Skoči na vsebino

Prometna nesreča ..... sami problemi!!!!


saso001

Priporočene objave

Lansko leto oktobra sem imel z motorjem TZR 125 prometno nesrečno!...in kaj je bilo! Peljem se proti križišču in ustavim pri rdeči luči! Pri zeleni speljem in z druge strani križišča pripelje nek bedak, ki je prevozil RDEČO LUČ in mi udari v levo stran motorja. Pri tem sem jaz utrpel manjše poškodbe, na motorju je pa bilo škode za 200.000 SIT!!!

In zdaj so se začeli problemi, motor peljem na zavarovalnico Triglav, kjer sem imel zavarovan motor. Na zavarovalnici so mi pa rekli, da mi bodo krili 50% škode, ker sem sokrivec nesreče. V POLICIJSKEM ZAPISNIKU JE PA LEPO ZAPISANO, DA JE KRIVEC VOZNIK OSEBNEGA VOZILA!

NAJBOLJ ME JE PA ŠOKIRALO, DA ZAVAROVALNICA NE VERJAME POLICIJSKEMU ZAPISNIKUM! ...

In kaj je sledilo potem, letos januarja sem dobil poziv za Sodnika za prekrške ... tam sem vse lepo razložil kako se je zgodilo, Sodnica je mi je prebrala Policijski zapisnik v katerem lepo piše, da jaz nisem krivec!

In kaj potem!!!! v petek sem dobil pismo od sodnika za prekrške in kaj je v njem pisalo????...Ne boste verjeli: Pisalo je:

"Trenutno vam še odložbe ne moremo poslati, ker ni še ugotovljeno, kdo je povzročitelj nesreče!!!!"

Zdaj vidim da tudi Sodnik ne verjame več policijskemu zapisniku! Poleg tega pa imam jaz še dve priči, ki sta videli nesrečo!!!

Sedaj sem bom obrnil na odvetnika in bom vložil tožbo, ker to kar se dogaja je prava SVINJARIJA!!! RES PRAVA SVINJARIJA!!!!!

Mogoče kdo ve, kako bi lahko vse to rešel še kako drugače??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o shit... si pa res najebu... :evil: :evil: :evil: Jaz ti ne znam nč svetovati ,ker še nism doživel česa podobnega in upam ,da nikol ne bom. Jaz bi reku le ,da premisli predno koga tožiš. Ali se je vrdno tožarit okol in zgubljat živce in denar za 200.000sit? Oz. 100.000sit če bojo res 50% škode krili. Ne vem... razmisli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, enduraš, tu se ne gre samo za 200.000 sit škode za motor ampak tudi za telesne poškodbe!! (ker mi je odvetnik reku, da lahko za telesne poškodbe dobim okrog 300.000 sit ali celo več)... ker je pa je primer ne rešen pa samo 50%, torej polovico manj zneska, tako za poškodbe kot za škodo na motorju!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto sem v neki vasi povozil psa - jasno pogrnu sto na uro. Lastnik psa je vse lepo priznal in rekel da bo plačal iz zavarovanja hiše kamor naj bi pes spadal. Glede policije mi je kolega (tudi policaj) svetoval naj jih ne kličem, ker bom sokrivec (nisem prilagodil hitrosti razmeram na cesti)

Na zavarovalnici se je pa začela drama:

1. z lastnikom se gotovo poznava

2. zakaj ni policijskega zapisnika

3. rabijo več prič, ker sem se vse izmislil.

Denar sem po dolgih pogajanjih dobil šele po pol leta in še to ne celotne škode. So rekli naj ga kar civilno tožim.

Želim ti več sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto sem v neki vasi povozil psa - jasno pogrnu sto na uro. Lastnik psa je vse lepo priznal in rekel da bo plačal iz zavarovanja hiše kamor naj bi pes spadal. Glede policije mi je kolega (tudi policaj) svetoval naj jih ne kličem, ker bom sokrivec (nisem prilagodil hitrosti razmeram na cesti)

Na zavarovalnici se je pa začela drama:

1. z lastnikom se gotovo poznava

                                                          2. zakaj ni policijskega zapisnika

                                                          3. rabijo več prič, ker sem se vse izmislil.

Denar sem po dolgih pogajanjih dobil šele po pol leta in še to ne celotne škode. So rekli naj ga kar civilno tožim.  

Želim ti več sreče

Jp, psi so pizdarija, govorim it lastnih izkušenj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjak veš še sreča da je bil en mejhen cucek. Baje je že večim skoču pod kolesa (revež gotovo dela samomor) :?: Ampak ob peneze sem bil pa jest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cegi-A pes še žvi al kaj? Ker je en moj kolega nabasu eno ščene pr 60 na uro pa je pes drug dan crknu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje mu je zdej ratal ampak izpod mojga tapruga bicikla je odnesu celo glavo - neverjetno toda resnično. Brzina je bla pa okol 70.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje za take stvari so odvetniki ki ti poberejo 10-15% in ne 50% s tem da ti najmanj 200% več priskrbijo. Se ne splača sam bongat z zavarovalnico. Brez veze. :evil: :arrow: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam se ne zafrkavat z zavarovalnico, raj dob kšnga odvetnika. Sam tožt pa morš, za tak znesek se ti splača, sploh pa gre tuki tut za princip! Ker te zavarovalnice so navadne PI*DE!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase se tud privat tožit ne splača. Moraš dobro premislit preden greš ker sicer boš :x :evil: saj vemo kako sodišča delajo.

