Skoči na vsebino

Motorna olja za 2-taktne motorje!


saso001

Priporočene objave

Zanima me katero olje naj uporabljam za svojo TZR-ko 125! ... Sedaj uporabljam CASTROL TTS, nekateri pa menijo da je MOTUL 600 še boljše!

Zanima me vaše mnenje ali še katero boljše olje od teh dveh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem v svojega KMX-a toču MOTUL 600 in je vse perfektno delovalo.Pa skoz sem ga tisčal(itak,sej drgač pa ni šlo:))Vem da KMX ni TZR-ka sam po moje je MOTUL 600 dobra izbira.Pri meni se je bolj obnesu kot pa TTS.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz tut uporablam motul 600 za rs 250. Sam ja dag ko svina. Vsak teden moram enga kupit (3250sit). Zdej me pa zanima ce je ksnmu jasn ce obstaja kaksna verjanta da bi ga cenej dobil?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probej poklicat zastopnika in vprasi ce se ga da dobit v kaksni vecji kanti(sodcku) recimo po 10L,20L pa ga bos imel za dolgo ,pa sigurno te bo prslo ceneje.jst sem imel tud namen to narest sam sem pol motor prodal pa ni blo nic iz tega:Da je pa svinsko drag je pa res :twisted: :twisted: :twisted: Mas pa tud motor taprav kar se stroskov in bencina tice :shock: :oops: Koliko priblizno naredis z enmu tankom??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probej poklicat zastopnika in vprasi ce se ga da dobit v kaksni vecji kanti(sodcku) recimo po 10L,20L pa ga bos imel za dolgo ,pa sigurno te bo prslo ceneje.jst sem imel tud namen to narest sam sem pol motor prodal pa ni blo nic iz tega:Da je pa svinsko drag je pa res :twisted: :twisted: :twisted: Mas pa tud motor taprav kar se stroskov in bencina tice :shock: :oops: Koliko priblizno naredis z enmu tankom??

LP

ma naredim tm okol 150, vcasih vec, vcasih manj (do rezerve), olje pa prblizn na tri tanke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motula jaz kupujem v Gama centru. Kot stalni stranki mi najprej pogrnejo rdečo preprogo, potem mi pa prodajo liter za 2900 sit. :shock:

Sodi pa obstajajo samo 50l. Smo ga že enkrat hoteli kupit pa je v vodo padlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se odločil da bom prešaltal na motul 600(po vaših predlogih)!

Pa lahko ko mam pol litra castrola tts dolijem not pol litra drugega olja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olja lahko mešaš,vsaj tako so vsi govoril in sem ga večkrat tudi sam!Itak nima bit kaj narobe,tri dni off roada pa bo v luftu :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se odločil da bom prešaltal na motul 600(po vaših predlogih)!

Pa lahko ko mam pol litra castrola tts dolijem not pol litra drugega olja??

drugac pa mislm da ni prov velikih razlik med olji(ce gledamo visji cenovni razred seveda)

sem mel v mojmu motorju ze 3 ali 4 različna olja pa pri vseh je vse enako laufalo(mogoce da je pri motul 800 nekoliko lepse sam je pa tudi cena astronomska), motula pa tocm zato ker ga pac najblizje dobim. Mislm da bom probu kaksnega cenejsga dobit ker to je ze pocas prevec zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk pravi da ta tts olja preveč mastijo,naj dam kaj drugega..

Kaj je to res al ne??

TTS nej bi mastil baje zarad premejhnega izgorevanja. Ker je namenjen visokim pogojem al neki tacga. Men se je tut to dogajal, dokler sem mel zablokiran skutr, zdej pa nimam več teh problemov 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TTS sem točil še v skuterja in mi je totalno zapacal auspuh, tako da ni bilo druge rešitve kot izpraznt denfr. Od takrat naprej pa Motul 600, ki je bil všeč tako skuterju (ki je žal zaribal), kot NSR-ki (ki pa še ni videla drugega olja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če olje paca, pomeni da se prepočasi vozite z motorjem, treba zadevco mal zavrtet, da dobiš suh avspuh

lahko pa tukaj direkt vprašaš "motul strokovnjake", kater oljček je priporočljiv http://www.motul.com/forumuk/ajout.asp?type=ajoute

za ogled strani http://www.motul.com/forumuk/default.asp

moj nasvet pa bi bil, uporabljaj raje kakšno cenejše sintetično olje za visokoobremenjene motorje, recimo od valvoline, silkolene, elf...ne bi nič slabše pa še kak cekin prišparaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

zdej sem začel dajat v motor motul 510, tako so mi svetovali na šternu.

pa grem danes kupit motul 510, in mi reče prodajalec da je isto olje kot 510 tudi tisto navadno za skuterje ki stane 500 manj. Kaj menite vi?? meni se zdi to malo čudno!!

pa če ma kdo telefonsko zastopnika motul za slovenijo naj jo napiše da ga pokličem!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Vsak teden moram enga kupit (3250sit). Zdej me pa zanima ce je ksnmu jasn ce obstaja kaksna verjanta da bi ga cenej dobil?

