Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Hytech: podobno sranje sem imel jaz, samo da so mi poslali položnico za 320€.

Po mojem je neutemeljeno, da zaradi neodjavljanja nebi mogel prenesti bonusov. Najbolš narediš, da pokličeš kakega zavarovalnega agenta in vprašaš... ali pa stopi do šalterja in vprašaj.

Res je: podražili so zavarovanje za 100% glede na lansko leto, naknadno ti pa še pošljejo položnice. Jest sm jim JM, skinil zavarovanje in sklenil pri drugi. Če se branijo denarja, naj bo po njihovem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brdaus,a si jim plačal potem ta znesek katerega so želeli od tebe?

Ne... še. Zaključil sem zavarovanje pri njih, sedaj čakam poračun, če je še kdo komu kaj dolžan. Ti sporočim, ko kaj izvem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je: podražili so zavarovanje za 100% glede na lansko leto, naknadno ti pa še pošljejo položnice. Jest sm jim JM, skinil zavarovanje in sklenil pri drugi. Če se branijo denarja, naj bo po njihovem.

Lahko sam vprašam, kdaj si ga registriral? jaz sem začetka maja plačala še isto kot lani. Bo treba potem preverit drugo leto, da ne bo kakega šoka v denarnici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem plačal isto, kot lani. No, malo lažem -dva evra več. Sem pa marca imel podaljšanje. Da bi pa za 100% podražili, pa skoraj ne verjamem. Razen, če si imel kakšno škodo vmes, ali pa drug motor. Močnejši letos... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko sam vprašam, kdaj si ga registriral? jaz sem začetka maja plačala še isto kot lani. Bo treba potem preverit drugo leto, da ne bo kakega šoka v denarnici...

Kasko zavarovanje se je podražilo za skoraj 100%... trust me ;) Moto je ostal isti.

Da odgovorim še Hytech-u: dobil poračun domov, ampak je tako slabo napisan, da nimam pojma, ali je kdo še komu kaj dolžan. Ko pa kličem agenta za pojasnilo, je pa na dopustu. :closedeyes:

Sej še napišem, kako se bo stvar odvila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ravno včeraj podaljšal na triglavu, pa nisem opazil neke bistvene razlike, razen tega da ni več komercialnih popustov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še enkrat napišem?

KASKO zavarovanje se je podražil. Registriral sem ga 24.aprila, pa je z vsemi popusti (50 bonus, 20% komercialen ter na neodjavljanje) prišlo 1480€, ker pa sem vzel za celo leto pa 1650€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve ali je prenos bonusa iz avtomobila na motor pri Triglavu po novem nemogoč,če ne vzameš nevračilno zavarovanje motorja??

Na njihovi spletni strani piše tole:

ZAVAROVANJE MOTORNIH KOLES

Sklenite zavarovanje za svojega jeklenega konjička in izkoristite vrsto ugodnosti, ki smo jih pripravili za naše zavarovance:

* priznanje bonusa pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti in splošnega avtomobilskega kaska za motorno kolo v enaki višini, kot ga imate za osebno vozilo, ki je zavarovano pri Zavarovalnici Triglav,

* 30 % znižanje zavarovalne premije za zavarovanje avtomobilske odgovornosti,

* 20 % popust na letno zavarovalno polico za vsa zavarovanja,

* 10 % popust za naše zveste zavarovance in člane motoklubov,

* dodatni popust, če ste pri zavarovanju motornega kolesa že imeli bonus,

* paketni popust in popust na takojšnje plačilo premije.

Nič ni omenjeno, da bi priznanje bonusa bilo odvisno od letne zavarovalne police... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

eno vprašanje: Je možna opcija namesto AO+ vzeti NEZGODNO zavarovanje, oziroma me pravzaprav zanima če je nezgodno zavarovanje cenejša alternativa AO+. Se pravi si potem zavarovan pod istimi pogoji kot če bi vzel AO+.

