Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Vprašanje!

Kaj vse vzamete pri zavarovanju?

OK, AO je obvezen.

Kaj pa ostalo?

AO+ vzamete?

Kako v primeru nesreče, če nisi kriv in nimaš AO+?

Kako je z odškodnino?

Hvala!

lp rookie007

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje!

Kaj vse vzamete pri zavarovanju?

OK, AO je obvezen.

Kaj pa ostalo?

AO+ vzamete?

Kako v primeru nesreče, če nisi kriv in nimaš AO+?

Kako je z odškodnino?

Hvala!

lp rookie007

Če nisi kriv se poškodbe krijejo s police krivca in ne rabiš AO+. AO+ pride v poštev za kritje poškodb takrat, ko si sam krivec za nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako v primeru nesreče, če nisi kriv in nimaš AO+?

Kako je z odškodnino?

Odvetnik in civilna tožba tistega, ki te je (p)oškodoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasežejo vplačan znesek za Asistenco! AO AO+... pa vrnejo sorazmerno s časom zavarovanja!

Hvala :)

pozdrav,

eno vprasanje: če nucaš asistenco ti pri odjavi povrnejo razliko v zavarovanju ali je isto kot pri nesrečah, ko moraš imeti zavarovano do konca?

Zavarovano pri Triglavu.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lp!

ker sem novopečen motorist me zanima kaj mi priporočate, vaše izkušnje kje kaj kako registrirat motor?se pravi 77kw kako je zdej s tem prenašanja bonusov,kaj se zdodi če pokoristiš očetov bonus,kaj se najbolj splača,pa koliko približno to pride?a se splača dat za 08 letnik kasko?

hvala za odgovore

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp!

ker sem novopečen motorist me zanima kaj mi priporočate, vaše izkušnje kje kaj kako registrirat motor?se pravi 77kw kako je zdej s tem prenašanja bonusov,kaj se zdodi če pokoristiš očetov bonus,kaj se najbolj splača,pa koliko približno to pride?a se splača dat za 08 letnik kasko?

hvala za odgovore

lp

Če pokuriš očetov bonus, ga on načeloma potem ne more uveljavljati za svoj motor (če ga bo imel). Vendar kot sem napisal, načeloma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pokuriš očetov bonus, ga on načeloma potem ne more uveljavljati za svoj motor (če ga bo imel). Vendar kot sem napisal, načeloma...

To za Triglav ne velja, imam 2 motorja trenutno registrirana s prenešenim bonusom od očeta. Me nihče niti vprašal ni, če ga je on že uporabil, oz. če sem ga že vnovčila pri prejšnjem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To za Triglav ne velja, imam 2 motorja trenutno registrirana s prenešenim bonusom od očeta. Me nihče niti vprašal ni, če ga je on že uporabil, oz. če sem ga že vnovčila pri prejšnjem motorju.

Tudi v mojem primeru sta 2 motorja preko 1 police pri Triglavu, vendar kolikor vem je to le dobra volja agenta. Mogoče pa se le motim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

V kratkem nameravam prvič registrirat motor, povpraševal sem naokrog po telefonu pa je nastala prava zmešnjava, zdi se mi, da si vsak zav. zastopnik razlaga stvari malo po svoje...

Torej, avto je bil do sedaj zavarovan pri Generali (osn. + kasko). Registracija bo v kratkem potekla zato zdaj iščem ugodno varianto za zavarovanje obojega - avta in motorja, seveda z upoštevanim bonusom od avta (-50% ali 55%).

Kaj predlagate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem nameravam prvič registrirat motor, povpraševal sem naokrog po telefonu pa je nastala prava zmešnjava, zdi se mi, da si vsak zav. zastopnik razlaga stvari malo po svoje...

Torej, avto je bil do sedaj zavarovan pri Generali (osn. + kasko). Registracija bo v kratkem potekla zato zdaj iščem ugodno varianto za zavarovanje obojega - avta in motorja, seveda z upoštevanim bonusom od avta (-50% ali 55%).

Kaj predlagate?

Zdravo,

če nameravaš ostati pri Generaliju (zav. avtomobila) potem zavarovanje za motor tudi skleni pri njih. Če pa nisi čustveno navezan na zavarovalnico pa malo prekliči naokoli.

Za moj primer 5PR [72KW - nad 500ccm], ZK, AO+

- ZM [ 222,70 €],

- TILIA [ 205,85 €],

- TRIGLAV [250€],

- AS [207,80€].

Bistvenih razlik glede na agencijo (oz kej boš sklepa zavarovanje) ne bo saj ne "talajo" več komercilanih popustov (tudi agentje ne) ampak samo IZREDNE popuste, ki so zelo redki...

lp Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če zavaruješ samo avto in motor in nekih močnih dodatnih popustov AMPAK če imaš pa še kaj drugega (hišo, dodatno zdravstveno,...) vse pri eni pa je drugače. velja tudi za starše. meni pri triglavu kar lepo nanesejo vsi dodatni popusti (upoštevajo se pri vsem, ne samo motorju) ker imamo vsi v družini vse (avti,motorji,hiše, zdravstvo,...) pri njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem nameravam prvič registrirat motor, povpraševal sem naokrog po telefonu pa je nastala prava zmešnjava, zdi se mi, da si vsak zav. zastopnik razlaga stvari malo po svoje...

