Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Včeraj sem zavaroval in registriral, vmes pa se še malce pogovoril s svojim agentom. Pravi, da postaja situacija vse bolj "vroča" in da se nehava delat "prenose z očeta na sina, če ima oče ful bonus na avtu, sin pa novi motor", in podobno. Ter da se že dogajajo revizije določenih polic itd.

Glej, ti govoriš o tem, kdo ti bo ponudil cenejši jogurt. Tudi trg jogurta je reguliran z različnimi zakoni in službami - konec koncev, nekdo bi ti lahko ponudil jogurt narejen iz mleka norih krav, ki bi bil pač ful poceni, ker drugje ne gre v promet - ti bi ga pa ziher kupil, ali kaj?

Prjatu, ko bi ti vedu koliko norih krav, pa svinjske gripe in dioksina si že v življenju pojedel (slučajno si padu prav moj sektor, pa dobro vem), pa genetsko modificiranih živil, pa ............bolje, da ne naštevam, ker te bo glava bolela, ampak verjemi, da papir prenese vse in izjave o poreklu, pa razni izvidi se tako ponarejajo, da se kar kadi. Ko bi ti vedel, koliko živil, ki so preko roka se prepakira, pa ponovno uporabi ali proda.....

Pustimo to in se vrniva na zavarovalnice:

1. se strinjava, da je odnos med mano in zavarovalnico izključno: kupec - stranka?

2. se strinjava, da mene kot stranko zanima ugodno in kvalitetno zavarovanje?

3. se strinjava, da me ne zanima od kje zavarovanica dobi ponudbo (ali so to popusti, prenosi bonifikacij, dodatni popusti ker imam psa, pa hišo zavarovano)?

4. se strinjava, da je z vidika potrošnika zelo pomembna konkurenčnost, ne pa kartelno dogovarjanje okrog cen?

Predvidevam, da je povsod odgovor DA. Pa kaj hudiča bi ti rad spet reguliral? Regulatorji so v Bruslju, kjer non stop neki regulirajo, tako da nas bodo kmalu do amena zaregulirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu, ko bi ti vedu koliko norih krav, pa svinjske gripe in dioksina si že v življenju pojedel (slučajno si padu prav moj sektor, pa dobro vem), pa genetsko modificiranih živil, pa ............bolje, da ne naštevam, ker te bo glava bolela, ampak verjemi, da papir prenese vse in izjave o poreklu, pa razni izvidi se tako ponarejajo, da se kar kadi. Ko bi ti vedel, koliko živil, ki so preko roka se prepakira, pa ponovno uporabi ali proda.....

Ah, požrl sem še hujše strupe. BTW, danes je bila neka okrogla miza o ustanovitvi agencije za varno hrano. Morda se bo pa kaj premaknilo ...Je bilo veliko aktivnih strokovnjakov tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustimo to in se vrniva na zavarovalnice:

1. se strinjava, da je odnos med mano in zavarovalnico izključno: kupec - stranka?

2. se strinjava, da mene kot stranko zanima ugodno in kvalitetno zavarovanje?

3. se strinjava, da me ne zanima od kje zavarovanica dobi ponudbo (ali so to popusti, prenosi bonifikacij, dodatni popusti ker imam psa, pa hišo zavarovano)?

4. se strinjava, da je z vidika potrošnika zelo pomembna konkurenčnost, ne pa kartelno dogovarjanje okrog cen?

Predvidevam, da je povsod odgovor DA. Pa kaj hudiča bi ti rad spet reguliral? Regulatorji so v Bruslju, kjer non stop neki regulirajo, tako da nas bodo kmalu do amena zaregulirali.

Narobe predvidevaš.

1 - odnos med mano in zavarovalnico ni prodajalec-kupec, pač pa nekakšno poslovno partnerstvo, pravzaprav izjemnega pomena, če se mi zgodi nezgoda (in nepomembno, če leto prefuram brez kakih komplikacij).

2 - absolutno. vendar se tudi ti verjetno zavedaš, da se marsikje na račun kvalitete pridobiva na pojmu "ugodno". In ta pojem je jako relativen - kratkoročno ugodno (ob plačilu) se lahko srednjeročno sprevrže v neugodno (vkolikor so eskivirani predpisi, ki jih dajejo regulatorji, kenede).