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje: Je možna opcija namesto AO+ vzeti NEZGODNO zavarovanje, oziroma me pravzaprav zanima če je nezgodno zavarovanje cenejša alternativa AO+. Se pravi si potem zavarovan pod istimi pogoji kot če bi vzel AO+.

lep pozdrav

je možno ampak je izračun odvisen od vsakega posameznika, starosti, premije (mesečne - letne), če je samo nezgodno ali nezgodno+varčevanje,... itd.

ponudba nezgodnih in nezgodno-življenskih zavarovanj je tako velika da se ti pri pregledu in branju drobnega tiska (ZELO POMEMBNO) lahko zmeša. če hočeš samo za motor je AO+ OK varianta, nezgodno pa velja SKORAJ (drobni tisk) povsod. Nezgodnega pod 25-30€ na mesec ni.

če imaš POŠTENEGA agenta naj ti vzame AO+ polico in kakšno dobro nezgodno pa primerjajta ceno, zavarovalne vsote za poškodbo, bolnišnične dneve, odsotnost z dela, zdravljenje, invalidnost, smrt,...itd in boš videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogoji za nezgodno zavarovanje voznika so veliko slabši kot pogoji AO+ in nikakor niso primerljivi.

Pri AO+ je zavarovalna vsota do 51.000€ in ni omejena na dan. Naprimer, če padeš z motorjem in si zlomiš roko in si 14 dni na bolniški, lahko dobiš za poškodbo več kot 1000€, odvisno od tega kako dobro se zna tvoj odvetnik pogajat.

Če imaš nezgodno zavarovanje voznika si pa zavarovan v primeru nezgodne smrti, trajne invalidnosti in pa dnevne odškodnine, ki pa je lahko največ 6€ na dan. V tem primeru, če padeš in si 14 dni na bolniški dobiš 14x6€ =84€ in nič več.

Jaz osebno bi vsakemu vozniku priporočal AO+, res, da je zavarovanje za malo več kot 50€ dražje od nezgodnega zavarovanja voznika, vendar je veliko boljše kritje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

miheljo: jaz nisem govoril o zavarovanju voznika ampak splošnem nazgodnem zavarovanju, ki ga lahko skleneš pri katerikoli zavarovalnici, saj veš, če padeš v kopalnici, si kaj narediš pri športu itd.

če se odločiš za tako zavarovanje potem AO+ ni potreben. moreš pa prekalkulirat kaj se ti splača, biti zavarovan povsod ali samo na motorju z AO+. Če gledaš samo na motor potem se verjetno v večini primerov AO+ bolj splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem,

prebral sem večino te teme, ampak ker mi par stvari še vedno ni jasno, bom vprašal tukaj. Ker sem v fazi nakupa novega motorja in ker bi ga rad čim bolje zavaroval (pa mene seveda tudi), sem začel malo pošiljati e-pošto raznim zavarovalnicam. Začel sem z Zavarovalnico Maribor, ker imam pač tam zavarovan tudi avto in so mi poslali ponudbo, ki sem jo prilepil spodaj. Ker pa nisem popolnoma zadovoljen z njihovim odnosom (npr. ko sem vprašal, če lahko zavarovanje sklenem pri kateremkoli njihovem zastopniku, so mi odgovorili, da naj jim pošljem podatke o prebivališču in da bodo že oni potem poslali moja vprašanja najbližjemu zastopniku, prav tako pa mi pri Zavarovalnici Maribor še vedno ni jasno, kaj točno lahko kot motorist vključim v kasko zavarovanje), me zanimajo tudi alternative (torej druge zavarovalnice - če bi se bilo potrebno odločiti za drugo zavarovalnico, bi potem pri isti zavarovalnici zavaroval tudi avto).