Torej, avto je bil do sedaj zavarovan pri Generali (osn. + kasko). Registracija bo v kratkem potekla zato zdaj iščem ugodno varianto za zavarovanje obojega - avta in motorja, seveda z upoštevanim bonusom od avta (-50% ali 55%).

Kaj predlagate?

http://www.zav-mb.si/?id=109

Mogoče ti tale link lahko kaj pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bom zavaroval motor, sedaj pa ne vem, kaj bi storil glede AO+ zavarovanja.

Se po vaše AO+ splača ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bom zavaroval motor, sedaj pa ne vem, kaj bi storil glede AO+ zavarovanja.

Se po vaše AO+ splača ali ne?

AO+ ti pomaga SAMO če si za karambol "sam" kriv sicer v primiru,da nisi ti kriv dobiš AO+ plačano od vozila,ki je povzročilo nezgodo.

Jaz še nikoli nisem imel AO+ vedno imam na motorju kot tudi v avtu SAMO nezgodno zavarovanje.Ravno tako imam nezgodno pri življenskem zavarovanju tako, da v slučaju nezgode in seveda da sem sam kriv dobim od obeh nezgodnih zavarovanj.

Ps: je pa takole, to je brezveze spraševat, zato se vsak sam odloči po svoji presoji, ravno tako tudi za kasko, če misliš razbijat potem OBOJE !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne razmišljaj in vzemi AO+. Bog ne daj, da se polomiš (žal ni treba veliko) in imaš kakšne hude posledice.. Saj ne da denar oddtehta zdravje, ampak verjemi, da bi bilo pa za popizdit ko bi polomljen ležal v bolnici in premišljeval, kako si zaradi 100€ prihranka bil ob par 10.000€ oškodnine..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne razmišljaj in vzemi AO+. Bog ne daj, da se polomiš (žal ni treba veliko) in imaš kakšne hude posledice.. Saj ne da denar oddtehta zdravje, ampak verjemi, da bi bilo pa za popizdit ko bi polomljen ležal v bolnici in premišljeval, kako si zaradi 100€ prihranka bil ob par 10.000€ oškodnine..

Glej podpišem se pod to nešparat na tem sploh zdaj ko so tak poceni zavarovanja. Sem sam padel v točno takšno situacijo nisem zavaroval ker nisem imel z čim in nasplošno nisem v tej smeri študiral. Zdaj sem dobil 4k € za 30% invalidnosti in 2 leti rehabilitacij, koliko pa bi dobil če bi imel ao+ pa nočem študirat(cca 10x zgornji znesek).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bom zavaroval motor, sedaj pa ne vem, kaj bi storil glede AO+ zavarovanja.

Se po vaše AO+ splača ali ne?

DA, izplača se. Bolje imeti in ne rabiti, kot pa privarčevati tiste Evre, potem pa ..Murphy.

Poglej: če pride do nesreče s tujo krivdo, itak gre iz zavarovanja povzročitelja. Tu AO+ ne rabiš. Če pa si povzročitelj ti, pa tvoje obvezno zavarovanje krije škodo oškodovancu, ti pa dobiš iz naslova AO+ nadomestilo za telesne poškodbe in zdravljenje. Popravila motorja seveda to ne krije -tu bi moral imeti kasko. Ker pa vsak padec prinese tudi telesne poškodbe (vsaj udarnine in odrgnine, ki zahtevajo zdravljenje), pa si s to odškodnino popraviš motor. Tako jaz razmišljam. Seveda mnenja ne vsiljujem nikomur.

Dovolj je že pesek v ovinku... Saj človek je previden, ampak... no, vsak ve zase.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK ste me prepričali za AO+ :)

o.k......glede nato da si že prepričan v A0+.....bom bolj uvidevno do tebe.... :rolleyes:....kok za vraga lahko vprašaš, če bi imel A0+....na motorju? :headbang:

Tak kot so že nakateri napisal TU SPLOH NI DEBATE.......pač ne boš šel 3x ven s kolegi :whistle:

mal za šalo.....najbolj pa zares!

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ ti pomaga SAMO če si za karambol "sam" kriv sicer v primiru,da nisi ti kriv dobiš AO+ plačano od vozila,ki je povzročilo nezgodo.

Jaz še nikoli nisem imel AO+ vedno imam na motorju kot tudi v avtu SAMO nezgodno zavarovanje.Ravno tako imam nezgodno pri življenskem zavarovanju tako, da v slučaju nezgode in seveda da sem sam kriv dobim od obeh nezgodnih zavarovanj.

Ps: je pa takole, to je brezveze spraševat, zato se vsak sam odloči po svoji presoji, ravno tako tudi za kasko, če misliš razbijat potem OBOJE !!

ja.....in iz tvojega življenskega zavarovanja boš dobil....ne vem.....10-15eur/dan....pa če si v bolniški 90 dni....cca 1000 eur....Ti pa lahko povem, da to ni NIČ!

Iz zavarovanja A0+ ti pa lahko iz prakse povem, da lahko za 3 mesece bolniške in zlaman prst dobiš tudi 15000 eur.....+ tvoje življensko zavarovanje......HALO!!!!!!

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!