Jaz ga kupim po 2.900 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v katerih trgovinah pa se kupujete motula?. jes sem sel ze gledat v ene 5 trgovin pa ga nikjer nimajo. sam pri veitu ga dobim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajjjjj aja ajj mularija

s temi olji je podobno koz s pralnimi praški.

na svetu je mislim da 7 rafinerij ki izdelujejo motorna olja (za njegovo kakovost ne jamčijo več ko se odpre njihova embalaža) in 3 tovarne ki izdelujejo adetive. tovarne kot so castrol, valvoline, shel..... pa samo mešajo aditiv in motorno olje in ga prelijejo v novo embalažo, tako da je možnih kombinacij 21, ki so si po kakovosti zelo podobne. vsaj moralo bi bit tako če dodajo še kakšno poceni svinjarijo zaradi količine pa......

nima smisla kupovat nevem kako draga olja ker motorček ne bo nč boljše delau!!! eno sintetično olje od 1000sit do max1500 je čisto v redu razna TTs in .. pa je metanje denarja proč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi ti rebel kvasiš glupastoče, če bi mogoče kdaj vsaj vizualno precenil nekaj različnih olj, bi pogruntal da so!! različna in to ne samo po pakiranju

vsakdo pa preceni po svojem načinu vožnje in če je voznik počasnejši mu bo olje mastilo, razen kaka INA mineralna 2-takt kupljiva na OMV primerna za tomos autmatic 3M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sn v aprilii AF1 125 kuril ze od dvotaktola, pa vse do motula 600. razlike so po mojih opazanjih minimalne, z enim oljem (recimo s TTSom) je imel malce vec navora, z drugim (npr. Motulom) se je malo (MALO!!) povecala odzivnost, s tretjim (recimo s STIHLom) je malo kadilo ko se ni bil cisto na delovni temperaturi, z X-Bike moram spet uporabljati čok (ceprav brez njega prav tako vzge, le da prvih 10, 15 sekund ne smes dat gasa, ker ga zadusi), Motorex Cross Power 2T da malo navora, pa tudi obrate doseze kr dobre, Repsol je malo (MALO!!) moci v najvisjih obratih dal gor, itd. men se razlika ne zdi vredna treh jurjev. Dvotaktol (Dvotaktol Sint - zlata embalaza, polsinteticno) sem kupil le takrat, ko se mi je 50 km od doma lucka prizgala, drugega pa niso prodajal (Petrol pumpa, itak, za TTS pa ne dam tri pa pou jurje, k sn ga v Celju nazadnje kupil po jurja pa pou v Mototehni - neka cudna posiljka, se v stari embalazi). izpuh sem ze enkrat ocistil, dusilec je bil cist QL, vstopnik v resonancni trebuh je mel malo saj, kanal cilindra pa je bil tud se kr ok, pa ceprav sem kuril ze vsega boga (sam olja od pomfrija se ne).

na zunanji izgled olja (barva, viskoznost, duh, itd.) ne dam nic, konec koncev, pa ce tankam INA olje, ko crknil mi samo zaradi tega ne bo. nazadnje sem tankal X-Bike (OMV), ko je cisto hladen malo kadi ko das gas (kar mi je danes resilo masino, ker sem opazil, da se ne kadi, ugasnil sem masino, odsraufal sedez, in opazil, da olja ni vec, v cevki za olje pa so bili ze zracni mehurcki!!!), prve pol sekunde (ali pa kar celo) uporabim čok, pa je to to. ne gre bolj, ne gre manj, ko ima enkrat 45, 50 stopinj ali več ne kadi, odzivnost je dobra (hehe, sem omenil, da imam povecano kompresijo??? :rolleyes: ), deluje pa ze 1100 km s tem oljem, celo bat sem utekel s tem litrom olja, ki mi ga je danes zmanjkalo, pa gre zverinsko. B)

o naslednjem olju pa se premisljujem. verjetno bo stet X-Bike, ki ga dobis za 950 sit na liter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi ti rebel kvasiš glupastoče, če bi mogoče kdaj vsaj vizualno precenil nekaj različnih olj, bi pogruntal da so!! različna in to ne samo po pakiranju

vsakdo pa preceni po svojem načinu vožnje in če je voznik počasnejši mu bo olje mastilo, razen kaka INA mineralna 2-takt kupljiva na OMV primerna za tomos autmatic 3M

ja, rdeča barva olja mi je všeč, dišat pa mora po jagodah

tisto bistvo, ki ga rabi mašina pa je vedno eno izmed kombinacij, pa pr vseh oljih ne sam za 2T, kjer so tudi dodatki za boljše izgorevanje (to naj bi vplivalo na ceno sam spet ne toliko)

a ti vizualno preceniš olje, kaj opaziš, da v enem nekaj plava iz drugega pa izhajajo mehurčki????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!