Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

...stric google, najdi.si inp....vtipkaj ime željene zavarovalnice, izberi kraj, in ekola...imaš telefonsko številko (ki ni amzs).

Mislim, eni ste res gotovani.....

lahko je bit pameten preko foruma....vem da jih je veliko...drugo pa je, ce nekdo nekoga priporoci (prednosti ne bom nastevu) - ampak, je to tako tipicno slovensko, tud ce kdo koga pozna, zakaj bi mu delu (brezplacne) usluge in promet, itd..ane? matr eni ste res....ane frips?;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ni nobenga agenta kle gor? ima kdo ksnga iz Lj.? lah mi poslje kak kontakt (gsm ali e-mail)...hvala!

Seveda na AMZS ne dobiš vseh popustov, ki ji lahko, zato grem jaz na poslovalnico zavarovalnice in to lahko izkoristim vse popuste, ki jih nudijo in ponavadi dajo še kaj zravm. Seveda če imaš pri njih še kakšna druga zavorovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda na AMZS ne dobiš vseh popustov, ki ji lahko, zato grem jaz na poslovalnico zavarovalnice in to lahko izkoristim vse popuste, ki jih nudijo in ponavadi dajo še kaj zravm. Seveda če imaš pri njih še kakšna druga zavorovanja.

Pri dobrem agentu pa dobiš še bistveno boljšo ponudbo. Je pa ena težava, ko se samo pogovarjam o premijah imajo vsi neke hude popuste in ugodnosti, pa poceni plačujejo. Ko pa dejansko sklepam zavarovanja bi pa vsi po uradnem ceniku cepali..., ja to se pa ne da...,ja se je dalo pa ne gre več,....

Plačujem kot neumen avtomobilsko zavarovanje že devet let in počasi nabiram bonifikacijo, agent vsako leto pravi, "ni varjante da bi priznal 50% bonifikacije" (pa imamo pri hiši zavarovane 4 avtomobile, motor, skuter, še celo en star traktor, delavnico, 2x življenjsko zavarovanje z varčevanjem, nikoli kakšne večje škode). Potem se pa pripelje en frišen šofer z 200KM+ avtom, pa mu rečem, "ti, samo za tole si pa plačal zavarovanje kot nor". Odgovor; "ni panike, sem dobil 50% bonusa v štartu...." :angry: (bonifikacijo!! ne komercialni popust)

Pri motorjih mi je jasno, da ni kakšne velike rezerve, so nizke premije. Pri avtomobilih se pa da razpravljat...

Jaz bi imel na petem avtomobilu 50% bonusa v štartu. Če je kakšen "Franca" slučajno na forumu se priporočam.... :D , pa ne mi govort da se ne da, ima @e_boy kar prav..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri dobrem agentu pa dobiš še bistveno boljšo ponudbo. Je pa ena težava, ko se samo pogovarjam o premijah imajo vsi neke hude popuste in ugodnosti, pa poceni plačujejo. Ko pa dejansko sklepam zavarovanja bi pa vsi po uradnem ceniku cepali..., ja to se pa ne da...,ja se je dalo pa ne gre več,....

Plačujem kot neumen avtomobilsko zavarovanje že devet let in počasi nabiram bonifikacijo, agent vsako leto pravi, "ni varjante da bi priznal 50% bonifikacije" (pa imamo pri hiši zavarovane 4 avtomobile, motor, skuter, še celo en star traktor, delavnico, 2x življenjsko zavarovanje z varčevanjem, nikoli kakšne večje škode). Potem se pa pripelje en frišen šofer z 200KM+ avtom, pa mu rečem, "ti, samo za tole si pa plačal zavarovanje kot nor". Odgovor; "ni panike, sem dobil 50% bonusa v štartu...." :angry: (bonifikacijo!! ne komercialni popust)

to je relativno. meni in očetu po xxx letih na mariborski za dodatni avto niso hoteli priznati nič bonusa ali popusta. sva šla na triglav in po nekaj klicih in vezah dobila popust (ne sicer 50%). obstajale pa so tudi druge možnosti, ki so dobesedno prevara in je agent opozoril, da to gre ampak da bo velik problem če bo prišlo do nesreče in da ne svetuje.

