Skoči na vsebino

POSLEDICE TELEFONIRANJA V AVTU ?!


Damian

Priporočene objave

Danes sem v Nedelu prebral, da smo izgubili se enega od nasih.

Pise priblizno tako:

Voznik golfa zaradi neznanega vzroka v desnem ovinku zapeljal na levo stran cestišča in čelno trčil v pravilno vozečega motorista........ Motoristu kljub hitri pomoči niso mogli več pomagati.....

TO ME JE RAZBESNELO :x :x :x :2gunfire:

Zakaj je voznik avta zavil na levo??? Možnosti je najbrž več, vendar sem 90 % prepričan, da je bil posredi mobitel.

Meni se je namreč (v šele dveletnem motorističnem stažu) trikrat zgodilo, da me je skoraj s ceste zrinil BEDAK (1xKOZA) , ki so veselo telefonarili s slušalko v roki, cesta je bila pa vsa njihova.

Da ne govorim , ko vozim v avtu. Že na 500 m ga od zadaj po vožnji vidim, da telefonari.

Jaz bi vsakemu , ki s slušalko v roki telefonari doživljensko vzel vozniško.

Jaz imam v avtu hands-free, pa se kljub temu včasih tako zagovorim, da ne vem, kako sem vozil. Zato kljub temu sistemu najraje ustavim, ali pa zmanjšam hitrost.

Policajem se je pa lažje skrivati v grmovju in za drevjem, ter loviti samo prehitre, kot pa narediti nekaj akcij v tej smeri.

GLAVNI krivec za te probleme pa so Mobitel, debitel , Simobil VEGA (Upam , da sem nastel vse SLO), ki napol zastonj prodajajo telefone, da le pridobijo naročnike,sistem za prostoročno telefoniranje v avtu pa so zasolili (na pribl 40.K Sit). S tem verjetno pokrijejo malo razlike pri telefonih, za življenja ljudi pa jim ni kaj dosti mar.

Vsekakor so krive tudi BUDALE, ki v avtu veselo telefonarijo...

Upam, da nisem bil predolg ter nisem preveč zgrešil teme.

Vendar me je, ko sem članek o nesreči prebral, tako razbesnelo, da bi kar roke s telefoni lomil .

Ni manjkalo dosti, pa bi lahko tako pisalo tudi o meni....

LP vsem

Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam v avtu hands-free, pa se kljub temu včasih tako zagovorim, da ne vem, kako sem vozil.

Če se ne motim, so Angleži opravljali neke raziskave in prišli do spoznanja, da so vozniške sposobnosti ljudi, ki med vožnjo uporabljajo mobilni telefon, enake vozniškim sposobnostim ljudi, ki imajo v krvi vsaj 0,8 promila alkohola.

Rezultati raziskave veljajo tako za sisteme za prostoročno telefoniranje kot za "navadne" (slušalka ob ušesu).

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje ni problem v tem da ne moreš uporabljati obeh rok ampak bolj to da se ne moreš skoncentrirati. Naprimer poizkusite narediti kaksno malo bolj zahtevno nalogo iz matematike in se hkrati pogovarjati po telefonu. Po moje bo šlo zelo težko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezultati raziskave veljajo tako za sisteme za prostoročno telefoniranje kot za "navadne" (slušalka ob ušesu).

Pri prostoročnem sistemu odpadejo akrobacije med prestavljanjem, iskanjem mobitela v žepu in je zato dosti varnejše.

Vprašanje pa če zadosti za uporabo v avtomobilu ker za vožnjo avtomobila ne potrebuješ popolne koncentracije, ampak če za nekaj sekund popolnoma izgubiš nadzor zna biti pa nevarno.

Tudi kajenje za volanom je ena izmed aktivnosti, ki na čase za trenutek vzame vso pozornost.

Je rešitev prepoved le tega v avtomobilih.

Potem tudi razmišljanje in sanjenje med vožnjo zna biti nevarno.

Rešitev ,kako preprečiti te pojave je verjetno bolj zapletena kot "polomimo roke vsem ki uproabljajo mobitel v avtu".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi teh problemov na cesti ne bomo sami rešili! Smo gledano v celoti premala skupina "uporabnikov cest", pa še javno mnenje nam ni najbolj naklonjeno, tako da ne pričakujte čudežev.

Po moje se je važno prilagodit razmeram na cesti, kar med drugim pomeni tudi voziti čimbolj na svojem pasu še posebej v nepreglednih ovinkih :!: Vem, ne moreš predvideti situacije ampak opažam da veliko motoristov vozi skoraj po sredini pasa ali pa je nagnjena preko :!: V takem primeru je dovolj da avto zapelje samo malo preko črte in BUM!!!Da se o avtobusu ali kamionu sploh ne pogovarjamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi teh problemov na cesti ne bomo sami rešili! Smo gledano v celoti premala skupina "uporabnikov cest", pa še javno mnenje nam ni najbolj naklonjeno, tako da ne pričakujte čudežev.

