Skoči na vsebino

Uveljavljanje AO+


.T.

Priporočene objave

Kakor verjetno veste, sem se v septembru 2002 zlozil z motorjem pred OLP. Prisla je policija, naredili so zapisnik. Imel sem buske po celem telesu in omejeno gibanje rame. Po fizioterapijah sva z odvetnico uveljavljala AO+. Najprej so ponuduli 400.000 SIT, nato se je pritozila in dobil sem 500.000 SIT.

Se preden sem dobil denar nakazan, sem pa registriral motor. 50% bonifikacijo imam ze nekaj let.

Predvcerajsnjim pa dobim domov posto od Zavarovalnice Triglav, ki se glasi takole:

ZADEVA: Popravek police št. *******

Dne 27.02.03 ste v podjetju JP LPP dogovorili avtomobilsko zavarovanje za vozilo Yamaha XJR 1300 reg. st. Lj **-**.

Pri sklenitvi zavarovanja je prislo do napacnega izpisa police, zato Vas prosimo, da se zglasite na salterju st 5 do 9 - za sklepanje zavarovanj, Zavarovalnice Triglav, d.d. Verovskova 60b Ljubljana, vsak delovni dan od 8:00, do 18:00. ure, ob sobotah od 8:00. do 12:00 ure, da bomo napako uradno popravili.

S seboj prinesite dopis, polico št. *******

Lepo Vas pozdravljamo!

Vodja odseka za zunanjo prodajo

premozenjskih zavarovanj

Ales *********

L.R.

Pa poklicem na zavarovalnico in mi povedo, da ko sem uveljavljal AO+, da sem izgubil 15 % bonifikacije. 15 % nisem izgubil samo na AO+, ampak na vse skupaj. In mi se recejo, naj se cimprej oglasim, da bom doplacal razliko.

Prasci mi o kakega doplacila v dopisu sploh niso omenjali!!!

Zanima me, ce sem dolzan placati razliko, ker na blagajni lepo pise: DENAR PRESTEJTE TAKOJ, KASNEJSIH REKLAMACIJ NE UPOSTEVAMO!

Naj povem se to, da dopis ni bil podpisan in me zanima ce tisti L.R. (lastnorocno) slucajno nadomesca podpis.

A se vam zdi prav, da bi moral jaz zaradi njihove napake hoditi na zavatovalnico?

Kaj menite ali naj grem doplacat ali ne?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekini zavarovanje na nekem drugem šalterju, potegni razliko ven in pojdi na drugo zavarovalnico! Boš uveljavil bonus napisan na sedanji polici! Jih kar en kuri gleda! :evil: :evil:

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf tule sem pa mrzu. Vsekakor tudi jaz pravim d ajih en k. gleda samo ne verjamem da se boš rešil problema z odjavo motorja in registracijo pri drugi zavarovalnici. Ko boš hotel potegniti $ z omenjene police znajo videt v bazi da nekaj ne štima s tvojo polico in pol si boš sam traparije nakopu.

<pa velik sreče pri rešitvi problema :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm eno mogoče glupo vprašanje:

ker smo tu gori tako ali tako bolj nakladači, a nebi rajši odvetnico vprašal? če je znala 0,5 mio dobit od zavarovalnice bo verjetno boljše vedela te stvari kot mi tu?

pa brez zamere :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekini zavarovanje na nekem drugem šalterju, potegni razliko ven in pojdi na drugo zavarovalnico! Boš uveljavil bonus napisan na sedanji polici!

Zadnje čase zavarovalnice pri prenosih preverjajo dejansko stanje bonusa in ne tisto, ki ga izkažeš s kuponi. Slej ali prej te bo doma čakal dopis druge zavarovalnice za isto zadevo.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej so ponuduli 400.000 SIT, nato se je pritozila in dobil sem 500.000 SIT.

hmmm ... malce off topica, ampak se mi zdi, da se ni prav dobro pogajala, glede na prvo ponudbo zavarovalnice ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej so ponuduli 400.000 SIT, nato se je pritozila in dobil sem 500.000 SIT.

hmmm ... malce off topica, ampak se mi zdi, da se ni prav dobro pogajala, glede na prvo ponudbo zavarovalnice ...