3- načeloma strinjava - ampak, ko so pizdarije, te pa lahko to naenkrat začne bistveno bolj zanimat - in takrat je lahko tudi bistveno prepozno.

4 - ko bi le bilo tako enostavno ... konkurenca mora biti tudi zdrava konkurenca, ne pa divja (dumping in podobne finte ... predvidevam, da nisi med neumnimi in ti je kaj jasno tudi na tem področju).

Skratka - človek vedno izbira med low-budget in premium varianto storitve/produkta. Odločitev sprejme vsak sam. Predpisi so pa tam zato, da bi ponujanje in zagotavljanje teh storitev bilo korektno po vseh nivojih.

Sicer se pa fajn slišijo ta bentenja - kaj bo meni Evropa, saj to je tam nekje v Bruslju ... Pa kaj bo meni Ljubljana, če sem doma na Obali ... Pa kaj bo meni Maribor, če sem doma v Cerkvenjaku ... pa kaj bo meni 'mir na svetu', če itak živim tu, v tej bajti in ni nobene galame ...

Stvar okoli zavarovalnic pa lahko na koncu res zreduciram na eno banalno izjavo - ko sem bil star 18 let, sem naredil izpit in kupil prvi avto. Plačal sem polno zavarovanje in potem počasi pridobival boniteto. Moj foter je takšno boniteto že imel. Danes pa mularija lahko dobi polno boniteto kar takoj, ne da bi se za to, v potrošniškem smislu, malce potrudili ...

Popravljeno . Popravil mashina
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe predvidevaš.

1 - odnos med mano in zavarovalnico ni prodajalec-kupec, pač pa nekakšno poslovno partnerstvo, pravzaprav izjemnega pomena, če se mi zgodi nezgoda (in nepomembno, če leto prefuram brez kakih komplikacij).

2 - absolutno. vendar se tudi ti verjetno zavedaš, da se marsikje na račun kvalitete pridobiva na pojmu "ugodno". In ta pojem je jako relativen - kratkoročno ugodno (ob plačilu) se lahko srednjeročno sprevrže v neugodno (vkolikor so eskivirani predpisi, ki jih dajejo regulatorji, kenede).

3- načeloma strinjava - ampak, ko so pizdarije, te pa lahko to naenkrat začne bistveno bolj zanimat - in takrat je lahko tudi bistveno prepozno.

4 - ko bi le bilo tako enostavno ... konkurenca mora biti tudi zdrava konkurenca, ne pa divja (dumping in podobne finte ... predvidevam, da nisi med neumnimi in ti je kaj jasno tudi na tem področju).

Skratka - človek vedno izbira med low-budget in premium varianto storitve/produkta. Odločitev sprejme vsak sam. Predpisi so pa tam zato, da bi ponujanje in zagotavljanje teh storitev bilo korektno po vseh nivojih.

Sicer se pa fajn slišijo ta bentenja - kaj bo meni Evropa, saj to je tam nekje v Bruslju ... Pa kaj bo meni Ljubljana, če sem doma na Obali ... Pa kaj bo meni Maribor, če sem doma v Cerkvenjaku ... pa kaj bo meni 'mir na svetu', če itak živim tu, v tej bajti in ni nobene galame ...

Stvar okoli zavarovalnic pa lahko na koncu res zreduciram na eno banalno izjavo - ko sem bil star 18 let, sem naredil izpit in kupil prvi avto. Plačal sem polno zavarovanje in potem počasi pridobival boniteto. Moj foter je takšno boniteto že imel. Danes pa mularija lahko dobi polno boniteto kar takoj, ne da bi se za to, v potrošniškem smislu, malce potrudili ...

Poenostavljeno: da jo lahko pridobi, ker je zavarovalnica izračunala, da se ji izplača. Torej izračuni so na strani zavarovalnic, ne pa na regulativi. Če se zavarovalnici izplača zavarovat mulca za 1€ (to so njihovi izračuni, oni že vedo kakšna so tveganja) bo pač zavarovala za ta znesek. Nočem, pa da raznorazne regulative začnejo posegati v konkurenčnost. Naslednje-regulative po mojem morajo predvsem paziti na kartelna dogovarjanja, torej bolj v smislu varujmo potrošnika usmerjene. Poglej, samo kako nas lupi telekomunikacijski trg. Kdo ima največji oglaševalski kolač? In koliko zaslužijo. Hočem poudariti, da imajo še vsi ti ki nas lupijo, vključno z bankami, še veliko rezerve in da bi lahko nekateri njihovi produkti bili tudi cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe predvidevaš.

