Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2023


MiNa

Priporočene objave

pred 13 urami, Tex pravi:

V Bukarešti ni bilo ravno za uzivat ...

Screenshot_20230717-153316_Gallery.thumb.jpg.2ce6dcc37eaddf3f417cf0dc4e3e84a3.jpg

Kako je šele temu revčku dogajalo, vajen angležkega vremena:

20230717_133925.thumb.jpg.4af76d0de1d3f829a21556cbb5e67011.jpg

 

Od vseh gradov se nama je edino pri Pelesu dalo nardit postanek:

20230717_151045-01.thumb.jpeg.b7a4f3444605b6e9df2d97dc0534b652.jpeg

 

V visjih krajih pa ni hudega, se da nekako ..

20230717_174812-01.thumb.jpeg.35807377df476a12334132c4a273feba.jpeg

Tudi macje poslastice so bile OK .. samo da ne bo kaksne krize identitete .. 😄

Je pa malo tako-tako gledat vse te potepuske pse, prevec je tega, no.

Ceste so pa, 🥴 🤬

kar se gradov tiče, je zelo lep tudi v Hunedoari (vsaj zunaj ...), glede potepuških psov (in mačk) pa sem bil zelo presenečen, kako lepo skbijo zanje ... "na zunaj" sicer niso najbolj negovani, jih pa (vsaj v mestih smo to opazili) kar redno hranijo, večinoma z ostanki iz hotelov in gostišč ... cesta pa odvisno kje si se vozil; okraj Curtea de Arges (kjer se začne ali konča tudi Transfagarasan) je imel daleč najslabše, medtem ko smo pri vračanju nazaj izbrali pot iz Targu Jiu preko nacionalnega parka Domogled-Valea Cernei skozi terme Bailea Herculane, Oravita do Bele crkve .... vrhunska cesta, so jo prav takrat tudi na novo asfaltirali, skoraj brez prometa, lepi pregledni in dolgi ovinki ... ena najlepših cest na potovanju, toplo priporočam, če bo kdo bluzil v tistih koncih.

Je pa Transfagarasan močno precenjen, po mojem mnenju jo Transalpina precej presega; cesta do pričetka vzpona z južne strani je katastrofalna, se je Špeli tlomil nosilec kamere od tresljajev ... sam vzpon pa zelo spominja na GG. Smo jo pa nehote prevozili v obe smeri, saj je bila cesta (ki uradno še ni bila odprta!) nekaj km pred dolino na severu zaradi zemeljskega plazu zaprta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z "medvedki" je isto sranje, kot je bilo pri nas. Geniji jih hranijo in "medvedki" se navadijo, potem pa postanejo medvedi in panika, pa jih je potem pod nujno potrebno postreliti.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, franc pravi:

To z "medvedki" je isto sranje, kot je bilo pri nas. Geniji jih hranijo in "medvedki" se navadijo, potem pa postanejo medvedi in panika, pa jih je potem pod nujno potrebno postreliti.

lp

tele medvedke sem videl vsaj na treh, če ne štirih objavah vkljućno FB). dobesedno udomačeni, dokler ne bo kakega turista mal poslal na urgenco :P

upam, da jih ne srečam, sploh ker štartam v soboto malce bolj odročno varianto transalpine in transfagarsana. (podolgeminpočez)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Tex pravi:

Corvins castle (v Huneadori) je po moje itak najlepsi grad v Romuniji, oziroma najbolj "fukiš", slikljiv. Itak od zunaj, od znotraj ni časa, še manj volje 🤣 .. najbolj precenjen je po mojem mnenju Drakulas (Brans) castle, kar za preskočit ..