tako da lahko so veze in poznanstva v centrali ali zavestna goljufija v upanju da se nič ne zgodi. lahko pa tudi da samo frajerje pičijo in imajo golo zavarovanje brez AO+ in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes sem prvič registreral 50ccm skuter pri zavarovalnici Maribor. Res je, da ima mt celo hišo, avto in po možnosti še kaj več zavarovanega pri tej zavarovalnici, ampak mi niso hotli upoštevat kakšnih posebnih bonusov, ker je motor pisan na mene. Sem pa vseeno dobil že v štartu 40% popust :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes sem prvič registreral 50ccm skuter pri zavarovalnici Maribor. Res je, da ima mt celo hišo, avto in po možnosti še kaj več zavarovanega pri tej zavarovalnici, ampak mi niso hotli upoštevat kakšnih posebnih bonusov, ker je motor pisan na mene. Sem pa vseeno dobil že v štartu 40% popust :OK: :OK: :OK:

če bi mama (ata) bila na triglavu in bi na enem avtu imela 50% bonusa bi v štartu ti na skuter priznali 50% pa ni treba da je pisan na starše! pa še cenejši je triglav, no vsaj za motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko je bit pameten preko foruma....vem da jih je veliko...drugo pa je, ce nekdo nekoga priporoci (prednosti ne bom nastevu) - ampak, je to tako tipicno slovensko, tud ce kdo koga pozna, zakaj bi mu delu (brezplacne) usluge in promet, itd..ane? matr eni ste res....ane frips? ;)

Ne zganjaj paranoje.

Ni prijaznih, fajnih oh in sploh zavarovalnih agentov, ki si bodo od ust trgali, da bodo tebi dajali bonuse. So samo zavarovalni agenti in pika (ok, dopuščam možnost, da je še kakšen "stare šole", ki se res res potrudi za svoje stranke ampak osebno še nisem naletel na takšnega) . Edini način je, da se sam dobro pozanimaš, kaj ponuja kakšna zavarovalnica, kakšne ugodnosti in kakšne popuste in sam opozoriš na to zavarovalnega agenta. In če imaš veliko informacij (ki jih najdeš tudi tukaj v tej temi, če bi si vzel malo časa za branje in ločil pleve od zrna) si lahko čisto lepo pridobiš dober popust pri zavarovanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj agent je legenda preko vseh. Njemu se jebe za vse popuste, ti najde vse, kar je mozno in se kaj vec. Tud kdaj pa kdaj se zlaze. Nama je zrihtal 5% popusta na veliko druzino, ces da imava 5 otrok. Je reku, da itak nikol ne cekirajo. Who cares. Njemu je pa predvsem pomembno, da ima cimvec strank, ne da ima cimvec profita od posamezne stranke. Simpl k pasulj. Ce kdo nuca cifro, PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e-boy... poglej: zadeva je enostavna, da bolj ne more biti. Malo kolege povprašaj, kje imajo oni zavarovane in kaj ti priporočajo. Kot so ti že vsi napisali, da so možne raznorazne zadeve s popusti. Zdaj pa moraš še najti agenta, da ti to izračuna. Za začetek pojdi na zavarovalnice in naj ti izračunajo na šalterju, koliko te pride. Potem pa isto vprašanje postavi še agentom -pa takoj na začetku delovnega dne pojdi, ko bodo na kavici -potem gredo po terenu. Pa fajn je da veš, kaj lahko pričakuješ. Leta...2007, če se ne motim, sem po nekajletni pavzi registriral motor. Bonifikacija je seveda že propadla in sem začel iz nule. Pridem na šalter, da bi sklenil zavarovanje. Teta ni vedela, da se da kopirati bonus z avta (klicala na centralo, če je res.. .), nadalje popust na neodjavo... tudi ni vedela, spet preverjala. Torej, vedi popuste na kaj lahko pričakuješ, potem pa se samo pogajaš o procentih. No, pogajaš... Malo poblefiraš, da pri konkurenci so ti pa obljubili malo več popusta... Je pa res da je dokaj velik adut, če imaš pri dotični zavarovalnici že kaj zavarovanega.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko je bit pameten preko foruma....vem da jih je veliko...drugo pa je, ce nekdo nekoga priporoci (prednosti ne bom nastevu) - ampak, je to tako tipicno slovensko, tud ce kdo koga pozna, zakaj bi mu delu (brezplacne) usluge in promet, itd..ane? matr eni ste res....ane frips? ;)

Nisem pameten, samo realno sem ti povedal. Kaj bi ti sedaj rad? Lahko ti dam komot ime svojega agenta, samo takšnega popusta kot ga je meni dal, ga tebi sigurno ne bo. Za svojo rit najbolje sam poskrbiš....ane e_boy? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi mama (ata) bila na triglavu in bi na enem avtu imela 50% bonusa bi v štartu ti na skuter priznali 50% pa ni treba da je pisan na starše! pa še cenejši je triglav, no vsaj za motorje.