1 - odnos med mano in zavarovalnico ni prodajalec-kupec, pač pa nekakšno poslovno partnerstvo, pravzaprav izjemnega pomena, če se mi zgodi nezgoda (in nepomembno, če leto prefuram brez kakih komplikacij).

2 - absolutno. vendar se tudi ti verjetno zavedaš, da se marsikje na račun kvalitete pridobiva na pojmu "ugodno". In ta pojem je jako relativen - kratkoročno ugodno (ob plačilu) se lahko srednjeročno sprevrže v neugodno (vkolikor so eskivirani predpisi, ki jih dajejo regulatorji, kenede).

Potem pa prosim navedi predpise, ki regulirajo bonuse, maluse ipd.

Ko sem pred nekaj leti to tematiko iz lastne radovednosti raziskoval, sem ugotovil, da je 'regulirana' le minimalna zavarovalna vsota. Ostale stvari so prepuščene poslovnemu modelu zavarovalnic...

3- načeloma strinjava - ampak, ko so pizdarije, te pa lahko to naenkrat začne bistveno bolj zanimat - in takrat je lahko tudi bistveno prepozno.

4 - ko bi le bilo tako enostavno ... konkurenca mora biti tudi zdrava konkurenca, ne pa divja (dumping in podobne finte ... predvidevam, da nisi med neumnimi in ti je kaj jasno tudi na tem področju).

Močno dvomim, da bi si 'dumping' lahko privoščile manjše zavarovalnice, ki so začele s popusti in podobnimi zadevami. Največja je le sledila, ker bi sicer izgubila ogromno strank.

Da pa zavarovalnice na zavarovanju avtomobilske odgovornosti kljub temu mlatijo solidne dobičke, pa sploh ne dvomim.

Skratka - človek vedno izbira med low-budget in premium varianto storitve/produkta. Odločitev sprejme vsak sam. Predpisi so pa tam zato, da bi ponujanje in zagotavljanje teh storitev bilo korektno po vseh nivojih.

Še enkrat - kateri predpisi?

Stvar okoli zavarovalnic pa lahko na koncu res zreduciram na eno banalno izjavo - ko sem bil star 18 let, sem naredil izpit in kupil prvi avto. Plačal sem polno zavarovanje in potem počasi pridobival boniteto. Moj foter je takšno boniteto že imel. Danes pa mularija lahko dobi polno boniteto kar takoj, ne da bi se za to, v potrošniškem smislu, malce potrudili ...

Zdaj pa v jok pa na drevo... Sama faušija te je... :P

Jaz v tem ne vidim nobene 'krivice'. Bilo bi prav, da se 'bonusi' ukinejo in da se zavarovanje temu ustrezno poceni - ostanejo pa 'malusi', ki so navsezadnje lahko navzgor tudi neomejeni.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem,

prebral sem večino te teme, ampak ker mi par stvari še vedno ni jasno, bom vprašal tukaj. Ker sem v fazi nakupa novega motorja in ker bi ga rad čim bolje zavaroval (pa mene seveda tudi), sem začel malo pošiljati e-pošto raznim zavarovalnicam. Začel sem z Zavarovalnico Maribor, ker imam pač tam zavarovan tudi avto in so mi poslali ponudbo, ki sem jo prilepil spodaj. Ker pa nisem popolnoma zadovoljen z njihovim odnosom (npr. ko sem vprašal, če lahko zavarovanje sklenem pri kateremkoli njihovem zastopniku, so mi odgovorili, da naj jim pošljem podatke o prebivališču in da bodo že oni potem poslali moja vprašanja najbližjemu zastopniku, prav tako pa mi pri Zavarovalnici Maribor še vedno ni jasno, kaj točno lahko kot motorist vključim v kasko zavarovanje), me zanimajo tudi alternative (torej druge zavarovalnice - če bi se bilo potrebno odločiti za drugo zavarovalnico, bi potem pri isti zavarovalnici zavaroval tudi avto).