Ker se na področju zavarovanj ne znajdem najbolje, me zanimata predvsem dve stvari: kakšne oblike kaska imam kot motorist na voljo (ali je v ponudbi zajeto čisto vse) in ali naj sklenem zavarovanje z odbitno franšizo ali ne. Torej, naj še enkrat povem, da me v prvi sapi ne zanima prihranek (čeprav se ga ne bi branil), ampak, da imam zavarovano vse, kar se zavarovati da in da je zavarovalnica v primeru nezgode tudi korektna.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Še Copy-paste ponudbe (ki je za naslednje pogoje): prenos bonusa iz police avtomobilskega zavarovanja ob prvi sklenitvi obveznega zavarovanja motorja – trenutno sem razvrščen v 6. premijski razred, motorno kolo zavarovano čez celo leto, obvezno zavarovanje, AO+, kasko zavarovanje

LETNIK: 2010

CCM: 645

KW: 49

MALOPRODAJNA CENA MOTORJA: 7.590 EUR

SKUPNA VREDNOST MOTORJA Z DODATNO OPREMO, KI JE VGRAJENA NA MOTORJU: 9.486,19 EUR

obvezno zavarovanje + AO PLUS vas pride 294,78 EUR.

Kasko zavarovanje:

- tatvina

- divjad in domače živali

- stekla

- prometna nesreča

- delovanje naravnih sil

- požar

- poškodovanje vozila

z 1% odbitne franšize ZV- 7.590,00 = 1.339,78 EUR

z 2% odbitne franšize ZV- 7.590,00 = 1.333,52 EUR

z 1% odbitna franšiza ZV- 9.490,00 ( zavarovalna vsota z dodatno opremo) = 1.548,00 EUR

z 2% odbitna franšiza ZV- 9.490,00 = 1.540,00 EUR

za motor je najbolj ugodno zavarovanje polni kasko 8%+0% . Pomeni, da na škodo, ki jo sam povzročiš imaš 8% odbitne franšize od vrednosti novega motorja ne glede na višino škode, +0% pa pomeni, da na krajo, točo, in vandalizem nimaš odbitne franšize!

Popravljeno . Popravil Miheljo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

514€ bi te prišlo zavarovanje AO, AO+ in polni kasko z 8%+0 , če bi upošteval vednost motorja 7.590€ in 6. premijski razred (bonus 40%).

Bi kar veliko prihranil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

miheljo: jaz nisem govoril o zavarovanju voznika ampak splošnem nazgodnem zavarovanju, ki ga lahko skleneš pri katerikoli zavarovalnici, saj veš, če padeš v kopalnici, si kaj narediš pri športu itd.

če se odločiš za tako zavarovanje potem AO+ ni potreben. moreš pa prekalkulirat kaj se ti splača, biti zavarovan povsod ali samo na motorju z AO+. Če gledaš samo na motor potem se verjetno v večini primerov AO+ bolj splača.

O pa še kako je poreben ao+....

če imaš samo nezgodno zavarovanje in padeš z motorjem boš dobil samo plačano dnevno odškodnino in pa odškodnino za trajno invalidnost, če bo pač priznan kak procent te....

tko k ti je reku Miheljo....ao+ je pa zlo zlo širše in večje kritje z višjo zavarovalno vsoto....poleg tega da ti ao+ krije tudi stroške zdravljenja, bolnišnične dneve (bog ne dej da pride do tega), dnevno odškodnino, prizadeto psihično in fizično zdravje, strah.....

pa še kej....

če pa padeš v kopalnici :headbang: pa ti ao+ nč ne pomaga....zato morš met še nezgodno zavarovanje....

je pa tko...kuker maš polic,toliko prijav napišeš in tolikokrat dobiš :naughty:

je pa bol če ni nč...sej veš...noben dnar ti ne poplača in vrne zdravja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O pa še kako je poreben ao+....

če imaš samo nezgodno zavarovanje in padeš z motorjem boš dobil samo plačano dnevno odškodnino in pa odškodnino za trajno invalidnost, če bo pač priznan kak procent te....

no ni ravno tako ker nezgodnih imaš malo morje zato si moreš vse preračunat. tudi pri nezgodnem imaš lahko bolnišnične dneve, zdravilišča (ki jih zdravstvo noče krit), odškodnine, bolniške, zdravljenje itd vse krito. tudi zavarovalna vsota je odvisna, lahko imaš 10 mio € premijo če si pripravljen plačevat.

tako kot pri motorju ali avtu imaš osnovo potem pa je važno kakšno polico si sestaviš.

