Skoči na vsebino

POLICIJSKA IZKUŠNJA KOT NASVET - VABILO


Cacy

Priporočene objave

Prihodnji weekend sola v. v. na Karavankah...

26.04.2003

med 10.00 in 14.00 uro

plato Podjetja za vzdrževanje avtocest na MP Karavanke - Hrušica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13:30 prispel v Postojno in se zadnji trenutek ujel rok za prijavo za prakticno voznjo.

Vsa pohvala postojnskim policistom za vzorno organizacijo. Po opravljenih vajah smo vozili se na cas. Zahvaljujem se tudi policistu - vodji instruktorjev prometne policijske postaje Postojna Vinku, ki je budno bedel nad nami in nas je sproti opozarjal na nase neumnosti.

Od poznanih Motosvetovcev so bili prisotni Mare 1, Sosko in Sanda 7.

Glede na dogodke prejsnjega tedna mi ni slo nic od rok. Ze pot do Postojne mi je bila muka. Na planinskem polju sem s tezavo prehitel enega VN 800, na Ridah ni bilo nobenega veselja, cist brez veze.

Na poligonu so mi pa misli kar naprej uhajale proti Crnemu kalu. Da pa je bilo vse skupaj se bolj morece, gre pa "zavala" blizini postojnske bolnisnice iz katere je v casu vadbe kar dvakrat s prizgano sireno zasibal resilec.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thundercat je napisal:

Kake motorje ste pa vozili....jst sem namreč samo gledal vaše vragolije...

Ma jest sem bil z rdečim monstrom 900 in na zadku mam številko 12, če si me mogoče opazil.

Ižanc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil v Postojni:

- vreme vzdržalo, skoraj idealno  :D  

- zbrala se nas je lepa druščina  :D  

- pohvala policajem, solidno organizirano, prijaznost na nivoju  :wink:  

- same vaje, hm, no ja, če bi vsaj malo vadili pa bi bili skoraj tako dobri kot policaji, (če bi meni država vzdržavala motor...) :oops:  

- spoznal  motosvetovca 7ak, z Ižancem pa skupaj vozila učilni  skupini (to sem šele sedaj pogruntal)  

- naredili še mikro furo do Ilirske bistrice nato pa čez ride domu  :lol:

Naj ti povem, da je bil zraven naju v skupini tudi A_je_to iz foruma oba pa sva bila z Ducatiji.

Ižanc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj,

jst tut bil v postojni .... blo vredu sam tekmovanja pa se nisem udelezil ker sem raje pobegnu na obalo pa vseeno me je pralo od senožec pa do kozine :(

takih prireditev bi moglo bit več ker nekateri so bli pa hudo nerodni .... upam da v prometu to upoštevajo!!

Škoda da se z motosvetoci in motosvetovkami ne poznam v živo ker bi blo lepo kej skupnega povedat .... upam da drugič ....

Če bo kdo prihajal v KP bi se lahko zmenl pa bi se skupi dobili ....

En predlog za administratorje ...... a nebi blo fajn če bi mel člani motosveta nalepko od motosveta na motorju da se bi lažje prepoznali ..... Sam kot predlog pa mislim da bi fajn zgledal ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En predlog za administratorje ...... a nebi blo fajn če bi mel člani motosveta nalepko od motosveta na motorju da se bi lažje prepoznali ..... Sam kot predlog pa mislim da bi fajn zgledal ......

He he he, ta je pa dobra. In kaj naj administratorji naredijo?

Vsak se lahko sam odloči, da bo dal "Motosvet" nalepko na motor. Jaz jo imam na vetrobranu, tudi nekaj ostalih motosvetovcev jo ima kje na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej sozalje... :cry:  

Ali mogoce gdo ve, ce se je peljal iz sole varne voznje :?:  

Elektronik, Andrej vidva vesta kaj vec?

Ne vem. Ko zvem kaj več o tem bom napisal.

Sicer pa je na varni vožnji v Novem mestu kolega slikal z digitalcem in posnel celo nekaj kratkih filmčkov. Če koga zanima lahko pošljem po emailu ali pa dam v kako galerijo (max?)

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sicer pa je na varni vožnji v Novem mestu kolega slikal z digitalcem in posnel celo nekaj kratkih filmčkov. Če koga zanima lahko pošljem po emailu ali pa dam v kako galerijo (max?)

Andrej

...zanima...