Ker se na področju zavarovanj ne znajdem najbolje, me zanimata predvsem dve stvari: kakšne oblike kaska imam kot motorist na voljo (ali je v ponudbi zajeto čisto vse) in ali naj sklenem zavarovanje z odbitno franšizo ali ne. Torej, naj še enkrat povem, da me v prvi sapi ne zanima prihranek (čeprav se ga ne bi branil), ampak, da imam zavarovano vse, kar se zavarovati da in da je zavarovalnica v primeru nezgode tudi korektna.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Še Copy-paste ponudbe (ki je za naslednje pogoje): prenos bonusa iz police avtomobilskega zavarovanja ob prvi sklenitvi obveznega zavarovanja motorja – trenutno sem razvrščen v 6. premijski razred, motorno kolo zavarovano čez celo leto, obvezno zavarovanje, AO+, kasko zavarovanje

LETNIK: 2010

CCM: 645

KW: 49

MALOPRODAJNA CENA MOTORJA: 7.590 EUR

SKUPNA VREDNOST MOTORJA Z DODATNO OPREMO, KI JE VGRAJENA NA MOTORJU: 9.486,19 EUR

obvezno zavarovanje + AO PLUS vas pride 294,78 EUR.

Kasko zavarovanje:

- tatvina

- divjad in domače živali

- stekla

- prometna nesreča

- delovanje naravnih sil

- požar

- poškodovanje vozila

z 1% odbitne franšize ZV- 7.590,00 = 1.339,78 EUR

z 2% odbitne franšize ZV- 7.590,00 = 1.333,52 EUR

z 1% odbitna franšiza ZV- 9.490,00 ( zavarovalna vsota z dodatno opremo) = 1.548,00 EUR

z 2% odbitna franšiza ZV- 9.490,00 = 1.540,00 EUR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem,

prebral sem večino te teme, ampak ker mi par stvari še vedno ni jasno, bom vprašal tukaj. Ker sem v fazi nakupa novega motorja in ker bi ga rad čim bolje zavaroval (pa mene seveda tudi), sem začel malo pošiljati e-pošto raznim zavarovalnicam. Začel sem z Zavarovalnico Maribor, ker imam pač tam zavarovan tudi avto in so mi poslali ponudbo, ki sem jo prilepil spodaj. Ker pa nisem popolnoma zadovoljen z njihovim odnosom (npr. ko sem vprašal, če lahko zavarovanje sklenem pri kateremkoli njihovem zastopniku, so mi odgovorili, da naj jim pošljem podatke o prebivališču in da bodo že oni potem poslali moja vprašanja najbližjemu zastopniku, prav tako pa mi pri Zavarovalnici Maribor še vedno ni jasno, kaj točno lahko kot motorist vključim v kasko zavarovanje), me zanimajo tudi alternative (torej druge zavarovalnice - če bi se bilo potrebno odločiti za drugo zavarovalnico, bi potem pri isti zavarovalnici zavaroval tudi avto).

Ker se na področju zavarovanj ne znajdem najbolje, me zanimata predvsem dve stvari: kakšne oblike kaska imam kot motorist na voljo (ali je v ponudbi zajeto čisto vse) in ali naj sklenem zavarovanje z odbitno franšizo ali ne. Torej, naj še enkrat povem, da me v prvi sapi ne zanima prihranek (čeprav se ga ne bi branil), ampak, da imam zavarovano vse, kar se zavarovati da in da je zavarovalnica v primeru nezgode tudi korektna.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Še Copy-paste ponudbe (ki je za naslednje pogoje): prenos bonusa iz police avtomobilskega zavarovanja ob prvi sklenitvi obveznega zavarovanja motorja – trenutno sem razvrščen v 6. premijski razred, motorno kolo zavarovano čez celo leto, obvezno zavarovanje, AO+, kasko zavarovanje

LETNIK: 2010

CCM: 645

KW: 49

MALOPRODAJNA CENA MOTORJA: 7.590 EUR

SKUPNA VREDNOST MOTORJA Z DODATNO OPREMO, KI JE VGRAJENA NA MOTORJU: 9.486,19 EUR

obvezno zavarovanje + AO PLUS vas pride 294,78 EUR.