Se strinjam, moj odvetnik je njihovo prvo ponudbo povečal, za 3,3 x.

Ja 15% bonusa izgubiš. Primeni je že odvetnik vzel kuponček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Tadej nikakor ne moreš zgubit bonifikacije tudi na osnovnem zavarovanju!!! :idea: :idea: :idea:

Saj nisi nikomur povzročil škode!Kot vem gre kasko oz AO+ za 10 procentov na leto dol pa ob nesreči za 20% gor!Po kaki logiki bi naj doplačalše za osnovno zavarovanje mi ni povsem jasno ampak mislim da je to nategavščina!!Pozanimaj se še kje drugje!

Na obvestilu ti je pa pisalo da je številka police napačna!Matr so pi......!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Tadej nikakor ne moreš zgubit bonifikacije tudi na osnovnem zavarovanju!!! :idea:  :idea:  :idea:  

Saj nisi nikomur povzročil škode!Kot vem gre kasko oz AO+ za 10 procentov na leto dol pa ob nesreči za 20% gor!Po kaki logiki bi naj doplačalše za osnovno zavarovanje mi ni povsem jasno ampak mislim da je to nategavščina!!Pozanimaj se še kje drugje!

Na obvestilu ti je pa pisalo da je številka police napačna!Matr so pi......!!! :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  

Ciao,by Pero

Pero, motiš se ... AO+ je vezan direktno na polico avtomobilske odgovornosti (AO) alias obveznega zavarovanja, saj je samo dodatna možnost na taisti polici ... popust je pri obeh zadevah vedno enak ...

Pravilo pa je: če koristiš polico izgubljaš bonus ... V Tadejevem primeru je škoda zato, ker ni dobil prav veliko denarja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Tadej nikakor ne moreš zgubit bonifikacije tudi na osnovnem zavarovanju!!! :idea:  :idea:  :idea:  

Saj nisi nikomur povzročil škode!Kot vem gre kasko oz AO+ za 10 procentov na leto dol pa ob nesreči za 20% gor!Po kaki logiki bi naj doplačalše za osnovno zavarovanje mi ni povsem jasno ampak mislim da je to nategavščina!!Pozanimaj se še kje drugje!

Na obvestilu ti je pa pisalo da je številka police napačna!Matr so pi......!!! :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  

Ciao,by Pero

Pero, motiš se ... AO+ je vezan direktno na polico avtomobilske odgovornosti (AO) alias obveznega zavarovanja, saj je samo dodatna možnost na taisti polici ... popust je pri obeh zadevah vedno enak ...

Pravilo pa je: če koristiš polico izgubljaš bonus ... V Tadejevem primeru je škoda zato, ker ni dobil prav veliko denarja ...

Ja res očitno moja napaka! :idea: Sem mislu da je AO+ vezan na kasko oz da je samostojen!!! :?: Škoda!!! :!: Ampak zakaj so Tadeju to šele sedaj ugotovili! :cry: Plačano je pačano pritožbe sprejemaš naslednjleto!!! :D :D :D

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se skliceval na napis na šalterju... denar preštejte takoj, kasnejših reklamacij ne upoštevamo. Pošlji jim dopis.

A sploh upoštevajo bonifikacijo, če menjaš zavarovalnico?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se skliceval na napis na šalterju... denar preštejte takoj, kasnejših reklamacij ne upoštevamo. Pošlji jim dopis.

LP

ni fora v tem, da nebi preštel denarja ... gre za to, da bonifikacija pade, če koristiš polico ... tega na registraciji pač niso vedeli, ker je imel vse kupončke ... zavarovalnica ima pravno osnovo, da ta denar od njega zahteva ... problem je v odvetnici, ker je dala nepopoln pravni servis in se povrh vsega še slabo pogajala.

