Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

zadnje nihajke, saj je le ta poraskana. Serviser mi pravi da se načeloma lahko poravlja vendar je 100% da ne bo enaka kot nova (odtenek barve), saj je imel že dva taka primera in je na koncu zavarovalnica morala priznati novo nihajko. Serviser je v kontaktu z cenilcem, vendar ta vztraja pri svojem :S....Mene pa zanima kakšna je praksa? Ali je normalno da se motor barva in kita in nekaj paca ? Ker če na koncu ne bo 100% popravljen in bo razlika v barvi opazna bom pop*****... Pa še to, če priznajo nihajko - je avtomatsko totalka, saj vrednost preseže mejo katero so določili. Kaj v primeru, da se kasneje, ko je motor že napol popravljen izkaže, da je potrebna menjava nihajke in vse skupaj preseže mejo - totalka? Lahko zavarovalnica zavrne plačilo preko meje katero so določili?

Vem da kompliciram, samo zdaj sem se spravil k sebi :) , pa imam preveč časa. Motor pa tudi želim al v nulo poštimat al pa drugega kupit, ne pa nekaj na pol...

Če se lotiš popravljanja in kitanja itd., potem lahko od njih zahtevaš še povračilo zaradi zmanjšanja vrednosti motocikla, kolikor vem ... potem prodaš vse skupaj in si kupiš nekaj novega, če te bo že tisto 'popravljeno' tako motilo.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker več glav, več ve in ker nimam ideje kaj narediti se obračam na vas.

Pred slabim mesecem sem imel prometno, v kateri je najslabšo potegnila moja Yamahca (FZ1S, 2007). Krivda ni bila na moji strani (razen tega da sem bil ob nepravem trenutku, na nepravem mestu trance_44_wink5.gif) tako da škodo krije zavarovalnica povzročitelja (generali sad.gif ). Seveda je nastala težava pri cenitvi, in sicer vse razen zadnje nihajke: Cenilec zahteva ličenje/barvanje zadnje nihajke, saj je le ta poraskana. Serviser mi pravi da se načeloma lahko poravlja vendar je 100% da ne bo enaka kot nova (odtenek barve), saj je imel že dva taka primera in je na koncu zavarovalnica morala priznati novo nihajko. Serviser je v kontaktu z cenilcem, vendar ta vztraja pri svojem :S....Mene pa zanima kakšna je praksa? Ali je normalno da se motor barva in kita in nekaj paca ? Ker če na koncu ne bo 100% popravljen in bo razlika v barvi opazna bom pop*****... Pa še to, če priznajo nihajko - je avtomatsko totalka, saj vrednost preseže mejo katero so določili. Kaj v primeru, da se kasneje, ko je motor že napol popravljen izkaže, da je potrebna menjava nihajke in vse skupaj preseže mejo - totalka? Lahko zavarovalnica zavrne plačilo preko meje katero so določili?

Vem da kompliciram, samo zdaj sem se spravil k sebi smile.gif , pa imam preveč časa. Motor pa tudi želim al v nulo poštimat al pa drugega kupit, ne pa nekaj na pol...

Hvala in lp,

Zdenko

PS: V kolikor sem sfalil temo, prosim da se prestavi v ustrezno :$

Slakuter, moja praksa je, da brez zagovornika nič več. Cenilci zavarovalnic si s takimi dejanji delajo plus pri delodajalcu in izkoriščajo nevednost ljudi. Sploh pa v tem primeru, ker bi ti morali priznati totalko. Kaj pa če je nihajka počena, ti se boš pa potem vozil, in se iz tega naredil invalida, pa v bistvu samo zato, ker so rekli, da je za pobarvat? Ko pa boš zahteval odškodnino za poškodbe ( menim da imaš vsaj AO+ ), pa bodo rekli, da je bil ta motor že poškodovan, v roki pa ne boš imel nobenega dokaza, da so oni rekli da je treba pobarvat. Jaz se v take posle sploh ne spuščam več osebno. Vedeti je treba, da zavarovalnica od zavarovancev hoče denar, od sebe pa ga noče dat. V tej naši državi namreč obstaja knjiga povprečnih škodnih primerov, po kateri se ravna večina zagovornikov in po njej tudi izračunavajo škodne vrednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel na sreco z Ducetom samo eno manjo nezgodo - tip se je v kriziscu v rikverc zapeljal vame...