Kasko zavarovanje:

- tatvina

- divjad in domače živali

- stekla

- prometna nesreča

- delovanje naravnih sil

- požar

- poškodovanje vozila

z 1% odbitne franšize ZV- 7.590,00 = 1.339,78 EUR

z 2% odbitne franšize ZV- 7.590,00 = 1.333,52 EUR

z 1% odbitna franšiza ZV- 9.490,00 ( zavarovalna vsota z dodatno opremo) = 1.548,00 EUR

z 2% odbitna franšiza ZV- 9.490,00 = 1.540,00 EUR

Kot prvo-moj nasvet je vsekakor najprej kontaktiraj z zastopniki,(vsaka regija jih ima in so večinoma objavljeni v imenikih oziroma ni problem dobiti njihovih kontaktnih podatkov) ker človeški odnos je le odnos, najprej lahko na licu mesta dobiš odgovore na vsa vprašanja, hkrati ti pa lahko dober zastopnik svetuje, kaj zavarovati in kaj niti nima smisla.

Nadalje-in to je samo moj nasvet, ki ga pač jaz uporabljam in lahko ni zate prav je; vprašaj se če mora resnično vse biti 100% zavarovano, kajti pri teh zneskih si v dobrih petih letih pokril novo vrednost vozila, tebi pa v primeru velike škode izplačajo totalko, ki ti jo obračunajo na takratno vrednost vozila.

Odbitna franšiza pač pomeni da ti kriješ tisti procent škode, kot je navedena- se pravi 1% od 9.500 € je tvoj strošek, ostalo krije zavarovalnica. (95€ je v tem primeru tvoj strošek)

Kar je meni bolj pomembno je nezgodno zavarovanje voznika in sovoznika. Kasko, kot je recimo toča, naravne nesreče, niti ne. Je pa problem, ker moraš itak vzeti polni kasko če hočeš vključiti krajo, divjad in vandalizem, tako da- ne vem, se vprašaj, ali so nekatere zadeve res pomembne ali nujno potrebne, oziroma nekaj tveganja pa le moramo prevzeti nase, ker nas to le malce bolj prisili, da smo do imetja bolj odgovorni. In seveda za razliko, ki bi jo pač dal zavarovalnici nabaviti malce boljšo klučavnico, alarm....parkirati na bolj varnih mestih in se seveda zavedati, da je motorja pač škoda razbiti z brezglavo vožnjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res najlepša hvala za odgovor, Dami33. Torej, nekaj takega sem tudi pričakoval. Ampak, bi pa par stvari pojasnil (pa ne mislim nikogar napadati ali kaj takega, samo povedal bom, kaj mi leži na duši). Torej, najprej - tu gre predvsem za zbiranje informacij. Zaenkrat še nisem 100% prepričan, da bom sploh vzel kasko, ker kot rečeno - gre že za lep procent vrednosti vozila (in da kaska na avtu nisem imel nikoli, pa mi ni bilo nič hudega - kar je bilo kakšnih zadev v obliki raznih prask , sem jih plačal sam, še več, ko se mi je v Ajdovščini nekdo zaletel v zadnji del vozila, sem vse uredil brez zavarovalnice, pa na koncu nisem bil nič na izgubi). Kot drugo - govora je o "najhujšem možnem scenariju" - torej, zanima me koliko največ plačam, če se odločim za vse to. Glede odbitne franšize sem torej sklepal prav in glede na to, da sem do sedaj že tako ali tako vse urejal sam in da so tudi številke pri 1% ali 2% odbitne franšize precej podobne, lahko zaključim, da neke bistvene razlike v ceni ni. In na koncu še to, zaradi česar sem se sploh lotil pisanja teh postov: jezi me to, da človek pri vsej tej silni tehnologiji tako težko pride do informacij. Za ceno osnovnega zavarovanja in AO+ pač človek pogleda magari na AMZS spletno stran, pri kaskem se pa štorija že neha - ja, na spletnih straneh zavarovalnic so objavljeni razni paketi, razne ugodnosti ipd., ampak nikjer nimaš možnosti, da zadeve sam vneseš v nek obrazec, obkljukaš želene možnosti in ti na koncu vrne informativni izračun (ali pa vsaj jaz ne najdem - govorim o zavarovanju za motoriste). Seveda dopuščam možnost, da sem samo jaz nesposoben :blush: . Potem pa pisariš in klicaiš na vse možne konce, pa ti vsak pove drugo različico, človek se naj pa iz vsega tega znajde, kot sam ve in zna.