Možno ampak nismo pri Triglavu, ker ko smo bili smo imel neke frke. Niso hotli krit tistega kar bi mogl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi mama (ata) bila na triglavu in bi na enem avtu imela 50% bonusa bi v štartu ti na skuter priznali 50% pa ni treba da je pisan na starše! pa še cenejši je triglav, no vsaj za motorje.

ja pa spet je ceno spustu....od novembra je obvezno zavarovanje še 30% ceneje kot je bil... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hi,

imam eno vprašanje.Pri motorju,če ga kupiš na lizing ga moraš ful kasko zavarovat,kraja,....vse.Na AMZS sem naredil informativni izračun,ampak nikjer ne piše kakšen kasko.Samo AO+.

Torej če kdo ve koliko bi prišlo full kasko zavarovanje za motor BMW R 1200 GS AVENTURE.Cena novega je okoli 15.500 evrov in ima okoli 74 KW.

Prodajalec je rekel da bi me prišlo okol 2000 evrov za eno leto full kasko? :eek: Ali je to res?

Najlepša hvala za pomoč.

Lep pozdrav Marcel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2000 za kasko je čisto OK in realno. večina zavarovalnic kasko nima objavljen in se odločajo glede na voznika in motor tako da sploh ni nujno da ti ga odobrijo. sem že tudi preko 3000€ za kasko slišal.

aja pa kasko moreš imet celo leto tako da odpade da bi po sezoni odjavil. seveda moreš kasko imet vsa leta dokler ga ne odplačaš.

torej ti je menda že zdaj jasno da se motorja na leasing ne splača nikakor ker preplačaš motor zaradi leasinga in zaradi kaska.

torej če že, vzameš nekaj skromnejšega za kolikor pač imaš keš ali pa kredit ampak tudi tam se lahko zgodi da motor stolčeš odplačuješ pa ga še xxx let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

hvala za obrazložitev.Res je preko lizinga se ne splača.Bom počakal do junija in še nekaj našparal za čimvečji polog in zraven vzel en hitri kredit....Sm filing na njem je bil nepopisen :wub: .

še bo treba počakat nekaj časa.

Hvala še enkrat.

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

imam eno vprašanje.Pri motorju,če ga kupiš na lizing ga moraš ful kasko zavarovat,kraja,....vse.Na AMZS sem naredil informativni izračun,ampak nikjer ne piše kakšen kasko.Samo AO+.

Torej če kdo ve koliko bi prišlo full kasko zavarovanje za motor BMW R 1200 GS AVENTURE.Cena novega je okoli 15.500 evrov in ima okoli 74 KW.

Prodajalec je rekel da bi me prišlo okol 2000 evrov za eno leto full kasko? :eek: Ali je to res?

Najlepša hvala za pomoč.

Lep pozdrav Marcel.

Z 50% bonusom in popustom na nevračilo premije, bi kasko zavarovanje z 1% odbitno franšizo stalo 1.336 EUR pri ZM.

Če ga vzameš na kredit ali pa leasing, je sigurno dobro, da ga imaš kasko zavarovanega, da se ti ne zgodi,kot je rekel PERVY.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima, če je pri vseh zavarovalnicah popust za nevračilo premije, ker sem pri 2 spraševal in so rekli, da nimajo popusta. Pa preko neta sem gledal na zavarovalnicah in imajo samo avtomobilska zavarovanja, ne pa zavarovanja za motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z 50% bonusom in popustom na nevračilo premije, bi kasko zavarovanje z 1% odbitno franšizo stalo 1.336 EUR pri ZM.

Če ga vzameš na kredit ali pa leasing, je sigurno dobro, da ga imaš kasko zavarovanega, da se ti ne zgodi,kot je rekel PERVY.

Stari če nimaš res velik keša bejž od kreditov!!!

Pozabljate da pri lizingu nisi ti lastnik ampak lizingodajalec. Vse bo uredil lastnik. Kako pa se tebe nič ne tiče. Zavarovanje se izračunava po njegovih pogojih. Valjda te probajo čimbolj nategnt, ti pa nimaš kej spraševat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z 50% bonusom in popustom na nevračilo premije, bi kasko zavarovanje z 1% odbitno franšizo stalo 1.336 EUR pri ZM.

Če ga vzameš na kredit ali pa leasing, je sigurno dobro, da ga imaš kasko zavarovanega, da se ti ne zgodi,kot je rekel PERVY.

Če ga imaš na lizing ni samo dobro ampak je kasko zavarovanje obvezno za ves čas trajanja leasinga.

Stari če nimaš res velik keša bejž od kreditov!!!