... morda s pritožbo vseeno uspe, če se zgovori na to, da je stalna stranka še posebej, če ima še kakšno zavarovanje pri isti zavarovalnici (avto, renta, življensko, stanovanje ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denar preštejte pri blagajni..... Pred nekaj leti se mi je zgodilo da mi je tetica na šalterju ob registraciji pomotoma dala za en razred ugodnejši popust. Ona pomote ni opazila, jaz pa tudi ne, saj je bila razlika v zavarovanju le 5%, torej neznantna. Vendar sem že čez nekaj tednov dobil dopis, da so se zmotili ter da naj se oglasim pri njih da doplačam razliko. Pa nisem šel. In me čez nekaj tednov kličejo domov, ter povedo kar so napisali že v dopisu, ter da naj se zglasim ter doplačam razliko ki je nastala zaradi napačnega obračuna, ker nisem upravičen do tolikšnega popusta. Odvrnil sem ji da sem seveda pripravljen plačati tolikšen znesek kot ga moram, torej bom razliko doplačal, vendar naj se najavi ter pride na dom po denar, seveda s novo polico, računi..., saj je napaka na njeni strani. In tu se je končalo. Ob naslednji registraciji ( pri isti zavarovalnici ), sem dobil normalen popust, brez kakšnih poračunov za nazaj.

Tadej, ne se pustit .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede odskodnine sem dobil kar v redu, saj skoraj nisem bil poskodovan, le sled poskodbe.

Gleda dopisa:

Lahko bi se zacel na primer takole:

Spostovani, oprostite za naso napako, kdaj se lahko nas agent oglasi na vasem domu, veste doplacati bo potrebno 15 %.....

Ne pa da se zacne: prislo je do napake, oglasite se, da skupaj uradno popravimo napako....

O doplacilu ni nikjer govora. Mislim, da so oni zajebal, sedaj pa me hocejo dobiti na finto, da bi se tja oglasil in placal.

Sploh pa ne vem, zakaj bi moral jaz tja hoditi, ce so oni naredili napako. Ko jih jebe prasce!!!

Ko smo lani kupili nov avto, je njihov agent (od iste zavarovalnice) prisel ob 20-ti uri v prodajni salon s prenosnim racunalnikom, printerjem in blagajno. Stvar je bila urejena v 10 minutah.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi tako kot je moped. Mogoče bo uspelo. Pokliči in reci da si bolan in da se naj kar oni nalimajo pri tebi :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na tem mestu moram pa jest pohvalit zavarovalnico Slovenico, kjer imam zavarovana avto in motor. Na INTERSERVICE-u so mi pri registraciji Yamahe za 1500 SIT preveč zaračunali za zavarovanje. Ne vem, kako je do tega prišlo, vendar pač napake nisem opazil. Čez nekaj dni sem dobil od Slovenice obvestilo, da so mi preveč zaračunali in da se naj oglasim pri njih, da mi vrnejo preveč zaračunani denar. No, ko sem jih poklical, so mi povedali, da je njihova blagajna odprta samo do 14. ure, kar je zame no-go, služba pač. Za 1.5kSIT ne bo hodil iz službe.

Po tem, ko sem jim to povedal, da pač ne morem priti, smo se zmenili, da mi bodo denar nakazali na tekoči račun in to je konec zgodbe. Pohvalno :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No upam da bom tut jest kej nazaj dubu ker sem tudi jaz dobil neko pošto iz Triglava naj se zglasim pri njih!!! :cry: :) :?: Kake 20.000 sit bi se prav prileglo!!! :D :D :D

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne morš verjamt! So ugotovil da so mi pozabl priznat še dodaten 5% bonus (ne vem kako saj je bil motor odjavljen) :shock: :shock: in tako bom dobu nazaj celih 4.600 sit!!!! :D :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :lol: :o

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!