In ker je tu na MS pač več ljudi, sem vprašal še tu - ker me zanima, če se samo meni dozdeva, da bi bile nekatere stvari bolj prijazne do uporabnika.

Še enkrat hvala za vsa pojasnila - glava me že malo manj boli :OK:

Popravljeno . Popravil horn3t
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, splača se malo naokoli pogledat.

Zamenjala sem zavarovalnico in plačala manj kot lani:

AO, AO+, asistenca

popust na neodjavo

2. premijski razred

76 kW

748 ccm

skupaj 205,36€.

Je pa res, da mi za omenjeno zavarovalnico ni znano, koliko na splošno komplicirajo pri izplačilu škod.

Popravljeno . Popravil She
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej pri kateri zavarovalnici si zdej

Grawe.

In pri naštevanju sem pozabila na zeleno karto, ki je tudi všteta v ceno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi zna kdo razložit zakaj lahko bonus koristiš samo na enem vozilu (razen prenosa avto --> motor), če je to nagrada za dobro vožnjo voznika..

Namreč, če kupiš še en avto, ne moreš nanj prekopirat svojega obstoječega bonusa in imet bonus na obeh avtomobilih, ampak na drugem avtu začneš iz nule nabirat. Razen če pač prodaš prvega..

V čem je torej fora? Če je bonus nagrada za voznika, bi jo morali priznat za vsa vozila določene kategorije, ki si jih lasti voznik. Če je nekdo dovolj varen v Fordu, da mu dajo -50, zakaj ne bi bil isto varen še v Cliotu, ki si ga je kupil za po mestu skakat?

Po drugi strani pa se da prekopirat iz avtomobila na motor.. Kjer pa sploh ni nobene garancije, da če se nekdo varno z avtomobilom vozi, da se bo tudi z motorjem. Ker je to čisto drugačen koncept vozila in zahteva od voznika drugačne sposodbnosti.

Skregano z vsako logiko.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skregano z vsako logiko.

Meni pa ni. Načeloma ima človek 1 avto dovolj. :D

Poleg tega pa je to verjetno še kot varovalka pred zlorabami in izkoriščanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je komu znano če se da motor registrirat samo za pol leta? Nekje sem namreč ujel da je možno tudi samo za en mesec itd...

lp

Nečeloma je možno tudi za en dan whistle.gif

Dajejo pa zavarovalnice dodatni popust ( Triglav minus 20 % ) za neodjavo vozila, se pravi da če ga odjaviš, ne dobiš povrnjeno od zavarovalnice nič, imaš pa v nasprotnem primeru popust - večina se odloča za to varianto.

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je komu znano če se da motor registrirat samo za pol leta? Nekje sem namreč ujel da je možno tudi samo za en mesec itd...

lp

:hmm: nekak ne vidim poante, zakaj bi to storil samo za pol leta.

Za nazaj nimam "v glavi", zadnja 3 leta pa dobivam -50% na neodjavo - l. 2008 pri ZM, l. 2009 pri Adriatic Slovenici in l. 2010 pri Grawe.

Če plačaš zavarovanje za celo leto brez 50% popusta na neodjavo in motor po pol leta odjaviš, dobiš nazaj pol zavarovalne premije in si na istem, kot če jo plačaš za celo leto s 50% popustom na neodjavo. No, na istem samo glede cene, razlika je pa očitna, ker se v drugem primeru lahko voziš tudi pozno jeseni, pozimi :whistle: ali zgodaj spomladi.

Včasih so nekatere zavarovalnice omogočale celo, da zavarovanja nisi rabil skleniti za celo leto, ampak si se lahko vnaprej odločil npr. za pol leta (ali kolikor mesecev si pač želel), samo to potem ni bilo 1/2 cene za celo leto, ampak je naneslo nekaj več (tako je bilo konkretno pri Grawe pred nekaj leti).

No, če imaš v mislih manj kot pol leta, razmišljaš v pravo smer, drugače sem prepričana, da se ti ne splača.

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Morda je že bilo napisano!