Pozabljate da pri lizingu nisi ti lastnik ampak lizingodajalec. Vse bo uredil lastnik. Kako pa se tebe nič ne tiče. Zavarovanje se izračunava po njegovih pogojih. Valjda te probajo čimbolj nategnt, ti pa nimaš kej spraševat.

Tale pa zmaga :grim

Če bi mel velik "keša" verjetno ne bi rabil kreditov, se ti ne zdi?

Leasing ni noben bavbav. Je pa res, da motorja na leasing jaz osebno ne bi nikoli vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari če nimaš res velik keša bejž od kreditov!!!

Pozabljate da pri lizingu nisi ti lastnik ampak lizingodajalec. Vse bo uredil lastnik. Kako pa se tebe nič ne tiče. Zavarovanje se izračunava po njegovih pogojih. Valjda te probajo čimbolj nategnt, ti pa nimaš kej spraševat.

Tole ne bo držalo...

Leasingodajalec ti itak da pooblastilo da ti urediš zavarovanje sam, ter registriraš motor ali avto.

Zavarovanje lahko potem urediš pri svojem agentu ali zavarovalnici, ter poskusiš dobiti

najboljše pogoje (popuste).

Res pa je da lahko pogojuje kaj moraš zavarovati (kraja, odbitna franšiza)...

Dogaja pa se tudi, če imaš na leasing vozilo, ki je starejše, ali če imaš manjši znesek tega lasinga

se lahko s leasing hišo dogovoriš da lahko zavaruješ tudi brez kaska...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima, če je pri vseh zavarovalnicah popust za nevračilo premije, ker sem pri 2 spraševal in so rekli, da nimajo popusta. Pa preko neta sem gledal na zavarovalnicah in imajo samo avtomobilska zavarovanja, ne pa zavarovanja za motorje.

Mislim da nimajo vse zavarovalnice popust na neodjavo. Vpraši pri Zavarovalnici Maribor. Kere dve si pa vprašal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da nimajo vse zavarovalnice popust na neodjavo. Vpraši pri Zavarovalnici Maribor. Kere dve si pa vprašal?

Sem že pogruntal, sem dobo enih par ponudb in je tilia najbolj ugodna. Samo na triglav še čakam, pol pa zavarujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj agent je legenda preko vseh.

Ti tako misliš, ker ne poznaš mojega. Moj mi da vse popuste, potem pa mi še Guinessa plača.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa spet je ceno spustu....od novembra je obvezno zavarovanje še 30% ceneje kot je bil... :OK:

AHA, pa si računam.Pri Zavarovalnici Maribor ( ZM ) dobiš na motor kot čisto novi voznik 30 %popusta če imaš tudi avto.Če imaš na avtu 50 % dobiš tudi na motor 50%. Na vse skupaj dobiš še 50 % na neodjavo .

In ti sedaj trdiš da Triglav da na to še 30% ! ne me smejat!!

Skratka še malo pa boš pri zavarovanju motorja dobil od zavarovalnice še kakih 100 EUR tringelta!

Pa še ena stvar:

berem o tem kako je hudo ko imaš leasing pa moraš zavarovati kasko. Kasko bi namreč glede na rizičnost vožnje z motorjem in visoko ceno motorja moral imeti vsak pameten voznik!V rangu 14.000 EUR vrednosti mopeda je glede na popuste to okoli 1100 EUR letno .Ali 100 na mesec. Ali recimo škatla cigaret na dan !

Kdor pa je bogat in brez težav strese 14 jurjev iz žepa pa kaska ne rabi!!

In berem, da se motor na lesaing ne splača ker ga preplačaš zaradi leasinga in kaska !?

Aha ,avto pa se splača , al kaj? Ker jih ima vesoljna Slovenija.Pa stane avto 2 do 3 X več od mopeda

Res logika ogromno "motoristov " pri nas, ki imajo motor za 10 + jurjev pri zavarovanju pa se tresejo ali bi dali 123 ali 127 EUR!!

Včasih pred 30 ali več leti nas je par motoristov v Sloveniji dalo vse za motor.Bili smo motoristi z dušo! Kdor mogoče tega ne ve je takrat rabljen motor iz Nemčije preko strica ki se je za stalno vrnil stal za dva dobra avtomobila! Nova! In da, takrat smo se vsi motoristi pozdravljali na cesti! In na leto ni bilo 100 mrtvih, ker nas toliko sploh ni bilo!

Danes pa motor lahko kupi vsak ki ima 10minut časa in ga ima tudi njegov sosed.Motor namreč!In potem jamra kako so drage gume,pa čelada, pa jakna pa zavarovanje pa.....

Ampak vse to sodi že v drugo temo!

L.P. Bambi !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!