kmetov.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kaj pa pomoč in iskusnje tujih moto zvez in klubov a mislite da se od njih nebi dalo nic dobiti

kar se pa tice politicnega dela sam delujem v studentski politiki in edino sredstvo ki je prineslo vsaj nekaj pozitivnega so bila pogajanj direkto z ministrom (sekretarje in podsekretarje smo vedno odslovili)ko tudi to ni bilo dovolj se prično akcije in protest (studentski strajk ki je prinesel dobre rezultate) sam pa imam tudi nekaj poznanstev g.jakob presečnik... predsem na minist. za promet in zveze,če bo potrebno.

Lp urosintruder

Kaj cakas, kaj stojis... Na telefon - poklicat - ostali bomo ze prisli.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gradiva enostavno ni.

So samo naše želje. Realne in nerealne.

Primeri želja:

-ne delati izpita po končani prirpavniški dobi v A125 ali A350;

-nižje cestnine za motocikle na Darsovih avtocestah;

-nižje zavarovalne premije za obvezno zavarovanje motociklov;

-nižje zavarovalne premije za kasko zavarovanje motociklov;

-registracija za poljubno število mesecev;

-da lahko enosledno vozilo prehiti stoječo kolono pred križiščem ali kako drugo oviro;

-da nas bi imeli avtomobilisti radi;

-da bi nas imeli policisti radi;

-...........

To.

Tako, da pred resnimi pogovori raje počakaj, ker ni bolj zagatne situacije, kot da ti v strojnici po dveh rafalih zmanjka streliva.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

-nižje zavarovalne premije za obvezno zavarovanje motociklov;

Tole bi bilo razumljivo...

quote:

-nižje zavarovalne premije za kasko zavarovanje motociklov;

tole pa ne ravno..

Vsaj po moji logiki. Precej nesrec se zgodi takih, da je motor sam udelezen v nesreci..se pravi zdrs, izlet s cete..itd in ti obvezno zavarovanje ne krije stroskov, pa tudi ce priletis v koga drugega je bolj verjetno, da naredis manj skode kot pa z avtom - ze zaradi teze vozila..

Kasko se mi zdi precej bolj rizicen, zato se mi zdi cena kaska bolj razumljiva kot pa cena obveznega zavarovanja.

alexb

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!