Zavarovalnico za vrat stisnit pa seveda kolikor se le da. to pa se ponavadi da brez tožbe ker ... :oops: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem zakaj policijski zapisnik ne velja :shock: :shock: Pri meni je policijski zapisnik tisti, ki je bil edini veljaven za zavarovalnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In zdaj so se začeli problemi, motor peljem na zavarovalnico Triglav, kjer sem imel zavarovan motor. Na zavarovalnici so mi pa rekli, da mi bodo krili 50% škode, ker sem sokrivec nesreče. V POLICIJSKEM ZAPISNIKU JE PA LEPO ZAPISANO, DA JE KRIVEC VOZNIK OSEBNEGA VOZILA!

NAJBOLJ ME JE PA ŠOKIRALO, DA ZAVAROVALNICA NE VERJAME POLICIJSKEMU ZAPISNIKUM! ...  

In kaj je sledilo potem, letos januarja sem dobil poziv za Sodnika za prekrške ... tam sem vse lepo razložil kako se je zgodilo, Sodnica je mi je prebrala Policijski zapisnik v katerem lepo piše, da jaz nisem krivec!

In kaj potem!!!! v petek sem dobil pismo od sodnika za prekrške  in kaj je v njem pisalo????...Ne boste verjeli: Pisalo je:

"Trenutno vam še odložbe ne moremo poslati, ker ni še ugotovljeno, kdo je povzročitelj nesreče!!!!"

Iz tega kar si napisal lahko predvidevam, da povzročitelj nasprotuje navedbam v pol.zapisniku, zato so te tudi pozvali k sodniku za prekrške...ker je zadeva pri sodniku za prekrške, boš moral počakati na odločbo sodnika, ker ti pri zavarovalnici sedaj zapisnik policije ne bo pomagal, še posebej če ga povzročitelj izpodbija ... čimprej pojdi do odvetnika ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše, da greš na policijsko postajo, kjer imajo zapisnik in prosiš, če ti dajo kopijo oz. samo vprašaš, če ga je tip podpisal in ti bo vse jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše, da greš na policijsko postajo, kjer imajo zapisnik in prosiš, če ti dajo kopijo oz. samo vprašaš, če ga je tip podpisal in ti bo vse jasno.

Iz lasnih izkusenj povem, da zapisnika ne dajejo!

Sm sam hotu zapisnik samo na vpogled in so mi rekli kje mam odvetnika :shock: :roll: :x

Potem sem zahteval komandirja, ga ni blo in tak se je koncal :?: :idea: :arrow:

Probat pa ni greh :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ga niso pokazali, so mi pa povedali, da ga je punca podpisala in da se ne misli pritožit. Mi ga je pa potem sodnica na zaslišanju prebrala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše, da greš na policijsko postajo, kjer imajo zapisnik in prosiš, če ti dajo kopijo oz. samo vprašaš, če ga je tip podpisal in ti bo vse jasno.

po zapiskih pojdi kar k sodniku za prekrške...ko sem rabil zapisnik so na policiji rekli, da sploh nimajo zabeležene nezgode (??), tako da sem ga kasneje dobil pri sodniku za prekrške (LJ) skupaj s poročilom (skicami) in odločbo o kaznovanju povzročitelja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Kolega je imel prometno nesrečo. En pijanček ga je nabil od zadaj, ko je kolega zavijal z glavne na stransko cesto proti domu. Ker se boji, da bi znale biti pizdarije z zavarovalnico, me je prosil, da naj povprašam na forumu, če kdo pozna kakšnega dobrega odvetnika za to področje v MBu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cegi-A pes še žvi al kaj? Ker je en moj kolega nabasu eno ščene pr 60 na uro pa je pes drug dan crknu :?

:hmm: Ti veš o čem se tu piše?

Zadnje čase se tud privat tožit ne splača. Moraš dobro premislit preden greš ker sicer boš :x :evil: saj vemo kako sodišča delajo.

Zavarovalnico za vrat stisnit pa seveda kolikor se le da. to pa se ponavadi da brez tožbe ker ... :oops: :wink:

Ne gre samo za princip in denar. Predvsem gre zato, ker iz zapisnika o prometni nezgodi ni kriv. In, če se bomo vsi pustili tako nategovati s strani zavarovalnic, se počasi nihče od nas ne bo vozil več. Ko s teboj sklepajo zavarovanje ti obljubljajo "nebesa", ko jih potrebuješ pa se do tebe obnašajo kot do garjavega psa.

Po zaključku poslovnega leta pa preštevajo milijardne dobičke.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!