za nezgodno lahko plačaš 20 ali 200€ mesečno, zato pa ni odločitev AO+ ali nezgodno tako lahka in je nemogoče rečt kar na splošno če se splača ali ne. jaz recimo pri nezgodnem plačam vsaj 10 € mesečno več za enako polico od žene ker sem preko 30 (ona pa ne) in ker sem moški, ki smo višji rizični razred.

danes je zavarovanje že prava umetnost pri eni zavarovalnici, če pa greš še primerjat pomudbo pa lahko doktoriraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nezgodno zavarovanje z dnevno odškodnino je brez veze....plačuješ, plačuješ, plačuješ, in pol si ves srečen ko si enkrat v 10 letih plačevanja zviješ gleženj in dobiš 100€ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

mene pa zanimajo vaše izkušnje s primerom, da ti parkiran motocikel,avto pri rikverc manevru prevrne. Povzročitelj je znan in je priznal dogodek, pa tudi priče dogodka obstajajo . Spisano in z obeh strani je podpisano EU poročilo.

Ali lahko zavarovalnica kaj komplicira ?

lp

Popravljeno . Popravil yakuza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene pa zanimajo vaše izkušnje s primerom, da ti parkiran motocikel,avto pri rikverc manevru prevrne. Povzročitelj je znan in je priznal dogodek, pa tudi priče dogodka obstajajo . Spisano in z obeh strani je podpisano EU poročilo.

Ali lahko zavarovalnica kaj komplicira ?

lp

Lahko,če dotični neprizna popolno krivdo in nimaš policijskega zapisnika ! Zato daj takoj ocenit škodo dotični povzročitelj naj gre s teboj na njegovo zavarovalnico naj podpiše, da je kriv in potem bo stvar hitro stekla v nasprotnem primeru pa se lahko ZELO zavleče!!!V mojem primeru je tudi priznala krivdo na licu mesta,(imel sem celo policijski zapisnik), ko pa je bilo treba podpisati na zavarovalnici je dokazovala z nekim podkupljenimi pričami in ni hotela podpisati,k sreči sem imel tudi sam očevidca ona pa je imela kao prijateljico,ki je sedela poleg nje.Zavleklo se je točno 3 leta in brez advokata bi težko uspel nakoncu sem namesto moje zahteve 180 000 SIT dobil z advokatom 600 000 SIT !!!!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko,če dotični neprizna popolno krivdo in nimaš policijskega zapisnika ! Zato daj takoj ocenit škodo dotični povzročitelj naj gre s teboj na njegovo zavarovalnico naj podpiše, da je kriv in potem bo stvar hitro stekla v nasprotnem primeru pa se lahko ZELO zavleče!!!V mojem primeru je tudi priznala krivdo na licu mesta,(imel sem celo policijski zapisnik), ko pa je bilo treba podpisati na zavarovalnici je dokazovala z nekim podkupljenimi pričami in ni hotela podpisati,k sreči sem imel tudi sam očevidca ona pa je imela kao prijateljico,ki je sedela poleg nje.Zavleklo se je točno 3 leta in brez advokata bi težko uspel nakoncu sem namesto moje zahteve 180 000 SIT dobil z advokatom 600 000 SIT !!!!

Oj, hvala za nasvet. Danes se tako dobiva zaradi enega podatka in bo šel kar z mano na zavarovalnico ocenit, kot si napisal. Priče na srečo imam, je pa malo manjkalo, da bi zbrisal, ker sploh ni vedel, da mi ga je zadel in prevrnil......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No , zadeva urejena do te mere, da imam v roki zapisnik o cenitvi škode, s katerim bom šel na moj servis, da naredijo predračun za zavarovalnico. Menda se potem serviser in zavarovalnica "cenkata" kaj vse je dodatno potrebno ( če je še kakšna skrita stvar) in kaj dodatnega priznajo. Jaz pa na koncu potrdim ponujeno od zavarovalnice. Upam , da ne bo zapletov, vsaj do sedaj je šlo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

pozdrav,

eno vprasanje: če nucaš asistenco ti pri odjavi povrnejo razliko v zavarovanju ali je isto kot pri nesrečah, ko moraš imeti zavarovano do konca?

Zavarovano pri Triglavu.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!