MAkSi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim, so Angleži opravljali neke raziskave in prišli do spoznanja, da so vozniške sposobnosti ljudi, ki med vožnjo uporabljajo mobilni telefon, enake vozniškim sposobnostim ljudi, ki imajo v krvi vsaj 0,8 promila alkohola. Rezultati raziskave veljajo tako za sisteme za prostoročno telefoniranje kot za "navadne" (slušalka ob ušesu).

Zanimivo. Še bolj moteč faktor zna biti žen(sk)a na sovozniškem sedežu. Če pogledaš kaj se dogaja v kabinah nasproti vozečih avtomobilov, vidiš včasih presenetljive stvari.. nekatere besne babnice med vožnjo rade kričijo in sunkovito krilijo z rokami. Naj naredijo raziskavo še o tem.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da sem iz istega razloga tud jaz tule kjer pač sem :evil: Se še nisem prepričal ampak enkrat bom zbral jaj.a pa bom prišel stvari do dna :evil: Še vedno vidim smrklo s telefonom v ušesu toliko dolgo dokler ni počilo :x Sam ona je to naredila v levem ovinku pa je očitno mislila da je na rondoju in se je še kar mal ovinek delala :evil: Že prej sem se zelo redko po telefonu pogovarjal če je bil nekdo od naju dveh na vožnji sedaj pa povem razlog in v 5 sekundah prekinem vezo. Ko se boš ustavil pa me pokliči prej pa se ne pogovarjam pa naj ma 5x prostoročni komplet. Kot je nekdo omenil: Največkrat ni problem v fizičnih opmejitvah vožnje(ena roka) ampak psihičnih ker takrat niti redkokdaj mislimo na vožnjo, ampak na pogovor :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se čisto strinjam z vašimi ugotovitvami, ker sem mnogokrat tudi sam videl podobne stvari. Je pa tak problem kultura vsakega voznika posebej in tudi z nevem kakimi zakoni se tega ne bo dalo kar tako izkoreniniti. Mislim, pa da ta stvar ne bo trajala v nedogled saj tudi k nam prihajajo mobilci z video displeji in mne vem kako jih bodo potem uporabljali med vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj vem, da ni dobro telefonirati med vožnjo... Da ne bo pomote - ko o prišli mobilci na trg sem kar veliko govoril med vožnjo po telefonu z različnimi sistemi. Ugotovil sem, da mi je pogosto za nekaj sekund vožnje med pogovorom kar zmanjkal film... tako da, ... Nein, Danke.

Je pa itak žalostno, da izdelovalci ali prodajalci avtomobilov ne ponudijo kar v osnovni opremi že priprav vsaj za prostoročno telefoniranje...

Seveda bi bilo najbolje, če bi bilo telefoniranje za voznika nekako onemogočeno... pa ne zaradi motoristov, ampak zaradi varnosti vseh na cesti...

Ker najraje pa telefonirajo razni gospodje v audijih, bemfah in mečkah... aja, pa seveda raztresene študentke v poceni majhnih jajčkih in z 1500 km izkušenj za volanom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej, sam če je problem, se pogovarjat, pol je isto, če se pogovarjaš s sovoznikom. A bomo zdaj v avtih tut sovoznike prepovedali, ker to negativno vpliva na koncentracijo.

Jaz pa mislim, da so sistemi za prostoročno telefoniranje kr OK. Ko nekakšen oddaljen sovoznik. Nič bolj te ne moti :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi po mojem mnenju in izkušnjah telefoniranje v avtu moti. Zelo moti! K sreči vsaj zakon prepoveduje telefoniranje iz roke v avtu. Kako pa narod pripraviti, da bodo zakon upoštevali, je pa druga pesem. Vendar ima trenutno edino policija legalno moč ukrepati. In ti, mislim, pri tem niso nič kaj učinkoviti. Kaj nam preostane? :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kajenje za volanom je ena izmed aktivnosti, ki na čase za trenutek vzame vso pozornost.

Je rešitev prepoved le tega v avtomobilih.

JA, SEM ZA PREPOVED KAJENJA V AVTIH, ker vsak pra..ec, ki v avtu kadi vrže čik skozi okno brez oziranja kam bo le-ta padel. In to zato, ker naj bi ugasnjeni čiki smrdeli v avtomobilu. :x :x SVINJE!

Lani sem imel celo dvakrat čik med jajci in rezervoarjem!!!! :x :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vdrtino v desnih vratih,ki je dokaz "sposobnosti koncentracije" pri teleforniranju; :roll: in ne,nisem jaz telefoniral......

vsec mi je tisti plakat ob AC: tip jé,pije,telefonira,kadi.... vse istocasno,spodaj pa pise "in kdo vozi?" 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kajenje za volanom je ena izmed aktivnosti, ki na čase za trenutek vzame vso pozornost.

Je rešitev prepoved le tega v avtomobilih.

JA, SEM ZA PREPOVED KAJENJA V AVTIH, ker vsak pra..ec, ki v avtu kadi vrže čik skozi okno brez oziranja kam bo le-ta padel. In to zato, ker naj bi ugasnjeni čiki smrdeli v avtomobilu. :x :x SVINJE!