Probaj uploudat tulele:

:arrow: http://www.motosvet.com/gallery/ :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zjutraj, ko sem jo skozi Planino mahal proti morju, me je ustavil policist (so imeli radar, vendar sem bil previden in sem jo skozi Planino mahal pod 50 km/h) kar tako, prometna in vozniška, potem sva se pa še malo pogovarjala. Je inštrukotor za motocikle in je bil na sobotnem postojnskem dogodku in je pohvalil udeležence in udeležbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest sm sz eno Afriko neki MOTOVILU :lol: :wink: 8)

Vidu... ma sta ble 2 enaki AT bele barve..na Nordkapu ste bili ...pa mislm da ste prišli s pupami!Se motim?

Ja, sam ena je podirala kegle, druga pa ne :!: Bli na kapp-u, v Postojni brez pup, drgač sm pa jest podiral kegle :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

Mogoce ze kje pise pa sem jaz spregledal. Zanima me namrec v zvezi s solo varne voznje k bo na platoju na karavankah 26.4. Ce se je treba kje kej prijavit oz. ce je zadev kej za placat. Pa se to zasledil sem da se to zacne ob 10-ih dopoldne pa me zanima ce ta podatek drzi.

Hvala za odgovor

LP Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva izkušnja, predvsem zaviranje samo z zadnjo zavoro pri 40 km/h in potem pri 50 km/h - razlika v zavorni poti je ogromna. Pa slalom, policist je z BMW-jem z vso kramo, ki jo mora voziti s sabo suvereno odpeljal, ostali pa - no kakor kdo.

O nesreči v Nm: ne poznam podrobnosti, je pa tam cesta ravna in pregledna, tovornjak pa mora zavijati kakšnih 140 stopinj in paziti na promet na stranski cesti na katero zavija.

Ravno zdaj sem slišal, da so se pred nesrečo v bližnjem bifeju zbrali motoristi, da so se vozili po zadnjem kolesu ipd. Tam sta dva križišča na razdalji 50 m in tisti, ki zavija levo, ponavadi gleda če je prosto samo do naslednjega križišča. Ugibam, da je nesrečni motorist prehitro prepeljal oba križišča v trenutku, ko je tovornjak zavijal. Žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Pa slalom, policist je z BMW-jem z vso kramo, ki jo mora voziti s sabo suvereno odpeljal, ostali pa - no kakor kdo...

He, he, he...

Lahko je s tujim k***em po koprivah mahat 8) :D

Mi k pa svoje motorine vozmo drgac vso zadevo vzamemo :wink:

Lani na Rudniku sem tudi jaz ril po asvaltu z makino - so mi posodli pulcaji za par krogov svojo kravo... 8) :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaammm...... spljuvajte me...... samo meni osebno se zdi tole policijsko "preseravanje" bolj lari fari.... ce poteka to tako,kot lansko leto v MB (par stozcev in 3,4 vaje...) se nima nobeden res veliko za nauciti.edini efekt je,da kdo vidi,kaj se pri kaksnih rezimih dogaja.vadi jih bolj malo.ce se motim,se opravicujem.

zgornje sem napisal iz lastnih izkusenj; opravil sem en tak "policijski dan" (v graz-u,~6 urni,s parimi instruktorji) in celodnevni na A1-ringu zeltwegu (ÖAMTC) z vsemi moznimi parkurji,teorijo,prakso na cesti in na trial stezi,na suhem in mokrem asfaltu,z motorji z ABS in brez.

pokazali so nam tudi tehniko gledanja (o jaaa....!),pravilnega zaviranja,voznje skozi ozke serpenine (kaj se vse da z motorjem :shock: ) in seveda smo imeli priloznost vse tudi vaditi z instruktorji,ki so nas opozarjali na napake.od tega sem kljub izkusnjam na cesti odnesel kar nekaj novega ali spet odkril ze pozabljeno.

ce se leganova sola varne voznje primerja z öamtc-treningom lahko to vsem priporocam.kar sem videl v MB lansko leto me je razocaralo.kljub dobronamernemu prizadevanju policistov brez fundirane teorije zakaj se nekaj dogaja v dani situaciji na cesti ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

Mogoce ze kje pise pa sem jaz spregledal. Zanima me namrec v zvezi s solo varne voznje k bo na platoju na karavankah 26.4. Ce se je treba kje kej prijavit oz. ce je zadev kej za placat. Pa se to zasledil sem da se to zacne ob 10-ih dopoldne pa me zanima ce ta podatek drzi.