Skratka brez hujsih poškodb - motor normalno vozen - vendar :

- sprednje platišče - mala rajsica - se skoraj ne vidi

- plastika od števca - mala rajsica, ko se je maska naslonila na števec

- blatnik počen

- maska odrgnjena

- tacka porajsana

- avspuh, mala rajsa

...

V glavnem tuto kompleto vsi deli novi - na Novi Motolegendi niso hoteli nič slišat o flikanju, so rekli, da je zav. dolzna placat nove dele.

Pa še vse stare dele sem dobil nazaj - razen avspuha, (ker ga je cenilec rabil?:) ).

Triglav je tu očitno fer ?

Ne pustit, da ti karkoli flikajo.

Lp,

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hvala za odgovore, bom v ponedeljek probal na "lep" način, se sam pogovorit z cenilcem, če ne pa stopim do odvetnika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmisli in pazi, da te cenilec ne obrne, zavede. Pozanimaj pa se tudi, koliko bi te stal zagovornik. Meni je nazadnje samo za posvet vzela 35€. Pa vendar, vpoštevaj te naše odgovore kot mnenja posameznikov, pretehtaj jih in se trezno odloči, pazi, posledice boš trpel le ti, že tako jih, zato dobro premisli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju se delov NE POPRAVLJA, ampak se jim menja! To je ustaljena praksa. Če ima nihajka praske ti pripada nova nihajka in fertik, tastaro naj si pa cenilec nekam zatakne.

Ne se jim pustit. Lepo vljudno povej, da zahtevaš nove dele, da je to ustaljen način v takih primerih in da stojiš za svojimi besedami. Nato pa jim daj jasno vedet, da ne boš popustil in da boš vse skupaj predal odvetniku, če mislijo komplicirat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moj primer, Triglav, priznali vse močno in rahlo poškodovane dele za nove. Pri motorjih ni pardona!

Cenilec mi je sila korektno ocenil tudi ostalo škodo: čelado, kovček, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj primer, Triglav, priznali vse močno in rahlo poškodovane dele za nove. Pri motorjih ni pardona!

Cenilec mi je sila korektno ocenil tudi ostalo škodo: čelado, kovček, ...

Kriv ali nedolžentrance_19_hmm.gif ? Če siu bil nedolžen, katero zacarovalnico je imel povzročiteljtrance_19_hmm.gif ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedolžen,

Triglav - oba.

Edino kar je trajalo je bilo izplačilo, ker se je gospodični zdelo, da ni samo ona kriva, ker je s stranske porinila direktno vame in zavarovalnica tedaj čaka zapisnik policije;

policist, ki pa je vodil postopek, pa je rabil več kot 2 meseca, da je zaključil zapisnik, ...,

no, na koncu sem dobil opravičilo, da je možic pač novinec, ravnokar premeščen z južne meje :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zadeva je takšna, da se je serviser uspel dogovoriti (preklical vse do direktorja :)), tako da so priznali totalko. Skupaj z razbitino sem iztržil nekje dejansko prodajno vrednost motorja, mogoče kakih 100-200€ manj. Tako da sedaj samo čakam na izplačilo in gasa po nov motor.

Hvala vsem za odgovore :worship: .

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima, če ti zavarovalnica krije tudi poškodbe kombinezona, če imaš kasko?

Ti plača popravilo kombinezona ali ti poplača škodo na njemu?

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

folk za kok dni se da registrirat preizkušnjo tablico če bi ga dons 1 tedn al 3 dni

mislim,da preizkusnjo lahk vzames za najvec 5dni.

mene pa tud nekaj zanima,cist informativno,ce kdo kej vec ve o tem...

kako je z zavarovanjem AO-plus?: poskodba-koleno (udarnina,oddrgnina,odlomljen koscek pogacice in poskodovana neka vrecica),6zunanjih in nekaj notranjih sivov, 1mesec in pol bolniske od tega 14dni longete in nato bergle ter 3tedne fizioterapije, trajne posledice in vizualna opaznost..

kako je z odskodnino in kje priblizno se gibljejo cifre za tako poskodbo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je dobil za podobno poškodbo (tudi AO+)...sicer brez operativnega posega tam okoli 4,5k€,s tem da je on kar malo dlje vlekel vse skupaj.Je pa bilo to kako leto in pol nazaj, ima pa tudi še sedaj posledice. Je pa res da so začele tudi zavarovalnice šparat in so višine odškodnin kar malo nižje kot pred "krizo"... :whistle:

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je dobil za podobno poškodbo (tudi AO+)...sicer brez operativnega posega tam okoli 4,5k€,s tem da je on kar malo dlje vlekel vse skupaj.Je pa bilo to kako leto in pol nazaj, ima pa tudi še sedaj posledice. Je pa res da so začele tudi zavarovalnice šparat in so višine odškodnin kar malo nižje kot pred "krizo"... whistle.gif

Lp,

Z

ma me zanima,ker nimam nobene predstave kaj in kolk priblizno... kako pa je ta tvoj kolega rihtal zadevo,sam al prek odvetnika..?

ker meni je zavarovalnica ponudla 2,5k eur,zdej pa ne vem al nej sprejmem al naj grem naprej..trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma me zanima,ker nimam nobene predstave kaj in kolk priblizno... kako pa je ta tvoj kolega rihtal zadevo,sam al prek odvetnika..?

ker meni je zavarovalnica ponudla 2,5k eur,zdej pa ne vem al nej sprejmem al naj grem naprej..trance_19_hmm.gif

dva jurja pa pol se ti zna zdet kar dost, sam rajši se še z dobrim odvetnikom posvetuj, se splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za zlom ene kosti v stopalu pokasiral okoli tri jurje. Mavec, bolniška dva meseca. Tam nekje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem si odškodnino tkole rihtov:

tukaj (www.sodisce.si/znanje/sodna_praksa/nepremozenjska_skoda/) malo poglej kaj je razsodilo naše sodstvo v civilnih odškodninskih zahtevkih.

Pri moji poškodbi sem dobil 50% moje ocene, ki sem jo spisal na podlagi podobne poškodbe iz sodne prakse, kar ocenjujem kot OK, tam gre le za dolgotrajne postopke, stroške sojenja, ipd., pa še nekaj let se zna vleči. Na prvo ponudbo zavarovalnice sem se oglasil pri zav. odvetniku, ki je reševal primer, pa sva se poravnala za dodatnih +30%.

Kriteriji:

- nezmožnost za delo

- teža poškodbe

- trajne posledice - zmanjšana življenska aktivnost

- stroški zdravljenja

- izguba zaslužka (razlika bolniška - plača, potni stroški do ustanov), pazi z dokazili

Odvetnik običajno vzame 10% + dobi plačane stroške s strani zavarovalnice (500 - 700€), vsa dokazila pa boš itak mogu odvetniku dostaviti sam, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zahtevek mojga odvetnika je bil:

-5000eur-zdravljenje,stroški zdravljenja..

-3000eur-trajne posledice..

-3000eur-skazenost..

skupno:11000eur

----------------------------------------------

ponudba zavarovalnice:skupno 2650eurhuh.gif

sej ne da bi hotla zdej nevemkolk zasluzit na racun mojga kolena,samo moti me ker mam precejsnje probleme s kolenom in je doloceno gibanje enostavno nemogoce oz. bolecesad.gif pa ni videt/cutit,da bi se te bolecine hotle kej zmanjsat.. pa se brez sihta sem ostala med bolnisko,tko da...glare.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonsko ti ne more in ti ne smejo dati odpovedi dokler si v bolniškem staležu. Lahko ti jo pa dajo prvi dan, ko se vrneš na delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma me zanima,ker nimam nobene predstave kaj in kolk priblizno... kako pa je ta tvoj kolega rihtal zadevo,sam al prek odvetnika..?

ker meni je zavarovalnica ponudla 2,5k eur,zdej pa ne vem al nej sprejmem al naj grem naprej..trance_19_hmm.gif

piči miška k odvetniku, ker bo se kaka 2 jurčka navzgor zaokrozil trance_33_sleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zahtevek mojga odvetnika je bil:

-5000eur-zdravljenje,stroški zdravljenja..

-3000eur-trajne posledice..

-3000eur-skazenost..

skupno:11000eur

----------------------------------------------

ponudba zavarovalnice:skupno 2650eurhuh.gif

sej ne da bi hotla zdej nevemkolk zasluzit na racun mojga kolena,samo moti me ker mam precejsnje probleme s kolenom in je doloceno gibanje enostavno nemogoce oz. bolecesad.gif pa ni videt/cutit,da bi se te bolecine hotle kej zmanjsat.. pa se brez sihta sem ostala med bolnisko,tko da...glare.gif

kolen moraš čimprej sanirat še z fizioterapijo, da ti ne bo tako ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!