Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2023


MiNa

Priporočene objave

pred 11 minutami, kawamoto pravi:

Čist sam. 30 dni? 

Sam samo 1 teden. Pol pa z bejbo 😎

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

Okrog 16:30 si bil v Hrusevju? 

ja, sem kar obrnil ,ko sem videl gnečo skos Postojno 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6 uri odhod iz Maribora, smer Celje, Ljubljana in naprej proti Dolomitom. 

Do Italijanske meje lepo sončno vreme ter idealni pogoji za vožnjo, ampak samo do Italjansko Avstriske meje. No tukaj se je proti najinem cilju pričelo, vse kar je na nebu se je zlilo na naju. 24.7 dež kot bi vplival iz škafa. Prespiva po 510 kilometrih vožnje z mislijo saj bo jutri bolje. Zbudila sva se v oblačno jutro, pojedla zajtrk in glej ga zlomka, ko prideva iz prenočišča vliva kot iz škafa. Pa saj je vseeno počastila sva spomin na prijatelja, ki ga je pred 13 leti vzela pot cca 1 kilometer iz Arabe. Skoraj 1000 km prevoženih v dveh dneh, lep dogodek zame in mojo ženo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ob štirih iz Monakovega (v bistvu Oberschleisheim) po 471 in 304 do Solnograda, Bad Ischla, Liezna, Visokih Tur proti Mariboru.

V soncu sem se oblekel in ko sem sedel na motor je začelo škropiti. Do črpalke (5 km) sem zdržal, natankal pa sem spet v soncu. Potem pa ves čas sonce, cesta pa mokra kot, da lije. Moker do kolen sem končno navlekel dežno opremo, na avstrijski pumpi pa še plastične rokavice pod letnimi. Ves čas je bilo suho, cesta pa mokra do St. Gilgena pri Wolfgansee. Potem suha do Liezna in spet mokra do vrha Visokih Tur, na južni strani se je končno posušila in je bilo jasno s polno luno do doma ob 23:55 (skoraj osem ur). Google me vodil po dolini Labotnice in nato na Packsattel in Hebalm mimo Lonča proti Gleinstetnu in Arnežu ter mimo Lučan in Jurija do Maribora. Google me je peljal po nekih čudnih ovinkih skozi naselja z omejitvijo 30 (zavij levo in desno in spet levo ...), verjetno najkrajša ali najhitrejša pot. Jaz grem običajno do Volšperka in čez Labot in Dravograd, kar je po Guglu 13 km n 13 minut dlje.

Presenetilo me je, ko sem se spuščal iz Hebalm (1400 m), kar ni hotelo biti konca klancu navzdol. Sem že mislim, da bom prišel pod morsko gladino. Prestrašil sem nekaj zajcev, na srečo pa srn in svinj ni bilo (sicer bi spraševal Snečerja koga tožit).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 12 urami, Snečer pravi:

, na Mangartu vlada pohlep, hocejo 10 eur za motor... 

 

Saj v Avstriji za vsak kucelj računajo toliko...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

samo to je v sloveniji :)

a 5 bi bilo sprejemljivo? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!