Lani sem imel celo dvakrat čik med jajci in rezervoarjem!!!! :x :evil:

Maš tudi take, ki delajo to zanalašč, ko te vidijo na motorju in tudi take, ki si zelo radi čistijo prednjo šipo, kadar v koloni stojiš za njimi! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kajenje za volanom je ena izmed aktivnosti, ki na čase za trenutek vzame vso pozornost.

Je rešitev prepoved le tega v avtomobilih.

JA, SEM ZA PREPOVED KAJENJA V AVTIH, ker vsak pra..ec, ki v avtu kadi vrže čik skozi okno brez oziranja kam bo le-ta padel. In to zato, ker naj bi ugasnjeni čiki smrdeli v avtomobilu. :x :x SVINJE!

Lani sem imel celo dvakrat čik med jajci in rezervoarjem!!!! :x :evil:

Maš tudi take, ki delajo to zanalašč, ko te vidijo na motorju in tudi take, ki si zelo radi čistijo prednjo šipo, kadar v koloni stojiš za njimi! :evil:

Slovenska skromna pregovorna ZAVIST :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kajenje za volanom je ena izmed aktivnosti, ki na čase za trenutek vzame vso pozornost.

Je rešitev prepoved le tega v avtomobilih.

JA, SEM ZA PREPOVED KAJENJA V AVTIH, ker vsak pra..ec, ki v avtu kadi vrže čik skozi okno brez oziranja kam bo le-ta padel. In to zato, ker naj bi ugasnjeni čiki smrdeli v avtomobilu. :x :x SVINJE!

Lani sem imel celo dvakrat čik med jajci in rezervoarjem!!!! :x :evil:

parkrat imel cik za vratom (pod jakno!),enkrat kolegica dobila cik v obraz (je imela vizir malo odprt) - opekline,operacija...... se zdaj skoraj nic vec ne vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam zdi kazen 10 tisočakov za telefoniranje med vožnjo smiselna? Kazen bi morala biti višja kot en klinčev mobipaket, vsaj 50 jurjev, pa nadzor bi moral biti bolj strog. Prav zdaj poteka v Franciji kampanja, ki jo organizira FFMC (močna zveza motoristov a la Mag), ki skuša prepričati avtomobiliste naj ne telefonirajo za volanom. Menda so k sodelovanju že prepričali operaterje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

go for it 8)

halooo, kva se je zgodilo s cigaretnim ogorkom..... :shock:

mobitel v avtu :twisted: po mojem bo to kdorkoli težko preprečil, saj dons je biti fensi da imaš telefon skoz na ušesu ???? :?:

kaj pa ženske ki se šminkajo med vožnjo in se gledajo v vzratno ogledalo :?: :?: :twisted: :?: :roll: 8) :shock: :shock:

brez zamere punce......ni mišljeno teptanje žensk vendar hotel predstavit problem :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker najraje pa telefonirajo razni gospodje v audijih, bemfah in mečkah... aja, pa seveda raztresene študentke v poceni majhnih jajčkih in z 1500 km izkušenj za volanom...

Ja za avto majo 7mio sit sam za prostoročno telefoniranje 40k sit pa ne!!!No ja kle ni blem denar telefoniranje je pri nas še vedno 'frajersko'.....no vsaj za une k so za volanom!!! :( :( :( :( Žal!!

Zakaj je telefoniranje tako zanimivo???Moja teorija je da:ko telefoniraš si res napol odsoten in mal ti vmes filama zmanka si bol pomemben ker maš neki za počet (isto kot cigaret) in še mal sliči na pijanost! :D Popolna zavbava!!No seveda pa še nevarno je za povrh tko kot sex brez zaščite al pa cigareta, alko,........

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kajenje za volanom je ena izmed aktivnosti, ki na čase za trenutek vzame vso pozornost.

Je rešitev prepoved le tega v avtomobilih.

JA, SEM ZA PREPOVED KAJENJA V AVTIH, ker vsak pra..ec, ki v avtu kadi vrže čik skozi okno brez oziranja kam bo le-ta padel. In to zato, ker naj bi ugasnjeni čiki smrdeli v avtomobilu. :x :x SVINJE!

Lani sem imel celo dvakrat čik med jajci in rezervoarjem!!!! :x :evil:

dokler ga ne dobiš zadaj za delno odpet kombinezon kot frendica,bodi kar vesel........

kar se tiče metanja čikov skozi okno, ....me ne moti...........itaq prvi dež vse spere........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Na jumbo plakate objavimo,da mobiteli povzročajo tumorje v možganih.Preiskavo opravil ta pa ta.

Garantiram razpad prenosne telefonije!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj dons je biti fensi da imaš telefon skoz na ušesu ???? :?:

To je bilo mogoče res nekaj let nazaj, danes je pa že kar način življenja ( mnogo dosti opravijo v avtomobilu med vožnjo ).

Prostoročno telefoniranje je pa res kot en oddaljen sopotnik in če uvedemo prepoved prostoročnega telefoniranja v avtu potem lahko prepovemo tudi sopotnike.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!