Hvala za odgovor

LP Simon

Prihodnji weekend sola v. v. na Karavankah...

26.04.2003

med 10.00 in 14.00 uro

plato Podjetja za vzdrževanje avtocest na MP Karavanke - Hrušica

Vir: uradna stran Policije! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Zanima pa me se kasna je cena in ce se je treba kej prijavit?

Zivjo

Mogoce ze kje pise pa sem jaz spregledal. Zanima me namrec v zvezi s solo varne voznje k bo na platoju na karavankah 26.4. Ce se je treba kje kej prijavit oz. ce je zadev kej za placat. Pa se to zasledil sem da se to zacne ob 10-ih dopoldne pa me zanima ce ta podatek drzi.

Hvala za odgovor

LP Simon

Prihodnji weekend sola v. v. na Karavankah...

26.04.2003  

med 10.00 in 14.00 uro

plato Podjetja za vzdrževanje avtocest na MP Karavanke - Hrušica

Vir: uradna stran Policije! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgornje sem napisal iz lastnih izkusenj; opravil sem en tak "policijski dan" (v graz-u,~6 urni,s parimi instruktorji) in celodnevni na A1-ringu  zeltwegu (ÖAMTC) z vsemi moznimi parkurji,teorijo,prakso na cesti in na trial stezi,na suhem in mokrem asfaltu,z motorji z ABS in brez.

Vse lepo in prav :roll: vendar verjetno ne zastonj 8) in brez praktične nagrade :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgornje sem napisal iz lastnih izkusenj; opravil sem en tak "policijski dan" (v graz-u,~6 urni,s parimi instruktorji) in celodnevni na A1-ringu  zeltwegu (ÖAMTC) z vsemi moznimi parkurji,teorijo,prakso na cesti in na trial stezi,na suhem in mokrem asfaltu,z motorji z ABS in brez.

Vse lepo in prav :roll: vendar verjetno ne zastonj 8) in brez praktične nagrade :!:

hja,stane (za clane öamtc):

pon-pet € 139,50 inkl.MWSt.

vikend € 161,30 inkl.MWSt.

za neclane öamtc:

pon-pet € 174,40

vikend € 196,20

vec :arrow: http://www.oeamtc.at/index.php?type=menu&id=0304

dobis "diplomo" oz. certifikat,da si to uspesno opravil.pri nekaterih zavarovalnicah to zmanjsa premijo zavarovanja motorja.je pa toliko koristno,da vsak tak ali podoben tecaj lahko vsakemu proporocim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Zanima pa me se kasna je cena in ce se je treba kej prijavit?

Cena je pa taka, da se prikotalis do tocke sprejema in se vpises na licu mesta!

V to je vracunano lepo vreme, dobre zavore, nekaj dobre volje , scepec srece, porabljen cas... :idea: :arrow:

Aja pa se ne pozabi napolnit zelodcka in tank... :wink:

Ergo: stvar je dzabe 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej sozalje... :cry:  

Ali mogoce gdo ve, ce se je peljal iz sole varne voznje :?:  

Elektronik, Andrej vidva vesta kaj vec?

Ne vem. Ko zvem kaj več o tem bom napisal.

Zvedel nekaj več... Umrli motorist se je baje (in to zelo hitro) peljal po zadnjem kolesu, ko je opazil tovornjak je začel zavirati, padel, motor pa ga je potem stisnil ob betonski steber. Pravijo, da je že velikokrat tako izzival usodo, že večkrat so ga "flikali" zaradi padcev...

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ICE- serješ "klamfe"- menim, da o spretnostni vožnji B) nimaš pojma!!!!

Drugo leto pridi na Karavanke....

Pa brez zamere in lep dan! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videti je, kot da je rokavica padla :D - enmu z roke po nesreči ali namerno vržena v obraz "legendi"? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE- serješ "klamfe"- menim, da o spretnostni vožnji B) nimaš pojma!!!!

Drugo leto pridi na Karavanke....

Pa brez zamere in lep dan! :P

ad.1: re spretnostno voznjo imas res; in

ad.1a: klarificiraj: "spretnostno voznjo" ali "solo varne/boljse voznje"?

ad.2: zakaj pa sele drugo leto in to ravno na karavanke? kaj bo tam?

ad.3: nobene zamere.

si ti ze naredil kaksen obseznejsi tecaj v smislu teme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!