Transalpino in Transfagararas primerjat je malo ... drugačni interesi, drug "point". Transfagarasan je narava, manj 'skomercializirano', zanič cesta, ampak res, v celoti (severni del nekaj obnavljajo, vozijo težko maşinerijo gor) .. Transalpina, lepa cesta, se da pičit, nekaj več gužve .. ne vem, nama je oboje všeč, iz drugih razlogov .. ok, tudi če medvedke odštejem, mi je mogoče Transfagarasan ljubši .. verjetno tudi odvisno, s katere strani napadeš .. pa seveda offroad nastavitev vzmetenja je nujna .. no, to velja kar za vecji del Romunije .. tudi po avtocesti je kdaj nuja .. se pa (samo) zaradi teh dveh cest ne bi vec vracal v Romunijo, a-a. So druge stvari bolj vabljive in konec koncev imamo Dolomite precej bližje s precej več in lepšimi prelazi. Je pa razumljivo, da je treba oboje prevozit, vsaj (največ?) 1x.

Potepuški psi, se moram kar strinjat, niso sestradani, ne, jim pomoliš kaj pod gobček pa se zdi, da bolj pozornost iščejo, kot obrok .. ☺ je pa vseeno mogoče komu rahlo težko za videt.

No ok, sem že daleč offtopic ..

Ps: Špela je pa divjak (če govoriva o isti Špeli - lp! 😜).

Pss: da ne bom preveč offtopic:

20230718_145804-01.thumb.jpeg.fa0891dc350e18c76a81ec0def0ef28e.jpeg

Psss: baje da je ful pihalo (meni se ni nekaj poznalo, no):20230718_145929-01.thumb.jpeg.09b323f8fb871e099a7dc279be109fa8.jpeg

Se kar strinjam z zapisom. Hunedoara, je za pogledat, če je to namen..je pa 3/4 zadev isti šit. Ne bom limal fotk ogleda, mogoče je kak manj znan grad bolj zanimiv.

Ker je Romunija prepolna gradov..si pač izbereš enega, pa tistega odkljukaš v detajle.

Vse ostalo, lajkam romune in policaje pri nadvse fleksibilnemu razmišljanju, kaj pomenijo oejitve in kako se vozi po cesti....Lajkam tudi naravo, način koriščenja le te...da ni vse za "bodečo žico" in regulirano...svoboda ŠE JE...lajkam piknike kjerkoli in mešanico folka med cigani (ops ROMI) in bosanci :P

ps. lajkam sexi ritko in frizuro na zadnji fotki, sam ta fetiš razumejo samo obževalci "ta crnih" /panajostanemednamazadnjistauk)

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, snela pravi:

A 30min poligona šteje za to temo?

image.thumb.jpeg.393b4b69d88465986aa23b1280814a60.jpeg

Bravo :)

.

... ne brez tapravga tranzita pred temi makaroni ne šteje ...  :kva2:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, snela pravi:

A 30min poligona šteje za to temo?

image.thumb.jpeg.393b4b69d88465986aa23b1280814a60.jpeg

Bravo :)

A mi lahko gpx ruto posreduješ? 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, pik1 pravi:

.

... no tko ... tajvančk še kr dela ... in ne morm verjet ... da mi je že kar prirasel k srcu :D

... zelo lahko vozilce ... porabo ima štirkrat manjšo od mene ... res pa je ..  da tud konjev ni prov velik ... 😮😮😮 ... ampak ... tko je to ... v "divjini" je tud to dobrodošlo :D

... sicer pa ... danes mal po centralni vukojebini Karpatosa .. do najlepših plaž 😊 ... in jasno ... tud na najlepše plažne pajzlčke nisva pozabila :D

 

ps.

.... kot rečeno ... dnevne furce ne merim več v prevoženih kilometrih ... ampak v popitih kavicah ...in mogoče "kakšni" popiti sangrijci :wub: .. kakor koli že ... borim se z nadčloveškimi napori :kva2:

 

20230720_130249.jpg

20230720_132506.jpg

20230720_164028.jpg

20230720_164455.jpg

Screenshot_20230720_113446_Maps.jpg

Screenshot_20230720_161347_Maps.jpg

sj, bimerja neb tako zlorabljal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sicer spada bolj v temo a je sploh mogoče, ampak v četrtek dopoldne od Vrhnike do Dekanov nisem srečal nobenega motorista. Še skuterja ne. :eek:

Še huje: Nobenega ni bilo videti niti v Postojni na pumpi. Celo na poti domov ne... 

Grozno! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!