Mogoče kdo ve če se da pri kakšni zavarovalnici pri kasku dati samo za krajo vozila? Pri Triglavu ni možno. Ker toliko kot sem dal sedaj za kasko bi lahko cel motor petkrat preštrihal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če plačaš zavarovanje za celo leto brez 50% popusta na neodjavo in motor po pol leta odjaviš, dobiš nazaj pol zavarovalne premije in si na istem, kot če jo plačaš za celo leto s 50% popustom na neodjavo.

Men so takole naračunal:

Registriran za celo leto, z možnostjo odjave: 1650€

Registriran za celo leto, na neodjavo 1400€

Zdej se pa pejt... aja, 3glav je pa zavarovalnica :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bom zdej že v zadnjem 20 premijskem razredu torej 200%!:closedeyes:

Naprimer če grem naslednje leto stran od sedanje zavarovalnice ter motor zavarujem pri kakšni drugi zavarovalnici ali začnem od 100% ali ostanem na hudičevih 200% ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostaneš na 200, tako kot pišeš!No , če bi v tujini tolko "pokal" z motorjem ti ga ne bi zavarovala nobena zavarovalnica več! Kar pomeni da se tudi voziti ne bi več mogel, razen z neregistriraanim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par dnevi sem na cesti imel neljub dogodek, zaradi napake druge voznice. Opravljena je bila cenitev vozila, seveda so mi ga ocenili zelo nizko :SS (totalka), zanima me pa, ce je kdo imed vas ze pisal pritozbo na cenitev vozila in ali je evrotax obvezujoc ob cenitvi vozila ali je to samo neki pokazatelj vrednosti vozila???

LP

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par dnevi sem na cesti imel neljub dogodek, zaradi napake druge voznice. Opravljena je bila cenitev vozila, seveda so mi ga ocenili zelo nizko :SS (totalka), zanima me pa, ce je kdo imed vas ze pisal pritozbo na cenitev vozila in ali je evrotax obvezujoc ob cenitvi vozila ali je to samo neki pokazatelj vrednosti vozila???

LP

Res da ti pišem za dogodek izpred 20 let, ampak zavarovalnice se niso kaj dosti spremenile. Jaz sem se na njihovo cenitev (totalko) pritožil in sem predložil cenitev drugega cenilca. In na koncu so mi izplačali več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par dnevi sem na cesti imel neljub dogodek, zaradi napake druge voznice. Opravljena je bila cenitev vozila, seveda so mi ga ocenili zelo nizko :SS (totalka), zanima me pa, ce je kdo imed vas ze pisal pritozbo na cenitev vozila in ali je evrotax obvezujoc ob cenitvi vozila ali je to samo neki pokazatelj vrednosti vozila???

LP

ja ponavadi upoštevajo tržno vrednost, ki jo z nekimi kazalci zmanjšajo.... po nekem čudnem izračunu, ki ga jaz še vedno ne razumem

je pa res, da se splača pritožit, seveda z argumenti... ponavadi popustijo in zvišajo ponudbo.... :)

tudi odvisno koliko ocenijo tisto kar je ostalo....potem pa se moraš it dilerja in dat razbitino v oglas in jim dokazat da so jo ocenili previsoko :surrender:

(pa včasih se tud zmotjo pa več nakažejo... :rolleyes::kva1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve ali je prenos bonusa iz avtomobila na motor pri Triglavu po novem nemogoč,če ne vzameš nevračilno zavarovanje motorja??

Namreč sklenil sem zavarovanje skoraj mesec dni nazaj,na okencu na zavarovalnici me mi je delavka katera mi je naredila zavarovanje, prenesla bonus kot na prejšnjem motorju iz avta (tako je naredil tudi pri prejšnjem motorju zav.agent), vprašala me je če bi imel nevračilno zavarovanje za celo leto pa sem rekel,da ne,da klasično in plačal sem prvi obrok...

No danes pa dobim domov pisno obvestilo,da bonus iz osebnega vozila ni mogoče prenesti v primeru,če ne vzamem nevračilne premije.

In piše, ker tega popusta (nevračilna premija) niste želeli vam pošiljamo bemepis za razliko bonusa 161.82€ katerega plačate po prejemu posebne položnice.

Mislim WTF je pa to zdej,že tako so letos spremenili pakete in podražili zavarovanje,zdej pa še s takimi pederskimi forami in to po skoraj mesecu dni,ko je zavarovanje sklenjeno:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!